Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс міста

Tool items

Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс міста

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли  рішення “Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель, цілісних майнових комплексів закладів культури, фізичної культури та спорту”.

Відповідно до рішення, “Гостинний двір” та “Будинок Сікорського” – визначні пам’ятки архітектури столиці – можуть перейти на баланс міста. У мерії пояснюють: центральні органи виконавчої влади, які є балансоутримувачами, не мають фінансових ресурсів аби врятувати зазначені будівлі. Протягом значного періоду перлини київської архітектури перебувають в аварійному стані та потребують негайного проведення першочергових протиаварійних робіт з подальшою реставрацією.

“Ці об’єкти знаходяться в столиці і до нас надходить багато звернень від стурбованих киян, громадських організацій з приводу того, щоб ми забезпечили їх належне функціонування. Проте вони не є в комунальній власності, тому місто нічого зробити не може. Прийнявши це рішення, ми декларуємо, що готові прийняти їх у комунальну власність і спільно з київською громадою визначати пріоритетність їх розвитку, і головне – зберегти їх призначення. Також ми делегуємо київському міському голові звернутися з проханням до уряду ініціювати передачу цих об’єктів у комунальну власність Києва”, – зазначила співавтор проекту рішення, депутат Київради Ганна Старостенко.

“Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть ці будівлі. Гостинний двір, який київська громада захистила від перетворення в торговельно-офісний центр з парковкою, та будинок Сікорського, де спроектував перший вертоліт всесвітньо відомий авіаконструктор Ігор Сікорський, потребують якомога скорішого проведення консерваційних та протиаварійних робіт з подальшою реставрацією. Водночас виконати ці роботи за рахунок коштів бюджету міста можливо лише після передачі їх з державної до комунальної власності міста. Єдине правильний вчинок, який ми сьогодні можемо зробити, – це просити державу передати дані об'єкти у комунальну власність», – повідомила співавтор проекту рішення, депутат Київради Вікторія Муха .

Крім того, міська влада проситиме передати до комунальної власності ще два об’єкти: “Національний цирк України” та “Палац спорту”.

“Національний цирк України має стати справжнім центром циркового мистецтва, а Палац спорту – центром проведення спортивних подій, і ми зобов'язуємось використовувати ці будівлі за цільовим призначенням”, – додала Вікторія Муха.

Відповідне рішення підтримали 86 депутатів, тож тепер Київрада звернеться до Кабміну та Фонду держмайна з відповідним клопотанням.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади міста Києва захисних споруд цивільного захисту, які перебувають у державній власності
  • Про розмір кошторисної заробітної плати, що враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням коштів бюджету міста Києва, коштів комунальних підприємств, установ та організацій 
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» 
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2025 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради та підготовки проєкту Антикорупційної програми Київської міської ради на 2026-2028 роки 
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2024 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року 
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води,
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельної ділянки в постійне користування для утримання, обслуговування та експлуатації скверу між будинками на вул. Вифлеємській, 16 та вул. Тампере, 15 у Дніпровському районі міста Києва (693883980) 
  • Про передачу громадянці Ковалик Любові Григорівні у приватну власність земельної ділянки для ведення колективного садівництва на  вул. Ожиновій, 21 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (777199271)