У Київраді наголошують на посиленні відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини

Tool items

У Київраді наголошують на посиленні відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до Закону України “Про охорону культурної спадщини” та інших нормативно-правових актів.

У Києві знаходиться понад 3500 об'єктів культурної спадщини. Культурне надбання не тільки підкреслює офіційний статус культурної столиці України, а й створює світовий імідж Києва. Однак, значна частина об'єктів культурної спадщини перебувають у незадовільному стані та вимагають застосування негайних заходів щодо збереження.

“Запропоновані зміни покликані усунути колізії в законодавстві, а також надати органам охорони культурної спадщини необхідні інструменти для ефективної роботи. Зокрема, при фіксації порушень на щойно виявлених пам’ятках, відповідні органи мають право лише вимагати усунення недоліків та видавати приписи. Інших заходів на законодавчому рівні не передбачено. На сьогоднішній день, фактично відсутня можливість повернення (викупу) до комунальної власності пам'яток, доведених власниками до руйнації”, - зазначає співавтор відповідного рішення, депутат Київради Вікторія Муха. 

У зв’язку з цим необхідно визначити чіткий механізм повернення таких об'єктів до державної або комунальної власності та надати можливість відповідним органам місцевого самоврядування затверджувати нормативно-правові акти, якими би визначався порядок викупу пам'ятки, яка переходить у комунальну власність.

“Прийняття цього звернення є одним із кроків на шляху до збільшення повноважень міських органів щодо захисту об’єктів культурної спадщини.  Минулоріч ми прийняли рішення про створення окремого департаменту культурної спадщини в структурі КМДА, що дозволить посилити контроль міста за виконанням пам’яткоохоронного законодавства, а тепер прагнемо вдосконалити законодавство у цій царині”, -  зазначає співавтор відповідного рішення, депутат Київради Ганна Старостенко. 

Також пропонується суттєво підвищити розмір штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. 

“На сьогодні маємо мізерні штрафи - від 1700 до 170 000 грн на юридичну особу-порушника, і від 1700 до 2650 грн на фізичну особу-порушника. Ми закликаємо парламент збільшити штрафні санкції. Також пропонуємо надати можливість органам охорони культурної спадщини накладати фінансові санкції не тільки на юридичних осіб, а й на фізичних осіб-підприємців, які є власниками, користувачами, орендарями об'єктів культурної спадщини, а також замовниками робіт не тільки на пам’ятках, а і на щойно виявлених об'єктах культурної спадщини”, - наголосив співавтор рішення, заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. 

“Також вважаємо за необхідне унормувати питання зарахування коштів, одержаних у вигляді стягнень за порушення вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини” на спеціальні рахунки органів охорони культурної спадщини, з метою їх подальшого використання виключно на заходи  охорони пам’яток”, - зазначила Вікторія Муха. 

Також за її словами, 18 квітня, в Міжнародний день охорони пам'яток і визначних місць, відбудуться парламентські слухання на тему: "Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні". Там розглядатимуть питання, порушені у зверненні, адже вони є актуальними не лише для Києва, а й для всіх інших історичних населених місць в Україні. 

2018 рік є роком Культурної Спадщини в Європі. Також, відповідно до ініціативи Міністерства культури України,  планується оголосити поточний рік роком Культурної Спадщини в Україні. Зважаючи на це, Київрада також проситиме парламент невідкладно розробити необхідні законодавчі зміни та включити їх до відповідного плану роботи.

Рішення підтримали 89 депутатів Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «АГРОФІРМА «ТЕПЛИЦІ УКРАЇНИ» договору оренди земельної ділянки від 07 серпня 2006 року № 75-6-00299 (зі змінами) на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва (507105232, 710909043)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6880/6921 «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню із публічного простору міста Києва»
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7125/7166 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації
  • Про зміну типу та найменування деяких закладів загальної середньої освіти Печерського району міста Києва
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)