![](https://kmr.gov.ua/sites/default/files/imgbig_61_4.jpg)
Tool items
Сьогодні, 19 лютого, у столичному метрополітені вперше прозвучало оголошення, яке щоранку нагадуватиме про загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць та мирних жителів України. Детальніше про запровадження загальнонаціональної хвилини мовчання йшлося сьогодні на пресбрифінгу у столичній мерії.
Як повідомив заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Роман Лелюк, трансляція оголошення про загальнонаціональну хвилину мовчання розпочалась сьогодні о 9:00 на 19 станціях київського метрополітену глибокого залягання, де є система автоматичного оповіщення пасажирів.
«Ми щойно прибули зі станції метро «Площа Українських Героїв», де особисто пересвідчились у тому, як це працює. Спостерігали за реакцією пасажирів, вона була різною – кілька людей приклали руку до серця. Тому розуміємо, що ця акція важлива для збереження пам’яті про тих, хто трагічно загинув у цій війні», – поділився Роман Лелюк.
За його словами, на тих станціях підземки, де з технічних причин неможливо транслювати оголошення та відображати візуальну частину на моніторах чи екранах, будуть розміщені інформаційні матеріали. Загалом таких станцій 6: «Дніпро», «Гідропарк», «Лівобережна», «Дарниця», «Чернігівська» і «Лісова». Тут та безпосередньо у вагонах розмістять друковані постери.
Так само щодня у салонах автобусів, тролейбусів і трамваїв лунатиме відповідне звукове повідомлення.
«Зупинки пасажирського наземного транспорту спеціально для трансляції повідомлення про хвилину мовчання не буде. Оголошення триватиме з 8:50 до 9:00 – у той момент, коли транспорт перебуватиме на зупинці. Водій оголошуватиме її назву, нагадуватиме про хвилину мовчання та від’їжджатиме від зупинки. Рухомий склад курсуватиме за звичним розкладом», – наголосила виконувачка обов’язків генерального директора КП «Київпастранс» Тетяна Тараско.
Зокрема, буде записано професійний аудіоролик, як і в метро. А там, де технічної можливості немає, пасажирам про хвилину мовчання нагадуватимуть інформаційні наліпки. При цьому пріоритетними лишаються повідомлення про сигнал повітряної тривоги та технічні повідомлення про номер і напрямок маршруту.
«Звертаємось до містян, керівників установ, закладів та організацій усіх форм власності долучитися до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання. Вшанування полеглих Героїв – це насамперед відповідальність і усвідомлення кожного з нас. Коли ми хоча б раз на день можемо згадати тих, хто віддав найцінніше – своє життя – в боротьбі за свободу й незалежність України. Тож сподіваємося й на залученість киян і гостей столиці. Адже щоденна хвилина мовчання – це прояв поваги, шани та вдячності Захисникам і Захисницям, покликаний об'єднати всіх у вшануванні пам’яті загиблих у російсько-українській війні», – наголосила голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
Вона нагадала, що пропозиції щодо проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання спільно з ГО «Вшануй» і представниками міської влади напрацювала Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни, створена за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка.
Нагадаємо, що в мобільному застосунку Київ Цифровий сповіщення про загальнонаціональну хвилину мовчання з’явились ще 31 січня 2025 року. Охочі отримувати звукові нагадування мають активувати ці сповіщення в застосунку.