Київ представив традиційну та сучасну культуру, українську історію та національну кухню в Барселоні

Tool items

В Барселоні на найбільшому фестивалі La Mercè Київ представив українські традиції, історію та сучасну культуру. Близько двох мільйонів відвідувачів фестивалю протягом чотирьох днів знайомились з українською музичною, танцювальною, цирковою культурою, образотворчим мистецтвом та національною кухнею.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, цей фестиваль став для нас унікальною можливістю продемонструвати, наскільки давньою є наша культура і розповісти про нашу історію.

«Ми впроваджуємо інструменти культурної дипломатії, оскільки це дозволяє показати нашу автентичність, прадавні традиції та сучасний розвиток культури та мистецтва. Це сприяє більшій підтримці та симпатії з боку інших країн, і загалом зміцненню позицій нашої держави на міжнародній арені. росія не лише фізично воює проти українців, але й майже 300 років воює проти нашої культури, мови та традицій, намагаючись знищити їх разом з нашою ідентичністю. Запрошення Києва на фестиваль є ще одним свідченням та символом солідарності з нами у боротьбі за незалежність та суверенітет, свого роду потужним меседжем про підтримку від мерії та мешканців Барселони. Цьогоріч на фестивалі Київ представив українську національну кухню. Гості мали можливість скуштувати котлету по-київськи та вареники з картоплею та грибами. І вже в перший день фестивалю усього за кілька годин вареники закінчились. При тому, що організатори заздалегідь розраховували кількість страв, яких мало б бути із запасом. Але місцевим настільки сподобалася ця страва, що дуже швидко її розкупили. Вже наприкінці фестивалю ресторатори сказали, що найкраще відчуття у них було, коли ті самі люди поверталися до них двічі, а то й тричі. Це показує, наскільки вдало ми представили українську кухню», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка зауважила, що не менш цікавою частиною програми Києва у рамках фестивалю стали шоу та майстер-класи від Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня».

«Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» представляв традиційну культуру Києва. Театр взяв участь у семи заходах фестивалю, давав концерти та проводив майстер-класи українського танку, брав участь як у відкритті фестивалю, так і в завершальний день фестивалю блискуче виступив у спільному концерті з каталонськими виконавцями. Також окремою окрасою фестивалю цього року стали молоді артисти, студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, які під час виступів збирали тисячі людей дітей та дорослих. На додачу відвідувачі фестивалю були в захваті від української музичної культури, яку представили низка виконавців, серед яких етногурт DakhaBrakha, панк-рок гурт Gogol Bordello, реп-співачка Alyona Alyona, діджейка Дар'я Коломієць, вокалістка Мар’яна Клочко, а також композиторка та діджейка Poly Chain. Завдяки фестивалю тисячі людей в Барселоні із задоволенням відкривали для себе нашу культуру, почали більше цікавитись Києвом, Україною та нашою історією», – додала Вікторія Муха.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про проведення перевірки належного виконання умов договорів оренди, позички та охоронних договорів укладених щодо комунального майна територіальної громади міста Києва, здійснення контролю за використанням такого майна, орендарем чи користувачем (позичальником) якого є релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких