У Києві відбулась конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства

Tool items

Конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства відбулась в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 26 листопада у Києві.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, співголова міжфракційного об'єднання «Київ – за рівні можливості» Євгенія Кулеба.

За словами Євгенії Кулеби, Київська міська рада попереднього скликання підписала звернення на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Захист і підтримка, які гарантує Стамбульська конвенція, повинні бути доступними кожній жінці, незалежно від її віку, наявності або відсутності інвалідності, статусу мігрантки або біженки, сімейного стану, гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації, а також належності до національної або релігійної спільноти.

«Нульова толерантність до випадків насильства, широкий розголос таких фактів, спільна робота влади та громадянського суспільства сприятимуть викоріненню цього ганебного явища з повсякденного життя», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що будь-які дії щодо проявлення ролі жінки в суспільстві допомагають долати цю проблему. Зі свого боку, Київська міська рада першою з-поміж органів місцевого самоврядування в Україні, проголосувала за новий Регламент Київської міської ради, в якому будуть вживатися фемінітиви.

«Жінки живуть в усіх містах, але помічати їх у мові почала місцева влада столиці. Місто подає гідний приклад – у Київраді будуть використовувати фемінітиви. Тобто, висвітлюється роль жінки у структурі, підкреслюється її роль, внесок, значущість. Подібна практика вперше застосовується в органах місцевого самоврядування України. Це дуже прогресивне та важливе рішення. Мова – потужний фактор соціалізації. І кожен та кожна повинні розуміти, що для усіх є місце там, де вони захочуть. Неважливо якої ти статі, ти можеш спробувати себе в різних професіях. Адже їх назви в українській мові є і для чоловіків, і для жінок», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що наразі міжфракційне депутатське об’єднання Київської міської ради «Київ – за рівні можливості» активно сприяє поширенню політики рівних можливостей в житті територіальної громади Києва та планує і надалі впроваджувати ініціативи, які сприятимуть зміцненню ролі мешканок столиці у прийнятті рішень, а також запобігатимуть проявам дискримінації та насилля.

Довідка. Стамбульська конвенція – це міжнародний юридичний обов’язковий акт, який охоплює питання, пов’язані з насильством щодо жінки. Згідно зі ст. 1 Стамбульської конвенції, її цілями є захист жінок від усіх форм насильства, сприяння ліквідації всіх форм дискримінації та заохочення до рівності між жінками та чоловіками, розробка політики та заходів для захисту жінок, які постраждали від насильства тощо. Цілі Стамбульської конвенції також охоплюють чотири сфери дій: запобігання насильству щодо жінок та дівчат, захист постраждалих від насильства, покарання винних, а також реалізація відповідних скоординованих політик. Стамбульська конвенція заснована на підході, орієнтованому на інтереси жінок та дівчат, які пережили насильство, адже вони частіше страждають від цього. Такий підхід сприяє повазі та рівності, пропонуючи практичні інструменти для безпеки жінок та розширення їх прав і можливостей.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 грудня 2021 року № 3704/3745 "Про бюджет міста Києва на 2022 рік"
  • Про створення комунального ліцею «Маріупольський ліцей міста Києва»
  • Про перейменування вулиці Московської у Печерському районі міста Києва
  • Про внесення змін до Положення про звання «Почесний громадянин міста Києва» Додатку 1 до рішення Київської міської ради «Про встановлення звання «Почесний громадянин міста Києва» та заохочувальних відзнак Київського міського голови від 01.06.2000 № 141/862 зі змінами та доповненнями
  • Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів для будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення тощо об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі центрального теплового пункту на вул. Корольова Академіка, 10 у Святошинському районі міста Києва (706000417)
  • Про виплату громадянці Цимбал Лілії Олександрівні одноразової матеріальної допомоги за належну для одержання земельну ділянку
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі павільйону 2П1 на вул. Вербовій, 23а у Оболонському районі міста Києва (314131948)
  • Про зміну типу та найменування середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62