У Музеї історії міста Києва працює виставка «PRO ЖИТТЯ. Слова. Листи. Нотатки» з особистими розповідями про велику історію боротьби українців за незалежність

Tool items

Із нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї історії міста Києва працює виставка «PRO ЖИТТЯ. Слова. Листи. Нотатки», де представлені маленькі особисті розповіді, що показують велику історію боротьби українців за незалежність та волю, а також їх життєствердну та всепереможну любов. Про це повідомила заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради Ганна Старостенко.

«Проєкт «PRO ЖИТТЯ. Слова. Листи. Нотатки» – не так про війну, як про людину та її життя. Про те, що попри найважчі випробування, біль, втрати й хвилювання ми продовжуємо любити і вірити в краще. І це дуже вдало, тонко й правдиво показано в листах, спогадах, щоденниках, нотатках, які українці писали 100 років тому і пишуть донині. Чимало слів, фраз, які звучать у цих джерелах, ми й самі говорили комусь з рідних, друзів, колег. Вони є тригером важливих спогадів, глибоких переживань, сильних емоцій. Але є й ті листи, які занурюють нас у більш давню історію, в часи, коли нас з вами не було. Маємо надію, що цього року кожна мама, дружина, сестра, донька отримають відповіді на всі такі бажанні повідомлення і листи. Щоб цей безкінечний лютий закінчився, і ми дочекались такої бажаної Перемоги», – сказала  Ганна Старостенко.

Експозиція «говорить» реальними історіями українців від першої особи, написаними в різні історичні періоди: під час Української революції 1917-1921 років, Другої світової війни, дисидентського руху шістдесятників, а також російської збройної агресії проти України.

«Усі щоденники, листи, мемуари, без сумніву, є важливими документами епохи, своєрідними текстами пам’яті, що належать історії. Бо саме в них ретельно, правдиво щиро закарбовані найгероїчніші та найкривавіші сторінки української історії, що її зокрема творять наші сучасники вже сьогодні. Це чернетки майбутніх великих творів, де про війну писатимуть віддалено, коли вщухнуть біль та гнів пережитого», – розповіла генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

В експозиції представлені щоденник мешканки окупованого Києва 1941 року, «недитячі» листи дітей у зону АТО, історії з відомого «маріупольського щоденника» Єгора Кравцова голосом самого автора, малюнки і записи дітей із сирого і холодного підвалу в селі Ягідне, де окупанти влаштували концтабір, повідомлення, що «завмерли» на екрані телефона військового, який перебуває зараз у полоні.

Також в експозиції представлені твори сучасного мистецтва, що демонструють війну очима сучасних художників: Христини Гайдамаки, Антона Логова, Олени Бу Шдід, Миколи Білика.

Проєкт реалізований у співпраці з філіями Музею історії міста Києва – Музеєм шістдесятництва та Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського, а також із Національним музеєм історії України у Другій світовій війні, Першою благодійною галереєю сучасного українського мистецтва ART UKRAINE GALLERY, Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції гідності, Інститутом проблем сучасного мистецтва, CUTOUT COLLAGE ART PROJECT.

Виставка триватиме до 24 березня за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7, Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва. Графік роботи експозиції згідно із графіком роботи Музею: ср.-нд. – 12:00-19:00, пн-вт.: вихідні. Каса працює з 12:00 до 18:30.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «АГРОФІРМА «ТЕПЛИЦІ УКРАЇНИ» договору оренди земельної ділянки від 07 серпня 2006 року № 75-6-00299 (зі змінами) на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва (507105232, 710909043)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАРВІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства на просп. Каденюка Леоніда, 19-А у Дніпровському районі міста Києва (515939371)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок (кадастрові номери: 8000000000:75:171:0021, 8000000000:75:171:0023 та 8000000000:75:171:0035) які перебувають в користуванні ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛЬЯНС-ЕКОПРОЕКТ» на просп. Берестейському, 134/1 у Святошинському районі м. Києва
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГУЛІВЕР» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель торгівлі на вул. Василя Тютюнника, 5 (літ. 1-Б) у Печерському районі міста Києва (510039024)
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державної інспекції архітектури та містобудування України щодо здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) стосовно суб’єктів господарювання, які здійснюють будівництво поряд із ділянкою тунелю
  • «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»