У Києві перейменували чотири міські об’єкти, які носили назви пов'язані з країною-агресором

Tool items

У Києві перейменували три залізничні станції та одну бібліотеку, які носили назви пов'язані з країною-агресором з метою завершення процесу дерусифікації у столиці.

Такі рішення були прийняті сьогодні, 15 квітня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання більшістю депутатів.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, рішення щодо перейменувань зрозумілі та єдино правильні, оскільки російська «світова» культура є частиною російської «пекельної» пропаганди, значить вона є так само зброєю, яку використовують проти українців. 

«Депутатський корпус Київської міської ради тримає спільну позицію та підтримує кожне подібне рішення. Сьогодні ми підтримали рішення про перейменування залізничних станцій та бібліотеки, на наступних пленарних засіданнях також розглянемо перейменування вулиць, провулків та станцій київського метрополітену, які досі нас тримають у радянському та російському світі. Ми поступово завершуємо процес дерусифікації у столиці. Допоки міські об’єкти названі іменами тих, хто здійснював геноцид українського народу – доти «рускій дух» із шовіністичним ухилом буде бадьорити своїх мешканців «визволяти братський народ». Настав час завершення культурологічної окупації», – зазначив Володимир Бондаренко.

Зокрема, в Оболонському районі бібліотеку ім. Саші Чекаліна для дітей Централізованої бібліотечної системи перейменовано на бібліотеку на Пріорці для дітей Централізованої бібліотечної системи Оболонського району міста Києва.

Також залізничну станцію Київ-Жовтневий перейменовано на станцію Грушки. Залізничну станцію  Київ-Московський перейменовано на станцію Київ-Деміївський. Залізничну станцію Київ-Петрівка перейменовано на станцію Почайна.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питань у сфері охорони культурної спадщини
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 липня 2023 року № 6903/6944 «Про зміну типу та найменування Ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військовою-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва»
  • Про перейменування вулиці Вузівської у Солом’янському районі міста Києва
  • Про продовження дії міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки» на 2025 рік та внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової
  • Про перейменування вулиці Генерала Наумова у Святошинському районі міста Києва
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАПІТАЛ ПРОДАКШН ПЛЮС» земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Сім'ї Кульженків, 14 в Оболонському районі міста Києва (344463577)
  • Про внесения змін до рішення Київської міської ради від 23 березня 2023 року № 6261/6302 «Про органи самоорганізації населення у місті Києві»
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16 грудня 2021 року № 4031/4072