У столиці викрили продавців рідкісних тварин та вилучили в них 52 тварини, які мали наявні ознаки жорстокого поводження

Tool items

У місті Києві викрили осіб, які займались незаконним продажем диких та екзотичних тварин. Київський зоопарк прийняв для досудового утримання 52 тварини, оскільки подальше перебування у власників тварин становило загрозу їх життю та здоров’ю внаслідок наявних ознак жорстокого поводження.

Як зазначили в Київському зоопарку, тварини перебувають у карантинній зоні на території зоопарку, вони потребують реабілітації, створення видоспецифічних умов, компетентного догляду та невідкладної ветеринарної допомоги. Наразі фахівці проводять усі необхідні аналізи та готують Акт огляду для того, щоб задокументувати всі проблеми, з якими тварини поступили для досудового утримання. 

«Жорстоке поводження з тваринами дуже важко довести в суді, оскільки судова практика за статтею 299 Кримінального кодексу України зазвичай не приймає до уваги такі аспекти, як умови утримання, наявність патологій поведінки та відсутність документів про законність набуття у власність та дотримання порядку збуту. Тому важливо аби відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання. Частина прийнятих для досудового утримання тварин мають природоохоронну цінність, оскільки вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України, їх міжнародний обіг контролюється відповідно до CITES. Це підвищує шанси виграти суд і не повертати тварин у жорстокі умови утримання. Ми готові додатково залучити зоозахисні організації, оскільки вважаємо цей випадок вкрай резонансним і важливим для зміни ставлення до проблем утримання диких тварин. Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об’єктами дикої фауни», – розповіли в Київському зоопарку.

У Київському зоопарку додали, що для досудового утримання вдалось вилучити тільки тих диких тварин, життю та здоров’ю яких існувала загроза. Проте у власників продовжують знаходитись тварини, в тому числі ті, які знаходяться під дією міжнародних договорів України щодо контролю їх обігу та збуту, а також тварини на яких власники не змогли надати документи про законність набуття у власність або довести легальність походження.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження програми посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень в місті Києві на 2025 – 2027 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки