Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Музей тоталітарного минулого може з'явитися в Києві вже наступного року

Всі пам'ятки радянської архітектури, які потрапили під декомунізацію, мають бути збережені та розміщені в одному місці. Для цього столична влада спільно з Українським інститутом національної пам'яті розглядає можливості щодо місця розташування такого об'єкту. Про це сьогодні під час прес-конференції “Створення Музею тоталітаризму в Києві” повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, музей тоталітарного минулого планується як комплекс європейського рівня. Серед місць, де його можуть створити, розглядають: Музей народної архітектури та побуту Пирогово, парк Партизанської Слави, Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна, парк Нивки та ВДНГ.

“Експерти вважають, що найоптимальнішим місцем є Національний комплекс “Експоцентр України” (ВДНГ). Інститут національної пам'яті спільно з арт-менеджером і громадським діячем Володимиром Кадигробом розробляють концепцію музею. Поки ж є рішення про розміщення всіх демонтованих пам'ятників на території Державного музею авіації в Жулянах. Ми повинні визнати і сказати нашу публічну позицію до тих злочинів, які були скоєні комуністичним режимом. Ми повинні облаштувати таке місце, де ми зможемо навчити наших дітей не повторювати тих помилок, які відбулися в минулому, яке буде своєрідною точкою “ніколи знову”, — зауважив секретар Київради Володимир Прокопів.

До створення та облаштування музею тоталітарного минулого активно залучатимуть громадськість та іноземних експертів.

“Для того, аби зберегти зразки тоталітарного мистецтва і виникла ідея створення музею тоталітарного минулого в столиці, куди звезуть найяскравіші пам'ятки мистецтва радянської доби. Ми маємо можливість брати приклад з інших країн Європи, де вже створено такі парки, і будемо опиратися на їхній успішних досвід. У світі давно існують подібні музеї. Наприклад, у Болгарії є Музей соціалістичного мистецтва, у Литві — Музей комунізму, де зберігаються комуністичні монументи, що були демонтовані”, — наголосив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Також міська влада, за прикладом європейських країн, планує, аби музей тоталітарного минулого виконував і важливі інформаційно-просвітницькі функції, і був туристичною принадою. Таким шляхом пішла не одна країна світу. Зокрема, Болгарія, Угорщина, Литва та Німеччина. У столиці Болгарії Софії вхід у музей соціалістичного мистецтва коштує 3 євро (приблизно 80 грн), а в Будапешті вхід у будинок терору — 7 євро (196 грн). Над концепцією столичного музею уже ретельно працюють.

“Уже за місяць ми плануємо завершити розробку відповідної концепції і сподіваємося, що восени публічно обговорюватимемо проект з усіма деталями та візуалізацією. А до наступного року повністю облаштуємо музей. Наразі активісти, історики та влада бачимо це не просто як статичний проект, а як інституцію, яка також проводитиме і дослідницьку роботу”, — розповів арт-менеджер, громадський діяч Володимир Кадигроб.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади міста Києва захисних споруд цивільного захисту, які перебувають у державній власності
  • Про розмір кошторисної заробітної плати, що враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням коштів бюджету міста Києва, коштів комунальних підприємств, установ та організацій 
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» 
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2025 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради та підготовки проєкту Антикорупційної програми Київської міської ради на 2026-2028 роки 
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2024 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року 
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води,
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання, обслуговування та експлуатації скверу між будинками на вул. Вифлеємській, 16 та вул. Тампере, 15 у Дніпровському районі міста Києва (693883980) 
  • Про передачу громадянці Ковалик Любові Григорівні у приватну власність земельної ділянки для ведення колективного садівництва на  вул. Ожиновій, 21 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (777199271)