Tool items
Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці.
Наразі, відповідно до Бюджетного кодексу, більшу частину податку на доходи фізичних осіб – 60% столиця віддає до державного бюджету. У той час, інші міста передають близько 40% доходів від ПДФО.
Як наголошують депутати – столиця має залишати більше коштів у міському бюджеті, оскільки має серйозні інфраструктурні, транспортні, екологічні, житлово-комунальні, соціальні та інші проблеми, які з кожним роком поглиблюються. Зокрема, за останні десять років кількість зношеного та аварійного житла у столиці збільшилася більш ніж у два рази. Орієнтовно в Києві непридатним для проживання або аварійним є 9 млн квадратних метрів такого житла, тобто шоста частина будинків.
«Київ є також величезним транзитним вузлом, що дає додаткове навантаження на дороги та мости столиці. Критична нестача ресурсів міста веде до руйнування застарілого житлового фонду та інженерних мереж. Місто потребує поліпшення транспортної інфраструктури, зведення нових мостів та розв’язок, станцій метрополітену, будівництва нових шкіл і дитсадків. Це лише деякі з системних проблем Києва, які терміново потрібно вирішувати, і зрозуміло, що на це потрібні кошти», - зазначає депутат Київради, ініціатор відповідного рішення Володимир Яловий.
Депутати наголошують – наразі право киян на використання податку на доходи фізичних осіб, сплаченого на території міста, суттєво обмежується положеннями чинного Бюджетного кодексу, порівняно з іншими територіальними громадами. Саме тому закликають центральні органи влади виправити цю несправедливість.