У столиці обговорили питання популяризації та залучення молоді до професії перекладач жестової мови

Tool items

У Києві мешкають понад дві тисячі людей з порушеннями слуху, які потребують допомоги перекладачів жестової мови. Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська обговорила з перекладачами жестової мови питання підвищення популяризації та залучення молоді до професії, а також привітала їх зі професійним святом та вручила подяки за допомогу у створенні доступного та інклюзивного середовища для всіх мешканців Києва.

Як зазначила Леся Петрівська, завдяки перекладачам жестової мови глухі люди отримують можливість вільно спілкуватись, отримувати освіту та інші послуги, працевлаштовуватись та брати участь у всіх аспектах суспільного життя.

«Міська влада вдячна перекладачам жестової мови за їх працю та взаємодію з людьми з порушеннями слуху. Налагодження комунікації та можливості доступного спілкування для всіх киян є надзвичайно важливим завданням. Перекладачі жестової мови допомагають глухим людям, яких у столиці зараз налічується понад дві тисячі, активно долучатись до міських активностей, дізнаватись інформацію та ділитись нею. Вони не лише перекладають слова на жестову мову, але й передають емоції, інтонацію та контекст, що допомагає сприйняти повідомлення в цілому на рівні. Ця професія є дуже важливою в сучасному інклюзивному суспільстві, однак зовсім непопулярною, тому кваліфікованих кадрів дуже мало», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що наше спільне завдання – створити умови, за яких кожна людина буде почута!

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)