Кияни надали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань міських об'єктів

Tool items

Кияни надали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе задля завершення процесу дерусифікації.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, до секретаріату Київської міської ради надійшли тисячі пропозицій, які наразі необхідно опрацювати. Так до 22 травня поточного року буде створено консультативно-дорадчий орган для отримання фахових висновків з питань перейменування та присвоєння нових назв міським об’єктам. 

«Залучені експерти, спеціалісти та дослідники з семи українських інститутів до 05 червня поточного року нададуть висновки щодо доцільності понад 12 тисяч запропонованих пропозицій та допоможуть сформувати остаточний перелік міських об’єктів, які підлягають перейменуванню. Українське законодавство забороняє називати міські об’єкти іменами живих людей, тому пропозиції перейменувати їх на честь лідерів наших союзників у боротьбі з військовою агресією росії не можуть бути включені до голосування. Водночас ми залишимо всі пропозиції щодо перейменувань, які стосуються наших іноземних партнерів та не суперечать законодавству», – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради наголосив, що після завершення процесу систематизації та опрацювання всіх отриманих пропозицій буде розпочато рейтингове електронне голосування.

«З метою дотриманням принципів публічності та прозорості, а також захисту персональних даних від всеможливих кібератак та фальсифікацій, голосування відбудеться в додатку «Київ Цифровий» з обов’язковою верифікацією киян через BankID. Воно буде тривати до 19 червня поточного року. Перейменування стосуватиметься виключно тих об’єктів, які визначить територіальна громада міста Києва шляхом рейтингового електронного голосування. На основі отриманих результатів депутатський корпус прийме рішення щодо перейменувань. Присвоєння нових назв топомічним об’єктам має важливе історичне та національне значення, а також буде впливати на нашу культорологічну свідомість», – додав Володимир Бондаренко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану