Амосов Микола Михайлович

Прізвище: 

Амосов

Ім'я: 

Микола

По батькові: 

Михайлович

Роки життя
1913 - 2002

Присвоєння звання почесного громадянина міста Києва: 

Розпорядження КМДА від 23.05.1997 №691

 

Амо́сов  Микола Михайлович — український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії. У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки Великі українці.

У 1961 році роботи М. М. Амосова з легеневої хірургії були удостоєні Ленінської премії.

1962 — обраний членом-кореспондентом Академії медичних наук УРСР. В тому ж році отримав Ленінську премію, обраний депутатом Верховної Ради СРСР.

1963 — Амосов уперше у СРСР зробив протез мітрального клапана.

З 1969 — академік Української Академії Наук.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня 1973 року за видатні заслуги в розвитку радянської медицини, плідну громадську діяльність та у зв’язку з 60-річчям Миколі Михайловичу Амосову присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна та золотої медалі «Серп і Молот».

Нагороджений двома орденами Леніна, орденом Жовтневої Революції, двома орденами Червоної Зірки, орденами Вітчизняної війни 1-ї та 2-го ступенів та вісьмома медалями
 Микола Михайлович широко відомий як письменник. У 1974 році М. М. Амосов був прийнятий до Спілки радянських письменників.

М. М. Амосов обирався депутатом Верховної Ради СРСР п'яти скликань. Він був удостоєний багатьох високих урядових нагород СРСР і України. У 2003 році Інституту серцево-судинної хірургії Академії медичних наук України присвоєно ім'я академіка Миколи Михайловича Амосова.
Надалі основним напрямом роботи М. М. Амосова стала серцева хірургія. У 1955 році він вперше в Україні почав лікування вад серця хірургічним методом, у 1958 році одним з перших у Радянському Союзі упровадив у практику метод штучного кровообігу. У 1963 році Микола Михайлович першим у Радянському Союзі провів протезування клапана митри, а в 1965 році створив і вперше в світі упровадив у практику антитромботічні протези серцевих клапанів. Його роботи з хірургічного лікування хвороб серця були відмічені Державною премією України (1988), Золотими медалями (1967, 1982) та Срібною медаллю (1978) ВДНГ СРСР.
 Оригінальні погляди М. М. Амосова отримали широке визнання у нас в країні і за кордоном.

За дослідження в галузі біокібернетики у 1978 р. і 1997 р. його удостоєно Державної премії України

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про затвердження плану роботи Київської міської ради на 2023 рік