Стенограма пленарного засідання 23.10.03р.

Tool items

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ сесія ХХIV скликання

 

 

 

 

         Стенограма 

   пленарного засідання

    23.10.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий: Міський голова

О.Омельченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Київ

 

 

 

 

  <---   23 Октября  10 ч 55 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Добрий день, шановні депутати. Прохання: займіть, будь ласка, свої робочі місця. Вітаємо іменинників. Віктор Іванович Тищенко є? Вітайте, аплодуйте. Віталій Філімонович Сташук. Вітаємо Віталія Філімоновича. В залі зареєстровано 62 депутати. Продовжуємо реєстрацію.

Шановні депутати. Інформація про відсутніх депутатів, якщо це відповідає дійсності. У відрядженні депутат Дігам. У відрядженні депутат Миргородський, Андрушенко, Овчар, Парцхаладзе. Данькевич є. У відпустці Пронін, у відрядженні Шевченко і у відрядженні Бабак. Такі дані у нас щодо складу. В залі 69 депутатів. Продовжуйте реєстрацію, будь ласка. Шановні депутати. В залі зареєстровано 72  депутати. Кворум є. Які будуть пропозиції щодо початку роботи пленарного засідання? Є пропозиція проголосувати за відкриття пленарного засідання. Нема інших пропозицій? Прошу проголосувати.

Голосування: за-61, проти-0, утр.-1, не гол.-10, всього 75. Рішення прийнято. Дякую.

Будьте активні і уважні,

 

  <---   23 Октября  10 ч 58 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

  

 шановні депутати.

Можна проголосувати як за основу? Вноситься пропозиція проголосувати порядок денний за основу. Прошу проголосувати.

Голосування:

за-66, проти-0, утр.-1, не гол.-9. Рішення прийнято.

На табло 74-й округ, депутат Головач.

-Головач: 10 липня було в порядку денному рішення сесії Київради „Про внесення змін до рішення Київради від 24.10.02  "Про оцінку комунального майна та майнових прав територіальної громади м.Києва". Проект було озвучено в доповіді, але з технічних причин він не знайшов свого відображення в стенограмі. І тому є прохання в розділі з питань власності роздати цей проект для того, щоб технічно проголосувати і він знайшов відображення в стенограмі.

-Головуючий: Фіксуйте, будь ласка, пропозицію Головача. Депутат Костюк.

-Костюк: Прошу внести до порядку денного проект рішення "Про передачу земельної ділянки підприємству "Олесь" для будівництва та експлуатації спортивно-оздоровчого комплексу у Дніпровському районі". Дана кадастрова справа А1548 пройшла всі погодження, пройшла Президію, завізована юристами, але з технічних причин не потрапила до порядку денного. Прошу внести.

-Головуючий: Реєструйте, будь ласка, секретаріат, пропозицію депутата Костюка. Мартинюк, 83-й.

-Мартинюк: Я хотів би звернутись до Вас з таким проханням. Розглядаючи питання, пов"язані з наданням і вилученням земельних ділянок, я подивився, що моїх питань тільки в цьому аж 8. Я хотів би,

 

  <---   23 Октября  11 ч 01 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

звертаючись, в першу чергу, до земельної комісії, щоб питання, які розглядаються на земельній комісії і в такій кількості одного депутата, запрошували цього депутата на розгляд питань і на земельну комісію.

По-друге. Тут є одне із таких визначальних питань, яке буде розглядатися сьогодні. Місце, на якому я побував, зустрівся з людьми, зустрівся з керівництвом цієї компанії, для якої буде виділятися земельна ділянка. Я маю на увазі вул. Пушкінську, 33-37. Сьогодні люди, навіть, прийшли до Київської міської ради, я з ними зустрічався.

Просив би це питання зняти. Чому? Тому, що є заперечення пожежної служби, є заперечення санітарно-епідеміологічної служби, є заперечення екологічної служби і багатьох інших служб. Є дуже важкі питання, пов"язані із громадськістю, яка там проживає. Сьогодні будувати готельно-офісний центр в місті потрібно, я розумію, але треба думати, де його краще будувати. Є можливість і побудувати житло. Тому давайте будемо будувати житло. Я просив би підтримати пропозицію і зняти поки що це питання.

-Яловий: Це питання, дійсно було на фракції озвучено, але знімається воно під час розгляду питання. Ми ж з вами домовились. Воно, дійсно, було внесено. Питання там є. Але під час розгляду буде визначати сесія.

-Головуючий: Фіксуйте пропозицію депутата Мартинюка. 16-й, Георгієвський.

-Георгієвський: Я маю інформацію щодо деяких змін в складі депутатських груп Київради. На сьогодні група депутатів в складі: Баленка, Георгієвського, Дігама, Миргороського, Овчара, Парцхаладзе і Старовойта склала нову депутатську групу під назвою "Європейська столиця". Вчора відбулися засідання фракції "Єдина Україна", де це рішення було погоджено з іншими членами фракції і таким чином ми можемо констатувати наявність нової депутатської групи "Європейська столиця". Очолює її Парцхаладзе, заступником-секретарем є Георгієвський.

-Головуючий: Я протокольно прошу зафіксувати заяву і при вирішенні питань на Президіях запрошувати голову новоствореної фракції на всі заходи і засідання голів фракцій, голів комісій

 

    <---   23 Октября  11 ч 04 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

та Президії. Закревська, 3-й.

Закревська: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Є прохання додатково внести до порядку денного проект рішення "Про передачу земельної ділянки ТОВ "Корпорація "Українські мінеральні води" для будівництва та експлуатації адміністративного будинку на вул. Ямській, 28 у Голосіївському районі. Справа повністю готова, пройшла комісію, завірена юристами.

Головуючий: Фіксуйте, будь ласка, пропозицію депутата Закревської. 29-й, Березніков.

Березніков: Шановний Олександре Олександровичу. Просив би відкласти з п.20 земельних питань підпункт 28-й "Про відміну пункту 4 рішення Київради "Про надання Головному управлінню житлового забезпечення земельної ділянки” та доручити Головному управлінню житлового забезпечення провести громадські слухання, з яких причин відміняється це рішення та на наступній сесії розглянути це питання, якщо не буде врегульована громадська думка.

Головуючий: Дякую. Фіксуйте, секретаріат, будь ласка. При розгляді цього питання поставимо на голосування. Депутат Гич, 14-й, будь ласка.

Гич: Шановний Олександре Олександровичу, шановні  депутати. Я просив би включити до порядку денного рішення "Про передачу ТОВ "Сканер-центр" земельної ділянки для будівництва та експлуатації, обслуговування яхт-клубу салону по продажу  катерів та човнів на просп.Бажана, 151. Це та організація, де була знесена мийка і  було доручення ще в вересні включити його, але, на жаль, до сьогоднішнього дня воно не було включено. Комісії і  все пройдено, всі підписи є.

Головуючий: Секретаріат, фіксуйте, будь ласка. 61-й, Гіщак.

Гіщак: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. На прохання керівництва району і за підтримки депутата округу прошу включити в порядок денний надання  земельної ділянки для будівництва житлових будинків на вул. Львівській,22. Розроблено план детальної забудови з метою комплексної забудови території.

Головуючий: Звернення до мене є офіційне голови ради, який тут присутній у нас. Фіксуйте, секретаріат. 18-й, Бідний депутат.

Бідний: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Я прошу зняти пункт 13-й по проведенню експерименту в м.Києві, шановний Олександре Олександровичу, підписано Вами розпорядження, створена робоча група, головою якої являється заступник міського голови Віктор Михайлович Падалка.

 

    <---   23 Октября  11 ч 07 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Це впровадження обов"язкового медичного страхування. Просто треба напрацювати ще пакет документів, то я рахую, що на сьогоднішній день передбачне це питання.

Головуючий: Віктор Михайлович присутній? Ми порадились і вважаємо, що це питання  більш організаційне і фінансове, тому очолює комісію згідно мого розпорядження не заступник по медицині, а заступник по блоку фінансів. При обговоренні, фіксуйте, будь ласка. 25-й, Легеза.

Легеза: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги-депутати. Я дуже прошу всіх знімати питання, якщо в когось будуть зауваження до справ земельних, коли я буду стояти на трибуні, щоб ми марно не тратили часу. І щодо внесення пропозицій по розгляду земельних питань, прохання підійти спочатку до мене, щоб я перевірив всі візи, а потім вже на сесію вносити. І останнє щодо зауваження депутата Мартинюка. Шановні колеги, ми ж не можемо всім зателефонувати, зайдіть, будь ласка, в комісію, у нас всі райони постійно розглядаються. Подивіться чи є Ваші питання і задайте нам запитання. Ми фізично не можемо всім зателефонувати.

Головуючий: Претензій до комісії нема і до Вас як до голови комісії.  Депутат Мартинюк при розгляді питання буде вносити пропозицію.  75-й, Поляченко.

Поляченко: Шановні мої колеги. Ми вже неодноразово домовлялися, що на сесії не будемо ставити питання ті, яких немає в переліку рішення про Регламент. Уже столів не вистачає. Скільки тут матеріалів зараз роздають! Я розумію, що є важливі питання, але  місяць від сесії до сесії. Я попросив би, Олександре Олександровичу, ми про це рішення приймали. Є в Регламенті рішення про Регламент і все. Знімати можна, але нових, Легеза тут правильно каже: хто зараз перевірить чи  всі підписи є, чи нема підписів. Я дуже просив би колег своїх стриматись, бо вже нема столу, чи треба столи добавляти в 4 рази. Спасибі.

Головуючий: Дякую. Володимир Аврумович, ми (нерозбірливо) для того, щоб проголосувати в цілому порядок денний. При обговоренні кожного питання по Регламенту депутат має право внести пропозицію, що буде обов"язково зроблено. Не буде відповідних  оформлень, питання буде зніматися без всякого сумніву.  55-й, депутат Россада.

 

 

 

  <---   23 Октября  11 ч 10 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Россада: Я просив би поставити на голосування і зняти питання під №14 порядку денного "Про спільні розробки технологій кріогенної кремації та надання статусу ритуальної служби підприємству ПФ "Петро Великий". Я вважаю, що це питання не підготовлене, не узгоджене з комісією житловою, не узгоджене з профільними головними управліннями і заступниками, які ведуть це питання.

-Головуючий: Дякую. Фіксується ваше питання. Салюта, прошу.

-Салюта: Я хотів би, по-перше, сказати, що підійшов депутат Россада з просьбою зняти рішення, яке готується два роки. І коли Ви робили об"їзди разом з депутатами і разом з громадою всіх кладовищ, прийнято рішення, ваша вказівка була зробити таке рішення сесії. Це було спочатку у березні цього року. І ми таке рішення зробили, його погоджували з усіма, хто його може погодити. Дійсно, воно може неоднозначно сприйматись. Але цю роботу треба робити. Зараз вже Швеція починає таке робити. Якщо ми ще знімемо, нічого не будемо робити, то це ще більше погіршить ситуацію. Я хотів би, щоб воно залишилось і не знімалось це рішення. По-друге, я хотів би зняти інше рішення, яке сьогодні ми погоджували з юристами. Юристи зробили нам зауваження, що нам треба відпрацювати деякі фрагменти. Це рішення про замовлення комунальних підприємств у сфері охорони здоров"я міста Києва - №16 і перенести його на наступну сесію. Дякую.

-Головуючий: Дякую. Секретаріат фіксує пропозицію депутата Салюти. При розгляді 1 і 2 питання будете мати нагоду і можливість виступити. Дейнега, 82-й.

-Дейнега: По земельних питаннях я хочу звернути вашу увагу: з-34 п. 34 абсолютно повторює п. 46. Вони абсолютно однакові. Через те треба один із них зняти чи два знімати?

 

  <---   23 Октября  11 ч 13 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Це перше. А по-друге. З-35 - нам не подавали пункт 15-й і пункт16-й. Вони  були пропущені. Йшов пункт 14-й, а потім пункт 17-й. Через це - нехай додадуть, або нехай знімуть. Дякую.

Головуючий: Секретаріат, Миколо Андрійовичу, з трибуни будете давати відповідь  депутатам. 40-й, Вільдман.

Вільдман: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я просив би зняти з порядку денного питання пункт 36. Це -  надання земельної ділянки підприємству "Антарес Компані". Земельна ділянка знаходиться в червоних лініях. Крім того, у начальника  Київзему є лист і у  голови постійної комісії по землекористуванню і містобудуванню голови Оболонської райдержадміністрації з приводу того, що там  містобудівна ситуація не дозволяє цього робити і ця територія повинна бути  відведена під парковку для  індивідуального  транспорту. Спасибі.

Головуючий: Дякую. Березніков, 29-й округ.

Березніков: Шановний Олександре Олександровичу, я хотів би підтримати Юрія Івановича Россаду по  питанню 15-му  про  ритуальні послуги.

Головуючий: Дякую. Підтримаєте, коли будемо розглядати це питання.

Березніков: Комісія не розглядала, можна було б і повідомити.

Головуючий: Новак, 11-й.

Новак: Шановні депутати, шановний Олександре Олександровичу. Справа в тому, що я  з питань Регламенту. Зараз дуже багато вноситься питань і це неправильно буде - потім проголосувати їх всі скопом. Тому, або ми вдруге будемо називати питання і голосувати, тому що згідно Регламенту кожне питання, внесене в порядок денний, голосується окремо. Або при внесенні ми одразу повинні голосувати. І друге щодо Регламенту. Ми вже третій раз просимо, щоб на табло висвічували перелік всіх, хто записався на виступ. І сьогодні так і немає цього переліку, не висвічуються ті, хто записався на виступ, хоча технічно це можливо і було Ваше доручення це зробити. Дякую.

Яловий: Шановний Олександре Олександровичу, я доповню до цього - технічно, дійсно, можливо, але тут ще в програмі треба внести зміни. Якщо Ви говорите операторам: покажіть,

 

  <---   23 Октября  11 ч 16 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

будь ласка, виступаючого, вони включать, знявши ту інформацію, яка закладена в програму. А на наступну сесію ми переробимо повністю програму.

-Головуючий: Я згоден, що, якщо обіцяв на цю сесію, але не встиг, то зробить на наступну сесію, але ми сьогодні продовжуємо роботу без табло. А на наступну сесію... Ще раз доручення виконуйте, будь ласка.

Щербаков, будь ласка.

-Щербаков: Я зараз виступаю, як член секретаріату. Те, що зараз відбувається, воно суперечить Регламенту, на що звертали увагу декілька депутатів. Ми повинні або попередньо змінити Регламент за тією процедурою, яка зазначена, вона не дуже проста, але не порушувати. Пункт 21.8 - він каже: проект рішення, наданий депутатам через постійні комісії пізніше, ніж один день після засідання Президії, не може бути внесений до порядку чергового пленарного засідання. У виняткових випадках, про які зазначено в цьому Регламенті, проект рішення за ініціативою головуючого на пленарному засіданні може бути внесений. Це перше. І другий пункт - 23.3 за пропозицією депутата або головуючого на пленарному засіданні порядок денний може бути розширений у порядку, передбаченому в цьому Регламенті. Тобто, про що йде мова? Що а ні знімати не можна просто, а ні розширювати просто так. У випадках, які зазначені у Регламенті, тільки за ініціативою головуючого може бути розширений порядок денний. Тому, якщо нам роздають ці аркуші, вони ні до чого не йдуть. Вони просто не можуть бути включені. Дякую.

-Головуючий: Дякую. Будемо виконувати Регламент. Яловий.

-Яловий: Я прошу внести кілька термінових питань, які пов"язані з опротестуванням прокуратурою рішень сесії, тому ми їх не могли внести в той термін, який є. Перше "Про звернення Вищого господарського суду України". Це питання про приближення терміну розгляду питання по статуту міста, який відкладений на грудень. Друге "Про розгляд протесту першого заступника прокурора м.Києва на рішення Київради на погодження товариству з обмеженою відповідальністю "Еліт сервіс" місця розташування житлового будинку з підземним паркінгом на вул. П.Орлика у Печерському районі" .

Третє "Про розгляд протесту заступника Генерального прокурора України на пункт 1, 2 рішення Київради "Про землі сільськогосподарського призначення в м.Києві".

 

  <---   23 Октября  11 ч 19 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Четверте „Про реалізацію додаткових, воно з цим же  пов"язано, прав Київської міської ради, пов"язаних з здійсненням  містом Києвом столичних функцій щодо визначення особливостей землекористування”. Наступне "Про заходи щодо регулювання цін на хліб і хлібобулочні вироби в м.Києві". І ще одне рішення "Про передачу ТОВ "Ярославів Вал" земельної ділянки для реконструкції незавершеного будівництва готелю "Театральний" з розширенням під офісно-житловий комплекс, подальшої експлуатації та обслуговування  на вул.Богдана Хмельницького. Це теж пов"язано з  протестом прокурора.

Головуючий: 67-й, Борисов.

Борисов: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я просив би внести на розгляд нашої сесії проект рішення, який узгоджує питання  прискорення будівництва торговельно-розважального центру на вул. Горького, 176 ЗАТ "Либідь-плаза" і вилучення земельної ділянки у філії Володимирського ринку, який розташований на цій території. Ви вже знаєте з преси про певну конфліктну ситуацію, яка виникла і в тому числі, виходячи з того, що є два рішення Київської міської ради  про надання і одній, і другій земельної ділянки. Я проводив декілька нарад по реалізації цього інвестиційного проекту. Ми маємо розуміння і згоду керівництва нашого комунального підприємства "Володимирський ринок" з тим, щоб ми остаточно вирішили це питання і зупинили і судові справи, які  подаються громадянами, котрі торгують на цих земельних ділянках, бо їм запропоновані інші. Але нам треба ліквідувати цю юридичну колізію. Всі погодження в цьому проекті рішення є. Якщо буде Ваша ласка,  він Вам буде розданий. Я дуже прошу підтримати. Дякую.

Головуючий: 20-й, депутат Качурова.

Качурова: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я вношу таку пропозицію: в зв"язку з наданням великої кількості  матеріалів  на розгляд сесії, пропоную, щоб наші засідання сесії проходили два рази на місяць, бо не можна працювати. В таких умовах, як ми працюємо, щоб засідання сесії проходили два рази на місяць.

 

    <---   23 Октября  11 ч 22 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

В таких умовах, як ми працюємо і з таким матеріалом навіть сидіти немає де. Я підтримую повністю депутата Поляченка по цьому питанню. І давайте це рішення приймемо. Що, у нас немає часу? Дякую.

-Головуючий: Якби були гарантії, Людмила, що не буде додаткових питань, коли буде два рази сесія, то можна з вами погодитись. Але, я думаю, що ми маємо можливість один день вести повноцінну роботу, маючи на увазі питання, які з"явилися додатково, а вони бувають життєво необхідні, можна розглядати під кінець робочого дня. Депутати мають право знімати питання при обговоренні. Тому, я думаю, що ми сьогодні проведемо сесію цілеспрямовано, творчо і знайдемо шляхи до вирішення кожного питання.

Ось мені підказують, що, враховуючи, що у нас 27 листопада планова сесія і будемо надіятися, що бюджет Верховна Рада прийме і закон про бюджет Президент підпише, то нам в грудні треба буде обов"язково проводити двічі сесію. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я прошу вас, як головуючого, ст.21.8 Регламенту за проханням Головного управління земельних ресурсів внести термінове питання про виправлення технічної помилки у питанні про надання в оренду земельної ділянки. Мова йде про те, що там вартість відшкодування збитків зазначена у тисячах з чотирма додатковими знаками, а треба цю суму зазначити у гривнях з копійками. Сума не зміниться, просто переписується... Технічна помилка була допущена. Я прошу, щоб ви внесли його як невідкладне.

-Головуючий: Шановні депутати, я прошу до уваги. Як визначився депутат Щербаков В.З., що згідно з Регламентом по ініціативі депутатів, зберігаючи демократичні принципи, головуючий, в даному випадку я, має право, можливість звернутися до депутатів

 

  <---   23 Октября  11 ч 25 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

у випадках, не передбачених Регламентом, як  виняток, доповнити; проект рішення  прийняти за основу додатковими питаннями, про що і сам підтвердив тільки що, подавши додаткове питання. Так я розумію? А тепер у мене прохання до депутатів. Прошу погодитися зі мною щодо  доповнення проекту рішення, проголосованого як за основу, деякими організаційними питаннями. Оргвідділ, прошу забезпечити депутатів проектами рішень: "Про реорганізацію Головного управління економіки та Головного управління зовнішньоекономічних зв"язків. Це перший проект. Другий проект "Про реорганізацію Головного управління охорони культурної спадщини та  Головного управління культури та мистецтв". Третій проект рішення "Про реорганізацію Головного управління  транспорту, Головного управління промисловості та зв"язку". І четвертий проект рішення "Про реорганізацію Головного управління внутрішньої політики та управління у справах релігії". Всі ці головні управління і управління є структурами виконавчого органу Київської  міської ради недержавних структур і ми маємо право з Вами покращувати систему управління народним господарством багатогалузевим в м.Києві. Я ще раз прошу оргвідділ забезпечити депутатів проектами цих рішень. Прошу внести проект рішення щодо ліквідації ЗАТ "Екотехпром". Я прошу теж забезпечити депутатів проектом такого рішення. Шановні депутати. Згідно закону та Регламенту подання щодо створення або ліквідації

 

  <---   23 Октября  11 ч 28 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

чи реорганізації управлінь (структур виконавчого органу) має право міський голова. Подання всі мною підписані. При обговоренні кожного питання обміняємося думками перед голосуванням. Дякую за увагу. Ми домовлялися, що при обговоренні я обов"язково дам можливість... Шановні депутати, ми ще раз з Вами  стверджуємо, що пропозиції депутатів про зняття любого питання, яке на думку депутата або  несвоєчасне, або недоцільне, або не повністю  вивчене, буде обов"язково тоді, коли буде доповідач - голова комісії чи інший депутат, який буде на трибуні. 9-й, Гриненко.

Гриненко: Шановний Олександре Олександровичу. Прошу внести до порядку денного питання "Про внесення змін до рішення Київради про оформлення права користування земельними ділянками". Воно пройшло  Президію, пройшло юристів, пройшло комісію. Там все нормально. Це чисто механічне зауваження по цьому рішенню.

Головуючий: Фіксуйте, будь ласка, пропозицію депутата Гриненка.

Я звертаюся - зняти - ми домовилися, що це буде при обговоренні питання. Повторюю: Юрій Іванович Россада зафіксований, Салюта зареєстрований, Вільдман, Дейнега, депутат Борисов під доповнення - "Либідь-Плаза", депутат Щербаков щодо  доповнення, депутат Яловий щодо

 

  <---   23 Октября  11 ч 31 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

доповнення, депутати Гич, Гіщак, Бідний - зняти, Мартинюк - зняти, Березніков - зняти. Питання ви ставили: зняти п.13 порядку денного. (Шум). Я читаю так, як написав секретаріат. Зняти п. 13 порядку денного. Ставив питання? Ставив. Гич - доповнити центр Бажана, 21. Я про це і говорю. Гіщак: Львівська, 22 - житловий будинок. Все зафіксовано секретаріатом. У мене є прохання до Вас погодитись сьогодні з тим, щоб врахувати пропозиції депутатів щодо доповнення порядку денного, який я озвучив. Пофамільно депутатів і питання і проголосувати. Я назвав Ялового і просив депутатів вислухати мої пропозиції теж та роздати матеріали. Можна затвердити порядок денний в цілому.

Я прошу затвердити порядок денний в цілому.

Голосування:

за-69, проти-2, утр.-1, не гол.-7. Рішення прийнято.

Матіко-Бубнова, прошу.

-Матіко-Бубнова: До секретаріату сесії надійшли депутатські запити від депутата Бойчука на адресу міського голови щодо термінового виправлення технічної документації та належного підключення гарячого водопостачання  і центрального опалення будинку по вул. Тимошенка, 2/4.

Депутатський запит до міського голови щодо зміни статусу сімейного гуртожитку, який підпорядкований ВАТ ХК "Київміськбуд" і знаходиться за адресою вул. Малиновського, 6-б та передачі цього гуртожитку до комунальної власності району або міста.

Депутатський запит Вільдмана до міського голови про відкладення розгляду питання надання ТОВ

 

 

  <---   23 Октября  11 ч 34 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

"Антарес-Компані" земельної ділянки, що знаходиться в червоних лініях, під розміщення тимчасових торговельних павільйонів на площі Дружби народів Оболонської РДА не погоджує розміщення павільйонів "Антарес-Компані".

Депутатський запит депутата Казакова на адресу міського голови про присвоєння інституту хірургії та транспланталогії АМН України імені видатного вченого і хірурга світового рівня академіка Олександра Олексійовича Шалімова.

Депутатський запит депутата Казакова на адресу міського голови про вжиття конкретних заходів щодо належного  транспортного обслуговування на вул. Зоологічній у Шевченківському районі м.Києва та виділення коштів на 2004 рік для розробки проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції вул.Зоологічної.

Депутат Кобринський на адресу начальника Головного управління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста Рюмшина депутатський запит щодо надання відповіді про правові підстави та наявність дозволу на розміщення архітектурних об"єктів для здійснення підприємницької діяльності ТОВ "Сапсан СП" на вул.Малишка біля будинку "Дитячий світ".

Депутатський запит депутата Кондратьєва на адресу міського голови щодо необхідності, за проханням виборців, будівництва продовольчого ринку біля станції "Видубичі" та будівництва бювету в районі вулиць Добролюбова, Звіринецької.

Депутатський запит депутата Кондратьєва на адресу міського голови про виконання рішень Київради та прискорення передачі в комунальну власність Печерського р-ну будинку гуртожитку медпрацівників на вул.Менделєєва,12.

Депутатський запит депутата Кондратьєва на адресу міського голови про необхідність, за проханням виборців, відновити зупинку міського громадського транспорту тролейбуса, автобуса на розі вулиць Філатова та бульвару Дружби народів.

Депутатський запит депутата Мартинюка на адресу міського голови про перевірку законності  рішення Київради № 89/1066 від 30.11.2000 року "Про погодження місця розташування на вул.Пушкінській №№ 33-37 готельно-офісного комплексу", а до прийняття остаточного рішення зняття з розгляду 23 жовтня 2003 року цього питання.

Депутатський запит Матіко-Бубнової на адресу міського голови про впорядкування території спортивного майданчика, розташованого на вул.Овруцькій, 29, єдиного майданчика  в мікрорайоні, де можна  безкоштовно проводити тренування.

Депутат Миргородський на адресу  міського голови, депутатський запит про перенесення, за зверненням мешканців,  місця для паркування автомобілів, що планується спорудити

 

   <---   23 Октября  11 ч 37 м 03 с   ----  Восьмой стенограф  ---->

 

біля будинку на вул. Мечнікова, 22-а.

Депутатський запит депутата Поляченка на адресу міського голови про необхідність відшкодування ХК "Київміськбуд" збитків, нанесених при спорудженні загальноосвітніх шкіл на масивах Позняки і Осокорки шляхом рівноцінної заміни 5 втрачених земельних ділянок під спорудження житла на кошти приватних інвесторів.

Депутатський запит ПК Київради з питань містобудування та землекористування на адресу міського голови щодо винесення на розгляд міського голови та сесії Київради питання про звільнення з посади керівника КП Володимирський ринок та розірвання з ним контракту у зв"язку з чисельними порушеннями керівництва Комунального підприємства земельного та містобудівного господарства і невиконання рішень Київради.

   Депутатський запит депутата Матіко-Бубнова до міського голови про прискорення вирішення передачі котельні заводу "Укркабель" АК "Київенерго".

Депутатський запит депутата Арканової до міського голови щодо встановлення дверей та кодових замків.

Депутатський запит Карпенка до міського голови про розв"язання проблем, пов"язаних з водопостачанням будинків, 11, 13 13-А на вул. Закревського.

Депутатський запит депутата Товстонога до міського голови про погодження рішень Київради щодо передачі земельних ділянок під забудову з Голосіївською РДА про фінансування будівництва пожежного депо.

Депутатський запит депутата Головача до міського голови про створення комісії для обстеження технічного стану будинків на вул. Вузівській, 4.

Депутатський запит на адресу міського голови від депутата Головача про передачу до комунальної власності Солом"янського району будинків за адресою вул. Клименка, 8-б/12 та 8-а/14 та на вул. Кривоноса, 17/8.

   Депутатський запит до міського голови депутата Мартинюка з приводу спорудження готельно-офісного комплексу на вул. Пушкінській, 33-37.

Депутатський запит депутата Волкова до міського голови про виділення коштів на ремонт ДНЗ №168 на вул. Монтажників.

Депутатський запит депутата Волкова на адресу міського голови про приведення до належного санітарно-технічного стану буд. № 3 на вул. Радгосп, Совки та буд. №21-а на вул. Радченка.

Депутатський запит депутата Волкова на адресу міського голови про прийняття в експлуатацію прибудови

 

  <---   23 Октября  11 ч 40 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

до квартири  № 17 на вул. Спаській,21/23.

Наступні депутатські заяви та звернення:

Звернення на адресу заступника міського голови - секретаря Київради Ялового В.Б. Підписане звернення від депутатської фракції "Столичний регіон" - голова фракції Дейнега.

Шановний Володимире Борисовичу, відповідно до Регламенту Київради надаємо Вам Програму фракції "Столичний регіон" для оголошення на наступній сесії Київради.

Фракція "Столичний регіон". Метою створення фракції є забезпечення необхідних політичних, економічних і соціальних умов для задоволення духовних і матеріальних  потреб киян на основі сталого комплексного розвитку Києва як столиці європейської держави. Для досягнення цієї мети фракція буде працювати над вирішенням наступних задач: формування київського столичного регіону як нового самостійного адміністративно-територіального утворення, до складу якого мають увійти ряд міст та районів, які підпадають під визначення київської агломерації, що обумовлено необхідністю розробки спільної комплексної програми соціально-економічного розвитку, спільного вирішення екологічних проблем кооперації при вирішенні економічних проблем, формування єдиної транспортної інфраструктури, розміщення будівництва житла та об"єктів соціальної інфраструктури, кооперації взаємопоставок  продукції та  надання послуг, винос екологічно небезпечних  промислових підприємств за межі житлових зон та інших. Створення "Столичного регіону" надасть киянам додаткових можливостей щодо працевлаштування, будівництва житла, розвитку садівництва та городництва, оздоровлення та відпочинку. Стимулювання місцевої демократії шляхом створення органів самоорганізації населення в мікрорайонах, окремих будинках, підтримка малого та середнього бізнесу, що є запорукою формування середнього класу, створення нових робочих місць та подолання безробіття, реформування житлово-комунального господарства з метою створення ринкового конкурентного середовища на ринку комунальних послуг та підвищення їхньої якості, забезпечення прозорості і обгрунтованості в реформуванні цін  та тарифів на комунальні послуги  з метою недопущення їх невиправданого зростання. Від депутатської фракції "Столичний регіон" голова фракції Дейнега.

Наступна заява на адресу заступника Київського міського голови - секретаря Київради Ялового В.Б. такого змісту: Цим листом інформуємо Вас про збільшення депутатської групи "Столичний регіон" з 5 до 7 членів. До цього додаємо оригінали заяв депутатів Київради

 

   <---   23 Октября  11 ч 43 м 03 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

ХХІУ скликання: Арканової Ольги Юріївни та Казакова Миколи Михайловича.

Наступна заява на адресу заступника міського голови - секретаря Київради  такого змісту: Згідно до Регламенту Київради надаємо Вам протокол  засідання депутатської фракції "Столичний регіон" щодо обрання  керівництва (нерозбірливо) протокол додається. Підписав Дейнега - голова фракції і такий протокол: присутні були депутати: Скосар, Дзвоник,  Хмель, Євлах, Дейнега. Слухали про обрання керівництва  депутатської фракції Київради "Столичний регіон". Постановили: головою обрати депутата Дейнегу, обрати заступниками голови  фракції Скосара і Євлаха. Голосували: "за" - 5, проти-0, утр.-0.

Заява на адресу міського голови Омельченка від депутата Київради Казакова: "У зв"язку зі значними розбіжностями поглядів по вирішенню багатьох першочергових проблем у м.Києві, разом з керівництвом  міськдержадміністрації та дієвої підтримки органів міської влади по забезпеченню виконання наказів виборців вбачаю недоцільним подальше  перебування в депутатській групі "За Єдину Україну", бажаю ввійти в більш мобільну  демократичну групу "Столичний регіон".

Наступна заява на адресу заступника міського голови - секретаря Київради від депутата Арканової Ольги Юріївни: "Прошу взяти до уваги, що я з 6-го жовтня 2003 року припиняю своє членство в депутатській фракції "Єдина Україна", також повідомляю про вступ до депутатської фракції "Столичний регіон".

Наступна заява від депутата Кондратьєва на адресу заступника міського голови - секретаря Київради такого змісту: "Прошу Вас вивести мене з фракції депутатів Київради "Єдина Україна" та вважати, що я працюю в фракції "Київ трудовий".

Наступна заява від депутата Бабака Віталія Павловича на адресу заступника міського голови  - секретаря Київради. Прошу Вас взяти до уваги, що я з 20 жовтня припиняю своє членство в депутатській фракції "Єдина Україна", також повідомляю про вступ до депутатської  фракції "Київ трудовий".

Наступна заява від депутата Пилипишина на адресу заступника міського голови - секретаря Київради такого змісту: "Прошу Вас взяти до уваги, що я з 15 жовтня припиняю своє членство в депутатській групі "Єдина Україна".

Наступна заява депутата Збуржинського на адресу заступника міського голови - секретаря Київради. "Прошу Вас взяти до уваги, що я з 15 жовтня припиняю своє членство в депутатській групі "Єдина Україна" та залишаюсь поза фракційним.

Наступна заява депутата Костюка  на адресу заступника міського голови - секретаря Київради. "Прошу Вас взяти до уваги, що я з 14 жовтня припиняю своє членство в депутатській групі "Єдина Україна".

Наступна заява депутатської групи блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" в Київській міській раді про розміщення депутатів у сесійній залі.

 

  <---   23 Октября  11 ч 46 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Депутатська група блоку В.Ющенка "Наша Україна" в Київраді звертається з пропозицією стосовно розміщення у сесійній залі по депутатських групах та фракціях. Вважаємо, що такий принцип розміщення дасть можливість працювати депутатам більш плідно та активно. А також сприяти на політичній реструктуризації Київської міської ради. Депутатська група блоку В.Ющенка "Наша Україна".

Депутатський запит на адресу голови Солом"янської районної у м.Києві державної адміністрації Сидорова від депутатів Київради Кривоноса та Толстонога. До нас звернулися мешканці будинку №45 по вул. Уманській Солом"янського району м.Києва стосовно незадовільного гарячого водопостачання та недостатньої напруги в електромережі будинку. Ремонт під"їздів в будинку не проводився з 70 року. Санітарний стан незадовільний. Протягом багатьох років це питання не вирішується структурними підрозілами Солом"янської районної у місті державної адміністрації. Просимо Вас терміново вирішити вказані питання та зняти соціальну напругу, яка виникла в будинку.

Шановні депутати, ми домовлялися з вами, що я буду озвучувати як розглядаються протокольні доручення.

Було протокольне доручення пленарного засідання 6-ої сесії Київради від 25 вересня 2003 року такого змісту: "Беручи до уваги пропозиції депутатів Київради щодо гласності у проведенні аукціонів з продажу земельних ділянок, доручити Муховикову - заступнику голови виконавчого органу Київради (КМДА) - начальнику Головного управління земельних ресурсів, депутатам Київради: Поляченку, Щербакову, Качуровій спільно доопрацювати механізм проведення та оприлюднення земельних аукціонів, а також підготувати пропозиції щодо інвентаризації земель, що виділялися і надаються під забудову військових містечок та винести ті питання на розгляд сесії Київради".

Надійшла відповідь, як виконується це протокольне доручення, як воно розглянуте.

На виконання протокольного доручення №4 пленарного засідання 6-ої сесії Київської міської ради від 25 вересня щодо опрацювання механізму проведення та оприлюднення земельних аукціонів повідомляємо вам про те: за поданням Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) Київської міської ради прийнято рішення про внесення змін до рішення Київради від 14 березня 2002 року № 304/1738 "Про визначення тимчасового порядку визначення продажу земельних ділянок в м.Києві". В зазначеному рішенні детально описано порядок проведення земельних торгів в м.Києві. Офіційна інформація про проведення аукціонів публікується в ЗМІ: газета "Хрещатик", а також постійно розміщена в мережі інтернет на сайті Головного управління. Далі земельні торги проводилися в присутності представників

 

  <---   23 Октября  11 ч 49 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

відомих ЗМІ, а саме: КП ТРК "Київ", СТН, ЗАТ "Новий Канал", Інтер, ТРК "Студія "+", журнал "Недвижимость Киева", газети: "Хрещатик", "Ділова столиця", "Бізнес", "Вечірній Київ" тощо. Крім того, Головним управлінням земельних ресурсів постійно ведеться робота по формуванню переліків земельних ділянок для продажу на земельних торгах суб"єктам підприємницької діяльності під забудову. Після підготовки зазначені переліки подаються для погодження ПК з питань містобудування та землекористування. У разі їх погодження додаються на затвердження сесії Київради.

Депутат Бойчук, ви не знімаєте своє звернення, що ви надали, про реорганізацію управлінь? Я дякую за увагу, у мене все.

-Головуючий: Є така пропозиція, яка буде відповідати нашому Регламенту, що всі запити, які поступають на пленарному засіданні, вносяться в порядок денний голосуванням. Тому я прошу запити депутатів Київської міської ради до міського голови, його заступників  та до голів районів проголосувати і внести в порядок денний. Прошу голосувати.

Голосування:

за-67, проти-1, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

Шановні депутати, є пропозиція оформити всі звернення депутатів для надання відповідей в термін 10 днів і оформити рішенням сесії. Не буде інших пропозицій? Прошу проголосувати. Оргвідділ, ви слідкуйте.

Проводиться рішенням сесії терміном 10 днів.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0,

 

 

  <---   23 Октября  11 ч 52 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

не гол.-15. Рішення прийнято.

Заяви, які були озвучені, я прошу протокол, оформити в установленому порядку для прийняття рішень. По одному зверненню, по одній заяві, я з Вашого дозволу коротенько прокоментую. Маю на увазі депутатську фракцію  "Наша Україна". Двояко можна віднестись до заяви. Я заяву буду вивчати, протокольно вона буде оформлена, як я вже повідомив. Але є питання технічне, є питання і полеміки. Чи Вам виділяти сектор з перших рядів і до останніх, чи вам віддати один ряд. По-різному комплектувати можна фракцію.

На вибори ми йшли не по політичних, партійних списках. А ми йшли по номерах округів. Дійсно, "Наша Україна" має більше округів в Святошинському районі. Я вивчу скільки з фракції "Наша Україна" - 19 депутатів, мають у Святошинському районі, Оболонському і в інших, а не по округах і тоді я проінформую Вас на наступній сесії. Ми йшли на вибори до громадян в Києві не по партійних списках, а йшли по округах. Є питання, заява приймається, оформлена буде в установленому порядку.

Наполягає Скосар, 79-й.

-Скосар: Я стосовно ЗАТ "Екотехпром".

-Головуючий: Я вам обіцяю дати можливість і можливу підтримку навіть, власну при розгляді.

 

  <---   23 Октября  11 ч 55 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я сказав до сесії - питання спірне. Воно і для мене спірне, коли я візував.

24-й, Щербаков, Арканова.

-Щербаков: У мене два запити і дві заяви чи звернення за дорученням депутатської групи.

Перший депутатський запит стосується подій, які відбулися у м.Артемівську, 10 жовтня, коли вибухнули військові склади. Ми знаємо, що такий аналогічний, більший за потужністю склад існує в Києві, у Коцюбинському. То у мене звернення стосується того, щоб створити робочу групу, яка підготує висновки і дасть якісь рекомендації на сесію, аби швидше вивести, ліквідувати цей склад.

-Головуючий: Є пропозиція звернутись до Верховної Ради третій раз і виконати рішення, бажання громади Коцюбинського та рішення сесії Київради щодо передачі Коцюбинського зі складами вибухонебезпечними в Київській області. Але ми приймали рішення і знаємо бажання сельчан, але, на жаль, Верховна Рада ще того скликання не приймала ніяких рішень. Я згоден з Вами, ми проголосуємо запит. Я особисто там був двічі з міністром Кузьмуком, ми виконали величезний обсяг робіт з фінансами міністерства м.Києва і навели там достатній порядок. Повторно? Зробимо повторно.

-Щербаков: Другий запит стосується діяльності ЗМІ чи спрямованостей їх, які фінансуються за рахунок міського бюджету. У багатьох депутатів складається враження, що ті засоби є незалежними не тільки від норм моралі. Яскравий приклад може слугувати діяльності ТРК "Київ". Керівник ТРК "Київ" Ткаченко за круглим столом, наприклад, дозволяє собі ображати велику групу водіїв, які мають номери "ОО", він так і заявляє: "особо оборзевшие". Я хочу нагадати, що Ваш теж номер "9 ОО".

-Головуючий: Я поміняю.

 

   <---   23 Октября  11 ч 58 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Щербаков: Дякую.

Головуючий: Голосуємо два запити депутата Щербакова. Прошу проголосувати.

Голосування:

за-60, проти-1, утр.-5, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

За оформлення рішенням сесії в термін 10 днів. Прошу проголосувати. Шановні депутати, будь ласка, голосуємо.

Голосування:

За-59, проти-1, не гол.-14, утр.-3. Рішення прийнято. Дякую.

Віктор Захарович, заяви не голосуються. Будь ласка,  озвучте.

Заяви, будь ласка.

Щербаков: За дорученням депутатської групи я нагадую, що Ви на минулому засіданні сказали, що у  понеділок наша група отримає кімнату. Група просить з"ясувати дату, на яку припадає цей понеділок, а також опереджуюче запитання щодо зменшення кількості. Група погоджується на кімнату меншого розміру. Це перше звернення. А друге звернення стосується наполягання розміщуватись у залі. Відповідно до Регламенту нашої ради пункт 2.4.  Там записано однозначно порядок розміщення депутатів у залі вирішується  Київською радою.

Головуючий:  Я розказую, що вчора я вислухав заступника Стичинського, який повідомив, що Ви про те знаєте, де кімната, яка кімната, але робиться там якийсь ремонт. Так мені доповідав Стичинський. Оргвідділ, перевірте, чи це відповідає дійсності, кімната, дійсно, Вам передбачена.

Щербаков: І щодо розміщення. Група наполягає на тому, щоб ми розміщувались разом. Це повинна вирішити Київрада згідно Регламенту, а не секретаріат чи хтось інший. Ці таблички розставлялися без відома Київради, тому треба рішення Київради. Нехай воно буде таким, але повинно бути рішення Київради. Дякую.

Головуючий: Я пообіцяв як по заяві "Нашої України", так і по заяві групи "За Єдину Україну", обов"язково

 

  <---   23 Октября  12 ч 01 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

питання розгляну. Буду розглядати об"єктивно, не упереджено. Особливо для мене, оглядати зал і бачити всіх депутатів, мабуть, принципово не має значення. Мене тільки, можливо, хвилювало одне питання, щоб небагато кнопок натискував один депутат, коли фракція знаходиться поруч. Качурова наполягає, 20-й?

-Збуржинський: Мы всегда подчеркиваем, что Киеврада и Киев идет впереди всех событий. И ЮМС и Киевстар - все входящие телефонные звонки бесплатно. Мы на ДСС. Еслы мы не можем уйти и это дешевая связь, давайте уже другой пакет закажем, который, действительно, показывает, что Киев впереди. Там есть только абонплата и исходящие бесплатные. Речь идет о депутатских телефонах.

-Головуючий: Володимир Борисович Яловий напросився на доручення. Дамо Яловому і Збуржинському доручення. Оргвідділ, зафіксуйте доручення, будь ласка. Попросився ще Бойчук.

-Яловий: Дозвольте проіфнормувати. По зв"язку два тижні дому направлений лист на  ДСС, що ми відмовляємося від їх послуг. Зараз йде пошук пакета, ми з вами порадимося, який краще обрати для депутатів Київради.

-Головуючий: (Шум) Перерву зробимо? Я прошу тиші в залі.

 

  <---   23 Октября  12 ч 04 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Приступаємо до реалізації порядку денного. Це буде демократично, коли я додатково вносив питання, а Ви його поставили не першим. Кадрові перші? Так.

Шановні депутати, питання перше "Реорганізувати Головне управління розвитку міста та Головне управління зовнішньоекономічних зв"язків та інвестицій виконавчого органу Київради (КМДА)" шляхом приєднання Головного управління зовнішньоекономічних зв"язків та інвестицій до Головного управління економіки та розвитку міста виконавчого органу Київради (КМДА). Далі за текстом у Вас все є. Подання: міський голова; погодження: Яловий, Фоменко, Борисов, Присяжнюк, Лисов, Пилипишин, Стекленьова, Бабіч, Стичинський. Дрозденко не завізував. Завізував. Дрозденко з місця сказав, що завізував. Одне з питань, яке виникло сьогодні вранці, для мене було воно незрозумілим. А що буде в подальшому робити Поживанов М.А.? Чому для мене було? Тому, що ми зустрілися з Поживановим в робочому порядку, як міський голова і заступник і питання вирішено. У нас скорочень нема. Він буде працювати заступником, як і працює заступником. А щодо розподілу повноважень, обов"язків заступників, то в правовому полі, згідно з законом це вирішує міський голова. Тому питання вранці було на фракції "Наша Україна"; воно було відсутнім тому, що було вирішено раніше. Так? Ну, мені завжди кажуть:

 

  <---   23 Октября  12 ч 07 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

мовчання знак згоди. Раз ти мовчиш, значить я проінформував так, як є. Які є пропозиції? Голосувати? 87-й, Петік, потім 11-й, Новак.

Петік: Шановний Олександре Олександровичу. Сьогодні на фракції я висловив свою позицію. Як і більшість фракцій, наша фракція підтримує, що реорганізація в цілому нашого виконавчого органу потрібна і над цим треба працювати. Стосовно цього питання не зміг завізувати тому, що було рішення сьогодні зранку фракції, яке є обов"язковим для голосування для всіх членів фракції. Одна з вимог була, щоб це зробив особисто міський голова - внесення - раз, пояснив мотиви, так звучало на фракції - два і для цієї мети фракція просила мене озвучити це з тим, щоб вона могла визначитися. Разом з тим зараз Ви особисто внесли - раз, висловили мотиви - два. Тому, враховуючи, що я не є голова фракції, лише той, кому доручили озвучити рішення, я вношу пропозицію фракції визначитися голосуванням так, як було прийняте рішення. Дякую.

Головуючий: Дякую. 11-й, Новак.

Новак: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Звичайно, згідно Регламенту Ваше право подавати такі рішення, але  мені незрозуміло одне - на якій підставі тут з"явилися підписи голів комісій, коли згідно Регламенту голова комісії може поставити  свій підпис тільки після обговорення  проекту відповідного рішення комісії. В іншому випадку голова не має права розписатися як голова комісії, а тільки виключно як депутат Київради. Таким чином, вони поставили свої підписи не маючи за собою попереднього обговорення депутатів. Це є порушенням Регламенту. Дякую.

Головуючий: Кого Ви маєте на увазі?

Новак: Тут підписи всіх голів комісій, хоча жодна комісія не обговорювала цього питання. Я можу назвати: Присяжнюк, Лисов, Дрозденко, Пилипишин.

Головуючий: Бойчук, будь ласка, 47-й.

Бойчук: Шановний Олександре Олександровичу, шановні друзі і колеги. До цього проекту рішення було звернення нашої комісії. Дійсно, ми в комісії розглядали це питання і сьогодні на Президії, Олександре Олександровичу, я Вам сказав, що єдиний недолік, що ці розпорядження (ці проекти документів) нам дали за три години до сесії. Наша комісія,

 

  <---   23 Октября  12 ч 10 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

ми зібралися, переговорили і підтримуємо Вашу пропозицію щодо реорганізації. Тому я просив би депутатів звернути увагу на той документ, який я підписав, що комісія не підтримувала реорганізацію.

-Головуючий: Гриненко, 9-й.

-Гриненко: Те, що треба реорганізувати наш виконавчий орган - це однозначно. Не може бути застивша система. Нам, депутатам, роздали тільки одне рішення напередодні стосовно реорганізації культурної спадщини та Головного управління культури і мистецтв. Все останнє, Ви мали право внести. Нам роздали 5 хвилин потому ці рішення останні. Моя пропозиція: розглянути питання по культурній спадщині, це питання також було роздано, воно правильне. А всі останні питання реорганізації зачекають. Ми можемо ще визначитись на комісіях. Наша комісія жодного рішення не розглядала. Може хтось і підтримав, але не розглядали. Я прошу Вас до цього питання дуже виважено треба віднестись. Якщо ми перенесемо на листопад, нічого страшного не буде.

-Головуючий: Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Я хочу нагадати Наталії Василівні і членам комісії, що рік тому, коли мова йшла про затвердження М.О. начальником Головного управління, наша комісія розглядала це питання. Однозначно було прийнято рішення про те, що окремо Головне управління ЗЕВ недоцільне, але, все-таки, виконавчий орган і сесія прийняли рішення, а наша комісія була категорично проти цього і висловлювала думку про те, що цей вид діяльності повинен був би бути у Головному управлінні економіки. Ось тому, виходячи з попередніх рішень комісій і завізував це рішення. Дякую.

-Головуючий: Дрозденко, прошу.

-Дрозденко: Я хочу також повідомити, що те, що я завізував дані проекти рішень, я мав нагоду і можливість поспілкуватися з членами комісії, яку я очолюю, отримав підтримку і тому підпис мій означає те, що є рішення комісії. Ми в цілому, підтримуємо необхідність реалізації виконавчого органу, в тому числі запропоновані пропозиції по деяких управліннях, в тому числі профільне управління по промисловості. Ми в цілому підтримуємо необхідність реорганізації.

 

  <---   23 Октября  12 ч 13 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Підпис мій підтверджений рішенням комісії.

Головуючий: Дякую. 27-й, Поживанов, потім Казаков і більше нема, прошу не писатися.

Поживанов: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я визнаю 100-відсоткове право міського голови на внесення подібних рішень, ніколи не ставив питання особисті якісь. Якщо тут є питання мого працевлаштування, то цього робити не треба, я сам зможу завжди знайти роботу. Не в цьому питання. Я думаю, що це управління, воно повинно працювати окремо. Для цього є багато нормативних актів, які приймались протягом 94-го,96-го, 97-го років, коли ця діяльність, зовнішньоекономічна, почала в незалежній Україні ставати головною, а не так, як в радянські часи, всю зовнішньоекономічну діяльність здійснювала Москва. То є Постанова Кабінету Міністрів від 2000 року, де визнано, що  подібне управління повинно бути окремо. Є висновки  на запит нашої комісії від Міністерства економіки та Європейської інтеграції України про те, що управління повинно працювати окремо і визнається, що сьогодні воно працює достатньо успішно. Я  просив би, щоб ми ці питання не пов"язували з особистими  моїми якимись питаннями. Якщо потрібно, то нема питань, я напишу заяву і піду. Не в цьому питання. Я вважаю, що управління повинно працювати.

Головуючий: Дякую. Напишете, я підпишу. Ви знаєте, якщо заява пишеться, то підписується. Казаков, 84-й і більше немає.

Казаков: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я, дійсно, також підтверджую право голови на те, що вносити зміни та реорганізацію вносити управлінь, а також підтверджую те, що сказав Дрозденко, що ми неодноразово  розглядали вже питання про об"єднання  управління транспорту, промисловості і зв"язку у єдине русло і тому заступнику, який сьогодні курує це питання промисловості, ми вже неодноразово це питання піднімали. Тобто, сьогодні вважаю за потрібне також розглянути це питання і винести його на сесію.

Головуючий: Дякую. Шановні депутати. В мене є до Вас пропозиція і прохання. Коли я розпочав з цього питання, я запитав секретаріат,

 

    <---   23 Октября  12 ч 16 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

що я вносив пропозицію про доповнення порядку денного останнім, а питання, які я вніс - поставили першими. Мені сказали, що це в правовому порядку можливо тому, що кадрові. Але в мене є прохання таке: у нас порядок денний сьогодні достатній, щоб працювати цілий день, ми обов"язково зробимо годину перерву для нормального обіду. Я прошу: питання, які я поставив про реорганізацію, перенести на останнє питання сесії, а не на перше. Я отримав тільки що записку, вона справедлива, мене терміново викликає Президент. Я попрошу Володимира Борисовича, в Криму вже Президент знаходиться, на нашій території, продовжити сесію, я на 10 хвилин тільки залишу. Питання залишаються в порядку денному, які я вніс, Ви їх проголосували. Ми кожну пропозицію обговоримо обов"язково детально. Я дам відповіді на всі питання депутатів. По першому питанню я хочу дати відповідь таку, що нами не керує Москва і нами не керують регламентні напрацювання жодних  міністерств і Кабінету Міністрів. У нас з Вами є закон про місто Київ. Це наша мала конституція міста Києва. Але я хочу сказати, що в державі Міністерство економіки  в одній особі - міністр Хорошковський. В Україні немає окремого департаменту, окремого комітету, є єдине міністерство, де блок економічний - в єдиному управлінні. Це - раз. А друге: я хочу сказати Вам про те, без обіди, ми тут рівні депутати, якщо  Михайло Олександрович  давав офіційний документ спілкування з журналістами, що не бачить перспективи в розвитку інвестицій зарубіжних, міжнародних, а бачить перспективу їх зменшення вдвічі або втричі,

 

  <---   23 Октября  12 ч 19 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

вибачте. Це вже відповідь Михайле Олександровичу, на Вашу заяву, що Ви можете написати заяву. Він дав інтерв"ю пресі офіційно. Де Ви не бачите перспективи, а передбачаєте в перспективі зменшення у декілька разів інвестиції не вітчизняних, а зарубіжних. Тому у мене прохання: ми перше обговорили, інші я прошу перенести вниз, так як ми приймали рішення по формуванню порядку денного. Ми обговоримо кожну пропозицію, для цього ми є рівномірні і правомірні депутати. Дякую.

-Яловий: Друге питання порядку денного "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення "Квартальний комітет "Дарниця". Я пропоную всі, з 2 по 5 питання: "Чернігівське", "Нова Дарниця-5", "Деміївка" проголосувати разом. Не буде заперечень? Прошу, будь ласка, проголосуйте 2, 3, 4, 5 рішення в порядку денному.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

Петік, прошу.

-Петік: Я лише маленьке уточнення до нашого рішення, яке було на минулій сесії. Але ми проголосували назву "Деснянський" органу самоорганізації. Законодавством не передбачено, щоб назва збігалася з більшим адміністративним територіальним округом. І за згодою ініціативної групи є пропозиція, щоб називався "Ново-Деснянський" і депутат Щербаков з цього округу теж підтвердив письмово. Я просив би проголосувати, щоб юридично все було вивірено.

-Яловий: Можна проголосувати зміну? Проголосуйте.

Голосування:

 

  <---   23 Октября  12 ч 22 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

за-66, проти-0, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято.

Щербаков, прошу.

-Щербаков: Відповідно до нашого Регламенту проводиться голосування особисто. Рішення, коли голосується за когось, голосується, вважається не чинними. У нас зараз невідповідність відбулась в кількості "за" і в кількості присутніх.

-Яловий: Я не зрозумів?

-Щербаков: А я рахував.

-Яловий: Ви могли помилитися, Віктор Захарович.

"Про звернення до Верховної Ради України". Доп. Яловий. Мова йде про повторне звернення з приводу ситуації з відкликанням депутатів. Нема заперечень? Можна ставити на голосування? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-69, проти-1, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

З мотивів голосування Щербаков, прошу.

-Щербаков: Відповідно до п. 22.7 голосування здійснюється депутатом особисто. Рішення з порушенням процедури вважається не чинними. Зараз при голосуванні відбулася невідповідність кількості присутніх кількості "за". Дякую.

-Яловий: Спасибі, ми прийняли до уваги. "Про дозвіл комунальному підприємству "Київжитлоспецексплуатація" на списання боргу по орендних платежах Міністерства екології та природних ресурсів України". Я 7 пропустив, вибачаюсь.

"Про звільнення гр. Кельїна О.Д. від сплати прибуткового податку на 2002-2003 роки". Можна голосувати? Мартинюк, прошу.

 

  <---   23 Октября  12 ч 25 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Мартинюк: 83-й, Мартинюк. Шановний Володимире Борисовичу, шановний Володимире Костянтиновичу. Я просив на Президії врахувати наші звернення стосовно того, що багато людей звертається і, можливо, не особисто, окремо, а, можливо, списком інший раз розглядати це питання. Дякую. Або кожного разу включати в порядок денний окремо.

Яловий: Дякую. Слово просить присутній перший заступник прокурора Стеценко. Прошу Вас.

Стеценко: Стосовно Кельїна. У першій частині звільнено Кельїна від сплати прибуткового податку із суми 40 тисяч грн., яку він отримав у 2002-2003 роках як фінансову допомогу. Згідно статті 6-ї  Декрету Кабінету Міністрів України „Про прибутковий податок з громадян", він  звільняється лише за останній рік - 2003 рік. Якщо звільниться він і за минулий рік - це буде порушення цього Декрету. В календарному році звільняється громадянин - 2003 рік.

Яловий: Нема заперечень? Треба прислухатись до думки прокуратури - 2003 рік.

Голосуємо? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-3, утр.-4, не гол.-16.  Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: "Про дозвіл комунальному підприємству "Київжитлоспецексплуатація" на списання боргу по орендних платежах Міністерства екології  та природних ресурсів України". Доповідає Присяжнюк. Чи є запитання? Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-64, прти-0, утр.-5, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: Наступне питання "Про  внесення змін до рішення Київради  від 4 лютого 1999 року "Про ринковий збір у м.Києві".

 

  <---   23 Октября  12 ч 28 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-6, не гол.-13. Рішення прийнято.

10 "Про затвердження концепції розвитку кабельних телемереж міста Києва та основих заходів щодо реалізації". Доп. Гриненко, прошу.

-Гриненко: Ми прийняли в цілому цю концепцію, плідно попрацювали. Спасибі і Петіку, і Щербакову, і Чернікову, які внесли свої зауваження. Ці зауваження враховані і прошу проголосувати в цілому. В 6 пункт добавити ще таке: "міська влада стимулює розширення можливості виборів споживачів постачальника послуг кабельних мереж. Оператор отримує вигідні, з точки зору ринкової привабливості шляхів укладення, генеральних угод та надання дозволу на створення нових і паралельних телемереж. Прошу підтримати.

-Яловий: Депутат Іванченко, прошу.

-Іванченко: При работе над этой концепцией учтены все пожелания, которые поступили от депутатов, от операторов, от начальников управлений. Все, что было отражено в стенограмме, было в индивидуальном порядке учтено. Если есть еще какие-то вопросы, я готов ответить сейчас. Если вопросов нет, прошу поддержать этот документ.

-Яловий: Можна ставити з зауваженням, з пропозицією на голосування? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-1, не гол.-19. Рішення прийнято.

"Про заходи щодо поліпшення роботи по організації дорожнього руху розвитку мережі паркінгів, автостоянок місць для паркування та інших об"єктів дорожнього сервісу в м.Києві". Доп. Гриненко.

-Гриненко: Це багатостраждальне

 

  <---   23 Октября  12 ч 31 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 рішення. Шановні депутати. Це рішення ми вже приймали і було розпорядження Омельченком підписане, але в нас не було узгоджене тільки одне питання: хто буде займатися паркуванням у місті  - чи місто, чи райони. По завданню Київського міського голови була проведена нарада під керуванням Фоменка Івана Андрійовича, в якій брали участь  і Падалка, і Салій, голови комісій і всі голови районів. Ми прийшли до такої згоди, що паркуванням в м.Києві  будуть займатися райони. І ці питання  віддали їм. В мене була окрема думка, я її можу озвучити тут на сесії, що це не дуже розумне рішення, але як дисциплінований депутат і людина, я підкоряюсь тому рішенню, яке прийняте. Я думаю, що це потрібно було б, щоб цим місто займалось і ми на конкурсних засадах визначали оператора. Але прийняте рішення. Тому прошу, це рішення завізовано Фоменком, Падалкою, узгоджене з районами. Прошу підтримати це рішення і пункт 10-й, там є зауваження незначні, вони не стосуються суті Віктора Михайловича Падалки, прошу врахувати. А в цілому підтримайте це рішення. Воно виважене, нормальне. Подивимось, що воно дасть нам через рік і будемо приймати. Це по паркуванню. А по дорожньому сервісу - по регулюванню, то це вже питання  запізнилося тому, що сьогодні  світлофори, всі знаки і всі останні питання вирішуються підприємством, яке знаходиться  у власності  приватних підприємств, а не в комунальній. Це взагалі не дуже зрозуміло. Тому прошу підтримати це рішення.

Яловий: Дякую. В нас записалося 6 чоловік до виступу. Качурова просить слово.

Качурова: Шановні депутати. Я уважно почитала цей проект рішення і хочу сказати, що преамбула і назва цього проекту рішення не відповідають  повністю цим пунктам, які передбачені в цьому рішенні. Мова про що йде? Ми ж тут створюємо нове підприємство "Київдор" шляхом реорганізації "Київавтотрансу". Мова в проекті рішення йде про ринковий збір (нерозбірливо), в 8-му пункті мова йде про затвердження програми розвитку і фінансування і призначення на посаду керівника "Київдор". Так що ми хочемо цим розпорядженням сказати? Що ми при створенні цього нового підприємства покращуємо паркування? Про що тут мова? Я уважно Вас послухала і думала зняти свій виступ,

 

 

  <---   23 Октября  12 ч 34 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

але у Вашому виступі я нічого не почула.

-Яловий: Казаков, прошу.

-Казаков: Починаючи з жовтня 2002 року я направив вже 9 депутатських звернень та запитів до комісії по транспорту та заступку голови Салію І.М. Але, фактично, не вжито ніяких конкретних заходів, одні формальні відписки. Суть проблеми в тому, що на вул. Зоологічній розташовані медичні установи як міста, так і Шевченківського району. Але через те, що єдиний автобусний маршрут №103 діє по цій, вулиці тільки в одному напряму і при тому з великим інтервалом руху, багатьом мешканцям, хворим людям приходиться долати пішки шлях у декілька кілометрів, обминаючи територію міського зоопарку аби дістатись до медичної допомоги. Довгий час не вирішується проблема паркування приватних автомобілів там. Не дивлячись на заборону знаків ДАІ, ця вулиця Зоологічна запруджена ними. Це загрожує безпеці, не дає можливості своєчасному руху медичного автотранспорту та маршрутним автобусам. Пропозиція до програми розвитку та покращення дорожнього руху. Перше - доручити органам автоінспекції навести порядок з двостороннім паркуванням на вул. Зоологічній та забезпечити належне виконання вимог, встановлених ними ж - дорожніх знаків. Друге - за рахунок використання незначної частини території Зоопарку, що знаходиться в комунальній власності міста, облаштувати місця для паркування приватних автомобілів або автостоянки протягом світового дня.

3. Головному управлінню транспорту забезпечити виконання роботи згідно з протоколом виїзної наради від 16.04.03 щодо реконструкції вул. Зоологічної та організації нового двостороннього маршруту в цьому районі та замінити величезні громіздкі автобуси ЛАЗи на автобуси середньої місткості типу Богдан.

І останнє. Передбачити в Плані соціально-економічного розвитку міста на 2004 рік виділення відповідних коштів для розробки проектно-кошторисної документації та на проведення реконструкції вул. Зоологічної. Прошу мої пропозиції внести до протоколу.

-Яловий: Але вони, напряму цього рішення не стосуються. Я згоден, що ці питання у зв"язку з цим рішенням, яке пропонується, повинні виконувати вже ті підприємства, які вже створенні в районах за допомогою міста.

Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я вважаю, що таке рішення приймати, взагалі, неможливо з чисто юридичних питань. У пункті 3-ому зазначено: районним радам створити комунальні підприємства. Ми не можемо радам наказувати. Якби написали: рекомендувати, можливо б тоді. Але у другому абзаці цього 3 пункту сказано те, що суперечить, взагалі, бюджетному законодавству і податковому законодавству. Тут сказано: "дозволити районним у м.Києві комунальним підприємствам стягувати збір за паркування". Збір за паркування є видом місцевого податку.

 

  <---   23 Октября  12 ч 37 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Право стягнення місцевих податків належить тільки податковим адміністраціям. Тому те, що зараз відбувається, що "Київпаркування" стягує, так званий "збір", є таким, що суперечить. Я, наприклад, ніколи не платив і будь-який громадянин повинен знати, що сплачувати збір підприємству комунальному чи будь-якому не потрібно. Підприємство може отримувати плату за надання послуг, наприклад, за охорону, за миття вікон, ще за щось, але стягування місцевого збору забороняється будь-кому крім податковим інспекціям. Далі. Сказано у пункті 3-му: зобов"язати районні у м.Києві  комунальні підприємства, вслухайтеся в назву, це ж треба таке видумати - зобов"язати  районні у м.Києві комунальні  підприємства. Це ще не все. Частину від загальних надходжень (доходу) перераховувати комусь. Хто може перераховувати частину податку кудись? Ніхто не може ні частину. Він повинен повністю йти до місцевого бюджету. Далі. У пункті 4-му "доцільність відкриття нових паркувальних дільниць та стоянок визначати після узгодження з відповідними службами міста". Комунальні підприємства не мають права відкривати ділянки для паркування. Треба подати заяву, отримати дозвіл на оренду з цільовим призначенням для паркування і тільки після цього відкриватись. Тобто, взагалі, те, що відбувається постійно, а ми зараз хочемо ще рішенням до районів передати цю порочну практику. Коли організовується стоянка без  дозволу Київради, коли податок стягується невідомо кому. Я хочу сказати, Ви знаєте, що в м.Києві тільки зареєстровано близько мільйона автомобілів. З них приблизно половина щодня паркується десь. Хоча б по гривні в день було, а воно ж більше.  Де ці півмільйона кожного дня діваються? То ми хочемо зараз владу від міста передати  в район. Я хочу запитати: хто буде ціни на послуги (незрозуміло)?

Яловий: Дякую. Регламент.

Щербаков: Я пропоную відхилити його взагалі чи відправити на серйозне доопрацювання.

Яловий: Дякую. Вільдман, 40-й.

Вільдман: Я абсолютно поддерживаю выступление депутата Щербакова и здесь есть  масса  вопросов в этом распоряжении, которые вообще противоречат не только существующему законодательству, но и существует уже сложившаяся  этика предпринимательства, практики, взаимоотношений государственных и  не государственных

 

  <---   23 Октября  12 ч 40 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

структур. Не решены вопросы  также - что будет с предприятием "Монтекс" и остальными, у которых будет забирать майно "Киевдорсервис". Я уже не один раз говорил о том, что нужно проанализировать работу предприятия "Киевпарксервис". Кто возьмет на себя ответственность за то, что происходит? В пункте 8.3 вновь организованное предприятие берется разработать программу организации дорожного движения. Ни в одном пункте не записана ответственность - кто и как будет за это отвечать.

Яловий: Дякую. 42-й мікрофон, депутат Брезвін.

