Київрада закликає парламент та Кабмін справедливо розподіляти податок на доходи фізичних осіб

Tool items

268

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці. 

Наразі, відповідно до Бюджетного кодексу, більшу частину податку на доходи фізичних осіб – 60% столиця віддає до державного бюджету. У той час, інші міста передають близько 40% доходів від ПДФО. 

Як наголошують депутати – столиця має залишати більше коштів у міському бюджеті, оскільки має серйозні інфраструктурні, транспортні, екологічні, житлово-комунальні, соціальні та інші проблеми, які з кожним роком поглиблюються. Зокрема, за останні десять років кількість зношеного та аварійного житла у столиці збільшилася більш ніж у два рази. Орієнтовно в Києві непридатним для проживання або аварійним є 9 млн квадратних метрів такого житла, тобто шоста частина будинків.

«Київ є також величезним транзитним вузлом, що дає додаткове навантаження на дороги та мости столиці. Критична нестача ресурсів міста веде до руйнування застарілого житлового фонду та інженерних мереж. Місто потребує поліпшення транспортної інфраструктури, зведення нових мостів та розв’язок, станцій метрополітену, будівництва нових шкіл і дитсадків. Це лише деякі з системних проблем Києва, які терміново потрібно вирішувати, і зрозуміло, що на це потрібні кошти», - зазначає депутат Київради, ініціатор відповідного рішення Володимир Яловий. 

Депутати наголошують – наразі право киян на використання податку на доходи фізичних осіб, сплаченого на території міста, суттєво обмежується положеннями чинного Бюджетного кодексу, порівняно з іншими територіальними громадами. Саме тому закликають центральні органи влади виправити цю несправедливість.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва
  • Про передачу приватному акціонерному товариству «ФІРМА КИЇВЗДРАВРЕКОНСТРУКЦІЯ» земельної ділянки в оренду для обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу) на вул.
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі центрального теплового пункту на вул. Закревського Миколи, 85-Б у Деснянському районі міста Києва (384165409)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 30 а у Деснянському районі міста Києва (384138285)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Радунській, 44-А у Деснянському районі міста Києва (744920413)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Милославська, 23 у Деснянському районі міста Києва (777883419)