Макаренко Герман Георгійович

Прізвище: 

Макаренко

Ім'я: 

Герман

По батькові: 

Георгійович

Рік народження
1961

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Присвоєння звання Почесного громадянина міста Києва: Рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6920/6961

МАКАРЕНКО Герман Георгійович, 1961 р. н. – директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ-Класик», художній керівник – головний диригент симфонічного оркестру «Київ-Класик», диригент Державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені  Т. Г. Шевченка», завідувач кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор.

Кар’єру диригента Макаренко Г. Г. розпочав у 1982 році, з 1987 року працює в Національній опері України, диригує оперними та балетними виставами. Водночас Макаренко Г. Г. організував та з 2004 року очолює симфонічний оркестр «Київ-Класик», творча діяльність якого здобула широке визнання в Україні та за кордоном. Колектив оркестру знаний і завдяки його ексклюзивним музичними проєктами, серед яких «Концерт прем'єр», «Новорічний Штраус-концерт», «Освідчення в коханні», Віденські бали в Україні, Кіпрі, Норвегії, а також «Польсько-литовсько-український» концерт, присвячений 100-річчю європейської конституції, «Тисячоліття української скрипки», виконаний на інструментах струнного майстра Флоріана Юр'єва.

Макаренко Г. Г. – автор та ініціатор міжнародних проектів під егідою  ООН та ЮНЕСКО, зокрема в рамках місії Фонду «Глобал Хармоні Арт», голова організаційного комітету Віденських балів в Україні.

З різними симфонічними оркестрами та оперними театрами Макаренко Г. Г. гастролював світом, виступаючи на сценах таких країн, як Сполучені Штати Америки, Канада, Франція, Італія, Бельгія, Сербія, Чехія, Хорватія, Македонія, Словаччина та ін. З 1990 року Макаренко Г. Г. викладає у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, нині очолює кафедру ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру».

За визначний особистий внесок у розвиток культури і мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність Макаренку Г. Г. присвоєно почесне звання «Народний артист Україна» (2015 р.), його нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2006 р.), почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв «За досягнення в розвитку культури і мистецтва» (2001 р.).

У 2016 році Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) присвоєно Макаренку Г. Г. звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру».

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін та доповнень до Регламенту Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
  • Про передачу до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації майна комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» у постійне користування земельної ділянки для обслуговування, утримання та експлуатації зелених насаджень в межах вул. Янтарної та вул. Березової у Солом’янському районі міста Києва (239881550)
  • Про передачу громадянину Щербаку Олексію Віталійовичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Ізвілістій, 3 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (312744583)