У Києві обстежать і підлікують багатовікові дерева

Tool items

У Подільському районі в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській провели обстеження багатовікових дерев, які входять до природно-заповідного фонду, як ботанічні пам’ятки місцевого значення, з метою їх збереження та лікування.

Про це розповів генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

За словами Олексія Короля, обстеження дерев здійснювалось за допомогою спеціального приладу – імпульсивного томографа арботома, який дав змогу зазирнути всередину стовбурів і ретельно обстежити їх.

«Дубам, які знаходяться в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській, понад 250 років, а деяким – близько 350 років. Вони мають ураження, проте не критичні. Тож фахівці будуть здійснювати лікувальні заходи, щоб ці велетні прожили ще не один десяток років: проводитиметься очистка дупла, обробка фунгіцидами, обрізатимуться сухі й хворі гілки, встановлюватимуться захисні сітки», – зазначив Олексій Король.

Депутатка Київської міської ради, членкиня постійної комісії з питань екологічної політики Юлія Лимар, яка ініціювала обстеження та лікування багатовікових дерев, наголошує на необхідності щорічного фінансування такої програми.

«Багатовікові дерева – це унікальна природна спадщина, яка становить науковий інтерес в історичному контексті, зокрема. Ми повинні активно проводити заходи зі збереження знакових багатовікових насаджень на території Києва, адже вони є складовою екосистеми столиці. У столиці немало дерев-пам’яток природи, і кожне з них повинно мати унікальний догляд», – зазначила Юлія Лимар.

Депутатка також закликала киян, які знають про існування вікових дерев поряд зі своїм помешканням або на іншій території, надсилати фото з геолокацією такого дерева.

«Це дозволить обстежити дерево, а у разі відповідності його критеріям заповідання, надати природоохоронний статус», – розповіла Юлія Лимар.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянину Янковському Ігорю Івановичу та громадянці Кришталь Інні Іванівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Орхідейній, 92 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (539827998)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕМБЕР РІАЛ ЕСТЕЙТ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування офісного комплексу на вул. Васкула Ореста, 13 у Святошинському районі міста Києва (656404484)
  • Про передачу громадянину Ференцю Олександру Борисовичу земельної ділянки в оренду для обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури (заїзди, виїзди) (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Івана Огієнка, 15 у Солом'янському районі міста Києва (798258392)
  • Про передачу громадянці Москаленко Ірині Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Бобринецькій, 40б у Деснянському районі міста Києва (555327054)
  • Про передачу громадянину Школьному Олександру Вікторовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Береста Олексія, 8а у Святошинському районі міста Києва (433273183)