Шестеро видатних киян отримали звання «Почесний громадянин міста Києва»

Tool items

Звання «Почесний громадянин міста Києва» присвоєно сьогодні за визначні заслуги і особисті вагомі внески в соціально-економічний розвиток столиці та укріплення її міжнародного авторитету 6-ом видатним киянам. Відповідні рішення ухвалила Київська міська рада на пленарному засіданні 27 травня.

«Сьогодні у Києві мешкають трохи більше 30-ти Почесних громадян міста, загалом же звання отримали близько 70 осіб. Це, без перебільшення, видатні кияни: медики, спортсмени, музиканти, будівельники, державні та громадські діячі. Кожен з них зробив значний внесок у розвиток різних сфер життя міста, вони збагатили нашу культурну та інтелектуальну спадщину, досягли успіхів у спорті та науці», – зазначив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

Зокрема, почесне звання присвоєно:

Юрію Стеценку – Олімпійському чемпіону з веслування на байдарках, триразовому чемпіону світу, чемпіону Європи, Президенту Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту.

Валерію Борзову – віце-президентові Національного олімпійського комітету України, члену Міжнародного олімпійського комітету, народному депутату України ІІІ–IV скликань, кандидату педагогічних наук.

Віталію Цимбалюку – президентові Національної академії медичних наук України, академіку Національної академії медичних наук України, члену-кореспонденту Національної академії наук України, доктору медичних наук, професору.

Георгію Шведу – члену президії Київської організації ветеранів війни, колишньому малолітньому в’язню концентраційних таборів, кандидату медичних наук Георгію Шведу.

Олександру Петюшенку – ветеранові спорту, засновнику громадської дитячої організації клубу боксу «Козак».

Валерію Бітаєву – віцепрезидентові Національної академії мистецтв України, президенту Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України, доктору філософських наук, професору, академіку Національної академії мистецтв України.

Звання «Почесний громадянин міста Києва» присвоюється громадянам України, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток міста Києва, у справу збагачення національної культурної та духовної спадщини міста, а також за видатні досягнення у розвитку науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, бізнесу та інших сфер діяльності, які користуються загальною повагою й авторитетом у територіальної громади міста Києва.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.06.2018 № 926/4990 «Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу для обслуговування автомобілістів на розі Столичного шосе та вул. Лютневої у Голосіївському районі м. Києва» (597949499)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 № 44/3482 «Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вулиці Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва» (354929451)
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській площі, 4 у Оболонському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ОМЕГА5» для експлуатації та обслуговування торговельного павільйону (333860350)
  • Про продаж на земельних торгах земельної ділянки (або права оренди на неї) на вул. Академіка Заболотного, 5-б у Голосіївському районі м. Києва для будівництва, експлуатації та обслуговування механізованого гаража (443499434)
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Петропавлівській, 2-б у Подільському районі м. Києва товариству з обмеженою відповідальністю «ПАВІЛЬЙОН ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ» для експлуатації та обслуговування будівлі громадського харчування та роздрібної торгівлі (211667647)