Брезвін: Шановні колеги. Дійсно, слід погодитися з висловлюваннями депутатів, що цей проект рішення потребує серйозного доопрацювання.  Крім того, я хотів би відмітити ще раз, що ці площадки, які ніби  розміщуються для паркування, ніяким чином ніде у нас не узаконені і ненормований їх порядок. Тому я хотів би відразу, щоб в порядку доопрацювання було - пункт відповідний, що земельні ділянки для розміщення місць паркування, автостоянок та  інших об"єктів дорожнього сервісу з урахуванням їх цільового призначення надаються в короткострокову  оренду. Експлуатація цих земельних ділянок без договору оренди не допускається. Ми будемо знати кому, як, де  надали. Буде ще й відповідна сплата згідно законодавства платежів до бюджету. Дякую.

Головуючий: Дякую. Бойчук, 47-й.

Бойчук: Шановний Олександре Олександровичу. Я  хотів би з врахуванням  Володимира Івановича зауважень, які ми на робочій групі розглядали і підтримати його проект. Якщо можливо, я послухав депутатів - своїх колег. Дійсно, багато зауважень.  Треба більш широко розглянути цей проект рішення сесії. Дякую.

Головуючий:  Странніков, 38-й.

Странніков: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Власне кажучи, в мене процедурне зауваження і не тільки до цього рішення, а й до більшості рішень, які виносяться на розгляд Київради. Річ у тім, що, якщо ми подивимося на останню сторінку, це в нас уже стало практикою, коли є подання суб"єкта, є список погоджуючих органів чи комісій і немає жодного підпису. Я хотів би звернути увагу, щоб доручити відповідним службам уважніше ставитися до цих питань, або їх зовсім не вносити на погодження і не писати, або, якщо вони вже внесені, то  вже робити відповідні погодження.

 

  <---   23 Октября  12 ч 43 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Якщо ми проаналізуємо більшість документів, які приносяться і виносяться на розгляд Київради, то обов"язково ми побачимо, що більшість з них не підписані і не погодженні всіма тими, хто має погоджувати.

-Головуючий: Я вибачаюсь, депутат Странніков, мабуть, прав тому, що Володимир Борисович і Тетяна Вікторівна мені назвали Лесю. Виявляється, Леся винувата, що нема підпису. Тетяна при тобі назвала, ти не протестував. Леся то Леся, але заступник Яловий, а начальник юрвідділу Ярема. Беремо на себе всю відповідальність з Лесею і будемо з тобою вдвох тепер дивитися чи є підписи, чи нема. Є пропозиція зняти це питання? Прошу проголосувати зняти це питання до наступної сесії. Про зняття. Як не оформлено в установленому порядку та по Регламенту.  Тому питання не треба...

Голосування:

за-58, проти-1, утр.-1, не гол.-22. Рішення прийнято.

Відкладається на наступну сесію. Доопрацювати на наступну сесію.

12 "Про забезпечення жилою площею громадян, які відносяться до І категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають у м.Києві". Можна без доповіді голосувати? Прошу проголосувати.

Голосування:

за-58, проти-3, утр.-3, не гол.-18. Рішення прийнято.

Депутат Новак, по цьому питанню? Депутат Салюта, проголосували без Вашої доповіді. Депутат Мартинюк, 83-й.

-Мартинюк: У нас вчора на фракції виникло зауваження: чому відсутня друга група чорнобильців, які мають такі ж самі пільги? Тому я хотів би задати це питання для тих, хто готував його на розгляд сьогоднішньої сесії.

-Головуючий: В робочому порядку Качурова каже, що зробить роз"яснення за обіднім столом.

 

  <---   23 Октября  12 ч 46 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Прошу проголосувати про зняття 13-го питання "Про проведення експерименту в м.Києві", враховуючи, що є моє розпорядження  про створення комісії про підготовчу роботу.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-1, не гол.-20. Рішення прийнято. Дякую.

14-е питання "Про спільні розробки технології  (нерозбірливо) кремації та надання статусу ритуальної служби підприємству ...". Я хочу з Вами порадитися. Я почитав його і чув Юрія Івановича, згоден з моїм заступником, знаю Миколайчука теж думку. Я вважав би, що таке підприємство в м.Києві потрібно, але  без права захоронення. Якщо ми візьмемо цей проект рішення і почитаємо його - що входить в систему ... Враховуючи спільні розробки і по тексту...статус ритуальної служби з правом надання ритуальних послуг (вони дуже великі ритуальні послуги). Ви знаєте, наскільки це питання і болісне, і трагедії дуже часто бувають, реалізація та виготовлення предметів ритуальної належності, їх багато, здійснення інших заходів, які пов"язані з похованням померлих, крім, а тепер хто скаже право - крім. Я маю на увазі крім самого захоронення на кладовищі, або кремації. Це не має права ніхто робити, хай це залишається за нашою комунальною службою. Тобто, ніхто не має права визначати місце  на кладовищі - де

 

  <---   23 Октября  12 ч 49 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і готувати це місце на кладовищі. Тобто, процес опускання гробу, захоронення і т.і. Так би можна було б доопрацювати і погодити. Тому, якщо є пропозиція його доопрацювати, я згоден доопрацювати, але  щоб ми зрозуміли, що ми повинні зробити це в місті Києві. Якщо воно себе не зарекомендує, то це ж ми вправі потім і ліквідувати. Але я хотів би звернутися до тих, хто буде  доопрацьовувати. Право на кладовищі і право підготовки  місця захоронення повинно залишитися за управлінням ритуальних послуг м.Києва. Будь ласка, автобус, підготовка вінків, підготовка всіх прав - взяти для  ритуального обіду, прощання. Це все можна робити. Але  залишити  за нашим комунальним підприємством  підготовку місця та саме захоронення. Прошу проголосувати. На доопрацювання. Знімаємо на доопрацювання.

Голосування:

за-73, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято. Дякую.

15-й пункт треба обговорювати? 35-й, Салюта.

Салюта: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я попросив би тут, коли з юристами опрацьовували, то потрібно змінити шапку "Про реорганізацію Київської міської клінічної ендокринної лікарні". Так юристи підказали нам.

Головуючий: Погодимося з юристами. Прошу голосувати рішення.

Голосування:

 за-55, проти-11, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

 

   <---   23 Октября  12 ч 52 м 03 с   ----  Восьмой стенограф  ---->

 

Дякую.

"Про замовлення для комунальних підприємств у сфері охорони здоров"я м.Києва". Можна голосувати? Голосуємо на доопрацювання. На майбутню сесію. Прошу голосувати.

Голосування:

за-65, проти-1, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

"День Дніпра". Є питання? Можна зняти з табло: Качурова, Мартинюк, Салюта. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я просто хочу запитати, щоб сказали Віктор Михайлович, чи Ви знаєте, скільки це буде коштувати бюджету в цьому році, і наступний скільки планується. Вартість цього питання. Я знаю, що мова йде про сотні тисяч грн. Можливо, це не так.

-Головуючий: І коли це свято буде? Коли буде крига на Дніпрі чи купальний сезон. На початку липня? Ну, то і в наступному році передбачимо, в цьому році кошти вже не будемо витрачати. Де Віктор Михайлович? Включіть мікрофон.

-Падалка: Ми розглядали це питання і пропонуємо, в принципі, прийняти. І ці кошти будуть передбачатися головним розпорядником коштів - Головним управлінням культури і мистецтв в межах асигнувань на проведення загальнодержавних і міських заходів.

-Головуючий: Так, передбачиш більше на ту частину, яка з"явиться для цього святкування. Це ж не про цей рік, а про бюджет наступного року. Я би проголосував. 11-й, Новак.

-Новак: Депутатська група "Наша Україна" на своїй фракції проголосувала одноголосно проти започаткування цього свята. У нас є національне Українське свято - День Івана Купала. Дніпро - це надбання не тільки м.Києва, це річка, яка проходить через всю Україну і крім того, ми бачили кошторис проведення цього свята, десь на 450 тисяч

 

  <---   23 Октября  12 ч 55 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і вважаємо: якщо ми будемо витрачати такі гроші на свята, це буде занадто переобтяжливо для міського бюджету. Тому я не бачу необхідності в  запровадженні ще одного додаткового свята і витрачати кошти.

Головуючий: Биструшкін завізував, Поживанов завізував, Ярема завізувала, комісія - Матіко-Бубнова завізувала. Що будемо робити? Будемо по п"ять? Вже 7 чоловік обговорювати. Коли ми говоримо - не оформлено, то воно не оформлено, а коли ми говоримо - оформлено, тоді що?

Головуючий: Матіко-Бубнова, будь ласка.

Матіко-Бубнова: Шановні депутати, я хотіла б звернути Вашу увагу на те, що це не буде тільки суцільне святкування. Це не день тільки свята, а перед цим будуть проводитися багато заходів по збереженню ріки Дніпро. І тут іде мова про те, щоб розпочали ми з Києва, далі  цей добрий почин розповсюдиться на всю Україну, а потім на інші держави і в нас ріка Дніпро, наша рідна, історична ріка і нам  треба все зробити, щоб ми привернули увагу не тільки нашого суспільства, а всіх абсолютно людей, які проживають на території, де протікає ріка Дніпро. І ми першими були в цьому прикладом для всіх - як треба відноситися до ріки, до природи, до збереження екології.

Головуючий: Тут є така фраза "а також донесення до людей проблеми сучасного екологічного стану".

Матіко-Бубнова: Тому, враховуючи всі ці фактори,  ми підтримали на комісії.

Головуючий: Можливо,  "донесення до людей" не в кінці, а винести вперед, показати, що це, дійсно, головна проблема екології, чистої ріки Дніпро, а то виходить "а також донесення",  начебто це не головне.

Матіко-Бубнова: Перше - збереження Дніпра і проведення всіх абсолютно заходів по збереженню ріки Дніпра.

Головуючий: Редакційно підкреслити - екологічну чистоту річки. Яловий, будь ласка.

Яловий: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Мова на сьогоднішній день йде не про фінанси по святкуванню цього свята. Мова йде про те, що сьогодні 80% території України залежить від стану річки Дніпро. Дніпро - це наша історія. Дніпро - це наша культура. Дніпро - це на сьогоднішній день взагалі становий хребет України. Воду п’ємо з нього. Сьогодні багато негативних явищ відбувається на Дніпрі з його забрудненням, використанням і т.і. І тому цим рішенням пропонується,

 

 <---   23 Октября  12 ч 58 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

перш за все, посилити  пропагандистську  діяльність на адресу збереження  річки Дніпро, виховну роботу серед  молоді  по цьому питанню і, безумовно, ці заходи направлені на збереження річки Дніпро. Що  стосується фінансових витрат з цих питань, то ці питання будуть голосуватися Вами безпосередньо, коли буде прийматися бюджет або будуть прийматися конкретні рішення по  даному питанню.

Головуючий: Залучати інвесторів, спонсорів будемо.

Яловий: Сьогодні мова йде тільки про повагу до цієї річки - залучити пропагандистську діяльність  в цьому напрямку. Дякую.

Головуючий: Голосуємо?

Голосування:

за-45, проти-17, утр.-8, не гол.-12. Рішення не прийнято.

Протокол, доопрацювати на наступну сесію. Дочитайте, доопрацюйте, є час. Якби Ви голосували пропозицію з 1 грудня  про пенсії, то я б поставив тричі на голосування, бо з 1 грудня нам треба вводити нові нормативи щодо пенсійного фонду і підвищувати пенсії в м.Києві. А  це потерпить.

Наступне "Про відміну пункту 11 рішення Київради" - Бойчук.

Бойчук: Згідно доручення сесії ми  створили робочу групу в Оболонському районі - це перетин двох вулиць, на клумбі була розміщена АЗС. Виїжджала туди робоча група. В складі були народні депутати, депутати  міської ради і голова району. Всі були згодні, що там недоцільне розміщення цієї автозаправної станції і це було Ваше особисте доручення, Олександре Олександровичу. Прошу підтримати це рішення.

Головуючий: Є, дійсно, такий документ, оформлений в установленому порядку, що недоцільно там будувати. Треба замовнику надати рівноцінну ділянку в іншому місці. Так? Погодився він? Доповнить депутат Гіщак, 61-й.

Гіщак: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Як член робочої групи.

 

  <---   23 Октября  13 ч 01 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Мова йшла комплексна, поскільки всі нормативи виконані, чесно кажучи, по тій ділянці і фірма не винна. Пройшла всі інстанції, вклала немало коштів. Ми домовились з головою району, що буде підшукана еквівалентна ділянка. Це запропонував сам голова району. Я б хотів, щоб це в протокол було занесено.

Головуючий: Я вибачаюсь, Ви на обговорення ставите питання?

Гіщак: Доповнення.

Головуючий: Про що? Я ж доповнив: надати фірмі рівноцінну ділянку в іншому місці. Хіба ж це ненормально?

Гіщак: Я вибачаюсь.

Головуючий: Я Вам пропоную доповнити, я згоден. Там, де фірма витратила кошти, надати їм рівноцінну ділянку, але в іншому місці. Я ставлю на голосування. Прошу проголосувати депутатів.

Голосування:

за-67, проти-0, утр.-2, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

"Про затвердження середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в місті Києві на строк до 2007 року". Голосуємо?

Голосування:

за-54, проти-4, утр.-2, не гол.-22. Рішення прийнято.

Я надам слово, але в мене є прохання до  присутніх депутатів. Шановні депутати. В нас в залі є депутати, які працюють на постійній основі в апараті Київради. Це значить, що вони приходять на роботу своєчасно - о 9-й і залишають місце роботи о 18-й годині. І задавати мені питання в залі тим депутатам, які працюють, я підкреслюю, в апараті Київради, на сесіях, після того, як проголосовано, я думаю, що це не коректно. Ми проголосували, бачу - руку піднімає. Для чого Ви це робите? Що Ви, просите слово? Ви якраз і працюєте в штаті Київради.

 

  <---   23 Октября  13 ч 04 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

на постійній основі, Наталя Василівна. Ви ж зверніть увагу, жодне рішення після  підготовки, після оформлення в установленому порядку, не додаткове рішення, не те, яке появилося сьогодні і по  проханню голови чи когось з депутатів внесено в порядок денний, пройшло все, що можна було пройти. То працюйте, будь ласка, вносьте свої пропозиції, ніхто ж не проти.  11-й, Новак, будь ласка.

Новак: Тільки у секретаріат нашої сесії подати доповнення, які просив надати депутат Бондаренко до одного розділу і все.

Головуючий: Вносьте, будь ласка. Передайте шановному депутату Бондаренку, що ми його поважаємо як народного депутата, але на міській сесії можемо без його допомоги обходитись. Це якраз питання для депутата Бондаренка, для Верховної Ради. Я озвучу, не в обіду, з повагою, так передайте, що я з повагою на це питання для нього на Верховній Раді - підтримка україномовної книговидавничої справи, в тому числі освітніх та науково-популярних видань з  використанням сучасних відеотехнологій.  Це якраз для Верховної Ради. Там, де розмовляє 40 % на російській мові депутатів і половина міністрів. Продовжуємо роботу. Якщо це в межах наших повноважень та компетенції, доповніть це питання тому, що ми цим займаємось. І якщо говорити про нас, то  друком на українській мові займаємося ми. І українська ікона, і Євангеліє,

 

  <---   23 Октября  13 ч 07 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

і Київ вічний - це якраз наш з Вами друк і наші фінанси, і книги такі, які вже знайшли відгук у всіх, хто їх отримав. То ми цим займаємося. Так, Карандєєв? І будемо продовжувати цю роботу, і радимо депутатам народним вирішувати такі питання теж на Верховній Раді на рівні не тільки міста Києва як столиці, а всієї України, починаючи з Севастополя, з Криму. Продовжуємо роботу. Шановні депутати. Перед тим, як прийти до  питань земельних ресурсів, я хочу повернутися  до питань загального  порядку про те, що я отримав у Вас  одобрення і ми проголосували про внесення до порядку денного ряду організаційних кадрових питань. Повертаємося до питання першого "Про приєднання Головного управління зовнішньоекономічних зв"язків до Головного управління економіки та розвитку міста Києва".

Будь ласка, Шиманська, 28-й. Знімаєте себе? Присяжнюк, 5-й - теж, Зубко, 64-й. Я прошу до уваги.

Зубко: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. У Вас була  така думка обговорити це питання  після обідньої перерви, оскільки не зовсім була  повна інформація на засіданні фракції "Наша Україна", то ми б хотіли, все-таки, розглянути це питання під час обідньої перерви на фракції.

Головуючий: Погодимося? Добре. Всі кадрові організаційні п"ять моїх пропозицій чи йдемо по обговоренню, а голосувати будемо потім? Поокремо? Поокремо. Тоді  я оголошую окремо і кожен внесе пропозицію.

"Про реорганізацію Головного управління внутрішньої політики та  управління справами релігії".  Після обговорення?

 

  <---   23 Октября  13 ч 10 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

"Про реорганізацію Головного управління промислової політики". Після обговорення та засідання комісії? Добре.

"Про Головне управління охорони культурної спадщини та Головне управління культури і мистецтв".

Тоді запишіть, будь ласка: голови комісій, прошу Вас, використайте обідню перерву і для  обіду, і для засідання Ваших комісій. Зрозуміло головам комісій? Дякую. Продовжуємо роботу. На перерву?

(з залу) Так.

Головуючий: Пропонують розглянути звернення протесту, чи це надовго? Послухати першого заступника прокурора нам треба. Будь ласка.

"Про звернення до Вищого господарського суду".

Яловий: Я оголошував, що це питання про статут міста, ми звертаємося з проханням приблизити розгляд цього питання. Можна голосувати?

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-73, проти-0, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: Наступне питання "Про розгляд протесту першого заступника прокурора м.Києва по погодженню ТОВ "Еліт сервіс" місця розташування  на П.Орлика,8.  Ми з Вами рішенням сесії відмінили це рішення у зв"язку з тим, що колишнє Міністерство закордонних справ - це цілісний майновий комплекс. В даному випадку воно опротестовано. Є пояснення. Я прошу, дайте мені. Коротенько.

 

    <---   23 Октября  13 ч 13 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

До Київської міської ради надійшов протест заступника генерального  прокурора України  на пункти 1 і 2 рішення Київради.

Яловий: Я прошу вибачення, поки шукають це пояснення, 4-й пункт "Про розгляд протесту заступника генерального прокурора України  на пункти 1 і 2  рішення Київради "Про землі сільськогосподарського призначення". Тут два рішення -  25 жовтня 2003 року Верховна Рада України не прийняла новий Земельний кодекс України. Тим самим було закладено один із наріжних каменів в фундамент  правової системи, що має забезпечити регулювання  земельних відносин. Відповідно до частини 2 статті 2 Земельного кодексу України  органи місцевого самоврядування є суб"єктами земельних відносин, а тому мають відповідний обсяг повноважень у галузі земельних відносин. У зв"язку з здійсненням містом Києвом функцій столиці України, Київська рада в межах своєї компетенції, встановленої законами України, має право визначати особливості землекористування, в тому числі землями сільськогосподарського призначення на території міста Києва. Згідно частини 3 ст.22 Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування. ст.24 Земельного кодексу України  встановила, що державним і комунальним сільськогосподарським підприємствам, установам  та організаціям надаються земельні ділянки із земель державної комунальної власності у постійне користування для науково-дослідних, навчальних цілей та ведення  товарного сільськогосподарського виробництва.

Опротестоване рішення Київська міська рада прийняла відповідно до положень  Земельного кодексу України від 13 березня 1992 року. Таким чином, відповідно до п.3 розділу 9  Прикінцеві положення нового  Земельного кодексу України, закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим кодексом, діють у частині, що не суперечить цьому кодексу. З детальнішим обгрунтуванням невідповідності пунктів  1 і 2 рішення Київської міської ради від 8.06.2000 року "Про землі сільськогосподарського призначення в місті Києві", Ви можете ознайомитися  в запропонованому Вами проекті рішення Київради. Тому пропоную задовольнити протест прокурора. Прошу проголосувати.

Головуючий: Голосуємо? Прошу проголосувати.

  <---   23 Октября  13 ч 16 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-67, проти-1, утр.-2, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

-Яловий: Повертаючись до "Еліт-сервіс", я нагадую вам, що це було виділення земельної ділянки на П.Орлика, 8, поруч з Міністерством закордонних справ, де був внутрішній дворик на міністерство. Рішення було прийнято. Потім був протест прокурора. Рішення у вас на руках.

Ми пропонуємо відхилити протест першого заступника прокурора м.Києва на рішення Київської міської ради "Про погодження ТОВ "Еліт-сервіс" місця розташування житлового будинку з підземним паркінгом на вул. П.Орлика у Печерському районі м.Києва".

-Головуючий: А в чому протест прокурора був, можна?

 -Прокурор? По суті, шановні депутати, не буду повторюватися. Скажу лише єдине, що там мотиви всі викладені, але я хочу сказати ось що: коли перед вами стоїть питання, що робити, то я вас прошу - приймати рішення відповідно до закону. А відповідно до закону так, як в протесті написано. Голосуйте правильно, я вас на це орієнтую.

-Головуючий: Особисто для мене....

-Прокурор: Я підтримую протест і прошу прийняти рішення правильно.

-Головуючий: Скільки ми говорили: колись ми прийдемо до такого, щоб ми, юристи Київради, юристи Управління юстиції і те, що тут Сокуренко відсутній, і те, що він не допрацьовує років 3, як мінімум, він там не "засидівся", а "залежався". Хіба може бути таке, щоб було протистояння? На якій підставі? Якщо є сумніви, хіба не можна нашому юридичному управлінню проконсультуватися за два тижні або відкласти рішення, не виносячи

 

  <---   23 Октября  13 ч 19 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

на вересень, на жовтень: або, не виносячи на жовтень, на листопад: знайти компроміс, щоб потім не було протестів. Перше, нам неприємно, що протести вносяться, а прокуратурі, мабуть, також неприємно, коли ми їх не сприймаємо і повторно голосуємо свою правоту.

Голосуємо рішення.

Голосування:

за-56, проти-2, утр.-3, не гол.-16. Рішення прийнято.

Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я нагадую, що право виступати в дебатах -є непорушне право депутата місцевої ради. І що не можна порушувати права виступати в дебатах. Що стосується суті питання. Нам у понеділок на комісії було надано два таких рішення: протест заступника Генерального прокурора і протест заступника прокурора м.Києва. Воно стосується майже однієї земельної ділянки на П.Орлика, 4; на П.Орлика, 8 - це суміжні земельні ділянки. І Генеральний прокурор, і прокурор м.Києва каже, що це особливо цінні історичні зони, що не можна там будувати, що прийняте рішення було з порушенням. Ми не підтримали це рішення на своїй профільній земельній комісії, а відклали його розгляд на тиждень з вимогою чи з пропозицією запросити управління охорони пам"яток, Головного архітектора і представника прокуратури, щоб розібратися, що там насправді є. Із двох протестів виноситься тільки один, тільки тому, що за цим рішенням стоять два депутати Київради. І ви не даєте слова виступити, вважаєте, що Ви все знаєте. Ви проголосували відхилити, дякую Вам.

-Головуючий: Депутати, які два стоять? Назвіть самі себе.

-Щербаков: Їх зараз у залі немає. Тут нічого смішного немає. Ми на комісії це з"ясували.

 

  <---   23 Октября  13 ч 22 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Головуючий: Бідний є в залі.

-Щербаков: Подивіться в статутному документі, там все зрозуміло.

-Головуючий: У мене є прохання до депутатів назвати своє прізвище, хто відстоює адресу П.Орлика, 8. Це нормальне явище.

-Щербаков: Я кажу ще раз, це нормальне явище, їх зараз у залі немає. Але на комісії ми з"ясували хто це.

-Головуючий: Просять назвати.

-Щербаков: Заступник Головного архітектора Миргородський. Достатньо відоме прізвище?

-Головуючий: Раз. А далі?

-Щербаков: А далі читайте статутні документи.

-Головуючий: Що я можу сказати? Питання принципове. Миргородський не тільки депутат міської ради, він перший заступник Головного архітектора. Тому можна двояко розглядати: чи він як посадова особа - перший заступник, відстоює, чи він як депутат міської ради по тому округу, Печерському, де він обраний, відстоює, чи він, дійсно, виконує і лобує чиєсь питання. На жаль, його нема. Я згоден до компромісу. Але у нас термін відповіді прокуратурі. Якщо присутній тут перший заступник прокурора погодить нам пролонгацію, бо якщо ми не дамо відповідь, а там термін відповіді, то ми несемо за це відповідальність. Якщо ми спільно вирішимо питання пролонгувати довивчення складного питання до наступної сесії 27 листопада, я згоден просити депутатів повернутися і зняти його з розгляду. Є згода офіційного представника прокуратури спільно попрацювати над цим питанням, термін відповіді не буде зарахований, що він прострочений і у мене є питання до вас. Можна поставити питання на довивчення, питання з порядку денного зняти? Можна. Тоді я прошу, перше - голосуємо відмінити рішення, бо ми тільки що проголосували. Проголосуйте, будь ласка. Відмінити його.

Голосування:

за-62, проти-2, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

Ми переголосували.

Друге питання.

 

  <---   23 Октября  13 ч 25 м 03 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

На довивчення за згодою представника органу, який опротестовував, в даному випадку першого заступника прокурора Стеценка, до наступної сесії, ми його знімаємо на довивчення. Можна так проголосувати? Я прошу. Спільно розглянути. Я зрозумів, що за моєю участю. Я так зрозумів першого заступника прокурора. Я так Вас зрозумів? Питання принципове, достатньо принципове. Буде там і Кухаренко, і Миргородський, і Присяжнюк - начальник Головного управління архітектури, і бажаючі депутати.

Голосування:

за-66, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

 -Яловий: "Про реалізацію додаткових прав Київської міської ради, пов"язаних з здійсненням м.Києвом столичної функції  щодо визначення особливостей землекористування". До попереднього протесту прокурора, що було вирішено нами, пропонується таке рішення. Воно у вас на руках. Визначити, що землі сільськогосподарського призначення у м.Києві можуть продаватись та передаватись в користування юридичним та фізичним особам із земель державної та комунальної власності для потреб сільськогосподарського використання при умові забезпечення виконання положення Генерального плану міста Києва та іншої містобудівної документації.

2. Зміна цільового призначення земель сільськогосподарського  призначення здійснюється виключно за рішенням Київради для забезпечення містобудівних потреб м.Києва в установленому чинним законодавством порядку.

3. Паювання земель сільськогосподарського призначення в м.Києві не здійснювати.

4. Контроль покласти на ПК з питань містобудування та землекористування.

-Головуючий: Я думаю, нам всім зрозуміло? Я прошу, проголосуйте. Ставлю на голосування.

Голосування:

за-67, проти-2, утр.-3, не гол.-8. Рішення прийнято.

Шановні депутати, у вас є проект щодо регулювання цін на хліб і хлібобулочні вироби у м.Києві.

 

   <---   23 Октября  13 ч 28 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Воно відпрацьовано за моєю участю, візи - Присяжнюк, Падалка, Россада, Яструбинський, Ярема. Я прошу проголосувати.

Голосування:

за-58, проти-4, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято.

Зробиш в сторону здешевлення. 69-й.

-Пабат: По-перше, дуже слушно пан Щербаков розказав, що кожен депутат має право на виступ в обговореннях. Але це право надається, на жаль, частіше переважно йому. Це по-перше. По-друге, я підтримую рішення нашої сесії про те, що ми спочатку відхилили протест прокурора. Нормально. А потім ми відклали. Це теж нормально. Мене інше турбує. Чому ми зараз підходимо до цього питання? Миргородський чи ще хтось інший. Якщо Щербаков назвав це прізвище, я хотів би протокольно, щоб ми записали, щоб він потім разом з Миргородським вирішив питання - має той відношення до "Еліт-сервіс" чи не має. Щоб ми не зробили наклеп на нормальну людину. Дякую.

Головуючий: Дякую. Я Вас підтримую тим, що я сказав: Миргородський  має відношення як службовець - перший заступник, друге - він вибраний в Печерську депутатом, а третє, я назвав пропозицію депутата Щербакова, що, можливо, хтось з депутатів лобує питання. Тому перших основних я назвав два, третє - я прокоментував депутата. І я нічого не бачив би в залі, якби хтось з депутатів сказав, що, дійсно, я, як депутат, був на місці,  подивився. Якщо ми будемо так голосувати проти паркінгів, то ми з  Вами через 3 роки на роботу ходити будемо пішки. Подивіться, що з транспортом робиться в місті Києві? Нам паркінги потрібні. І ніде не сказано, що, якщо це історична зона, культурне середовище, то неможливо використовувати підземний  простір. Для цього є археологи, історики. Вони дають умови розробки  земельного комплексу,

 

  <---   23 Октября  13 ч 31 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

де мають право бути присутніми, відбирати проби грунту, шукати там історію нашу тисячоліть, мільйонів років. Будь ласка. Тому ми вивчимо питання і приймемо рішення. 9-й, Гриненко залишається, всі йдуть на обід.

Гриненко: Ми в черговий раз зняли питання "Дорсервісу" по поліпшенню наших паркувань і автостоянок. В мене прохання: є зауваження Качурової, Щербакова, Казакова - це нормально. Давайте ми визначимо, як ми це будемо робити. Давайте визначимо термін - до 31 жовтня; всі надають комісії по транспорту свої зауваження письмові, ми їх опрацюємо.

Головуючий: Відзначте, будь ласка, протокол. Я згоден з Вами.

Гриненко: Потім доручіть Падалці, Фоменку, Гриненку доопрацювати, вирішити всі ці питання і винести тому, що це буде до безкінечності. Давайте вирішимо це питання, взагалі, треба воно? Якщо треба, то давайте доопрацюємо і вже в листопаді приймемо.

Головуючий: Не просто треба, а необхідно вирішити.

Гриненко: Я прошу,  Фоменко, Гриненко, Падалка - відповідальні, а всім депутатам додати до 31 жовтня. Якщо вони слушні - ми внесемо, якщо ні - ми зробимо нараду і поспілкуємося. Не можна до безкінечності це питання вирішувати.

Головуючий: Протокол, я прошу - доручення, зауваження в письмовій формі. Іван Андрійович Фоменко як перший заступник очолить, фінанси - підключіться, екологи - підключіться, бажаючі, але в письмовій формі - завершіть питання тому, що складається враження, що комусь потрібно, щоб такого підприємства в нас  не було, щоб був хаос. Іван Андрійович, за Вами збір і Ви відповідальний - до 31 включно або до 1 листопада.

На годину перерву чи менше?  45 хвилин достатньо?

(із залу) Так.

Тоді прохання - 45 хвилин перерва.

 

  <---   23 Октября  13 ч 34 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

О 14 годині 15 хвилин  ми збираємося. Шановні депутати, я прошу, щоб Ви всі повернулися до зали, бо питань дуже багато.

 

  <---   23 Октября  14 ч 33 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Шановні колеги, я прошу займати місця, почнемо роботу. Олександр Олександрович Омельченко підійде через 10 хвилин. Я думаю, що ми можемо почати розгляд земельних питань до його підходу, а потім підемо далі за порядком денним.

Шановні колеги. Переходимо до подальшої роботи. Прошу займати свої місця.

 

  <---   23 Октября  14 ч 36 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Шановні колеги. Я хотів би надати слово голові комісії по містобудуванню та землекористуванню депутату Легезі і підемо розглядати ці питання. Прошу.

Легеза: Шановні колеги. Пропоную до розгляду земельні питання. Всього їх 264 пункти.

З-1 "Про приватизацію земельної ділянки гр.Бедюк Федорі Лазарівні, члену садівничого товариства "Дніпро" Святошинського р-ну".

Я садові товариства всі разом зачитаю.

З-1.2 "Про приватизацію земельних ділянок для ведення садівництва у Дарницькому районі"

З-1.3 "Про приватизацію земельних ділянок садового товариства "Зелений бір" Оболонського району".

З-1.4 "Про приватизацію земельних ділянок у Дарницькому районі для ведення садівництва".

З-1.5 "Про приватизацію земельних ділянок садівничих товариств "Дніпровський" Харківського р-ну м.Києва та "40 років Жовтня" Харківського р-ну м.Києва".

З-1.6 "Про приватизацію земельних ділянок садового товариства "Оболонь" Оболонського р-ну".

З-1.7. "Про приватизацію земельних ділянок садового товариства "Плодовий" та  садівницького товариства "Авіатор" Святошинського р-ну".

З-1.8 "Про приватизацію земельних ділянок садівничих товариств "Південне", "Лівобережний" Харківського р-ну м.Києва та "Автоматика" Харківського р-ну.

З-1.9 "Про приватизацію земельних ділянок садівничих товариств "Зелений луг" Харківського р-ну м.Києва, "Райдуга" Харківського р-ну м.Києва та "Гідромеханізатор-2" Харківського р-ну м.Києва.

З-1.10 "Про приватизацію земельних ділянок садівничого товариства "Прибережний" Харківського р-ну м.Києва".

Яловий: По пункту з-1 з підпунктами 10 - чи є якісь зауваження у депутатів? Можемо голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

 

    <---   23 Октября  14 ч 39 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування: за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

Яловий: Шановні колеги. Прогнімак перший в мене стоїть на виступ. Це випадково чи якась є інформація?

Прогнімак: Я хотел бы сказать пару слов депутатскому корпусу перед тем, как будут рассматриваться земельные вопросы, если Вы не возражаете?

Яловий: Если по конкретным пунктам каким-то?

Прогнімак: Это по всему сразу блоку.

Яловий: Пожалуйста.

Прогнімак: Уважаемые коллеги-депутаты, председатель Киеврады, секретарь. Я хочу обратить Ваше внимание на этот больной вопрос, на то, что при отведении земельных участков по Киеву возникает много проблем. Это такие, как:

а) недостаточно учитывается общественное мнение в конкретном регионе;

б) отсутствует согласование, как правило, с районной властью;

в) принятые решения часто противоречат  интересам жителей  в районах;

г) не учитывается точка зрения депутата Киеврады по данному округу.

То есть, на практике это происходит примерно так: в угоду, порой неизвестным, а иногда известным персонам, готовится без лишнего шума нужное решение. А шум начинается потом, после принятия решения, эмоции (непонятно), публикации в прессе, репортажи по  телевидению, а в финале - сбор подписей  по отзыву депутата. Крайним во всей этой истории оказывается депутат  и районные власти. Как говорится: кому война, а кому мать родная. Примеров хватает. Я думаю, все знают и фамилии нет необходимости называть. Получается, что с одной стороны - ты депутат и несешь ответственность за любой скандал в округе, а с другой стороны - твое мнение мало кого интересует. Предлагаю всем депутатам  Киевсовета сделать выводы и поднять вес и значимость как каждого депутата в отдельности, так и всего Киевсовета в целом. Думаю, что пришло время, когда без мнения депутата Киевсовета отводить землю на территории округа уже нельзя. Это мое мнение и надеюсь на поддержку депутатского корпуса и руководства города. Спасибо.

Яловий: Я единственное, что хочу попросить: такие заявления делать в отведенное Регламентом время.

Йдемо далі.

Легеза: З-2 "Про продаж  земельної ділянки ТОВ "Берегиня" для будівництва та обслуговування  автозаправної станції з магазином по торгівлі  супутніми товарами на розі вулиць Елетротехнічної та Сабурова у Деснянському р-ні м.Києва”.

Яловий: По з-2 є запитання? Можна голосувати?

Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

 

    <---   23 Октября  14 ч 42 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

за-59, проти-2, утр.-1, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-3 "Про передачу приватному підприємству "Володар" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування продовольчого магазину на просп. Броварському,29 у Дніпровському р-ні".

Яловий: Є зауваження? Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-64, проти-0, утр.- 0, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-4 "Про передачу суб"єкту підприємницької діяльності  фізичній особі Шустичу Георгію Степановичу земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування автомийки на вулиці Шалєт,1-а у Дніпровському р-ні м.Києва".

Яловий: Чи є запитання у когось? Є запитання. Паламар депутат, 31-й округ.

Паламар: Шановний Володимире Борисовичу, шановні колеги. Я прошу зняти це питання. Це 31-й в.о., від якого я є депутатом. Це початок вулиці. Там 4 школи, там будується церква і не знаю доречність побудови там мийки. Прошу зняти на довивчення.

Яловий: Чи настоює хтось на голосуванні цього питання? На довивчення дане питання. Не зняти, а на довивчення. Питання опрацьовувалось, погоджувалось і т.і. Тому зняти взагалі не можна, а на довивчення направити, враховуючи зауваження депутата. На голосування треба ставити?  Щербаков, 24-й, прошу.

Щербаков: Я хочу нагадати процедуру, що згідно нового порядку, який чинний в цій частині, при знятті на довивчення створюється робоча група обов"язково у складі не менше як двох депутатів, представника "Київзем" і представника юридичного відділу Київради.

Яловий: Не буде заперечення включити в цю групу депутата Паламара, від юридичної служби - Ярема і Хмель підняв руку. Не буде заперечень? 3 чолвіки. Якщо заперечень нема, я прошу - проголосуйте за робочу групу з 3-х чоловік - Хмель, Паламар, Ярема.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Питання переноситься.

 

    <---   23 Октября  14 ч 45 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Легеза: З-5 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 10.07.2003 року № 661/821 "Про передачу та продаж відкритому акціонерному товариству "Київський центральний універмаг" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування майнового комплексу на вул. Богдана Хмельницького,2 у Шевченківському р-ні м.Києва. Юрій Іванович Россада просив зняти це питання, але я хочу повідомити про те, що ця земельна ділянка вже продана, але була продана для експлуатації та обслуговування, а ми вносимо зміни - для реконструкції, експлуатації та обслуговування. Але земельна ділянка уже продана минулим сесійним засіданням.

Яловий: Включіть, будь ласка, 55-й мікрофон, Россада Юрій Іванович.

Россада: Шановний Володимире Борисовичу, шановний Миколо Андрійовичу, шановні колеги-депутати. Про наш двір. Якщо враховані інтереси наші в дворі, де стоїть градірня і ця градірня спільного використання  і з міською державною адміністрацією, і Київрадою, то я погоджуюся. А якщо  не враховані інтереси наші  в дворі з цією прибудовою, то на суд тоді тих, хто приймає це рішення. Я вибачаюсь.

Яловий: Я прошу земельний комітет - відпрацьоване питання? Юрій Іванович, Вас задовольняє відповідь заступника керівника управління земельного комітету і заступника Олександра Олександровича, що це питання відпрацьоване.

Россада: Задовольняє.

Яловий: Колега відповів, що відпрацьоване це питання. Можна ставити на голосування? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-4, не гол.-13. Рішення прийнято.  Дякую.

Легеза: З-6 "Про передачу підприємству з іноземними інвестиціями "МакДональдз Юкрейн Лтд" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування  ресторану швидкого обслуговування на вул.Вишгородській, 33-а у Подільському  р-ні м.Києва". Прошу проголосувати.

Яловий: Шановні колеги. По даному питанню було зауваження  першого заступника прокурора м.Києва, де він просив, враховуючи, що надання оренди  відразу з наданням однозначного права викупу по закону не припускається. Тому є пропозиція прийняти це рішення або в два етапи: на період будівництва надати в оренду, а потім після цього викуп зробити.

 

  <---   23 Октября  14 ч 48 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Легеза: Ми на один рік надаємо їм.

Яловий: Один рік.  Тоді слово "право викупу" забрати, а просто "один рік в оренду".

Легеза: Ні. "З правом викупу" означає те, що буде послідовність в усіх діях. Вона буде викуплена тоді, коли буде майно.

Яловий: З правом внесення пропозицій про викуп. Треба добавити слово "пропозицій".

Легеза: Проголосувати в такій редакцій, в якій воно є.

Яловий: Не буде заперечень? " з правом внесення пропозицій про викуп." Не можна? Прошу.

Якщо вони будують на цьому місці, в них буде майно, то вони повинні мати якесь право чи ні? Просто "в оренду" записати? Є пропозиція просто "в оренду" залишити на один рік. Нема заперечень?

Легеза: Це ж легше йому буде заставляти, щоб викупили.

Яловий: А у Вас нема продажу? Тоді я вибачаюсь. Тоді голосуйте за текст рішення.

Легеза: В мене є.

Яловий: Фоменко Іван Андрійович, 48-й, прошу.

Фоменко: Шановний Миколо Андрійовичу.

Легеза: Є воно в тексті. Якщо  зняти, то ми його вилучимо. Якщо треба вилучити, то ми вилучимо.

Яловий: Виключіть слово "з правом викупу". В оренду на один рік. А після того буде викуп окремо йти.

Фоменко: Шановний Миколо Андрійовичу. Як і в цьому, так і в інших я прошу враховувати те, що в умовах повинно бути записано, що кожен, хто отримує землю, відшкодовує вартість зелених насаджень, відновлюючи. В жодному немає рішенні. Або це у Вас повинно бути обов"язково, але кошти не надходять, я бачу.

Легеза: Іване Андрійовичу, там, де у висновках записано, є акт обстеження зелених насаджень. Якщо є зелені насадження, є акт, то обов"язково в рішенні написано. Якщо відсутні зелені насадження, то такий запис відсутній.

Фоменко: Кабінет Міністрів  установив газону теж вартість квадратного метра. Тому зобов"язані і за кущ, і за дерево, і за газон сплачувати. Просто прохання.

Яловий: З зауваженням Івана Андрійовича Фоменка - депутата. І прошу, Єрмак, 60-й.

Єрмак: Шановний Володимире Борисовичу, шановний Миколо Андрійовичу. Ми можемо сьогодні проголосувати за це питання, це в моєму окрузі, я хотів підтримати Івана Андрійовича. Там не тільки були насадження, там були ще і газони прекрасні. Це на розі Вишгородської і  просп. Правди. Воно вже збудовано, тому я хотів би, щоб це питання ми доопрацювали разом з комісією.

Яловий: Погодились - з врахуванням зауваження Івана Андрійовича і зняти питання продажу, а на один рік в оренду.

 

  <---   23 Октября  14 ч 51 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Домовились? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-1, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: з-7 "Про передачу ТОВ "АвтоНафта" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування АЗС з магазином супутніх товарів та автомийкою на перетині вул. Братиславської та вул. Крайньої у Деснянському районі".

-Яловий: можна голосувати? Голосуйте.

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-2, не гол.-19. Рішення прийнято.

-Легеза: з-8 "Про передачу ТОВ "Славія" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування не житлового будинку на вул. Антоновича, 25 (літ. В) у Голосіївському районі".

-Яловий: Які є заперечення або запитання по цьому рішенню? Фоменко, прошу.

-Фоменко: Комісією вже зверталась увага на те, що ні вул. Васильківської, ні Антоновича... Щоб потім не переробляти рішення, уточнить юридичну назву вулиці.

-Легеза: Це на Президії розглядалося питання і було дано доручення відповідним службам....

-Фоменко: Покажіть рішення Київради про перейменування вулиці. Воно не існує в природі. Завтра будете міняти. Віктор Захарович правильно казав: прийдете до нотаріуса, немає такої вулиці.

-Яловий: Я роблю зауваження тим, хто в секретаріаті відповідає за це і в комісіях. Тільки строго.... Вже депутат Щербаков піднімав це питання і говорили: тільки ті рішення, які є в реєстрі.

-Легеза: Це гуманітарна комісія, це її парафія.

-Яловий: Голосуйте, будь ласка, це рішення з зауваженням. Вулиця Горького, для протоколу.

Голосування:

за-56, проти-1, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Легеза: з-9 "Про погодження приватному підприємству "Дельта-Захід" місця розташування автозаправного комплексу на просп. Визволителів у Дніпровському районі".

 

  <---   23 Октября  14 ч 54 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: Які є запитання по "Дельта-Захід"? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-58, проти-3, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: з-10 "Про передачу земельних ділянок АТ холдинговій компанії "Київміськбуд" для будівництва об"єктів соціально-побутового обслуговування населення на земельних ділянках №61, 73, 74, 75 в 10-му мікрорайоні Осокорки-Північні у Дарницькому районі".

-Яловий: Можна голосувати? Голосуйте. Поляченко, прошу.

-Поляченко: Як ви бачите, ці маленькі земельні ділянки відведені під будівництво блоків обслуговування і торгівлі. Це, як ви бачите, вздовж Бажана, біля Біличі, вони побудовані. Але там технічна помилка, щоб 5% житла віддати... Житло, це об"єкт соціального-побутового... Тому прошу виписати тому, що там технічна помилка. Там немає жодної квартири...

-Легеза: Це просто технічна помилка, я прошу вважати...

-Яловий: З зауваженням приймається. Можна голосувати? Голосуйте.

Голосування:

за-66, проти-3, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

-Легеза: з-11 "Про передачу громадянам, членам садівницького товариства "Південтеплоенергомонтаж" земельних ділянок для ведення колективного садівництва на вулицях: Північній, діл.: 30, 31, 35, 39, 41, 43, 69, 70, 76, 77, 79, 80, 81; Енергетиків, діл. 1; Пілот, діл.: 17, 18, 19 та садівницькому товариству "Південтеплоенергомонтаж" у приватну власність земельних ділянок для загального користування у Дніпровському районі".

