У застосунку «Київ Цифровий» триває опитування щодо перейменування 11 міських об'єктів у процесі дерусифікації

У застосунку «Київ Цифровий» до 11 квітня триває опитування щодо перейменування 11 міських об'єктів у процесі дерусифікації. Проголосувати можуть усі авторизовані користувачі застосунку «Київ Цифровий». 

Як повідомила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, результати опитування будуть враховані під час ухвалення рішень Київською міською радою.

«Це фактично завершальний етап дерусифікації топоніміки Києва, яка розпочалася ще у 2022 році. Наразі залишилось лише 11 об’єктів, які ще потребують перейменування. Усі вони вже пройшли фаховий розгляд експертної топонімічної комісії, і тепер слово за киянами. Запрошую долучатися до голосування та разом завершити цей важливий етап очищення нашого міського простору від радянської та імперської спадщини. Ми не просто змінюємо назви. Ми відновлюємо історичну справедливість, ушановуємо свої видатні постаті та героїв. Сучасна топоніміка Києва повинна відображати нашу історію та українську ідентичність», – підкреслила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що процес перейменування відбувається відкрито, прозоро й із максимальним залученням громади. На кожному етапі важливу роль відіграють як експертні кола, так і самі мешканці столиці.

Перелік об'єктів із запропонованими новими назвами:
вулиця Волго-Донська – вулиця Павла Петриченка;
вулиця Левітана – вулиця Лукрецька;
вулиця та провулок Дунаєвського – вулиця та провулок Цундарівські;
вулиця Суворова – вулиця Людмили Фої;
вулиця Червона – вулиця Василя Копаня;
провулок Макаренка – провулок Софії Окуневської;
вулиця Сулеймана Стальського – вулиця Ігоря Юхновського;
вулиця Макаренка – вулиця Шейха Мансура;
проспект Маршала Рокоссовського – проспект Дмитра Павличка;
вулиця Повітрофлотська – залишити без змін або перейменувати;
провулок Балакірєва – рекомендовано вилучити з переліку поіменованих об'єктів Києва. У процесі розвитку міста провулок фактично зник з мапи.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості переслідування опозиції, військових і представників органів місцевого самоврядування
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.12.2024 № 416/10224 «Про внесення змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025-2027 роки»
  • Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію переоблаштування автомобілів для осіб з інвалідністю внаслідок війни  І та ІІ групи з числа киян-Захисників та Захисниць України, у 2025 році 
  • Про порушення перед комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій клопотання про присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної  (професійно-технічної) та позашкільної освіти Фої Катерині Олександрівні, Романенко Аліні Оскарівні та Баліцькому Леоніду  
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб Розкішний»
  • Про оголошення природної території ботанічною пам'яткою природи місцевого значення «Весняна»
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб на Нивках»
  • Про затвердження Проєкту організації території регіонального ландшафтного парку «Парк «Партизанської слави», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів