У Києві відбулась конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства

Tool items

Конференція на підтримку Стамбульської конвенції проти насильства відбулась в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 26 листопада у Києві.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, співголова міжфракційного об'єднання «Київ – за рівні можливості» Євгенія Кулеба.

За словами Євгенії Кулеби, Київська міська рада попереднього скликання підписала звернення на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Захист і підтримка, які гарантує Стамбульська конвенція, повинні бути доступними кожній жінці, незалежно від її віку, наявності або відсутності інвалідності, статусу мігрантки або біженки, сімейного стану, гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації, а також належності до національної або релігійної спільноти.

«Нульова толерантність до випадків насильства, широкий розголос таких фактів, спільна робота влади та громадянського суспільства сприятимуть викоріненню цього ганебного явища з повсякденного життя», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що будь-які дії щодо проявлення ролі жінки в суспільстві допомагають долати цю проблему. Зі свого боку, Київська міська рада першою з-поміж органів місцевого самоврядування в Україні, проголосувала за новий Регламент Київської міської ради, в якому будуть вживатися фемінітиви.

«Жінки живуть в усіх містах, але помічати їх у мові почала місцева влада столиці. Місто подає гідний приклад – у Київраді будуть використовувати фемінітиви. Тобто, висвітлюється роль жінки у структурі, підкреслюється її роль, внесок, значущість. Подібна практика вперше застосовується в органах місцевого самоврядування України. Це дуже прогресивне та важливе рішення. Мова – потужний фактор соціалізації. І кожен та кожна повинні розуміти, що для усіх є місце там, де вони захочуть. Неважливо якої ти статі, ти можеш спробувати себе в різних професіях. Адже їх назви в українській мові є і для чоловіків, і для жінок», – зазначила Євгенія Кулеба.

Депутатка додала, що наразі міжфракційне депутатське об’єднання Київської міської ради «Київ – за рівні можливості» активно сприяє поширенню політики рівних можливостей в житті територіальної громади Києва та планує і надалі впроваджувати ініціативи, які сприятимуть зміцненню ролі мешканок столиці у прийнятті рішень, а також запобігатимуть проявам дискримінації та насилля.

Довідка. Стамбульська конвенція – це міжнародний юридичний обов’язковий акт, який охоплює питання, пов’язані з насильством щодо жінки. Згідно зі ст. 1 Стамбульської конвенції, її цілями є захист жінок від усіх форм насильства, сприяння ліквідації всіх форм дискримінації та заохочення до рівності між жінками та чоловіками, розробка політики та заходів для захисту жінок, які постраждали від насильства тощо. Цілі Стамбульської конвенції також охоплюють чотири сфери дій: запобігання насильству щодо жінок та дівчат, захист постраждалих від насильства, покарання винних, а також реалізація відповідних скоординованих політик. Стамбульська конвенція заснована на підході, орієнтованому на інтереси жінок та дівчат, які пережили насильство, адже вони частіше страждають від цього. Такий підхід сприяє повазі та рівності, пропонуючи практичні інструменти для безпеки жінок та розширення їх прав і можливостей.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ДЕРЖАВНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації будівель і споруд закладу освіти на вул. Чистяківській, 24 у Святошинському районі міста Києва (343983059)
  • Про звернення Київської міської ради до голів депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України, Президента України та Офісу Генерального прокурора щодо недопущення здійснення політичного переслідування лідера опозиції, п’ятого президента України
  • Про передачу АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «УКРТЕЛЕКОМ» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі опорно-підсилювальної станції військового містечка на вул. Пулюя Івана, 1В у Солом’янському районі міста Києва (334151505)
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «УКРЕНЕРГО» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії у Голосіївському районі міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту у пров. Межовому, 5-А у Подільському районі міста Києва (723367419)