-Яловий: Можна голосувати? Голосуйте.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Легеза: з-12 "Про передачу ТОВ "Янком" земельних ділянок для експлуатації та обслуговування стаціонарної автозаправної станції на вул. Івана Климента, 1-а у Солом"янському районі".

 

  <---   23 Октября  14 ч 57 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Які є запитання по пункту 12-му? Головач, 74-й.

Головач: Шановний головуючий, шановні колеги. Вулиця Івана Клименка - це є Солом"янський цвинтар і Повітрофлотський проспект. Коли ще надавалися земельні ділянки для тимчасового розміщення автозаправної станції, там вже був конфлікт з приводу його розміщення. В даному випадку стаціонарний - буде реконструкція. Там є досить серйозний приклад: на протилежному боці - вул. Антонова, де знесли будівельний майданчик мешканців (нерозбірливо) і тому там конфлікт. Я просив би створити робочу групу  і вивчити питання з приводу, наскільки впливає на межі Солом"янського цвитара і наскільки взагалі вписується заправна станція в цю територію.

Яловий: Хтось настоює  на розгляді цього питання?

Головач: Тимчасової. А вони хочуть тепер постійно. Почнуть реконструкцію, розширяти  межі.

Яловий: Я дякую. Хтось настоює на голосуванні цього питання? Нема настоюючих. Нам необхідно створити комісію. Прошу. Пропозиція - Головач,  від юридичної служби  Ярема, Київзем - Муховиков, депутат Волков. Нема заперечень у цьому складі робоча група? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-55, проти-1, утр.-1, не гол.-21. Рішення прийнято. Дякую.

Йдемо далі.

Легеза: З-13 "Про продаж  земельної ділянки підприємству з іноземними інвестиціями" "МакДональдз Юкрейн Лтд" для будівництва, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування з паркувальним майданчиком для автотранспорту на просп. Броварському (біля станції метро "Дарниця") у Дніпровському районі".

Яловий: Аналогічний варіант з попереднім рішенням. Вибачаюсь. Можна голосувати?

Голосування:

за-59, проти-3, утр.-2, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

 

  <---   23 Октября  15 ч 00 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Легеза: з-14 "Про погодження приватному підприємству "Промислово-комерційна фірма "Кейт" місця розташування тимчасового торговельного комплексу із збірно-розбірних конструкцій на вул. Щербакова, 2-а у Шевченківському районі".

-Яловий: Комов, 88-й, прошу.

-Комов: Я прошу на довивчення разом з депутатом Пилипишиним. Це на наших межах. Там паркова зона, треба подивитися.

-Яловий: Чи наполягає хтось на голосуванні цього питання? Так, створюється робоча група. Фоменко, прошу.

-Фоменко: Це паркова зона і, навіть, якщо приймати рішення, то більш уважно треба готувати проекти рішень Київради. Парк, кусок, там були чудові зелені насадження. Сьогодні ми віддаємо під забудову. Жодної копійки не відшкодовує. А там гарний майдан, прилягаючий до парку. І треба згоду вилучити її, тому, що вона виділялась під парк.

-Яловий: По робочій групі не буде заперечень? Комов, Пилипишин, Ярема, Муховиков і екологія - Мовчан. Нема заперечень?

-Легеза: Мабуть, Трокоз, а не Мовчан.

-Яловий: Трокоз. Не буде заперечень? За названий склад робочої групи прошу, проголосуйте. Трокоз, Муховиков, Ярема, Комов, Пилипишин.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: з-15 "Про продаж земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю фірмі "Реверс" для експлуатації та обслуговування магазину на вул. Микільсько-Слобідська, 2 у Дніпровському районі".

-Яловий: По пункту 15 є якісь заперечення? Можна голосувати?

Голосування:

за-69, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

з-16 "Про продаж земельної ділянки ТОВ "ТРИ О" для будівництва, експлуатації та обслуговуання торговельно-офісного центру з паркінгом на Спортивній площі, 1 у Печерському районі".

-Яловий: Можна голосувати? Голосуйте.

 

  <---   23 Октября  15 ч 03 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-1, не гол.-15. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-17 "Про оформлення та продаж підприємству з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на вул.В.Васильківська, 139 у Печерському р-ні м.Києва". Знову вулиця неправильно.

Яловий: Не Велика Васильківська, а Червоноармійська. Я ще раз зауваження роблю.

Пінчук, 10-й, прошу.

Кір"ян: Ви переплутали, Кір"ян. Я хочу задати питання: Миколо Андрійовичу, ті організації, які беруть земельні ділянки на автозаправки, вони на розвиток міста перераховують  кошти чи ні?

Легеза: Обов"язково. Однозначно.

Кір"ян: Дякую.

Яловий: Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування: за-...

Яловий: Депутат Борисов, ти ж береш гроші з заправок? Я маю на увазі  Головне управління економіки. Я вибачаюсь, я трошки некоректно сказав. Прошу далі.

Легеза: З-18 "Про передачу підприємству  з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування  автозаправного комплексу  на перетині  вулиць Олександра Сабурова та Електротехнічної у Деснянському районі".

Яловий: Які є заперечення або запитання? Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-55, прти-3, утр.-1, не гол.-19. Рішення прийнято.

 

 <---   23 Октября  15 ч 06 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

По попередньому рішенню, я ще раз оголошую результат голосування.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято. 

Щоб в стенограмі відмітили цей факт. Щербаков, прошу.

-Щербаков: По цьому рішенню, яке ми проголосували, теж була фраза "з подальшим викупом". Може ми протокольно скажемо, що всі ці фрази...

-Легеза: Ми їх заберемо звідси.

-Щербаков: Оскільки земельна ділянка не надана, то викуп може бути тільки на умовах аукціону.

-Яловий: Це 18-й пункт мається на увазі?

-Легеза: Всі, де написано з "викупом", ми вилучимо цю фразу.

-Яловий: Протокольно відмітьте заяву голови комісії. Прошу далі.

-Легеза: з-19 "Про оформлення та продаж підприємству з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автозаправної станції на просп. Комарова, 1-3 у Солом"янському районі".

-Яловий: Є запитання? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-52, проти-1, утр.-1, не гол.-23. Рішення прийнято.

з-20 "Про продаж земельної ділянки ВАТ "Перший  інвестиційний Банк" для завершення будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративного комплексу на бульв. Т.Шевченка, 8/26 у Шевченківському районі". Чи є зауваження по даному проекту рішення? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Легеза: з-21 "Про продаж земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Полісервіс" для експлуатації та обслуговування вхідної групи магазину і літнього торговельного майданчика на вул. Б. Грінченка, 2/1 у Шевченківському районі".

-Яловий: Є зауваження? Голосуйте, будь ласка.

 

   <---   23 Октября  15 ч 09 м 35 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

Голосування:

за-54, проти-2, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-22 "Про продаж земельної ділянки ТОВ "ГЛОБУС ПЛЮС" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного центру  на перетині вулиць Дорогожицької та вул.Мельникова у Шевченківському р-ні м.Києва".

Яловий: Які є зауваження? Можна голосувати?  Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-2, не гол.-20. Рішення прийнято. Дякую.

З-23 "Про продаж земельної ділянки приватній фірмі "Дружба" для  експлуатації та обслуговування кафе "Дружба" на вул. Горького, 115 у Голосіївському р-ні м.Києва".

Яловий: Чи є зауваження, заперечення? Нема заперечень? Можна голосувати?

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-24 "Про  продаж земельної ділянки підприємству у формі ТОВ "Ремонтник" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на вул. Електротехнічній, 5  у Деснянському р-ні м.Києва".

Яловий: Які є зауваження? Можна ставити на голосування?

Голосування:

за-63, проти-1, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-25 "Про продаж земельної ділянки ТОВ "Омега-Гепард" для будівництва, експлуатації та обслуговування автозаправної станції на просп.Визволителів,17-а у Дніпровському р-ні м.Києва".

Яловий: Є зауваження? Можна голосувати? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-59, проти-2, утр.-2, не гол.-14. Рішення прийнято. Дякую.

 

  <---   23 Октября  15 ч 12 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Рішення прийнято.

з-26 "Про передачу земельної ділянки приватній виробничо-комерційній фірмі "Амур" для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-ділового центру на вул. Саксаганського, 105 у Голосіївському районі".

-Яловий: Які є зауваження? 13-й, прошу.

-Сташук: За дорученням депутатської групи "Наша Україна" ми просимо зняти на доопрацювання цей пункт. Включити в комісію Пабата і Гіщака, вони члени земельної комісії, для того, щоб доопрацювати це питання.

-Яловий: Чи наполягає хтось на голосуванні цього рішення? Наполягаєте? Депутат Дейнега наполягає на голосуванні. У зв”язку з тим, що є рішення земельної комісії, я ставлю питання на голосування. Прошу, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-47, проти-14, утр.-4, не гол.-12. Рішення прийнято.

Але було прохання фракції.

-Сташук: Це рішення про включення інших членів, чи про те, що ми підтримали....

-Яловий: Це було рішення про те, що рішення прийнято тому, що Дейнега наполягав на голосуванні цього рішення.

Я дякую, але просив би земельний комітет і земельну комісію ще раз уважно подивитися. Були зауваження по цьому. Які, в чому суть і розгляньте це питання.

-Легеза: з-27 "Про внесення змін до рішення Київради від 25.09.03 №33/907 "Про доповнення переліку земельних ділянок, призначених для продажу на земельних торгах (аукціонах) суб"єктам підприємницької діяльності під забудову". Зміна в частині адреси. Замість вулиці Данькевича, вул. Марини Цвєтаєвої.

-Яловий: Нема заперечень? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-56, проти-0, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Легеза: з-28 "Про відміну пункту 4 рішення Київради 26.06.03 №549-3/709".

 

  <---   23 Октября  15 ч 15 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: Юристи підказують: про втрату чинності пункту 4 рішення...

Дейнега, прошу.

-Дейнега: Я в самому початку земельних питань також натискав кнопку, але не дали можливості виступити. У мене є питання. Досить багато при розгляді земельних справ виникає питань у депутатів. Я просив би колег підтримати таку пропозицію. Давайте протокольно запишемо доручення Головному комітету земельних ресурсів. Вони відправляють у всі інстанції погодження місця розташування. Хай відправляють погодження і конкретному депутату по цьому округу, щоб він підписував. Тоді у нас на сесії не буде стільки питань, скільки зараз. Дякую.

-Легеза: Я вже декілька разів пропонував, шановні колеги, можна або прислати щопонеділка своїх помічників, або зайти самому взяти порядок денний, подивитись. Якщо вас цікавлять ті чи інші... Ви увляєте, що таке... Встановити - де чий округ і кожного знайти.

-Яловий: Давайте так домовимось. Ми зобов"яжемо земельний комітет і комісію повідомляти депутатів про те, що виноситься рішення по їх округах. Повідомляти. Щербаков, прошу. Березніков, а потім ви, Віктор Захарович.

-Легеза: Хто це буде робити?

-Березніков: Я вносив прохання відкласти на наступне засідання це питання та доручити Головному управлінню житлового забезпечення провести громадську думку. За місяць нічого не станеться, якщо не приймемо рішення, якщо не буде врахована громадська думка.

-Яловий: Щербаков, прошу.

-Щербаков: Звертаючись до депутата Дейнеги і до всіх інших депутатів, я повідомляю, що наша комісія, коли прийняла формувати порядок денний до 13 години середи. Відповідно до нового порядку денного, на понеділок засідання, відповідно до нового порядку надання земельних ділянок Головне управління земельних ресурсів буде надсилати перелік рішень, які будуть розглядатися у понеділок

 

  <---   23 Октября  15 ч 18 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

всім постійним комісіям і всім районним радам. Отже, окремим депутатам розсилатися не буде. Але кожен депутат може ознайомитися з тими питаннями, які будуть розглядатися, у понеділок після 13-ої години у своїй комісії.

-Яловий: Я дякую за роз"яснення. Шановні колеги, поступила пропозиція земельної комісії проголосувати дане рішення і поступила пропозиція депутата Березнікова відкласти. Я ставлю в порядку надходження. Хто за те, щоб прийняти даний проект рішення, прошу, проголосуйте. Про відміну пункту 4.

Голосування:

за-34, проти-21, утр.-6, не гол.-16. Рішення не прийнято.

Депутат Березніков вносив пропозицію довивчити це питання. Тому я прошу робочу групу: депутат Березніков, юридична служба - Ярема, Муховиков і хто з депутатів? Депутат Фоменко. 48-й, прошу.

-Фоменко: Пушиної, 47. Під час відпустки депутатів міський голова підписав розпорядження. Після цього десятки людей з того округу тут скандували цілими днями під будинком. У зв"язку з цим міський голова призупинив своє розпорядження про відведення земельної ділянки і внесли на розгляд Київради. Це звернення мешканців. Ми можемо сьогодні відкласти його зовсім, або відмінити. Але право замовника зробити громадські обговорення, як належить і пропоную внести на розгляд Київради. А сьогодні можна його знімати.

-Яловий: Ви погоджуєтесь робочу групу створити по цьому питанню? Чи це питання треба переголосувати? Я прошу, Борисов, 67-й.

-Борисов: Дійсно, Іван Андрійович розказав деякі хронологічні питання, як відбувалися події навколо цієї земельної ділянки.

 

    <---   23 Октября  15 ч 21 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я хотів би, щоб ми, приймаючи те чи інше рішення, враховували різні аспекти питання. З одного боку мешканці не хочуть, щоб там будувався житловий будинок з якихось причин. З другого боку управління житлового забезпечення виконало практично всі умови відведення цієї земельної ділянки і цей будинок, хоч і будується за кошти населення, але це, в першу чергу, вирішення квартирного питання в м.Києві. Тому я хотів би і просив би наших колег на сьогоднішній день... Дійсно, це питання грунтовно вивчити для того, щоб ми наступній сесії могли прийняти нормальне рішення. Тому я пропоную підтвердити голосуванням те, що ми це питання відкладаємо на довивчення громадської думки з присутністю членів земельної комісії, керівництва району, бо це на його території проживають. І на наступній сесії, чи коли це питання буде готове, прийняти рішення. Я дякую.

-Яловий: Іван Андрійович Фоменко у мене запитання. Олександр Олександрович Омельченко при зустрічі, я так зрозумів, він обіцяв відмінити це рішення?

-Фоменко: Він тільки призупинив, щоб винести на сесію.

-Яловий: Призупинити.

-Фоменко: Він не мав права відмінити. Він призупинив.

-Яловий: Я так розумію, що ми з вами повинні записати, що дію рішення, пункту 4 призупинити до наступного засідання сесії і висновків робочої групи. Можна так записати в рішенні? Тоді я прошу з зауваженням і робоча група: Фоменко, Березніков... Глава адміністрації, прошу висловитись.

Голова району: Дійсно, там був скандал по цій земельній ділянці. Знаючи повністю ситуацію, депутат міської ради Черніков, депутати районної ради, знає про це народний депутат Осадчий, він телефонував годину тому з Верховної Ради, займається бюджетом, в тому числі і м.Києва. Ситуація там така: якщо не прийняти зовсім ніякого рішення, буде скандал і знову будуть під міською адміністрацією. Омельченко О.О. розпорядженням призупинив до 01.10.03. Я пропоную з вами прийняти рішення... За місяць там ніхто нічого вивчить. Призупинити до 1 березня, а до 1 березня вже реально вивчити і думку мешканців,

 

  <---   23 Октября  15 ч 24 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

і їм пояснити, де буде будуватись. До наступної сесії це не реально. Я пропоную призупинити до 1 березня.

-Яловий: Зупинити. Не призупинити, а зупинити до 1 березня. Так, хотів ще депутат Черніков.

-Черніков: Щодо вивчення громадської думки, то у мене в портфелі лежить папка 2 тис. 347 підписів. Крім того, там проводилось достатньо нарад, зустрічались із замовником, з підрядниками і думка громадська абсолютно відома. Для того, щоб вирішити це питання, дійсно, так як пропонують будівельники... Час вже був, місяць. Ще один місяць нічого не вирішує.

-Яловий: Є пропозиція голови району зупинити, відмінити до 1 березня...

-Черніков: Є пропозиція проголосувати проект рішення сесії.

-Яловий: Ми його проголосували, воно не пройшло.

-Черніков: Голосували за пропозицію щодо зняття.

-Яловий: Як за зняття? (Шум) Я вибачаюсь. Якщо є непорозуміння, двояке тлумачення, то я ще раз змушений поставити це рішення на голосування. Щербаков, запитання.

-Щербаков: У мене запитання постановочного плану. Там, мабуть, коли проект готувався, були усі погодження і висновки санітарної служби, управління охорони природи і т.і. Зараз підставою є незгода мешканців, які вже мешкають у квартирах, мають оселі, над головою дах, опалення включили. І вони не хочуть, щоб інші люди мали такі квартири. Це зрозуміло. А які ще підстави, окрім обурення мешканців? Ми вже бачимо протягом останніх двох місяців, тут майже двох десятків перелік вулиць досягає. Всі протестують проти. Які існують правові підстави? Оскільки заявник в установленому порядку подав заяву, отримав висновки в установленому порядку. Сесія проголосувала надати. Все це відбулося на підставі чинного законодавства. На якій підставі? На правовій. Ну, крім того, що мешканці не хочуть... Але ми знаємо, що хто не знає... Якщо будується по плану два будинки. Один збудований, то після цього другий будинок - вже будуть протестувати. Які ще є підстави крім заперечень мешканців?

-Яловий: Прошу, дайте відповідь. (Шум). В рішенні записано:

 

  <---   23 Октября  15 ч 27 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Я не буду говорити, там мікрофон не включається поки-що. Сказано, що дане рішення не  виконано. Вимоги пункту 4.1.4 вищезазначеного рішення  в частині виконання умов міської санітарної епідеміологічної станції від 20 травня  2003 року № 3533. Це остаточне рішення щодо  відведення земельної ділянки на вул. Пушиної буде видано міською санітарною епідеміологічною станцією після  погодження проектної документації в установленому порядку, зважаючи на чисельні скарги мешканців щодо заперечення будівництва житлового будинку на цій ділянці з метою усунення допущених порушень. Київська міська рада і т.і. Які ще є думки?

-Прокурор: І, грунтуючись рішення, абзац 9-й ст.5-ї Закону України "Про основу містобудування".

Яловий: Шановні колеги. Прошу, депутат Борисов. Ми ж думку жителів теж повинні поважати.

Борисов: Шановний Володимире Борисовичу, шановні колеги. Дійсно, читаю преамбулу цього рішення, написано, що санепідстанція може погодити  місце розташування цього будинку при умові затвердження проектно-кошторисної документації у встановленому порядку. Тому пропозиція голови району: відкласти це питання до  1 березня чи на термін, який  необхідний, для погодження в установленому порядку проектно-кошторисної документації. Закон "Про основи містобудування" одним з пунктів передбачає, в яких випадках документація погоджується, в тому числі  і з мешканцями, або певні її елементи. В чому іде недоречність? Мені не зовсім зрозуміло. Голова району вніс нормальну пропозицію. Дається можливість виконати Головному управлінню житлового забезпечення всі необхідні ситуації, які передбачені Законом "Про основи містобудування". В чому проблема?

Яловий: Пішли дебати в цьому питанні. Записалося 4 чоловіки. Я прошу більше не записуватися. Голиця, Збуржинський, Щербаков, Присяжнюк. Перший Голиця, 85-й, прошу.

Голиця: Шановний Володимире Борисовичу, шановні депутати. Іван Андрійович Фоменко, мій колега,  ситуацію розказав. Дійсно, були люди, дійсно, було доручення Олександра Олександровича і в проекті рішення записано, що нами не проведено громадське обговорення. Тому нормальна пропозиція Івана Андрійовича,

 

  <---   23 Октября  15 ч 30 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

нормальна пропозиція Валерія Дмитровича  і нормальна пропозиція Володимира Олександровича Мазепи. Ми будівельні роботи не ведемо і люди не підуть, і дерева там не зносяться. Ми просимо дати можливість провести громадське обговорення в термін, (незрозуміло) і погодити документацію, так, як ми записали, в тому порядку і все. Дякую. Я прошу підтримати.

Яловий: Збуржинський, 23-й, прошу.

Збуржинський:  Уважаемый Владимир Борисович, уважаемые депутаты. Я бывал по пятницам на совещаниях, которые проводит  администрация и каждый раз вижу, когда вот здесь   стоят люди из какого-то района, то мы делаем оценку главам администрации района. Почему мы не хотим прислушаться, а решение здесь принимаем, а он несет ответственность потому, что люди здесь  стоят. Давайте дадим ему возможность довести до логического конца этот вопрос и  закрыть все вопросы, которые здесь возникли.

Яловий: Я дякую.

Збуржинський: Я прошу поддержать.

Яловий: Щербаков, 24-й, прошу.

Щербаков: Я хочу на вигуки своїх колег-депутатів, що читали преамбулу. Я читав і не сказав, але зараз скажу. Вона написана не так, як в законі,  всупереч закону. Бо тут сказано, що саме  епідемслужба погодить після затвердження проекту документації у той час, як закон забороняє розробляти проектно-кошторисну документацію до відведення земельної ділянки - це перше. Друге,  не може санітарно-епідеміологічна  служба виставляти такі умови, оскільки в неї є санітарні правила  забудови міста. Все. В межах цих правил немає такого громадського обговорення, немає в цих правилах. Далі. Що стосується 5-ї статті "Про основи містобудування", то, шановний голово району, Ви почитайте закон. Там сказано, що, дійсно, з мешканцями територіальної громади проводиться обговорення генеральних планів, а не окремо взятого об"єкту. То я пропоную... А він до березня пропонує, то це значить - до березня зовсім не будувати. Якщо замовник погоджується - будь ласка. Але не треба йти на поводу у всіх, хто стоїть з плакатом. Ще раз підтверджую і всі це знають. Якщо треба побудувати по плану забудови два будинки, один збудований, а на другий кошти  через рік збираються, другий будинок збудувати практично неможливо.

Яловий: Дякую. Присяжнюк, 5-й, прошу.

Присяжнюк: Вельмишановний Володимире Борисовичу, вельмишановні колеги. Я дуже поважаю думку перших заступників, заступників, але разом з тим я хочу їм сказати, що ніколи в житті не можуть бути виконані їх вимоги до того часу, поки не буде відведена земельна ділянка.  Для того, щоб затвердити  проект в установленому порядку, потрібно, щоб був генеральний план затверджений. А щоб був затверджений генеральний план, повинна бути нанесена земельна ділянка, яку відвела Київська міська рада, а на неї потрібен

 

  <---   23 Октября  15 ч 33 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

документ, який  підтверджує право володіння  цією ділянки. Тому, якщо ми сьогодні не відведемо земельної ділянкою, то тоді ніколи в житті не буде затверджена проектно-кошторисна документація. Я Вам дякую.

