В.Прокопів удосконалює механізм розгляду електронних петицій

Депутати Київради готуються до голосування під час пленарного засідання Київради

Tool items

В.Прокопів удосконалює механізм розгляду електронних петицій

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до рішення Київради від 8 жовтня 2015 року №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій».

Відповідний проект рішення вдосконалює можливість електронного звернення громадян до Київради та механізм розгляду петицій.

«Загалом така потреба виникла, оскільки за 4 місяці функціонування петицій до міської ради, було виявлено ряд недоліків, які не дозволяють вчасно та якісно розглядати підтримані електронні ініціативи. Наприклад, часто з'являються петиції, що не входять до компетенції міської влади. Також спостерігаються накрутки голосів, або недостатнє описання автором вмотивованості петиції. З іншого іншого боку, автори e-звернень та їхні підписанти не мають належного доступу до інформації про історію розгляду петицій та часто не знають на якому етапі знаходиться те чи інше електронне звернення. Для міської влади нині дуже важливо не знехтувати прямою демократичною взаємодією з небайдужими людьми, які через механізм електронних петицій, по суті, сигналізують про головні проблеми в Києві. Як секретар Київради, я з початку своєї роботи на новій посаді, взявся за удосконалення цього механізму», – зазначив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами всі недоліки було враховано в новому положенні, яке розробляли у тісному симбіозі з активістами. “Ми зустрічалися писали нові пункти, ще зустрічались – правили, вносили корективи, допоки не було враховано усі прогалини які заважали, чи не єдиному механізму прямої демократії працювати на повну силу”, - наголосив Володимир Прокопів

Відповідно в новій редакції пропонується розширити можливості авторизації громадян, які бажають зареєструвати нову електронну петицію чи підписати вже існуючу. Зокрема функціонал авторизації доповнено системами «Bank-ID», «Mobil-ID» та авторизацією шляхом SMS-підтвердження. Також визначено, якщо новостворена петиція дублює уже існуючу, то вона не реєструється на сайті. Про це повідомляється автору із зазначенням вмотивованих причин відмови.

Серед напрацьованих положень також обов'язкове створення робочих груп комісіями, яким доручено розглянути електронне звернення. Засідання відповідних РБ будуть протоколюватися. Матеріали й тексти письмових виступів членів робочої групи та запрошених на засідання осіб, додаватимуться до протоколу. За наявної технічної можливості, секретаріат Київради забезпечуватиме web-трансляцію засідань постійних комісій та робочих груп, які розглядають петиції, в режимі реального часу на офіційному веб-сайті Київради.

Також передбачається, що раз на місяць заступник міського голови - секретар Київради проводитиме нараду щодо стану розгляду Київською міською радою електронних петицій і може надавати доручення, направлені на пришвидшення вирішення питань, порушених в електронній петиції. На відповідні наради запрошуватимуть представників ЗМІ та громадськість. За результатами наради передбачається прес-конференція.

Зміни до нового положення запропонувала й депутат Київради Алла Шлапак, зокрема доповнення — якщо електронна петиція не направлена на розгляд відповідної комісії міським головою, відповідне направлення здійснює постійна комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

Відповідне рішення підтримали 91 депутат.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження програми посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень в місті Києві на 2025 – 2027 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки