Савчук Євген Герасимович

Прізвище: 

Савчук

Ім'я: 

Євген

По батькові: 

Герасимович

Рік народження
1947

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Присвоєння звання Почесного громадянина міста Києва: Рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6920/6961

САВЧУК Євген Герасимович, 1947 р. н. – Герой України, генеральний директор – художній керівник Національної заслуженої академічної капели України «ДУМКА» лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв України, голова Національної всеукраїнської музичної спілки.

Савчук Є. Г. очолює Національну заслужену академічну капелу України «ДУМКА» з 1984 року.

Під його керівництвом колектив капели плідно примножує національні традиції хорового виконавства й акапельного співу, пропагує національну культурну та духовну спадщину за кордоном, широко гастролюючи в країнах Північної Америки, Європи; бере участь в урочистостях з нагоди Дня Києва, Дня Незалежності України, Дня хрещення Київської Русі – України, в заходах з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, Дня Героїв Небесної Сотні тощо. Нині артисти капели активно дають благодійні концерти, зокрема щомісяця виступають перед пораненими захисниками України у Національному військово-медичному клінічному  центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

У 2004 році Національна заслужена академічна капела України «ДУМКА» стала номінантом премії «Grammy» (США) за краще виконання хорової музики.

У 2021 році Савчук Є. Г. упорядкував вперше в часи незалежності України видання 35 духовних концертів для хору а капела видатного українського композитора Дмитра Бортнянського, а у 2022 році разом з капелою підготував їх аудіозапис у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Творчу діяльність Савчук Є. Г. активно поєднує з викладацькою, працюючи за сумісництвом професором, завідувачем кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Серед його учнів – Трофімова Г. А., диригент Великого дитячого хору Українського радіо; Ткач Ю. С., художній керівник Академічного хору ім. П. Майбороди Українського радіо; Бондаренко О. В., художній керівник та головний диригент Українського хору духовної музики «Фрески Києва».

Водночас Савчук Є. Г. є головою художньої ради Міжнародного фестивалю дитячої хорової творчості «Співає Київ весняний», організатором Всеукраїнських конкурсів академічних хорових колективів ім. М. Леонтовича, самодіяльних хорових колективів Київщини ім. К. Стеценка, Всеукраїнських конкурсів хорових диригентів.

За визначний особистий внесок у розвиток національної музичної культури та збереження кращих традицій хорового мистецтва, багаторічну плідну творчу, просвітницьку та громадську діяльність Савчуку Євгену Герасимовичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави (2009 р.), почесне звання «Народний артист України» (1990 р.), його також нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ (1999 р.), ІІ (2004 р.) та І (2007 р.) ступенів, удостоєно Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін та доповнень до Регламенту Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
  • Про передачу до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» у постійне користування земельної ділянки для обслуговування, утримання та експлуатації зелених насаджень в межах вул. Янтарної та вул. Березової у Солом’янському районі міста Києва (239881550)
  • Про передачу громадянину Щербаку Олексію Віталійовичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Ізвілістій, 3 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (312744583)