Яловий: Дякую. Мартинюк, 83-й, прошу.

Мартинюк: Я не зрозумів Володимира Костянтиновича. На мій погляд, ділянка відведена уже і вона сьогодні передана вже. Але я хотів би ось на що  звернути увагу. Говорять фахівці - перший заступник, заступники голови  Київської міської адміністрації, районний голова говорить про це питання і ми знову починаємо спорити - висновки. Я думаю, треба підтримати сьогодні, погодитись з їхніми висновками і закінчити дебати на цю тему.

Яловий: Дякую. Шановні колеги. Дійсно, Ви на початку розгляду земельних питань чули заяву депутата  від 1-го нашого округу Прогнімака, де він закликав поважати думку депутатів і саме головне - не йти врозріз з мешканцями нашого міста. В даній ситуації прозвучала пропозиція і прохання голови району, першого заступника, двох перших заступників, заступника, які просять до 1  березня зняти питання № 4 на довивчення, доопрацювання і роботу з людьми для того, щоб можна було побудувати. Я можу проголосувати цю пропозицію? Проголосуйте, будь ласка. Про зупинення до 1 березня 2004 року пункту 4-го.

Голосування:

за-69, проти-1, утр.-0, не гол.-6. Рішення прийнято. Дякую.

Яловий: Шановні колеги. Я вибачаюсь. Юристи правильно кажуть: робоча група - склад, внесена була пропозиція: як завжди - юридична служба - Ярема, Земельний комітет - Муховиков, попросимо Івана Андрійовича Фоменка ввійти  у робочу групу, Березнікова, депутата Чернікова, депутата Пабата, голову району і депутата Борисова. Не буде заперечень? Прошу, проголосуйте склад цієї групи. Я вибачаюсь, Непоп. Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-52, проти-0, утр.-0, не гол.-24. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: З-29 "Про  погодження місць розташування об"єктів" - 2 пункти.

Яловий: Шановні колеги. Про погодження, 29-й.

Легеза: Ринок "Східний".

 

  <---   23 Октября  15 ч 36 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: Ринок "Східний" і "Київприлад". Є зауваження? Хмель, 33-й.

-Хмель: Це мій округ і я хочу зняти це питання, "Ринок "Східний", на довивчення.

-Яловий: Чи наполягає хтось на голосуванні цього питання.

-Хмель: І прошу створити комісію.

-Яловий: Хтось наполягає на голосуванні? Не наполягають. Тоді треба створити комісію. Депутат Кобринський, Євлах і депутат Паламар, плюс земельний комітет і юридична служба. Проголосуйте, будь ласка, склад робочої комісії.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: Головне управління житлового забезпечення. Ми вилучаємо у "Київприладу" земельну ділянку? А погоджено місце розташування Головному управлінню житлового забезпечення.

-Легеза: Можна проголосувати? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-56, проти-4, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

-Легеза: з-30 "Про оформлення права користування земельними ділянками" - 5 пунктів.

-Яловий: Є зауваження. Депутат Закревська.

-Закревська: Підпункт 5. Воно розглядалося на робочій групі за участю Головного управління земельних ресурсів, за участю представників Голосіївського району і ми звернули увагу на те, що тут відсутній стандартний пункт, я його пропоную додати. 5.1.5 "У разі необхідності проведення реконструкції чи нового будівництва питання оформлення дозвільної та проектно-кошторисної документації вирішувати в порядку, визначеному нормативами забудови м.Києва". Ще додати "за проханням району з урахуванням ПДП Голосіївського району м.Києва", яке зараз розробляється.

-Яловий: По закону треба робити. Прошу, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

 

    <---   23 Октября  15 ч 39 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

за-69, проти-0, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято.

-Головуючий: Я від вашого імені привітав Радченка, йому сьогодні 55 років. В нашому розумінні, це чудова людина, відповідальний державний і політичний на сьогодні керівник.

-Легеза: з-31 "Про внесення змін до рішень Київської міської ради". Прошу проголосувати.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Легеза: з-32 "Про припинення права користування земельними ділянками та визнання актів такими, що втратили чинність".

-Головуючий: Мартинюк, прошу.

-Мартинюк: Я сьогодні зранку піднімав питання стосовно 69 пункту про відведення земельної ділянки підприємству "Діб"....

-Легеза: Ми ще не дійшли. Ми 32 пункт, там одне окреме рішення "Про припинення права користування земельними ділянками та визнання актів такими, що втратили чинність". Ми ще не дійшли.

-Головуючий: Прошу, проголосуйте.

Голосування:

 

    <---   23 Октября  15 ч 42 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

За-66, проти-1, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

Легеза: З-33 "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення  садівництва". Всього 15 пунктів. Прошу проголосувати.

Головуючий: Називайте округ. Сташук, 13-й, будь ласка.

Сташук: Знову ж таки, за дорученням фракції я  просив би, не від свого імені, від імені фракції зняти на доопрацювання пункт 6-й "Про проект відведення земельної ділянки громадянину Сидорову Федору Олевтиновичу у Святошинському р-ні на Туполєва,18-б."

Пояснення Гіщак може дати.

Головуючий: Сидоров не з того району? Черніков, 63-й.

Черніков: Будь ласка, пояснення полягає в тому, що на цьому місці знаходиться дитячий майданчик і наш колега Борисенко займається зараз створенням нових конструкцій для встановлення на цій ділянці і погодження району з цього приводу немає.

Головуючий: На довивчення, так? Прошу проголосувати на довивчення. Зняття на довивчення. Система та ж сама: 2 депутати, Комітет земельних ресурсів - представник і юрист.

Голосування:

 за-55, проти-0, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято на довивчення.

Інші голосуємо "за". Прошу проголосувати.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-1, не гол.-17. Рішення прийнято. Дякую.

Я розумію, що депутати Гіщак і Черніков, а Комзем вирішить питання - прізвище, юристи - теж. Продовжуємо. Замість Гіщака - Борисенко.

Легеза: З-34 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення  права користування землею". Всього 87 пунктів.

 

  <---   23 Октября  15 ч 45 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

4 пункти, про які відразу хочу надати пояснення. Пункт 12-й. Це пункт, на який є висновок Козлової, який я хочу зачитати: "Ділянка знаходиться в центрі парку на вул. Гончара, де розміщений фонтан. Парк активно використовується для відпочинку населення як дорослого, так і дітей. В даному районі (нерозбірливо) забудові єдиний островок зелених насаджень. Згідно з пунктом 6.1. ДСП забороняється будівництво, реконструкція, розширення об"єктів за рахунок території парків, водних акваторій та інше. Враховуючи, що запропоноване будівництво храму, пропоную: винести дане питання на пленарне засідання Київради для прийняття рішення відповідно до пункту 1.5 порядку набуття права на землю юридичним особам та громадянам в м.Києві. Отримати згоду РДА та громадськості". Це таке зауваження санітарній службі. Пункт 13-й - Россада Ю.І. подав запит, щоб його зняти з розгляду.

Пункт 69-й, В.А.Мартинюк подав заявку, щоб його зняти з розгляду. І п. 39-й, те, що стосується надання земельної ділянки Печерському районному суду. Пропозиція міського голови була: внести пункт після закінчення строку будівництва, передати даний будинок до комунальної власності міста з подальшим використанням Печерським районним судом. Це такі 4 у мене пропозиції.

-Головуючий: Ми говоримо про храм. Де будувати храм? На смітнику, в кар"єрі? Де храми будувалися в всій час? Де вибиралися місця? В самому кращому, доступному місці. Це місце рахувалось святим місцем. Тому питання є. Якщо треба довивчити, давайте довивчимо п.12 . Але вивчати треба не з такої точки зору, що там паркова зона. Показати проект благоустрою. Коли ми говоримо про храм, то під храм треба виділяти самі престижні місця. Святі землі будуть на багато сотень років.

 

  <---   23 Октября  15 ч 48 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Буде пропозиція - зняти, знімемо. Але я прошу виважено віднестися до питання, яке буде довивчене до наступної сесії щодо п.12. Пропозиція Юрія Івановича була тоді одобрена і по  нашому Регламенту ми знімаємо тоді, коли перед голосуванням. Задовольнимо депутата Юрія Івановича, потім протокольно напишемо, хто з депутатів буде по 2 і від Комзему, і від нашого бюро юристів. Щодо Пушкінської,35-37. Я в перерві, коли виходив, до мене приходили представники з цього двору. Представилися: один - професор університету національного ім.Тараса Шевченка, живуть там. Просили  нас відкласти це питання на до вивчення. Треба розглянути проект, що там за паркінги, який там ресторан, які цілі його, як він пов"язується з готелем 5-зірковим. Я думаю, ми теж повинні виважено віднестися і питання зняти на довивчення. І остання пропозиція: Ви сказали - щодо Печерського райсуду. У нас немає такого поняття - передати в суд - Печерський, інший суд. У нас є поняття - зарахувати до комунальної власності для використання під Печерський суд. В нас власність в м.Києві  тільки одна, яку ми поділилися з районами,  де їх власність. Іншої власності  нашої громади немає. Тому я просив внести поправку перед тим, як я знав, що, можливо, не буду, то ми прямо в цьому рішенні. Ми його проголосуємо, але щоб там було видно, що цей комплекс буде власністю Києва для  подальшого використання для Печерського суду. Можна ж так погодитися? Тому будемо голосувати про зняття поокремо. По пункту 12-му я пропоную  формуліровку - на довивчення, а ще крім інших пунктів. Коли обговорювали - не було.

 

  <---   23 Октября  15 ч 51 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Тоді пишіть по порядку: пункт 12 - на довивчення, по депутату 35-37 Пушкинська - Мартинюку знімаємо на довивчення, і по заяві депутата Россади, 13-й. 12-й ми будемо теж довивчати до наступної сесії. Продовжуємо, Присяжнюк, 5-й.

-Присяжнюк: Я прошу зняти п. 73 на довивчення. Справа пов"язана з тим, що на сьогоднішній день ця земельна ділянка відведена Київському річковому порту. Є проект будівництва житлового будинку. Йде будівництво цього житлового будинку. Вже другий поверх будується. Якимось чином йде проект рішення про те, щоб припинити річковому порту право користування земельною ділянкою. На якій підставі, як?

-Головуючий: Який пункт?

-Присяжнюк: 73-й.

-Головуючий: Качурова, потім Дейнега.

-Качурова: Що стосується п.60. Тут написано: затвердити проект відведення земельної ділянки ТОВ будівельній компанії "Кроун" для будівництва жилого будинку на вул. Боткіна, 4 у Солом"янському районі м.Києва". Я хочу нагадати, що за цією адресою живу особисто, я - на вул. Боткіна, 4, кв.12. Цей будинок побудований "Житлоінвестом" 5 років тому. Тому, якщо там є поруч найближчий майдан, то я залюбки проголосую. Але там жодного майданчика нема. Це метро Політех. І тому, якщо такі адреси пишуться, то треба виважено підходити до цього питання. Я цілком і повністю підтримую п.13. До нас звернувся голова Деснянської РДА надати функції замовника по п.13 Деснянській РДА. Є у нас тут лист і є звернення до нашої сесії. Дякую.

 

  <---   23 Октября  15 ч 54 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Головуючий: Дейнега, потім Головач.

-Дейнега: Я знову наголошую, що в з-34 п.34 і 46 абсолютно один і той же. Ви зніміть чи 34, чи 46. Друге - хотів би зняти на довивчення пункт 68, це мій виборчий округ. Дякую.

-Головуючий: 68-й - на довивчення, а п. 34, 46 - один і той же. Або він пропонує один і той же зняти, або обидва зняти і уточнити потім, що це за пункти.

-Легеза: Один зніміть, там просто повтор.

-Головуючий: То який знімаємо?

-Легеза: Любий. 34-й знімемо.

-Головуючий: 34-й знімемо, 46 залишається. 46 залишається для голосування.

Головач, потім Щербаков.

-Головач: Я з приводу пункту 61, яким пропонується надати Деснянській РДА для будівництва об"єктів житлового і соціально-побутового та культурно-розважального призначення земельну ділянку 74 га. Питання я хотів би підняти з двох частин. Перше - якщо ми надаємо земельні ділянки з метою поповнення районних бюджетів - це один підхід; якщо вони функції замовників будуть виконувати - це інше. Тому я прошу Вас, Олександре Олександровичу, як міського голову, дати протокольне доручення виконавчому органу і комісії підготувати відповідні положення або порядок надання земельних ділянок районним у м.Києві радам тому, що Київ - це єдиний мегаполіс. Порядок освоєння земельних ділянок повинен бути узгоджений. І тоді ми визначимо їх повноваження в цьому питанні. Тепер з приводу цієї земельної ділянки. Частина земельної ділянки 10 га вже відведена уповноваженій фірмі ТОВ "Москва-Київ". Там є пропозиції з приводу Генерального інвестора, що ця ділянка, бажано комплексно, повинна бути освоєна. Тепер, коли вивчив я земельну справу, виявилось, що там є розпорядження Ваше, що це відводиться земельна ділянка під парк. Лист був голови району, що під парк. Потім з"явилися

 

  <---   23 Октября  15 ч 57 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

висновки - під житлову забудову. Потім з"являється знову доручення вашого заступника Володимира Борисовича, що потрібно направляти на оформлення житлового масиву. Тому питання виникає наступне: що в земельній справі є певні недоречності і потрібно доопрацювати питання з приводу комплексної забудови цього мікрорайону - 75 га. Це питання повинно бути на контролі Київради у міського голови. З точки зору забудови і з точки зору залучення інвесторів. Тому я просив би відкласти до наступного засідання, створити відповідну робочу групу для опрацювання відповідного проекту рішення. Дякую за увагу.

-Головуючий: У мене пропозиція і прохання до депутатів: хто виступає пропонувати другого депутата. Протокол, ви пишете депутата хто вносив пропозицію, а потім від нього буде прізвище другого депутата. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я з приводу пункту 12 про надання земельної ділянки УПЦ Парафії рівноапостольного Великого князя Володимира. Коли ви зараз пропонуєте відкласти на довивчення...

-Головуючий: Я так не сказав.

-Щербаков: Я хочу звернути увагу депутатів на дві обставини:

1. Санітарний лікар не пропонує відкласти чи відмовити. Він просто звертає увагу, що то парк. А друге - я просто довожу до відома депутатів, що, виконуючи Ваше доручення щодо цього питання, я особисто і начальник управління земельних ресурсів Муховиков А.М., ми вдвох об"їздили навкруги декілька місць і зупинилися, і Вам запропонували саме це місце, з декількох підстав. По-перше, там не єдиний парк, а там поруч "Парк Гончара", а ще нижче стоїть пам’ятник Зої Космодем"янській. По-друге, земельна ділянка, вона відведення - 10 соток, а насправді галявина забудови буде ще меншою. Вона розташована не на місці фонтану, а поруч, біля Інституту геології. Якраз ділянка чи галявина без дерев.

 

   <---   23 Октября  16 ч 00 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Тобто, вона і прикрасить парк, і зробить це місце, дійсно, святим. І тому додатково вивчати, я вважаю, що нема підстав, а треба підтримати Українську церкву та й проголосувати "за". Дякую. І це не на тому місці, де будуть будуватися будинки, а зовсім в іншому. Дякую.

Головуючий: І я говорив: якщо ми будемо вивчати, то врахувати про те,  що церкви будуються саме в престижних святих місцях. Я так і сказав. Не будемо вивчати - будемо голосувати.

Щербаков: Це не там, де будинки будуються, це в іншому місці.

Головуючий: Кір"ян, 8-й, потім Скосар.

Кір"ян: Шановний Олександре Олександровичу, шановні  колеги. Я прошу, Миколо Андрійовичу, до 18-го пункту повернутися. Там стільки в преамбулі  плутанини: написане посилання на 16 попередніх рішень міськвиконкому київського і про що мова йде - нічого не можна зрозуміти.

Легеза: Який, 18-й?

Кір"ян: 18-й пункт. Затвердити проект відведення земельної ділянки фірмі "Копос-електро-уа" на реконструкцію будівлі машинного залу №3 з подальшою експлуатацією та обслуговуванням будівлі ...

Легеза: Там же йде посилання на рішення, згідно з яким відводилася земля.

Кір"ян: Я вибачаюсь, про яке підприємство йде мова? На якому підприємстві виділяється ця ділянка? Голова району сидить. Може голова району скаже? Чи це "Хімволокно", чи це "Радикал", чи це ДШК - нічого не зрозуміло. Я 15 хвилин читав...

Легеза: "Радикал".

Кір"ян: Віктор Андрійович, Ви підтверджуєте?

Головуючий: Скосар, 79-й.

-Скосар: У мене запитання відносно того, що 38-й пункт - відведення землі ТОВ "Промбудіндустрія" для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та автостоянкою. Це втілюється Ваша теза, що тепер кожен будинок повинен будуватися або з підземним паркінгом, або на підвальному приміщенні.

Головуючий: Безграмотно виписано. Або писати "паркінг", або забрати автостоянку. Запишіть "паркінг". Ми домовилися, що жоден проект не вийде в Києві без паркінгу. Таке рішення ми прийняли 2 місяці тому. Архітектори районів і міста знають про це.

-Кір”ян: Дякую. 18-й пункт прошу зняти на довивчення.

Головуючий: 18-й пункт - паркінг дописати?

Кір”ян: 18-й - на довивчення, а в 38-му і 40-му написати замість  "автостоянка" - "паркінг".

Головуючий: Дописали.

 

  <---   23 Октября  16 ч 03 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

18-й на зняття, Кір"ян запропонував. Скосар, 79-й.

-Скосар: Я прошу доповнити в пункті 63 – надання – абзацом. У зв"язку з тим, що там з"явилась.... Щоб не читати, я віддам в секретаріат, там нічого суттєвого нема, але просто помилково не надрукували.

-Головуючий: Озвучуйте.

-Скосар: Вилучити з користування відкритого акціонерного товариства „Автотранспортне підприємство №3” земельну ділянку площею 0,12 га, відведену відповідно до пункту 4 рішення Київської міської ради від 18.11.99 "Про оформлення права користування земельними ділянками" та засвідчену договором оренди від 25.02.03 (лист-згода ВАТ „Автотранспортне підприємство”). Все.

-Головуючий: Яка пропозиція?

-Скосар: Доповнити пункт 63 цим абзацом. Внести лист-згоду за номером, що мається лист-згода, щоб потім не вносити доповнення в рішення.

-Головуючий: Правомірність? Погодитись? Доручається Муховикову. Алла, подивитесь, сформулюєте спільно. Сташук, прошу.

-Сташук: Я знову виступаю від імені депутатської групи "Наша Україна" і тут я хотів порадитись з Олександром Олександровичем. Перелік великий у нас. Як нам озвучувати? По пунктах з відповідальними, як ми пропонуємо розглядати це питання?  Ми на депутатській групі розглядали це питання і майже всі...

-Головуючий: Це не є умовою виключення з порядку денного. Ні, давайте ми один раз і завершимо. Один раз, я прошу депутатів, депутатських груп у нас багато. Ми як домовлялися? Право на вилучення, депутат у своєму окрузі - раз. Це ми домовились, це у нас багато разів йде. Якщо ми візьмемо сьогодні, що депутатська група "Наша Україна", потім "Київ трудовий", потім "Столичний регіон" і т.і.

 

  <---   23 Октября  16 ч 06 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

від депутатської групи будемо перелік робити, як я зрозумів, Сташук мав на увазі не один об"єкт.

Сташук: Там багато, Ви правильно зрозуміли.

Головуючий: То я думаю, для чого нам тоді сесію збирати? Кожна депутатська група проти своєї сесії. Але ж не буде кому підписувати? Бо підпис тільки один дійсний.

Сташук: Тоді, можливо, колеги запишуться ті, які вносили  ці пропозиції.

Головуючий: А ми ж для чого втратили час? Ми ж по кожному пункту, по якому депутати підняли, ми обговорили, зафіксували і домовилися, що при голосуванні, коли буде депутат Легеза на трибуні, до голосування пункту його обговорювати.

Сташук: Я тоді прошу колег своїх записатися, які вносили ці пропозиції.

Головуючий: Схоже, що Ваша депутатська група не  готувалась до сесії тому, що сьогодні додаткових питань було небагато, які ми  включили, і було 3 чи 4 тільки доповнення по землі, а то були прокурорські питання. Я скорочено називаю прокурорські питання, організаційні, кадрові і після того, замість того, щоб Ви провели засідання депутатської групи, щоб підтримати пропозиції міського голови щодо реорганізації, то Ви вирішили зняти половину питань земельних ресурсів.

Сташук: Там нема половини. Олександре Олександровичу, а якщо кого немає з присутніх?

Головуючий: Кожен депутат з депутатської групи "Наша Україна", називайте себе і в своєму окрузі ставте питання по  своєму округу.

Сташук: По інших округах не ставити?

Головуючий: Яке відношення Ви маєте до інших округів? Наприклад,  Ви поставите питання по округу Збуржинського. Яке відношення Ви маєте до округа депутата Збуржинського? Я прошу заспокоїтись і продовжуємо роботу. Я відповів Вам на питання. Якби Головач не поставив питання  про 74 га землі,  а про 12 соток, ми б сказали йому. Але 74 га землі – мабуть, є питання. Як можна одним пунктом рішення 74 га землі закріпити? Потім не дати права перспективі його розвитку, не дати права більше нікому приймати там участь - це 74 га землі

 

  <---   23 Октября  16 ч 09 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

на 20 років, поки район буде шукати когось, щоб затвердити. Депутат Головач вніс пропозицію напрацювати на цих га комплексний план розвитку. А називається це: замовити спочатку ПДП (проект детального планування), або замовити АПЗ. Тому у мене, шановні депутати, конкретно, будь ласка, за адресами. Карабаєв, 37-й.

-Карабаєв: Від імені комісії Київради з питань екологічної політики, а ми маємо відношення до всього Києва, я прошу зняти на довивчення 4 питання: 30, 32, 53, 61 - про які вже йшла мова. Я поясню чому. Мова йде про об"єкти, які різними рішеннями Київради відносилися під природні об"єкти. Ділянки великі. Мінімальна - 2 га. Тому я прошу ці питання зняти на довивчення. 30, 32, 53, 61.

