Столична влада звернулася до суду щодо примусового виконання вимог припису по Гостиному двору

Tool items

549

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про примусове виконання Фондом державного майна України вимог припису Департаменту. За результатами, судом відкрито провадження по адміністративній справі №640/5666/21.

«Фонд державного майна України продовжує ігнорувати припис щодо Гостиного двору! Досі не укладено охоронний договір та не надано науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на об’єкті», – зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

Попри те, що спочатку Окружний адміністративний суд м. Києва зобов’язав Фонд державного майна України виконати вимоги припису, а потім і Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду, Фонд державного майна України вимоги припису щодо належного утримання пам’ятки не виконує.

«Пам’ятка вже довгі роки є предметом різних судових справ, проте, жодних зрушень так і не відбулось. Очевидно, що хтось навмисно блокує рішення щодо Гостиного. Кияни втомилися чекати на цей громадський простір. Ми наполягаємо на тому, що об'єкт необхідно терміново рятувати», – наголосив Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, Гостиний двір, який на сьогодні перебуває в державній власності, знаходиться в аварійному стані. Керівництво столиці неодноразово заявляло про готовність прийняти будівлю на баланс та привести її в належний стан. А поки Гостиний двір руйнується, перебуваючи в державній власності, Міністерство культури України продовжує блокувати передачу пам’ятки до комунальної власності.

Як писалося раніше, місто готове взяти Гостиний двір на баланс та врятувати від руйнування.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва