У столиці відремонтують майже 800 ліфтів та 3000 будинків за наступні 5 років

Будівля Київської міської ради

У столиці відремонтують майже 800 ліфтів та 3000 будинків за наступні 5 років

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально -економічного розвитку депутати погодили затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2016-2020 роки.

Загальний обсяг фінансування на розвиток житлово-комунального господарства на наступних 5 років складає 38,63 млрд грн (кошти підприємств та інвестиційні ресурси — 26,83 млрд грн, із міського бюджету - 8,74 млрд грн, решта — 3,06 млрд грн залучатимуть із державного бюджету).

“У сфері житлово-комунального господарства існує ряд проблемних питань, вирішення яких потребує комплексного підходу. Непривабливість для приватних інвесторів та відсутність надійних джерел для самофінансування ЖКГ призвели до погіршення виробничих потужностей цього важливого сектора, підвищення їх аварійності, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних й енергетичних ресурсів, що негативно впливає на рівень та якість комунальних послуг. Наразі впровадження енергозберігаючих технологій, модернізація енергетичної інфраструктури, ефективного і ощадливого використання енергоресурсів, послідовна заміна фізично й морально застарілого обладнання у сфері ЖКГ — є нашим пріоритетом”, - говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зокрема, за 5 років в рамках програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва буде проведено капітальний ремонт, заміну та модернізацію 775 ліфтів (кошторис 460 млн грн), відновлення 100 тисяч кв. м асфальтового покриття прибудинкових територій житлових будинків та міжквартальних проїздів (кошторис 165 млн грн), та облаштування 640 одиниць ігрових та спортивних майданчиків (загальні витрати 80 млн грн).

Програмою також передбачено ремонт та відновлення роботи модульних індивідуальних теплових пунктів, обладнання яких вийшло із ладу. Загалом передбачається відновлення понад 530 МІТП, що дозволить досягти значного скорочення споживання теплової енергії за рахунок ефективного регулювання теплового потоку в залежності від погодних умов та режиму використання будівлі. На це в програмі передбачено 504 млн грн. А на комплексну термосанацію житлового фонду Києва планують виділити 800 млн грн. Загалом на капітальний ремонт житлового фонду столиці із застосуванням енергозберігаючих технологій і обладнанням на умовах співфінансування заплановано 500 млн грн (капремонт 2975 будинків).

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій у комплексній програмі заплановано продовження будівництва другої нитки Головного міського каналізаційного колектору діаметром 3200 мм, довжиною 9,7 км та проведення реконструкції Головного міського каналізаційного колектору. Реконструкція головного міського каналізаційного колектора коштуватиме міському бюджету 307 млн грн.

Протягом дії Програми планується реалізувати 94 комплексних проектів по реконструкції магістральних теплових мереж, 8 – по реконструкції розподільчих теплових мереж, 7 – по будівництву теплових мереж.

Для поліпшення системи водовідведення та зменшення енерговитрат передбачено реконструкцію каналізаційних насосних станцій з впровадженням енергозберігаючих технологій (Метрологічна, Русанівка, Микільська Борщагівка-1, Оболонська, Ново-Подільська, Водопарк, Наводницька, Мишоловка та інші).

Також до 2020 року планується модернізувати системи освітлення у всіх освітніх закладах міста із залученням фінансових ресурсів в рамках державних цільових програмах та інших джерел фінансування.

Програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2016-2020 роки напередодні погодили на постійній комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу. Тепер цільову програму мають затвердити на пленарному засіданні Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про скасування статусу пам’ятки природи місцевого значення
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про внесення змін до Порядку надання додаткових пільг та гарантій киянам – Захисникам, Захисницям України та деяким іншим категоріям осіб, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20 лютого 2025 року №30/10497
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2025 – 2027 роки» 
  • Про  затвердження Статуту Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» Дніпровського району міста Києва»
  • Про скасування рішень постійної комісії Київської міської ради з питань власності та регуляторної політики та включення до Переліку другого типу частини нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня №10» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін  до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві