![](https://kmr.gov.ua/sites/default/files/img_0932.jpg)
Tool items
У Подільському районі в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській провели обстеження багатовікових дерев, які входять до природно-заповідного фонду, як ботанічні пам’ятки місцевого значення, з метою їх збереження та лікування.
Про це розповів генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
За словами Олексія Короля, обстеження дерев здійснювалось за допомогою спеціального приладу – імпульсивного томографа арботома, який дав змогу зазирнути всередину стовбурів і ретельно обстежити їх.
«Дубам, які знаходяться в парку Кинь-Ґрусть та по вулиці Вишгородській, понад 250 років, а деяким – близько 350 років. Вони мають ураження, проте не критичні. Тож фахівці будуть здійснювати лікувальні заходи, щоб ці велетні прожили ще не один десяток років: проводитиметься очистка дупла, обробка фунгіцидами, обрізатимуться сухі й хворі гілки, встановлюватимуться захисні сітки», – зазначив Олексій Король.
Депутатка Київської міської ради, членкиня постійної комісії з питань екологічної політики Юлія Лимар, яка ініціювала обстеження та лікування багатовікових дерев, наголошує на необхідності щорічного фінансування такої програми.
«Багатовікові дерева – це унікальна природна спадщина, яка становить науковий інтерес в історичному контексті, зокрема. Ми повинні активно проводити заходи зі збереження знакових багатовікових насаджень на території Києва, адже вони є складовою екосистеми столиці. У столиці немало дерев-пам’яток природи, і кожне з них повинно мати унікальний догляд», – зазначила Юлія Лимар.
Депутатка також закликала киян, які знають про існування вікових дерев поряд зі своїм помешканням або на іншій території, надсилати фото з геолокацією такого дерева.
«Це дозволить обстежити дерево, а у разі відповідності його критеріям заповідання, надати природоохоронний статус», – розповіла Юлія Лимар.