У Києві обстежать і підлікують багатовікові дерева

Tool items

У Подільському районі в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській провели обстеження багатовікових дерев, які входять до природно-заповідного фонду, як ботанічні пам’ятки місцевого значення, з метою їх збереження та лікування.

Про це розповів генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

За словами Олексія Короля, обстеження дерев здійснювалось за допомогою спеціального приладу – імпульсивного томографа арботома, який дав змогу зазирнути всередину стовбурів і ретельно обстежити їх.

«Дубам, які знаходяться в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській, понад 250 років, а деяким – близько 350 років. Вони мають ураження, проте не критичні. Тож фахівці будуть здійснювати лікувальні заходи, щоб ці велетні прожили ще не один десяток років: проводитиметься очистка дупла, обробка фунгіцидами, обрізатимуться сухі й хворі гілки, встановлюватимуться захисні сітки», – зазначив Олексій Король.

Депутатка Київської міської ради, членкиня постійної комісії з питань екологічної політики Юлія Лимар, яка ініціювала обстеження та лікування багатовікових дерев, наголошує на необхідності щорічного фінансування такої програми.

«Багатовікові дерева – це унікальна природна спадщина, яка становить науковий інтерес в історичному контексті, зокрема. Ми повинні активно проводити заходи зі збереження знакових багатовікових насаджень на території Києва, адже вони є складовою екосистеми столиці. У столиці немало дерев-пам’яток природи, і кожне з них повинно мати унікальний догляд», – зазначила Юлія Лимар.

Депутатка також закликала киян, які знають про існування вікових дерев поряд зі своїм помешканням або на іншій території, надсилати фото з геолокацією такого дерева.

«Це дозволить обстежити дерево, а у разі відповідності його критеріям заповідання, надати природоохоронний статус», – розповіла Юлія Лимар.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 березня 2022 року № 4544/4585 «Про утворення комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Централізована закупівельна організація міста Києва»
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захистник Києва» на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 "Про Регламент Київської міської ради"
  • Про погодження призначення Андронова В.Є. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» у 2022 році
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЮ ТРАНСПОРТУ земельної ділянки у постійне користування для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти на вул. Машиністівській, 1-Б у Дніпровському районі міста Києва (617263926)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТІЛ ПРОЦЕСІНГ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування комплексу будівель і споруд виробничої бази спеціалізованого управління механізації на вул. Пост-Волинській, 9 у Солом'янському районі міста Києва (244639737)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «АВТОБАНСЕРВІС» договору оренди земельної ділянки від 04 квітня 2017 року № 252 (320548838)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «РІАЛ ІСТЕЙТ Ф.К.А.У.» договору оренди земельної ділянки від 28 квітня 2012 року № 78-6-00682 (497052403)
  • Про надання ОКРЕМІЙ КОМЕНДАТУРІ ОХОРОНИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ (ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 1498) земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації будівель та споруд представництва Адміністрації Державної прикордонної служби України для приймання іноземних делегацій на вул. Вишгородській, 83-а в