У Київській міській раді внесли зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій

Tool items

У Київській міській раді внесли зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, згідно з якими зменшено кількість підписів, необхідних для підтримки петиції, з 10 до 6 тисяч.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 10 червня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 88 депутатів.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, метою даного рішення є зменшення кількості підписів, необхідних для підтримки електронної петиції до 6 тисяч, та здійснення належного правового регулювання процесу подання та збору підписів на підтримку електронних петицій.

«Системній критиці піддається кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, яка наразі становить 10 тисяч підписів за 90 днів, така кількість не є обґрунтованою з погляду на кількість населення столиці. Для розв’язання цього питання запропоновано встановити прохідний бар’єр для підтримки електронних петицій на рівні 0,2% кількості населення міста Києві, або ж 6 тисяч осіб, та зменшити час для голосування до 60 календарних днів із розрахунку 100 підписів за один календарний день», – зазначив Володимир Бондаренко.

Такаж, згідно зі змінами у Положенні, буде передбачено авторизацію громадян через офіційний вебсайт Київської міської ради, вебсайт громадського об’єднання через картку киянина, «Bank-ID», «Mobile-ID», за допомогою електронного цифрового підпису.

Текст електронної петиції оприлюднюється протягом трьох робочих днів із дня надсилання її автором (ініціатором) після проходження процесу модерації. Розгляд електронної петиції, яка набрала необхідну кількість підписів на свою підтримку, здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Київський міський голова призначає відповідального заступника, який протягом 30 днів з моменту підписання відповіді на підтримку електронної петиції розробляє, за участі автора (ініціатора), план заходів щодо її реалізації.

Ініціаторами змін до Положення стали заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко та депутатка Київської міської ради, перша заступниця голови Постійної комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг Ксенія Семенова.

Як зазначила Ксенія Семенова, петиції на ряду з Громадським бюджетом – важливий інструмент для взаємодії влади і громади. 

«Київська міська рада прагне, щоб ці інструменти працювали інтенсивніше. Для зручності киян ми також починаємо спільну роботу з Міністерством цифрової трансформації для того, щоб у жителів була можливість голосувати і створювати петиції на державному порталі «Дія», — підкреслила депутатка.

Нагадаємо, у Київській міській раді планують інтегрувати портал електронних петицій у додаток «Дія».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади міста Києва захисних споруд цивільного захисту, які перебувають у державній власності
  • Про розмір кошторисної заробітної плати, що враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням коштів бюджету міста Києва, коштів комунальних підприємств, установ та організацій 
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» 
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2025 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради та підготовки проєкту Антикорупційної програми Київської міської ради на 2026-2028 роки 
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2024 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року 
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води,
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання, обслуговування та експлуатації скверу між будинками на вул. Вифлеємській, 16 та вул. Тампере, 15 у Дніпровському районі міста Києва (693883980) 
  • Про передачу громадянці Ковалик Любові Григорівні у приватну власність земельної ділянки для ведення колективного садівництва на  вул. Ожиновій, 21 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (777199271)