Віталій Кличко: З нагоди Дня Української Державності біля столичної мерії відбулася церемонія підняття Державного Прапора України

Tool items

Мер Києва Віталій Кличко взяв участь у церемонії підняття біля столичної мерії Державного Прапора України з нагоди Дня Української Державності. А також нагородив державними та урядовими нагородами киян, які зробили значний внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний і культурно-освітній розвиток України та столиці.

Загалом нагороди отримали понад 40 киян. Орден «За заслуги» І ступеня, ордени «За заслуги» ІІІ ступеня, почесні звання «Мати-героїня», «Заслужений артист України», «Заслужений вчитель України», «Заслужений лікар України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений працівник освіти України», почесні грамоти Кабміну.

«Сьогодні ми вперше відзначаємо День Української Державності. Символічно – у день Хрещення Київської Русі, що відбулося понад тисячу років тому, у 988 році. Українське державотворення бере початок від заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва. Та від подій, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Він понад тисячу років тому прийняв християнство, що стало для України цивілізаційним вибором», – додав мер Києва.

Саме на вшанування видатного державотворця – Київського князя Володимира Великого, в День Хрещення Київської Русі-України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

Цим святом Україна засвідчує також і повагу до інших національних діячів і борців за державність та незалежність України, без яких не було б вільної української держави – Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського.

«Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців. Як тисячу років або кілька століть тому, так і сьогодні. І попри те, що Україна вже понад 30 років є незалежною та суверенною країною, сьогодні ми знову змушені виборювати свою волю і державність. Знову захищаємо свій цивілізаційний вибір, демократичні європейські цінності, право бути в європейській родині, а не в імперії російських варварів. І наші воїни, даючи відсіч російському агресору, доводять, що українці – волелюбний та відважний народ. Об’єднані в захисті рідної землі та своєї державності, ми переможемо російських варварів. Та побудуємо сильну і успішну європейську країну. Це – наш вибір, і ми за нього б’ємося!» – підкреслив Віталій Кличко.

Також мер Києва вшанував хвилиною мовчання пам’ять усіх українців, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України, – військових і цивільних, дорослих і дітей.

«На жаль, у цій боротьбі ми втрачаємо кращих синів і дочок нашої Української Держави. Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну!» – сказав Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Порядку використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021 - 2025 роки в умовах воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану