Tool items
У «Київській фортеці» презентували документально-художню виставку «Харків – фортеця». Виставка проходить у межах проєкту «Великі земляки» і присвячена 370-річчю міста-героя Харкова. Про це повідомила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.
«Україна наразі нагадує величезну фортецю, де кожне місто, кожен регіон є незамінною опорою. Харків – це одна з найміцніших башт цієї фортеці. Місто, яке першими хвилями агресії відчуло на собі весь жах війни, утім не здалося. Для Києва відкриття виставки «Харків – фортеця» в символічному просторі «Київської фортеці» – прояв нашої солідарності та підтримки харківʼянам. Адже столиця, як і Харків, знає, що таке стояти на передовій. Наші міста не схилились перед ворогом і ми знаємо: наша сила – в єдності та вірі в Перемогу», – зазначила Вікторія Муха.
Вона додала, що ця виставка – можливість не лише краще пізнати історію українського міста Харків, а й віддати шану його сьогоднішнім героям – тим, хто на передовій, і тим, хто в тилу. Це історія незламності, це розповідь про людей, які щоденно демонструють неймовірну стійкість, продовжують жити, працювати та творити в надважких умовах.
Героєм цієї виставки вперше визначено не окремого харків’янина, окрему харківську родину чи представників окремої професії, які прославили Харків. Головним об’єктом виставки є ціле місто, як єдиний функціонуючий організм.
Ця виставка – поєднання інформаційних матеріалів і художніх творів про історичний та сучасний Харків, що структуровані за розділами:
Історичне місто-фортеця Харків;
Харків – фортеця освіти;
Харків – фортеця науки;
Харків – фортеця культури та мистецтва;
Харків – фортеця українського відродження;
Харків – центр розвитку підприємництва;
Харків у Першій та Другій світових війнах;
Місто-фортеця Харків у російсько-українській війні.
До художньої частини виставки увійшли картини Віктора Ковтуна – народного художника України, лауреата Шевченківської премії та премії Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах мистецтва в 2022 році, які присвячені Харкову воєнного часу. Історичний Харків візуально представлений на давніх мапах міста, які досліджує автор розділу «Історичне місто – фортеця Харків» Андрій Парамонов, та в архітектурних пейзажах-реконструкціях харківського художника Артема Погрібного. Харків у ХХ столітті глядачі побачать на фотографіях минулого часу та у творчих роботах відомих представників харківської художньої школи з колекції Валерія Грубаря та Каріни Мовсесян.
Як зазначають організатори проєкту, документально-художня виставка «Харків – фортеця» доводить, що попри всі намагання рф представити Харків, як російське місто, воно було, є і завжди буде українським, як в історичному просторі, так і під час суворих випробувань сьогодення.
Проєкт реалізується за підтримки Харківської та Київської міських рад, Українського Арт ХАБу «Мистецька фортеця».
Виставка експонуватиметься до 6 жовтня в «Київській фортеці» за адресою: вул. Госпітальна, 24-А. Графік роботи: вт–чт з 10:00 до 17:00, пт з 10:00 до 16:00, сб–нд з 10:00 до 18:00.