Володимир Бондаренко: У Київраді створено прозорий механізм щодо розгляду земельних питань

Tool items

У Київській міській раді створено прозорий механізм розгляду земельних питань, оскільки на кожному пленарному засіданні розглядається понад 100 проєктів рішень, які повязані саме з землеустроєм. 

Про це заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в інтерв‘ю порталу «Вечірній Київ».

За його словами, існують два постулати щодо розв'язання земельних питань.

«Перший постулат – у цивілізованому місті не може бути неоформленої землі. У Європі, наприклад, взагалі такого немає. Другий – за землю треба платити. Якщо людина ще з радянських часів користується земельною ділянкою, то ця земля має бути оформленою, і за неї треба платити земельний податок. Його розмір невеликий, але якщо взяти всі земельні ділянки, які є в Києві, то загалом вийде сума, яка значно посприяє розвитку столиці та реалізації наших соціальних ініціатив», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він наголосив, що зелені зони та заповідні території жодним чином не можуть використовуватися під забудову. І це принципова позиція усіх депутатів Київської міської ради.

«У столиці достатньо земельних ділянок, які в оренді або взагалі неоформлені, саме їх і треба використовувати як потенційне надходження до бюджету. Як приклад, товариство «Фармак» збирається викупити земельну ділянку, яка знаходиться під його виробничими спорудами, за 250 мільйонів гривень. У цьому випадку такому відповідальному бізнесу треба подякувати», – підкреслив заступник міського голови.

Він додав, що останнім часом на пленарних засіданнях депутати ухвалюють чимало рішень, пов‘язаних зі збільшенням у Києві зелених зон.

«Фактично на кожному пленарному засіданні Київрада надає міським територіям статус зелених зон. Лише у травні під такий статус потрапили понад 120 гектарів столичної землі. Таким чином, з’явиться понад 100 зелених просторів, 10 із яких – парки. І це принципова та послідовна позиція мера Києва Віталія Кличка та всієї столичної влади», – наголосив Володимир Бондаренко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію вечірньої середньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 4 м. Києва шляхом приєднання до Ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри Дніпровського району м. Києва
  • Про включення до Переліку першого типу частини нежитлової будівлі комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 жовтня 2022 року № 5481/5522 «Про деякі питання реалізації рішення Київської міської ради від 18 червня 2009 року № 627/1683 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» в умовах воєнного стану