У столиці викрили продавців рідкісних тварин та вилучили в них 52 тварини, які мали наявні ознаки жорстокого поводження

Tool items

У місті Києві викрили осіб, які займались незаконним продажем диких та екзотичних тварин. Київський зоопарк прийняв для досудового утримання 52 тварини, оскільки подальше перебування у власників тварин становило загрозу їх життю та здоров’ю внаслідок наявних ознак жорстокого поводження.

Як зазначили в Київському зоопарку, тварини перебувають у карантинній зоні на території зоопарку, вони потребують реабілітації, створення видоспецифічних умов, компетентного догляду та невідкладної ветеринарної допомоги. Наразі фахівці проводять усі необхідні аналізи та готують Акт огляду для того, щоб задокументувати всі проблеми, з якими тварини поступили для досудового утримання. 

«Жорстоке поводження з тваринами дуже важко довести в суді, оскільки судова практика за статтею 299 Кримінального кодексу України зазвичай не приймає до уваги такі аспекти, як умови утримання, наявність патологій поведінки та відсутність документів про законність набуття у власність та дотримання порядку збуту. Тому важливо аби відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання. Частина прийнятих для досудового утримання тварин мають природоохоронну цінність, оскільки вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України, їх міжнародний обіг контролюється відповідно до CITES. Це підвищує шанси виграти суд і не повертати тварин у жорстокі умови утримання. Ми готові додатково залучити зоозахисні організації, оскільки вважаємо цей випадок вкрай резонансним і важливим для зміни ставлення до проблем утримання диких тварин. Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об’єктами дикої фауни», – розповіли в Київському зоопарку.

У Київському зоопарку додали, що для досудового утримання вдалось вилучити тільки тих диких тварин, життю та здоров’ю яких існувала загроза. Проте у власників продовжують знаходитись тварини, в тому числі ті, які знаходяться під дією міжнародних договорів України щодо контролю їх обігу та збуту, а також тварини на яких власники не змогли надати документи про законність набуття у власність або довести легальність походження.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального закладу «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство» Дарницького району м. Києва»
  • Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств, що віднесені до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про затвердження тарифів на соціальні послуги на 2024 рік
  • Про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка перебуває в оренді ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Олександра Кониського, 4а у Шевченківському районі м.
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ЖК СТАРОНАВОДНИЦЬКИЙ» договору оренди земельної ділянки від 26 грудня 2012 року № 82-6-00682 (зі змінами) для будівництва та експлуатації житлового будинку з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом, будівлями соціально-громадського призначення на вул. Старонаводницькій, 2-а у