Прізвище:
Ім'я:
По батькові:
Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва:
Комісаренко Сергій Васильович, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна Національної академії наук України, член Національної академії наук України, член Національної академії медичних наук України, доктор біологічних наук, професор, державний і громадський діяч.
Комісаренко С. В. є засновником молекулярної імунології в Україні. Головні напрями його наукової діяльності пов'язані з імунохімічним дослідженням антигенної структури білків та пептидів. Він першим в колишньому СРСР започаткував дослідження імунохімічної структури пептидів та білків, впровадив методи імуноензиматичних досліджень і проточну цитофлуориметрію та одним з перших в СРСР ввів у дослідження гібридомну техніку одержання моноклональних антитіл.
Загалом, академік С. В. Комісаренко є автором понад 400 наукових праць, понад 40 національних і міжнародних патентів і винаходів, численних статей з політики і культури, а також співавтором п'ятьох наукових монографій.
У липні 1990 року Верховна Рада УРСР обрала С. В.Комісаренка Заступником Голови Ради Міністрів УРСР. У цій якості та пізніше – у якості Віце-прем'єр-міністра України з гуманітарних питань Комісаренко С. В. брав активну участь у розробці перших законів України з гуманітарних питань, зокрема, про освіту, національні меншини, свободу совісті, пресу і засоби масової інформації, пенсії. Він був головою низки урядових комітетів та комісій.
У травні 1992 року Комісаренка С. В. призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполученому Королівстві Великобританії і Північної Ірландії, а у 1995 році – і в Ірландії (за сумісництвом).
Після завершення дипломатичної роботи у квітні 1998 року академіка Комісаренка С. В. було знову обрано директором Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України, а у квітні 2004 року – членом Президії Національної академії наук України та академіком-секретарем відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології Національної академії наук України.
Комісаренко С. В. здійснює активну громадську та доброчинну діяльність: його обрано першим заступником голови Української Ради Миру (1999), президентом Українського біохімічного товариства (1999), членом Ради міжнародного журналу «Європа» (Польща), президентом благодійної організації інвалідів «Спеціальна Олімпіада України» (2002), головою наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Національної пам'яті України (2007), почесним членом та членом Ради директорів Британо-української торговельної палати, членом президії Національної академії медичних наук України (2010), президентом Української асоціації біобезпеки (2013), членом наглядової ради Пекінського інституту геноміки (2017).
С.В. Комісаренка також обрано почесним доктором Кінгстонського університету за наукові досягнення (1997) та Північно-Лондонського університету за успішну дипломатичну діяльність, (1997), почесним професором Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (2010) та Інституту мікробіології і імунології ім. І. І. Мечникова Національної академії медичних наук України (2011), почесним членом Польського біохімічного товариства (2011) та Всесвітньої організації імунопатології (2013).
За зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну плідну наукову діяльність Комісаренка С. В. нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2005), орденом «За заслуги» III (1996), II (1998) та І (2013) ступенів, Почесною грамотою Верховної Ради України (2003), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003, 2013). У 2008 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
Комісаренко С. В. – лауреат Державної премії УРСР (1979) та премій НАН України: ім. О. В. Палладіна (2003), ім. І. І. Мечникова (2012). У 2012 році його нагороджено найвищим орденом Китайської Народної Республіки для іноземців - орденом «Дружба».