Усенко Олександр Юрійович

Прізвище: 

Усенко

Ім'я: 

Олександр

По батькові: 

Юрійович

Рік народження
1962

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Присвоєння звання Почесного громадянина міста Києва: Рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6920/6961

УСЕНКО Олександр Юрійович, 1962 р. н. – директор Державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова» Національної академії медичних наук України, академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор.
З 2006 року Усенко О. Ю. працює в Державній установі «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова», а з 2014 року її очолює. 


Завдяки самовідданій праці Усенка О. Ю. та очолюваного ним колективу Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова став одним з основних медичних центрів м. Києва з надання високоспеціалізованої професійної медичної допомоги за напрямками трансплантології, реконструктивно-відновної хірургії органів шлунково-кишкового тракту. Водночас у закладі організовано на високому рівні лікування захворювань жовчно-вивідних шляхів та заочеревенного простору, впроваджено повний цикл лікування онкологічної патології, а з 2014 року Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова надає медичну допомогу пораненим учасникам бойових дій. З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну колективом закладу було розгорнуто шпиталь, де одночасно з лікуванням поранених надавалася медична допомога різного рівня мешканцям міста Києва. Усенко О. Ю – автор понад 350 наукових робіт, зокрема 7 монографій, 2 підручників, 28 авторських свідоцтв та патентів. З 2015 року Усенко О. Ю. обіймає посаду завідувача кафедри хірургії та трансплантології Національного університету охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика, є головою спеціалізованої вченої ради за спеціальностями «Хірургія» та «Трансплантологія та штучні органи». У жовтні 2015 року, на ХХІІІ з’їзді хірургів України, Усенка О. Ю обрано головою правління громадської організації «Асоціація хірургів України». Водночас він головний редактор журналу «Клінічна хірургія», член редакційних колегій журналів «Клітинна та органна трансплантологія», «Хірургія України», член Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (European Association of Endoscopic Surgery). Під керівництвом Усенка О. Ю. у 2016 році вперше в Україні було виконано трансплантацію легень від двох живих родинних донорів.


Усенку О. Ю присуджено Національну премію України імені Бориса Патона за розробку та впровадження  нових методів діагностики і хірургічного лікування захворювань підшлункової залози (2009 р.), Державну премію України в галузі освіти у номінації «Наукові досягнення в галузі освіти» за роботу «Реформування військово-медичної освіти України: теоретико-методологічне обґрунтування і практичне впровадження системи підготовки медичних фахівців для сил оборони та медицини катастроф» (2018 р.), Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій за роботу «Інноваційний підхід з організації та надання медичної допомоги у гібридній війні» (2016 р.).


За вагомий особистий внесок у розвиток системи охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної допомоги та високу професійну майстерність Усенка О. Ю. нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ (2017 р.), ІІ (2019 р.) та І (2021 р.) ступенів. У 2004 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України».     

 

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін та доповнень до Регламенту Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
  • Про передачу до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» у постійне користування земельної ділянки для обслуговування, утримання та експлуатації зелених насаджень в межах вул. Янтарної та вул. Березової у Солом’янському районі міста Києва (239881550)
  • Про передачу громадянину Щербаку Олексію Віталійовичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Ізвілістій, 3 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (312744583)