Цимбалюк Віталій Іванович

Прізвище: 

Цимбалюк

Ім'я: 

Віталій

По батькові: 

Іванович

Роки життя
1947 р. н.

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Рішення Київради від 27.05.2021 №1257/1298

ЦИМБАЛЮК Віталій Іванович, 1947 року народження, президент Національної академії медичних наук України, академік Національної академії медичних наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, автор понад 1 тис. наукових публікацій, в тому числі 86 книг (монографії, підручники, довідники), 140 винаходів і патентів на нові методи діагностики та лікування.

Близько 50 років Цимбалюк В. І. працює у м. Києві у галузі охорони здоров’я, пройшовши шлях від клінічного ординатора з нейрохірургії Київського науково-дослідного інституту нейрохірургії до президента Національної академії медичних наук України.

За період роботи в Київському науково-дослідному інституті нейрохірургії В. Цимбалюк виконав понад 5 тис. складних нейрохірургічних операцій, більше 60% з них – киянам. Водночас, і як консультант, надавав допомогу з залученням санітарної авіації хворим нейрохірургічного профілю в міських лікарнях м. Києва.

У 1988 році В. Цимбалюк заснував і очолив клініку відновної нейрохірургії. За час існування клініки її колектив виконав більше 20 тисяч нейрохірургічних операцій, з яких 10 тисяч – киянам.

У 1993 році Цимбалюка В. І. призначено завідувачем кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. За 32 роки ним створено власну наукову школу нейрохірургів (78 докторів та кандидатів медичних наук), підготовлено понад 26 тисяч лікарів, 70% яких працюють в закладах охорони здоров’я м. Києва, зокрема очолюють нейрохірургічні та реабілітаційні клініки цих закладів.

З 1993 до 1996 року В. Цимбалюк очолював Київське наукове товариство нейрохірургів та неврологів, спрямовуючи свою діяльність на популяризацію нейрохірургічних знань і навичок, підвищення кваліфікації лікарів нейрохірургів і неврологів м. Києва.

Понад 20 років Цимбалюк В. І. є також консультантом Державної установи «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву» та постійно надає нейрохірургічну допомогу постраждалим працівникам поліції м. Києва.

У 2013 році Віталія Цимбалюка обрано віцепрезидентом, а у січні 2016 року – президентом Національної академії медичних наук України. 22 науково-дослідні інститути НАМН України знаходяться на території м. Києва. Кожного року колективи цих інститутів надають консультативну допомогу понад 250 тис. киян та оперують понад 50 тис. киян.

Водночас, Національна академія медичних наук України оперативно реагує на надзвичайні ситуації у країні та місті.

Всього закладами Національної академії медичних наук надано медичну допомогу 167 пораненим і постраждалим на Майдані у 2014 році.

З травня 2014 року Віталій Цимбалюк очолює оперативний штаб Національної академії медичних наук України з надання допомоги пораненим у районі проведення АТО (ООС). На базі НАМН України організовано госпітальну базу на 550 ліжок.

Також Цимбалюк В. І. є членом Військово-цивільного координаційного штабу медичної допомоги при Міністерстві оборони України, постійно консультує заклади охорони здоров’я в районі проведення АТО (ООС).

В умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Національна академія медичних наук України з метою розвантаження лікарень м. Києва долучилася до надання медичної допомоги ургентним та плановим пацієнтам-киянам. Загалом за 2020 р. у рамках договору про співпрацю з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) установами НАМН надано планову високоспеціалізовану, високотехнологічну допомогу понад 24 тис. киян, ургентну допомогу – понад 5 тис. киян.

Цимбалюк Віталій Іванович водночас залучений до роботи різноманітних консультативно-дорадчих органів, до видавництва низки періодичних видань: є головою секції «Медицина» та членом президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки, членом Адміністративного комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України, членом Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, членом Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, головою Президії Національної академії медичних наук України, членом Президії Національної академії наук України, членом спеціалізованої вченої ради з захисту докторських та кандидатських дисертацій тощо; головним редактором 3 наукових журналів та членом редакційної колегії 10 фахових журналів.

Значний особистий внесок Цимбалюка В. І. у розвиток медицини і охорони здоров’я, його багаторічну плідну наукову і науково-педагогічну діяльність, активну громадську діяльність відзначено багатьма нагородами та преміями: орденом князя Ярослава Мудрого V ст., орденами «За заслуги» III, II, І ст., Почесною грамотою Верховної Ради України, відзнаками Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, церковними нагородами, йому присвоєно почесне звання «Заслуженим діяч науки і техніки України», двічі присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки, Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, премію ім. О. О. Богомольця Національної академії наук України, премію імені М. М. Амосова Національної академії наук України, премію Академії медичних наук України, премію ім. А. П. Ромоданова Національної академії медичних наук України, премію ім. А. Везалія Американської асоціації нейрохірургів.

За заслуги перед територіальною громадою міста Києвом В. Цимбалюка нагороджено відзнакою Київського міського голови – нагрудним  знаком «Знак Пошани», Почесною грамотою Київського міського голови, йому неодноразово оголошувалася Подяка Київського міського голови.

У 2021 році Київська міська рада присвоїла звання "Почесний громадянин міста Києва".

 

 

 

 

 

 

 

 

Розширений пошук

  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5935/5976 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 02.03.2023 № 6028/6069 «Про затвердження списку присяжних Солом’янського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 25.05.2023 № 6469/6510 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 15.06.2023 № 6502/6543 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»