У парку «Нивки» провели обстеження вікових дубів задля їх збереження

Tool items

У східній частині парку «Нивки» обстежили вікові дуби задля їх збереження. Перевірку провели за допомогою імпульсного томографа – арботома. За різними даними цим деревам 200-300 років. 

Як зазначили в КО «Київзеленбуд», попередньо фахівці провели обстеження п'яти вікових дерев і визначили, що три з них потребують додаткової діагностики за допомогою томографа. 

«Ці дуби мають дупла, внаслідок чого були уражені стовбуровою гниллю. Арботом допомагає «побачити» зсередини наскільки критичним є стан рослин, дозволяє визначити методи лікування. Першочергово буде проведено санітарну обрізку сухих гілок усіх п'яти дерев. Другий етап включає вже безпосереднє лікування уражених дерев: видалення грибів-трутовиків, чистку дупел, дренаж, обробку ран фунгіцидом і встановлення захисних сіток на них. Таким чином це сприятиме збереженню вікових дубів, які є окрасою паркових зон Києва», – розповіли в КО «Київзеленбуд». 

У КО «Київзеленбуд» додали, що регулярно проводяться заходи зі збереження знакових багатовікових насаджень, оскільки вони є складовою екосистеми столиці та повинні отримувати унікальний догляд. 

Довідка. Арботом – це просторовий імпульсний томограф, який дає можливість оцінити стан дерева, дослідити структуру стовбура, виявити порожнини та ураження, їхній об’єм і конфігурацію.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про затвердження плану роботи Київської міської ради на 2023 рік