Віталій Кличко: Київрада зібралася на честь Дня пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Та Дня Європи, який відзначатимуть завтра

Tool items

Київрада зібралася сьогодні на честь відзначення Дня пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. А також – Дня Європи, який відзначатимуть завтра. На засіданні був присутній мер Брюсселя Філіп Клоз та делегація столиці Бельгії.

«Наше засідання відбувається під знаком двох дат. Сьогодні Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вшановує пам’ять жертв тієї війни, в якій загинули, зокрема, вісім мільйонів українців. У цей день ми хотіли б сказати «ніколи знову» – нацизму і тоталітаризму, злочинам проти людяності та геноциду. Стражданням народів та кожної окремої людини. Та на жаль, сьогодні наша країна знову проходить через страшні випробування, коли російський агресор намагається знищити українську державу та чинить геноцид українців, – зазначив мер столиці. – Щодня наші міста та селища зазнають атак – ракетами, дронами, авіабомбами. Це щодня – смерті, поранення, руйнування житла та інфраструктури. Тобто, на очах демократичного світу буквально знищують країну в центрі Європи! Агресор хоче позбавити нас європейського вибору. Нашого прагнення будувати своє майбутнє спільно з іншими вільними європейськими націями. На основі спільних демократичних цінностей і стандартів», – наголосив під час виступу Кличко.

Він зазначив, що саме ці принципи розбудови європейського проекту були закладені в «Декларації Шумана», яка вважається документом, що поклав початок створенню Європейського Союзу.

«І річницю ЄС відзначаємо завтра, 9 травня – в День Європи. Без перебільшення скажу, що майбутнє Європи визначається в Україні! Бо наші захисники на фронті б’ються не тільки за суверенітет та територіальну цілісність України. Насправді, триває боротьба за мир і стабільність в Європі. За майбутнє європейської демократії. Бо імперські амбіції путінської росії – сьогодні реальна загроза для всієї Європи», – наголосив Кличко.

Мер Києва підкреслив, що позбавити росію можливості реалізувати її наміри може тільки перемога України. Відновлення її територіальної цілісності і повна інтеграція України в європейські та євро-атлантичні структури – ЄС та НАТО. Кличко наголосив, що без сильної та успішної України неможливо створити ефективну архітектуру європейської безпеки. Перемога нашої держави над російським агресором вимагає спільних зусиль України та наших партнерів.

«Збільшення обсягів і якості військової та іншої допомоги – це не тільки вияв солідарності з боку наших друзів. Це – й найкраща інвестиція у мирне й успішне майбутнє Європи! Мабуть, у всіх народів світу є прислів’я про те, що друг пізнається в біді. Таким справжнім другом України та Києва є мер Брюсселя Філіп Клоз. І сьогодні ми раді вітати його та делегацію Брюсселя на нашому засіданні, – сказав мер столиці. – Це вже третій візит Філіпа до Києва під час повномасштабної війни. І щоразу він приїздить не тільки з моральною підтримкою, а й привозить та передає допомогу, таку необхідну нам сьогодні. Цього разу це – деяке дуже потрібне оснащенн для наших бійців », – зазначив Віталій Кличко.

Він подякував Філіпу Клозу і мешканцям Брюсселя. Та вручив меру столиці ЄС відзнаку Київського міського голови – нагрудний знак «За сприяння обороні Києва».

Брюссель був серед перших європейських столиць, які зреагували з самого початку повномасштабної війни. І не тільки приймав тисячі українських біженців, але також надавав негайну допомогу громадянам в Україні, запускаючи низку перших пакетів гуманітарної допомоги. Це й «швидкі», медичне обладнання, гуманітарна допомога.
«Це наш обов’язок – допомагати вам боротися за вашу незалежність та цінності, які Європа, Бельгія та Брюссель вважають важливими – право жити в свободі, мирі та демократії. Ваш спротив та моральний дух, ваша незламна воля – це джерело нашого натхнення. У Брюсселі – столиці Європейського союзу, ми чітко розуміємо, що ви боретеся не тільки за свою країну, а й за нас, за Європу. Будьте впевнені, що ми стоїмо разом з Україною до дня вашої перемоги», – сказав під час виступу в Київраді мер Брюсселя Філіп Клоз.

Також сьогодні під час засідання Київради Віталій Кличко нагородив 18 військових київських бригад відзнаками від столиці – медалями «Честь. Слава. Держава».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких
  • Про особливості звільнення самовільно зайнятих та самовільно забудованих релігійними організаціями (об’єднаннями), керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, чи які мають канонічні та
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НАУКОВО-ВИРОБНИЧОМУ ЦЕНТРУ «ЄВРОДІМ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на перетині вулиць Старонаводницької та Лаврської у Печерському районі міста Києва (
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Валерія Лобановського, 116 у Голосіївському районі міста Києва (776473016)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Відрадному, 105 у Солом'янському районі міста Києва (472013612)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГІЛЬДІЯ НЕРУХОМОСТІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на просп. Відрадному, 105 у Солом'янському районі міста Києва (572001061)
  • Про надання ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (заїзди/виїзди) на вул. Академіка Заболотного, 174-а у Голосіївському районі міста Києва (370188786)