Віталій Кличко з пані послом США в Україні Бріджит Брінк оглянув відновлений скляний купол будинку вчителя, що був пошкоджений внаслідок вибуху російської ракети

Tool items

Мер Києва Віталій Кличко разом із пані послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк оглянув відремонтований скляний купол «Київського міського будинку вчителя», що був пошкоджений внаслідок вибуху російської ракети. Купол відновили за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини в Україні, Світового Фонду Пам’яток та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Віталій Кличко нагадав, що будівля була споруджена в 1912 році. Саме в її стінах, тоді ще Педагогічного музею, 20 листопада 1917 року проголосили створення  Української Народної Республіки. Також там був ухвалений історичний документ – IV Універсал про Незалежність України у 1918 році.

«Пройшло понад сто років. І знову російський агресор намагається підкорити нас, знищити нашу історію, нашу пам’ять. Знищити незалежність України. Нагадаю, що під час російського ракетного обстрілу Києва 10 жовтня 2022 року від вибуху ракети на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської була пошкоджена будівля «Київського міського будинку учителя». І був практично знищений її відомий скляний купол. Постраждав дах приміщення, повибивало вікна, ушкодило приміщення будівлі», – сказав Віталій Кличко.

Мер столиці підкреслив, що одразу після вибуху фахівці КП «Київекспертиза» провели обстеження будівлі, та були вжиті невідкладні заходи з метою збереження будівлі, що є пам’яткою архітектури національного значення.

У 2023 році місто підписало Меморандум «Про взаєморозуміння між Світовим Фондом Пам’яток та Департаментом освіти і науки КМДА щодо невідкладних протиаварійних та ремонтних робіт на куполі і даху «Київського міського будинку учителя».

Грантова допомога здійснювалась за сприяння Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини в Україні (U.S. AMBASSADORS FUND for CULTURAL PRESERVATION), Світового Фонду Пам’яток (WORLD MONUMENTS FUND), посольства Сполучених Штатів Америки (UNITED STATES EMBASSY).

«Грант передбачав термінову стабілізацію будівлі. Проведення протиаварійних робіт. Також підтримка партнерів передбачає комплекс робіт із наукових досліджень, розробки документації та виконання часткових реставраційних робіт з усунення ушкоджень, завданих внаслідок ракетного удару. Ми дуже вдячні нашим друзям за постійну підтримку. Сьогодні, коли наша країна бореться за свою незалежність, ваша допомога підтримує й волю українців, віру в Перемогу!» – підкреслив Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянину Янковському Ігорю Івановичу та громадянці Кришталь Інні Іванівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Орхідейній, 92 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (539827998)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕМБЕР РІАЛ ЕСТЕЙТ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування офісного комплексу на вул. Васкула Ореста, 13 у Святошинському районі міста Києва (656404484)
  • Про передачу громадянину Ференцю Олександру Борисовичу земельної ділянки в оренду для обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури (заїзди, виїзди) (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Івана Огієнка, 15 у Солом'янському районі міста Києва (798258392)
  • Про передачу громадянці Москаленко Ірині Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Бобринецькій, 40б у Деснянському районі міста Києва (555327054)
  • Про передачу громадянину Школьному Олександру Вікторовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Береста Олексія, 8а у Святошинському районі міста Києва (433273183)