У столиці викрили продавців рідкісних тварин та вилучили в них 52 тварини, які мали наявні ознаки жорстокого поводження

Tool items

У місті Києві викрили осіб, які займались незаконним продажем диких та екзотичних тварин. Київський зоопарк прийняв для досудового утримання 52 тварини, оскільки подальше перебування у власників тварин становило загрозу їх життю та здоров’ю внаслідок наявних ознак жорстокого поводження.

Як зазначили в Київському зоопарку, тварини перебувають у карантинній зоні на території зоопарку, вони потребують реабілітації, створення видоспецифічних умов, компетентного догляду та невідкладної ветеринарної допомоги. Наразі фахівці проводять усі необхідні аналізи та готують Акт огляду для того, щоб задокументувати всі проблеми, з якими тварини поступили для досудового утримання. 

«Жорстоке поводження з тваринами дуже важко довести в суді, оскільки судова практика за статтею 299 Кримінального кодексу України зазвичай не приймає до уваги такі аспекти, як умови утримання, наявність патологій поведінки та відсутність документів про законність набуття у власність та дотримання порядку збуту. Тому важливо аби відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання. Частина прийнятих для досудового утримання тварин мають природоохоронну цінність, оскільки вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України, їх міжнародний обіг контролюється відповідно до CITES. Це підвищує шанси виграти суд і не повертати тварин у жорстокі умови утримання. Ми готові додатково залучити зоозахисні організації, оскільки вважаємо цей випадок вкрай резонансним і важливим для зміни ставлення до проблем утримання диких тварин. Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об’єктами дикої фауни», – розповіли в Київському зоопарку.

У Київському зоопарку додали, що для досудового утримання вдалось вилучити тільки тих диких тварин, життю та здоров’ю яких існувала загроза. Проте у власників продовжують знаходитись тварини, в тому числі ті, які знаходяться під дією міжнародних договорів України щодо контролю їх обігу та збуту, а також тварини на яких власники не змогли надати документи про законність набуття у власність або довести легальність походження.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування бульвару у Печерському районі міста Києва
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на перетині вул. Свято-Георгіївської та пров. Кучанського у Деснянському районі міста Києва (
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 27 грудня 2012 року № 75-6-00572 (458050037)
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» договору оренди земельної ділянки від 26 жовтня 2012 року № 75-6-00561 (638810529)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Тростянецькій, 8-б у Дарницькому районі