В.Прокопів: Київрада закликає парламент підвищити відповідальність за знищення історичних пам’яток

Tool items

В.Прокопів: Київрада закликає парламент підвищити відповідальність за знищення історичних пам’яток

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.  

Зокрема Київрада закликає парламент врегулювати питання викупу об’єктів культурної спадщини у недобросовісних власників. Адже наразі чинне законодавство дозволяє примусове повернення або викуп історичних будівель через суди, але тільки у власність держави. Можливість викупу пам’яток у комунальну власність на законодавчому рівні не передбачена. 

“У Києві понад 3500 об'єктів культурної спадщини. Проте, значна їх частина перебуває у незадовільному стані. Дуже часто недобросовісні власники самі доводять пам'ятки до руйнації, аби потім на цьому місці звести багатоповерхівку. Однак руки у місцевої влади зв’язані, бо немає механізму повернення історичних будівель у власність міста. Також  пропонуємо зменшувати вартість викупу аварійних об’єктів пропорційно розміру шкоди, завданої пам’ятці діями недобросовісного власника. Тобто, якщо історична будівля оцінена, приміром, у 5 мільйонів, а шкоди їй завдано на 2 мільйони, то такий об’єкт обійдеться місту у 3 мільйони”, - зазначив співавтор рішення, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Окрім того, встановлений розмір стягнень за порушення законодавства про охорону культурної спадщини є мізерним і не стимулює правопорушників у майбутньому дотримуватись вимог закону щодо охорони культурної спадщини. Зокрема штрафи складають від 1700 до 170 000 грн на юридичну особу-порушника, і від 1700 до 2650 грн на фізичну особу-порушника. 

“Ми наполягаємо на тому, аби були збільшені штрафи для недобросовісних власників об’єктів культурної спадщини та була посилена кримінальна відповідальність за їх умисне знищення. Ті, хто організовує підпали історичних будинків з метою звести на їх місці чергову багатоповерхівку, мають сидіти в тюрмі, а не продовжувати займатися будівельним бізнесом”, – заявив співавтор рішення, депутат Київради Сергій Гусовський. 

Відповідне звернення підтримали 76 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію вечірньої середньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 4 м. Києва шляхом приєднання до Ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри Дніпровського району м. Києва
  • Про включення до Переліку першого типу частини нежитлової будівлі комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 жовтня 2022 року № 5481/5522 «Про деякі питання реалізації рішення Київської міської ради від 18 червня 2009 року № 627/1683 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» в умовах воєнного стану