Tool items
У столиці відремонтують майже 800 ліфтів та облаштують 640 дитячих майданчиків за наступні 5 років
Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили Комплексну цільову програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2016-2020 роки.
Загальний обсяг фінансування на розвиток житлово-комунального господарства на наступних 5 років складає 38,63 млрд грн (кошти підприємств та інвестиційні ресурси — 26,83 млрд грн, із міського бюджету — 8,74 млрд грн, решта — 3,06 млрд грн залучатимуть із державного бюджету).
«Через неефективну систему управління житловим фондом накопичились проблеми, вирішення яких потребує невідкладного вирішення. Зокрема, стан ліфтового господарства не відповідає сучасним вимогам безпеки, адже наразі з майже 21,5 тисячі столичних ліфтів практично половина експлуатуються більше 25 років і потребують нагальної модернізації та заміни. Житлові будинки, більшість яких побудована ще в минулому сторіччі, є вкрай неефективними з точки зору використання енергії. А саме в житловому фонді споживається більше 40% всіх енергоресурсів. Аналіз теплових втрат показує, що 42% тепла втрачається через стіни, стелю верхнього поверху, підвал та систему вентиляції. Загалом втрати тепла більш, ніж у 5 разів перевищують європейські показники. Це свідчить про важливість і пріоритетність питання реновації та термомодернізації житлових будинків», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Відповідно, за 5 років у рамках програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва, буде проведено капітальний ремонт, заміну та модернізацію 775 ліфтів (кошторис 460 млн грн), відновлення 100 тисяч кв. м асфальтового покриття прибудинкових територій житлових будинків та міжквартальних проїздів (кошторис 165 млн грн), та облаштування 640 одиниць ігрових та спортивних майданчиків (загальні витрати 80 млн грн).
Програмою також передбачено ремонт та відновлення роботи модульних індивідуальних теплових пунктів, обладнання яких вийшло із ладу. Загалом передбачається відновлення понад 530 МІТП, що дозволить досягти значного скорочення споживання теплової енергії за рахунок ефективного регулювання теплового потоку в залежності від погодних умов та режиму використання будівлі. На це в програмі передбачено 504 млн грн. А на комплексну термосанацію житлового фонду Києва планують виділити 800 млн грн. Загалом на капітальний ремонт житлового фонду столиці із застосуванням енергозберігаючих технологій і обладнанням на умовах співфінансування заплановано 500 млн грн (капремонт 2975 будинків).
З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, у комплексній програмі заплановано продовження будівництва другої нитки Головного міського каналізаційного колектору діаметром 3200 мм, довжиною 9,7 км та проведення реконструкції Головного міського каналізаційного колектору. Його модернізація коштуватиме міському бюджету 307 млн грн.
Також у столичному бюджеті на наступних 5 років виділено 34 млн грн на реконструкцію 34 бюветних комплексів.
Окрім того, протягом дії Програми планується реалізувати 94 комплексних проекти по реконструкції магістральних теплових мереж, 8 – по реконструкції розподільчих теплових мереж, 7 – по будівництву теплових мереж.
Для поліпшення системи водовідведення та зменшення енерговитрат, передбачено реконструкцію каналізаційних насосних станцій з впровадженням енергозберігаючих технологій (Метрологічна, Русанівка, Микільська Борщагівка-1, Оболонська, Ново-Подільська, Водопарк, Наводницька, Мишоловка та інші).
Також до 2020 року планується модернізувати системи освітлення у всіх освітніх закладах міста із залученням фінансових ресурсів в рамках державних цільових програм та інших джерел фінансування.
За відповідну програму проголосували 87 депутатів.