Віталій Кличко: Додатком «Київ цифровий», який об’єднує низку міських сервісів, користуються вже понад 1 мільйон киян

Tool items

Додатком «Київ цифровий», який об’єднує низку міських сервісів, користуються вже понад 1 мільйон киян. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко, звітуючи про результати роботи міської влади за рік, що минає.

«Цей застосунок працює за принципом «місто в телефоні». Він став доступним для киян у 2021 році та об’єднує низку міських сервісів, кількість яких ми постійно збільшуємо. Додатком користуються вже понад 1 млн киян. Зокрема, через «Київ цифровий» мешканці столиці завантажили понад 500 тисяч транспортних карт. Вигідно купували поїздки в громадському транспорті та проїзні майже 3 мільйони разів. А також – поповнювали свої картки», – повідомив Віталій Кличко.

Він зазначив, що кияни щодня оплачують за проїзд квитками з екрану смартфона. 10 мільйонів QR-квитків «пройшли» через додаток. Водії платили за паркування в місті за допомогою застосунку 154 тисяч разів.

У планах столиці – зробити «Київ цифровий» основним інструментом комунікації міських служб із киянами.

Віталій Кличко нагадав, що за допомогою додатку «Київ цифровий» також можна голосувати за проекти Громадського бюджету – одного із інструментів місцевої демократії, який столиця впровадила кілька років тому в рамках системи Smart city.

Переможцями Громадського бюджету в 2021-му стали 393 проекти, які втілять наступного року. І профінансують їх з бюджету столиці в сумі 199 мільйонів гривень.

«І ми продовжуємо збільшувати фонд проекту. Так, наступний Громадський бюджет становитиме 220 мільйонів гривень, – сказав Кличко. – Усього, за кілька років, кияни подали майже 8 тисяч проектів. Чверть із них перемогли в голосуванні і отримали фінансування з бюджету міста. У столиці успішно втілили вже понад 1 тисячу проектів. Інші – на стадії реалізації», – повідомив мер столиці.

Він також нагадав, що столиця, першою в Україні розпочала кілька років тому впроваджувати новітні технології в управління містом. – Задля ефективного і прозорого врядування. Зокрема, Київ першим впровадив “Відкритий бюджет”, онлайн запис в дитсадки, електронний запис до лікаря, “кабінет киянина”, систему петицій до міської влади, систему відеоспостереження “Безпечна столиця”. А також – електронну систему закупівель ProZorro. Сьогодні 1800 структурних підрозділів міста здійснюють закупівлі через ProZorro. За період роботи системи Київ уже зекономив понад 11 мільярдів гривень бюджетних коштів. Тільки цього року – понад 2 мільярди.

«І, до речі, столиця цього року отримала від ProZorro-продажі нагороду «Будуємо ринки та довіру разом». – За ефективну співпрацю у проведенні відкритих і прозорих аукціонів у місті», – підкреслив Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7510/7551 «Про затвердження Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024 - 2025 роки»
  • Про визначення розмірів статутних капіталів закладів охорони здоров’я, переданих до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дніпровського району м. Києва»
  • Про надання Комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» земельних ділянок у постійне користування для цілей підрозділів 09.01-09.02, 09.04-09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території 117 кварталу Київського лісництва у Святошинському районі міста Києва (244989718)
  • Про надання громадянці Миронюк Олександрі Олександрівні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Курортній, 18-к в Оболонському районі міста Києва (548701795)