У столиці за участі родин загиблих військовослужбовців розпочали обговорення єдиної концепції увічнення пам’яті Героїв російсько-української війни

У Київській міській раді за участі громадськості та експертів стартувало обговорення єдиної та загальноміської концепції увічнення пам’яті Героїв російсько-української війни. До першого обговорення долучились заступниці голови КМДА Марина Хонда та Ганна Старостенко, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова, голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, представники громадських організацій, родини полеглих Героїв.

Як зазначила директорка Департаменту суспільних комунікацій, депутатка Київської міської ради Мирослава Смірнова, перший брейн-шторм, організований Департаментом суспільних комунікацій, пройшов за участі п’яти робочих груп, які активно висловлювали та обговорювали свої пропозиції, фіксуючи їх на папері.

«Ми маємо пам’ятати про наших Героїв, які віддали життя за свободу України. На жаль, таких людей стає дедалі більше. Тому ми намагаємося випрацювати загальну концепцію, підхід та правила щодо вшанування їхньої пам’яті. Ми звернулись до інститутів громадянського суспільства і хочемо почути їх думки та пропозиції, щоб об’єднати їх та надалі опрацювати. Наша мета — створити такі об’єкти, правила та концепцію, які будуть винесені на розгляд Київради. Наразі у місті немає чіткої стратегії вшанування пам’яті загиблих Героїв, адже війна ще триває. Тому ми не можемо й не повинні робити все й одразу. Ми розуміємо, що цей процес має бути поступовим, і хочемо визначити його етапи. Саме тому розпочинаємо комунікацію з суспільством і прагнемо почути ваші пропозиції. Ми плануємо надалі проводити подібні зустрічі, громадські обговорення, онлайн-консультації», – розповіла Мирослава Смірнова.

Як зауважила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, меморіалізація – надзвичайно актуальна та чутлива тема, важлива не лише для усіх нас – живих свідків російсько-української війни, а й для наступних поколінь. У столиці існують різні форми та прояви меморіалізації подій та вшанування пам’яті полеглих Захисників та Захисниць. Втім, порівняно з 2014-2015 роками кількість загиблих киян та відповідних ініціатив значно зросла відколи війна перейшла у гостру повномасштабну фазу. Відповідно, звичних та традиційних форм меморіалізації нині не завжди достатньо та вони не завжди працюють.

«Інколи ми стикаємося з тим, що на один об’єкт, який підлягає перейменуванню або найменуванню, є до п’яти-семи ініціатив щодо вшанування пам’яті загиблих. У таких випадках неправильно застосовувати принцип рейтингового вибору або обирати серед загиблих когось одного. Так бути не може і не має. Тому, зокрема, ми розпочали роботу з узагальнення форм меморіалізації, які вже існують в Києві, проблемних питань та пошуку способів їх вирішення. А також щодо пошуку нових практик та мови меморіалізації, формування міської політики пам’яті російсько-української війни та загиблих героїв, з урахуванням світового досвіду. Напрацьовувати спільні рішення розпочали з громадським сектором, ветеранами та представниками родин загиблих, науковцями, експертами у сфері меморіалізації, урбаністами, мистецтвознавцями та фахівцями в інших дотичних сферах», – наголосила Вікторія Муха.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про скасування статусу пам’ятки природи місцевого значення
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про внесення змін до Порядку надання додаткових пільг та гарантій киянам – Захисникам, Захисницям України та деяким іншим категоріям осіб, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20 лютого 2025 року №30/10497
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2025 – 2027 роки» 
  • Про  затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» Дніпровського району міста Києва»
  • Про скасування рішень постійної комісії Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики та включення до Переліку другого типу частини нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №10» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін  до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві