Київрада не підтримала жодне із двох звернень до ЦВК щодо райрад

Будівля Київської міської ради

Tool items

Київрада не підтримала жодне із двох звернень до ЦВК щодо райрад

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати розглядали одразу два проекти щодо внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 липня 2015 року №787/1651 “Про управління районами міста Києва”.

Перший, за поданням міського голови Віталія Кличка, пропонує звернутися до Центральної виборчої комісії для отримання роз'яснення щодо порядку та строків призначення дати перших виборів до районних у місті Києві рад.

Другий проект рішення за авторством депутатів Київради Сергія Гусовського, Володимира Бондаренка та Юрія Сиротюка, пропонує звернутися до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів до районних у місті Києві рад.

Київський міський голова зазначив, що райради столиці повинні мати чітко визначені повноваження, щоб не допустити хаосу в управлінні.

“Є великі загрози, тому що Київська міська рада і райради столиці матимуть одні й ті самі повноваження, адже дуже багато з них дублюються. І це призведе до нездатності цих рад ефективно працювати. Уявіть, що ви сіли в таксі з двома водіями, де в кожного власне кермо. Як думаєте, це ефективно? З великою ймовірністю ви взагалі нікуди не поїдете”, - зазначив Віталій Кличко.

“Якщо ми говоримо про реальне самоврядування, треба усвідомлювати, що Лісовий масив ближче до Воскресенки, ніж до Троєщини. Коли ми говоримо про Подільський район, то старий Поділ і Виноградар дивним чином об'єднані. Тому нам ще дуже багато треба робити. Єдиний варіант довести ситуацію до ладу, дати собі раду, і дати можливість містянам можливість управляти і володіти ефективно своїм містом — це якраз той самий принцип субсидіарності, коли всі рішення, які можуть прийнятися на локальному рівні — приймаються на локальному рівні. Все що не може - передається нагору і там приймаються стратегічні рішення”, - переконаний Сергій Гусовський.

Підтримує створення районних рад у столиці й фракція “Всеукраїнське об'єднання “Батьківщина”:
“Райради повинні бути відтворені. На мій погляд це та нормальна система, яка вбере в себе і самоврядування, і будинкові комітети та все інше. Тому це не протирічить один одному. Децентралізація дійсно потрібна, а в місті Києві, де район дорівнює приблизно обласному центру, це абсолютно потрібна річ, тому “Батьківщина” буде наполягати разом з іншими, щоб ми йшли шляхом децентралізації”, - наголосив Володимир Бондаренко.

При цьому Володимир Прокопів зауважив, що багатомільйонне населення столиці сьогодні позбавлено реального місцевого самоврядування на рівні районів, але до надання цих прав треба підходити дуже виважено.

“Країна, яка має у своїй недавній історії досвід жорсткої централізації, не може собі дозволити впровадити процес децентралізації швидко та нав’язати його зверху. Досвід сусіда Російської Федерації це підтверджує. Зайва швидкість та заполітизованість цього процесу буде мати негативні наслідки - призначення органів місцевого самоврядування, а не створення їх знизу, від громади. Ми не можемо цього допустити”, - зауважив Володимир Прокопів.

Незважаючи на палке обговорення як і самих проектів рішень, так і загалом питання створення районних рад у столиці, депутати не підтримали жоден із документів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про передачу громадянці Рогозі Наталії Петрівні земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Луценка Дмитра, 16 у Голосіївському районі міста Києва (711294446)
  • Про відмову громадянці Касьяненко Любові Анатоліївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Жулянській, 1-б у Голосіївському районі міста Києва (413018582)
  • Про передачу громадянці Борис Ользі Галактіонівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 26 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (555627503)
  • Про передачу громадянину Полякову Станіславу Олеговичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 24 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (602722741)
  • Про надання Київському столичному університету імені Бориса Грінченка згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва