У Київраді напрацьовують новий регламент

Прапор України біля будівлі Київської міської ради

Tool items

У Київраді напрацьовують новий регламент

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики депутати розглянули проект рішення “Про Регламент Київської міської ради”.

1 грудня 2015 року завершився строк повноважень Київради VII скликання та було відкрито першу сесію VIII скликання. Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, новообрані депутати мають затвердити новий Регламент Київської міської ради.

Документ складається із 46 статей, де закріплено правові засади та основні принципи діяльності Київради. Згідно відповідного проекту рішення, Регламент прийнятий від 12 листопада 2014 року втрачає чинність, він містив 37 статей.

“Ми поставили собі за мету якісно покращити роботу Київради. Намагались передбачити різні ситуації та прописати алгоритм дій, який сприятиме прозорій діяльності депутатського корпусу. В результаті маємо значне розширення функцій. Але при цьому отримали і відповідальність в рази більшу. І я цілком переконаний, що працюватимемо чітко, злагоджено та ефективно, — кожен, відповідно до своїх обов'язків”, — зазначив заступник міського голови- секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, новий Регламент доповнено окремою статтею про запобігання корупції в Київраді, де прописано, що депутату забороняється вимагати, просити, одержувати подарунки безпосередньо або через інших осіб у зв'язку зі здійсненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування.

Також у новому документі чітко прописані аспекти недопущення конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів, депутат не має права брати участь у прийнятті відповідного рішення Київрадою або будь-якими її органами, а також не має права обговорювати відповідні питання. Повідомляти про конфлікт інтересів, відповідно до нового Регламенту, депутат має не пізніше наступного дня з моменту, коли він дізнався про такий факт.

“Розгляд проектів рішень Київради у другому читанні, порядок голосування на пленарному засіданні, дисципліна на сесії, протокольне доручення головуючого на пленарному засіданні — ці статті також було деталізовано та суттєво розширено. Окрім того, пропонується правка, яка дасть можливість повторно розглядати проект рішення, який не підтримали на чинному пленарному засіданні, на наступній сесії за зверненням суб'єкта подання”, — зауважив секретар Київради Володимир Прокопів.

Також є пропозиції щодо збільшення гласності постійних комісій шляхом публікації на сайті Київради — з 3 до 7 днів, розписано докладно строки оприлюднення інформації про час і місце проведення пленарного засідання та строки оприлюднення порядків денних сесії Київради. Засідання президії може відбуватися за 10 днів до пленарного засідання Київради, а не за 12, як було визначено раніше.

Новий Регламент Київської міської ради напрацьовувався протягом кількох місяців. Суб'єктами подання виступили голова регламентної комісії Київради Олег Макаров заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів, та всі 5 голів депутатських фракцій, представлених у КМР.

Зазначений проект рішення вже погодила постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про надання Комунальному підприємству «Святошинське лісопаркове господарство» у постійне користування земельної ділянки для цілей підрозділів 09.01-09.02, 09.04-09.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду на території 73 кварталу Святошинського лісництва у Святошинському районі міста Києва (354428396)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання та експлуатації скверу на розі вул. Кирилівської та вул. Куренівської в Оболонському районі міста Києва (470448253)
  • Про надання комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Подільського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для обслуговування та експлуатації медичного закладу на вул. Кирилівській, 107 у Подільському районі міста Києва (693793984)
  • Про відмову громадянці Гладкій Аліні Геннадіївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Кубанській, 15 у Солом'янському районі міста Києва (570801680)
  • Про передачу громадянці Васильченко Світлані Геннадіївні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Степовій, 6 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (775360274)