Київрада звернулася до Кабміну щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах

Tool items

Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 21 жовтня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 76 депутатів.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, у липні 2021 року набрали чинності зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, згідно з якими із завдань виключено надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків.

«Необхідно забезпечити реалізацію права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсному центрі. Адже у результаті внесених змін до Положення про інклюзивно-ресурсний центр діти, які навчаються в інклюзивних закладах освіти, не зможуть отримати якісну та кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ. Ці зміни створюють несприятливе середовище – діти будуть змушені повернутись до індивідуальної форми навчання та не матимуть можливості для соціалізації, а відповідно і спілкування з однолітками», – зазначила Марина Порошенко.

Депутатка підкреслила, що згідно з головними принципами діяльності ІРЦ відбувся перехід від медичної до соціальної моделі надання послуг і  працівники центру не мали права вимагати інформацію про стан здоров'я дитини, а тим більше орієнтуватись на її діагноз. Згідно з новим положенням були скасовані ці норми.

«Наразі працівники інклюзивно-ресурсного центру мають право проводити додаткову медичну діагностику для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Ці процеси потребують залучення додаткових ресурсів і займають багато часу, тому не можливо оперативно розпочати надання комплексної допомоги для дітей», – розповіла Марина Порошенко.

Депутатка додала, метою прийняття цього рішення є скасування змін, прийнятих постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами» від 21 липня 2021 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану