Гордієнко Алла Іванівна

Прізвище: 

Гордієнко

Ім'я: 

Алла

По батькові: 

Іванівна

Рік народження
1964

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Присвоєння звання Почесного громадянина міста Києва: Рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6920/6961

ГОРДІЄНКО Алла Іванівна, 1964 р. н. – генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, президент Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги, Української асоціації працівників бібліотек для дітей; член експертної ради при Представнику Уповноваженого з соціальних та економічних прав; член громадської ради при Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти; член наглядової ради Українського культурного фонду  (у 2017–2021 рр.); учасник програмі USAID «Бібліоміст» ініціативи «Глобальні бібліотеки» та експерт конкурсних комісій (у 2011–2013 рр.) з розгляду заявок на гранти «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету» та «Бібліотека + громада = творці змін у місцевій економіці».

Гордієнко А. І. понад 40 років працює у Національній бібліотеці України для дітей, з 2013 року її очолює. Під її керівництвом Національна бібліотека України для дітей стала однією з найбільших книгозбірень для дітей, що залучає до своїх фондів весь репертуар книг для дітей, виданих в Україні та поза її межами українською мовою. Сьогодні колектив бібліотеки обслуговує понад 20 тис. дітей на рік та організовує не тільки заходи на підтримку читання, а й функціонує як соціокультурний простір для особистісного розвитку юних киян: пропонує дітям долучатися до BiblioArt-майстерні (у якій зокрема вони можуть власним руками виготовляти обереги для українських воїнів, плести маскувальні сітки), різноманітних мистецьких, благодійних, природоохоронних проєктів м. Києва, організовує творчі конкурси, києвознавчі заходи, виставки творів мистецтв відомих киян. Спільний соціальний дозвіллєво-рекламний проєкт Національної бібліотеки України для дітей та комунального підприємства «Київпастранс» «Казковий трамвайчик» був представлений на всесвітній мапі бібліотечного простору Library Map of the World Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ IFLA.

У 2016 році в рамках грантового проєкту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей внутрішньо переміщених осіб в м. Києві та Одеській області» у Національній бібліотеці України для дітей за фінансової підтримки ЄС відкрито Центр творчої та психологічної реабілітації дітей із числа внутрішньо переміщених осіб «Крок до майбутнього».

Як керівник Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги Гордієнко А. І. популяризує творчість українських письменників, перекладачів, ілюстраторів літератури для дітей, не тільки беручи участь у висуненні авторів на здобуття міжнародних літературних премій (Міжнародної премії імені Ганса Крістіана Андерсена, Меморіальної премії Астрід Ліндгрен тощо), а й у заснуванні власних (Всеукраїнської премії імені Всеволода Нестайка).

За значний особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, вагомі досягнення у професійній діяльності Гордієнко Аллу Іванівну нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ (2017 р.) і ІІ (2020 р.) ступенів. У 2009 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

 

Розширений пошук

  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 16.05.2024 № 465/8431 «Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і
  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 14.12.2023 № 7541/7582 «Про затвердження списку присяжних Дніпровського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24.11.2022 № 5678/5719 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНО-ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на просп. Валерія Лобановського, 119 у Голосіївському районі міста
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФОРВАРД-А» земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі міста Києва (зміна цільового призначення) (433396508)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС «СТАРТ» земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації об’єктів, що забезпечують сучасне використання велотреку в межах вулиць Богдана Хмельницького, Михайла Коцюбинського та В'ячеслава Липинського у Шевченківському районі міста Києва (зміна цільового
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000: 91:064:0030) на вул. Некрасова Віктора, 1-3 літ «А» у Подільському районі міста Києва та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:064:0056 (596140048)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (662585363)