Київська міська рада звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення

Tool items

Київська міська рада звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та належного фінансування виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 21 жовтня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 78 депутатів.

За словами депутата Київської міської ради, секретаря постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Тараса Криворучка, після ухвалення Верховною Радою України Державного бюджету на 2021 рік були прийняті рішення про підвищення цін на газ, тарифів на послуги розподілення газу, тепло, електроенергію та холодну воду, водночас на виплату субсидій було передбачено 36,6 млрд грн, що майже на 600 млн грн менше, ніж у 2020 році.

«Наразі суттєво погіршується соціальне становище населення внаслідок економічного падіння. І якщо ціни на енергоносії, які злетіли вгору, призведуть до підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, люди не витримають таке навантаження без належних соціальних компенсаторів. Після тривалого періоду дії карантинних обмежень, введених внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийняття нормативних актів, якими ускладнюється економічне становище малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців – підвищення тарифів стає непосильним тягарем для населення», – зазначив Тарас Криворучко.

Депутат додав, що спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

«Необхідно забезпечувати додаткові соціальні гарантії для киян у період опалювального сезону. Метою прийняття цього рішення є підвищення рівня соціального захисту населення та встановлення реального рівня бюджетних видатків на виплату житлових субсидій громадянам», – наголосив Тарас Криворучко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)