-Головуючий: 67-й, Борисов:

-Борисов: Я прошу зняти на довивчення питання 27. Це ТОВ "Васильок" на Броварському просп. у Дніпровському районі м.Києва. Справа в тому, що на сьогоднішній день підписано розпорядження Київського міського голови про оголошую на Броварському просп. інвестиційного конкурсу на будівництві крупного торгівельного комплексу з підземними паркінгами. І зараз Головархітектурою ведеться розробка ТЕР на забудову цієї території. Цей об"єкт буде оголошений на конкурс. Щоб не вийшло так, що ми зараз приймемо рішення, а після цього почнемо коригувати. Що я маю на увазі? Коли буде остаточне рішення, а воно планується десь в середині листопада, ми повернемося і узгодимо, щоб не було нахлесту цих земельних ділянок. Я дуже прошу це зробити.

-Головуючий: Мартинюк, потім Гич.

 

  <---   23 Октября  16 ч 12 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Мартинюк: Дякую, шановний Олександре Олександровичу і шановні колеги-депутати. Я хочу звернути Вашу увагу на питання 12-е стосовно відведення земельної ділянки  релігійній громаді Української православної церкви парафії храму на честь рівноапостольного Великого князя Володимира. Я вважаю, що ми повинні повертати борги, залучати людей до духовної культури попри те, що ми робили протягом багатьох десятків років. Але в мене є дуже велике заперечення. Чому? Тому, що це невеличкий скверик понад 40 соток - 45 соток - скверик відпочинку для людей. Хтось мене поправить, якщо там більше. І там уже є запроектований проект будівництва. Я тому і прошу: поки-що відкласти на довивчення це питання. І друге питання, яке я хотів би, щоб ми сьогодні розглянули. Це питання 69-е. _________Я Вас цілком підтримую, але дуже прошу, щоб ми створили, дійсно, робочу групу і до складу цієї групи включили двох осіб: представників державного університету, які з Вами сьогодні спілкувалися, представників  Земельного комітету, я готовий теж включитись в цю роботу і ввійти  в склад цієї комісії. Дякую.

Головуючий: Продовжуємо роботу. Депутат Гич, потім Кобринський.

Гич: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я не ставлю питання про зняття, це стосується  п.75 "Про відведення земельної ділянки комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд". Я хотів би знати, чому ігнорують і нехтують районною радою? Коли був підписаний лист на Муховикова? Там люди проти будівництва цього будинку. Муховиков не зреагував на це. І, все-таки, виноситься це питання про відведення земельної ділянки. У нас виникла така ситуація: 2 роки тому назад на просп.Бажана "Житлоінвест" будував будинок. Вже 2 роки ці будинки заселені, але другорядна - дорога, до сьогоднішнього дня, Олександре Олександровичу, "Житлоінвест" не зробив. Це саме стосується  вулиці Вурлівської, де рік тому назад "Житлоінвест" здав будинки, а дорога не зроблена. І відповідає  за це Дарницька районна рада і Дарницька районна державна адміністрація.

 

  <---   23 Октября  16 ч 15 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Цей будинок вже будується. І знімати це питання неможливо тому, що вже почалися роботи. Але повинна якась повага бути, мабуть, і до району.

-Головуючий: Можна Вам питання задати?

-Гич: Так.

-Головуючий: Хто був головою приймальної комісії по тих будинках, про які Ви сказали.

-Гич: Не треба...

-Головуючий: Ваш заступник Кирилюка - Братко був головою державної комісії по прийому будинку.

-Гич: А дорогу обіцяв Михайло Миколайович зробити. Так хай він скаже, що він обіцяв і протягом двох років не зробив.

-Головуючий: То я вважаю, що провина голови Державної комісії, який приймав один будинок на довіру - не зробили дорогу. Другий будинок не повинен був прийняти у експлуатацію, поки зроблять дорогу. А третій будинок-призупинити будівництво, маючи спецінспекцію, поки не побудують дороги. Що Ви шукаєте захист у нас? Використайте свої права, вони у вас дуже і дуже не обмежені. Михайло Миколайович, мені не приємно, коли моєму заступнику дають таку характеристику в залі, який обіцяє робити дорогу, здає будинки, потім дороги не робить. Ви знайдіть спільну мову з депутатом Гичом. А Ви передайте голові комісії наступного будинку, щоб був Гич. І третій будинок простоїть до того часу, поки всі дороги не поробить. І ти потім всім розкажеш, як це робиться. Дуже просто. Продовжуємо. Кобринський, потім Прогнімак.

-Кобринський: Я просив би 79-й пункт, на місяць, на довивчення.

-Головуючий: Пункт 79-й. Протокол, відразу до депутата шукайте другого депутата.

-Кобринський: Ще, якщо можна, то увійти до складу робочої групи по пункту 60.

-Головуючий: Фіксуйте. Прогнімак, за ним Паламар.

-Прогнімак: Я хочу проинформировать депутата Качурову и депутатский корпус по Боткина, 4. Там у нее возникла проблема, что отводят землю под ее жилой дом и отселяют. На самом деле это не так. По этому же адресу есть еще рядом 3-этажное здание, оно, правда, без окон, коробка по сути.

 

    <---   23 Октября  16 ч 18 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

И, очевидно, идет речь об отводе земли под это здание. Чтоб она не беспокоилась. Но, если это нормально считать, что здание есть, а земля  отводится, а по документам не видно, что здание существует, тогда можна и голосовать.

Головуючий: Ми зафіксували прохання депутата Качурової і воно залишається в силі до вияснення. Якщо там під однією адресою декілька житлових будинків, мабуть, є літери  А,Б,В і т.д. Паламар, потім Збуржинський. Продовжуємо обговорення.

Паламар: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги.  Я хочу висловитись стосовно пунктів 24,25,26 і 27. Стосовно пункту 27-го я повністю підтримую колегу-депутата Борисова, стосовно пунктів 24, 25 і 26  ми надаємо двом  підприємствам  "Водограй" і "Васильок" по 3 ділянки на  25 років під об"єкти  громадського харчування. В мене питання: Чи недостатньо в нас в Гідропарку сьогодні об"єктів громадського харчування? Ми знаємо, що там збирається дуже багато молоді. То чи не доцільно нам, маючи таке унікальне місце як Гідропарк в м.Києві, зробити  соціально цікавий  об"єкт і т.і.? Узгодити це з генпланом нашого міста і вирішувати це таким шляхом, а не розбудовувати об"єкти громадського харчування? Дякую за увагу. Прошу депутатів підтримати.

Головуючий: Дякую. Ми приймали рішення по Гідропарку. Поки не буде єдиної концепції забудови Гідропарку, не приймати ніяких рішень по землі. Тому я підставу хочу знати: хто є ініціатором, запишіть протокол, будь ласка. Якщо листи попали до мене, хто їх дав? Якщо листи попали до Ялового або до Муховикова, хто (нерозбірливо), як міг пройти в Гідропарку перерозподіл землі? В нас є рішення по Гідропарку. Загальна концепція забудови Гідропарку, ще був Кір"ян в свій час головою району. Вони не могли поділитися з Шевчуком - де ліва, права сторона і тоді ми прийняли рішення - єдиний розвиток. Якщо ми сьогодні, як заявляє депутат Легеза, закріпляємо землю

 

    <---   23 Октября  16 ч 21 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

за об"єктами харчування, які вже є. Так відповів депутат Легеза. То що це за об"єкти? Тимчасові вони чи капітальні? Якщо це павільйони, то вони не повинні там бути в майбутньому. Це не перспектива. То я питаю, на якій підставі ми даємо на 25 років? Нема підстав. Ми погодимося з вами і ці питання фіксуємо для зняття. Але я протокольно доручаю, я хочу ознайомитись хто з моїх заступників ініціює подібне питання і як реагує на це район, який очолює Шевчук. На скільки він принципово доказував у свій час, щоб Гідропарк передали району і щоб він був єдиним забудовником Гідропарку.

Продовжуємо, Збуржинський, 23-й, Качурова, 20-й.

-Збуржинський: Я по пункту 61 в отношении выделения земельного участка в Деснянском районе. Во-первых, я хотел бы уточнить такой момент, когда Владимир Владимирович говорит: накладка, 10 га уже выделены, я уточнил у Муховикова, накладки этой нет. Он был прав на 100%: если получается двумя решениями на одну и ту же землю - принимаем решение. Отпадает этот вопрос. И давайте тогда два стандарта не применять. Судьбу в Деснянском районе решать депутаты Деснянского района. Я бы просил, чтобы депутаты... Тут ряд сидит депутатов Деснянкого района которые поддерживают.... Я хочу повторить: 73 га мы не кому-то даем. Мы кому даем? Районной администрации. Почему мы под сомнение ставим? Я бы просил поддержать группу депутатов Деснянского района.

-Головуючий: Я підтримую і Вашу пропозицію. Але у свій час було прийнято рішення, коли головою району був Анатолій Мокроусов, що то все буде паркова зона. Було прийнято рішення на рівні Головної архітектури міста. Ми туди виїжджали цільовим призначенням автобусом, машинами. Все керівництво міста і району. І ми прийняли тоді рішення, що такому масиву як Троєщина потрібен парк і вся ця зона була визначена парковою

 

    <---   23 Октября  16 ч 24 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

зоною. Потім помінявся один голова, була Тетяна Іванівна, потім, сьогодні Віктор Андрійович тут присутній. Народ вирішив, що це повинен бути будівельний майдан під житло. Тому ми правильно сьогодні орієнтуємо і місто, і район. Ми ж не відміняємо бажання району і подання на 74 га. Треба 10 вилучити, то ми запишемо 64, якщо 10 має цільове призначення. Але без  ПДП чи то 70, чи то 60, чи 50га - ніде  не практикується. Окремі ділянки, участки - це одна справа. Це ж Ви розумієте, наскільки серйозно неопрацьоване ПДП  і визначити землю. Тому ми і приймаємо рішення і справедливо приймаємо рішення, що місто разом з районом внесуть  спільну пропозицію, в першу чергу в інтересах масиву Троєщина тому, що туди не будуть їхати відпочивати з Голосіївського району. Можливо, будуть. А в Голосіївський будуть їхати з іншого району. Але питання варте того, щоб його розглянути окремо. Ви хочете, щоб я дав слово, я дам. Будь ласка, включіть мікрофон голові району.

Голова району: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Дійсно, сталося так, що ці гектари, район не виступав ініціатором в свій час, держадміністрація їх віддала тоді, коли  на них не було ніякого, як кажуть, попиту. І ми в минулому році тільки отримали  від Олександра Олександровича доручення виступити  замовниками з приводу цього парку. У Олександра Олександровича на нараді  відбулася архітектурна рада, де Вами було дано завдання розглянути в комплексі розвиток цього мікрорайону.

Головуючий: Для чого Вам рішення про виділення землі? Для того, щоб замовити ПДП?

Голова району: Ми замовили ПДП.

Головуючий: Працюєте?

 

  <---   23 Октября  16 ч 27 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

А тепер у Вас є підстави нікому не візувати, коли попадає до Вас право по землі, район ніколи нікому не візує, поки не отримає документ, замовлений ПДП. Що тут не зрозуміло? Протокольно ми запишемо: "на час розробки та затвердження ПДП в районі Троєщина 60-70, точно не знаємо, га землі залишити без права розподілу. Це нормальне явище. Для чого Вам землю давати, не знаючи під що. Замовили ПДП. Працюють? Працюють. Швидше робіть. Качурова, 20-й, Присяжнюк, 5-й.

-Качурова: Стосовно пункту 60. Я прошу до складу робочої групи ввести депутата Андрієвського, депутата по цьому округу. І також мене, як мешканця, будемо так казати. Чому? Тому, що мешканці цього будинку обрали мене головою правління. А що стосується будівель, які там розташовані, я дуже їх добре знаю. А чому? Я вам більше скажу, що в цьому будинку, новому, який здався "Житлоінвест", не було холодної води по тижнях і в цьому році, завдяки моєму проханню, Водоканал зробив колектор з двома водоводами. І тому яка там будівля - бувша лікарня Боткіна, я дуже добре знаю. Біля моїх вікон вона розташована на відстані 3 метри. Як цю будівлю збудували поруч з цією спорудою, я гадки не маю. Це було до мене. І тому я добре знаю цей мікрорайон, де знаходиться трансформаторна будка і які мережі розташовані. Я добре знаю. А що стосується другого пункту, 61...

-Головуючий: А для чого, ми же прийняли - тимчасово поставити на довивчення...

-Качурова: Я прошу депутата міськради ... Це я прошу до складу робочої групи... Депутат Андрієвський бачив склад робочої групи....

-Головуючий: Запросите шановного депутата. Хто має іншу думку, коли будете розглядати, це ж право ваше.

-Качурова: І що стосується 61 пункту. Я добре вивчала цей проект і вивчала як депутат Деснянської ради разом з адміністрацією і безпосередньо з заступником...

-Головуючий: Його ж нема. Як же можна вивчити проект, якого нема?

-Качурова: Він є. Подивіться. З депутатом Крохмалюком, який веде безпосередньо це питання.

 

  <---   23 Октября  16 ч 30 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Треба ж вивчити це питання. Але район дійсно займається.

Головуючий: ПДП - це проект детальної планіровки - розшифровується.

Качурова: Олександре Олександровичу, я розумію.

Головуючий: То як же Ви могли вивчити, шановна Людмило, коли його нема, його тільки замовили.

Качурова: Концепцію розвитку  цієї території. Тому я підтримую депутата Збуржинського і хотілось, щоб такі питання, дійсно, вирішувались на нашому обговоренні депутатів Деснянського р-ну.

Головуючий: Тільки так. Тому й записано протокольно - без району, поки не завершать розробку ПДП, ця земля нікому не виділяється. Ми ж так і оговорили. І сьогодні його знімаємо з розгляду.

Качурова: На довивчення.

Головуючий: Присяжнюк.

Присяжнюк: Вельмишановний Олександре Олександровичу. Останнім часом я сиджу на сесії, коли виділяються земельні ділянки і  бачу, що зараз будівництвом в нашому місті зайнялися різні рівні прокуратур, Служба безпеки, Міністерство внутрішніх справ, Кабінет Міністрів, Верховна Рада і зараз до цієї справи активно долучилися районні в місті адміністрації. Мені хотілося б знати, чи вони будуть займатися державними справами, чи комерційними справами. Це перше. Друге. Ми так списи ламаємо на відведенні 10 соток і з легкістю віддаємо без обговорення, без проекту детального планування тисячі гектарів землі.

Головуючий: Наведи приклад, де це ми так роздаємо? Ми ж обговорюємо, щоб не роздавати.

Присяжнюк: І тому я абсолютно  підтримую вельмишановного Володимира Володимировича. Я розумію, те, що депутати Деснянської ради хочуть володарювати саме в Деснянському р-ні, але, на превеликий жаль, вони не є тільки депутатами Деснянського р-ну, а вони повинні представляти інтереси всіх киян. Тому я прошу їх також відповідально віднестися до цієї справи. Дякую.

Головуючий: Ми ж домовилися, що ми це питання з розгляду тимчасово  відкладаємо, Володимир Костянтинович, ми ж домовилися. А виступати - виступають, вносять пропозицію. Я ж не можу Вам сьогодні сказати про те, що  найгірше з десяти районів в м.Києві забудовою району займається Деснянський р-н. Тому, що Ви скажете, що я

 

     <---   23 Октября  16 ч 33 м 35 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

(нерозбірливо) цим гектарам. Півтори року тому назад за нашою ініціативою ліквідований ГлавУКБ м.Києва, створені відділи, потім управління капітального будівництва в кожному районі від 10 до 12 осіб. Подивіться, що  робиться в Товкача на Оболоні, проаналізуйте всі 10 районів і Ви переконаєтесь, що Деснянський район в цьому поки що нічого не робить. Можливо,  в нього інші питання краще виглядають, а я говорю тільки про управління капітального будівництва. Скільки район виступив замовником сьогодні в районі? Нема замовлень у району. Нема реальних замовлень. Скільки кранів стоїть - нема по замовленню району кранів в районі. Але це вже інша справа. То наші робочі відносини між мною і головами районів. Ніхто нікого не обмежує. Бажаючі займатись справами, всі займаються так, як це визначено. Продовжуємо, шановні. 22-й, Григорак, за ним  Хмель, 33-й.

Григорак: Перш за все хотілося б виразити вдячність, Олександре Олександровичу, в Вашу адресу, що Ви так оцінили православну церкву і, взагалі, роль духовності в нашому Богомспасаємому граді Києві. Цікава така деталь, що в нас  на Україні зареєстровано більше 600 віросповідувань тільки християнського напрямку. І якщо взяти такі держави як Росія, Білорусія і інші - зараз СНД, то  право першості дається  традиційним віросповідуванням, а не  тоталітарним сектам. І якщо Ви проїжджали і по Дніпровському, і по іншому  районі, то ми бачимо, що дуже багато храмів на  дуже привабливих ділянках є, власне, тоталітарних сект. І, якщо ми піднімаємо питання по 12-му питанню, то хотілося б сказати, що там ця громада знімає приміщення вже протягом 4-х років. Вони там мають свою громаду і окормляють і клініку, і дуже багато людям допомагають.

Головуючий: Шановний Дмитре Дмитровичу, ми ж прийняли рішення, що 12-те питання поставимо на голосування, про яке говорив я і Щербаков. Ви третій підтримуєте. Ми поставимо на голосування.

Григорак: Дякую. І 61-е питання.

 

  <---   23 Октября  16 ч 36 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я би дуже просив Вас, коли об"їжджаєте по районах, добре було б, щоб глави адміністрацій давали нам можливість нагадати, що Ви в районі і ми б разом проїжджали і якусь би маленьку участь приймали під час Вашого візиту, як хазяїна нашого міста. Дякую.

-Головуючий: Хмель, за ним Черніков.

-Хмель: Я прошу зняти пункт № 19. Тут мова йде про відведення земельних ділянок для обслуговування автомобільних стоянок на вулиці Мілютенка, 11; Шолом Алехема, 12; Академіка Курчатова, 12, 23 і Лісовому, 25 у Деснянському районі. Я там проживаю, і ви зрозумійте, питання дуже виважене і треба підійти до нього складно і вирішити його позитивно тому, що дітям немає де гуляти, а ми розміщуємо стоянки замість підземних паркінгів. Давайте будемо це питання розглядати і вирішувати його разом. Дякую.

-Головуючий: Наступне доручення зробіть, будь ласка: Муховиков, Легеза і ще хто... Подасте мене на всі 4 автостоянки листи, кого пройшли по службах, хто візував, хто висновок давав на відкриття автостоянки. Хто пише протокол, там, де ми проголосували - 10 днів, а там, де доручення цікаві, там швидше зробити, 2-3 дні. Я хочу подивитися, хто в апараті з міським головою готує такі документи. Підлягає зняттю на довивчення. Це всі 4 в Дніпровському районі? Деснянський? Деснянський район. Хто буде виконувати доручення, покажіть мені теж погодження голови району. Черніков, за ним Прогнімак.

 

  <---   23 Октября  16 ч 39 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Черніков: Ви дуже правильно сказали про необхідність висадки нових парків. І тому, мабуть, треба думати і про ті, які на сьогодні у нас існують. Припустимо, в Святошино, вулиця Львівська, 26. Це місце, ростуть вікові сосни і дуби. Тому я прошу зняти для довивчення і в комісію по цьому питанню включити мене і Непопа. Це перше питання. Пункт 55, з-34. Вулиця Львівська, 26.

Наступне, пункт 63. Це вулиця Святошинська, АТП 3. Там вже декілька років розроблений проект заїзду в АТП з вул. Жмеринської. На сьогодні, коли буде прокладена там траса тролейбуса, вона, взагалі, буде забита. І тому, я гадаю, це питання треба вивчити. І прошу в цю групу для вивчення включити Паляченка і мене.

-Головуючий: Так, голова району, будь ласка.

-Голова району: Святошинська районна державна адміністрація надала згоду на будівництво АЗС. Це за рахунок території АТП 3, за рахунок їхнього землевідводу.

-Головуючий: За рахунок території АТП 3. Голова району погодив з керівництвом АТП 3, я розумію, що це, мабуть, правильно. Ну, ви наполягаєте. Але голова району тут сидить зранку, не для того... Це мій штат має право... А я маю право поважати голову району. (Шум). Давайте вести прозоро і відкрито. Голова району вчора погодив зі мною право бути присутнім на сесії, звичайно, без права голосування. Ви поважні депутати, але для мене голова району не менш поважний, кожного з вас окремо. Я просив би це враховувати. Ваш голова району після цього приїде в район і поміркує, хто районом керує: чи міські депутати в районі,

 

  <---   23 Октября  16 ч 42 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

чи, все-таки, голова району відповідальний за район. Володимир Аврумович, будь ласка. Поляченко, прошу.

-Поляченко: Я дуже поважаю Володимира Олександровича, але Ви самі кажете, що треба поспішати в цьому питанні. Там, може він і не знає, і я цього не знав, там по цій вулиці буде тролейбус, по Генеральному плану; якщо його не буде, нема питань. Але, якщо тролейбус буде, то ця АЗС закриє вихід з парку №3. Тому треба це вивчити. Ви сказали, Олександре Олександровичу, що має право депутат з того округу, щоб він знімав будинки. Я поважаю депутатів, які з інших округів, але знімати у Солом"янському районі, де цілий ряд депутатів, я вважаю, некоректно. Це 79-й пункт, про який я кажу. Третє ось що. Коли готується земельна комісія, ми з вами приймали рішення про те, що в центральній частині міста віддається Головному управлінню, таким чином місту - 10%. Вже другу сесію підряд ми пишемо: ділянка десь на Святошинському районі пишеться 5%, потім через кому, а якщо це в центральній частині міста, то 10. Я вважаю завдання архітектурного управління, земельного комітету, щоб було чітко сказано, де 10%, а де 5%. Почитайте рішення, в кожному: і на Осокорках, і на Позняках, і на Печерську пишеться 5%, а потім через кому. А 10%... Що, ми не знаємо де центр? Нехай скаже Муховиков де 10, а де 5. І тоді буде все вірно, спасибі.

-Головуючий: Дякую, давайте по порядку. У нас є зони, це я до Анатолія Миколайовича Муховикова, в м.Києві і ми знаємо, де зона перша - центральна, знаємо, де друга центральна, третя і четверта. І для того, щоб писати "або" немає ніякої необхідності. Писати треба конкретно, протокольне доручення дамо. Це щодо процентів. А тепер по суті. Я не можу сьогодні сказати по пам"яті, коли і який тролейбус буде

 

    <---   23 Октября  16 ч 45 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

в районі. Якщо Борисов знає, хай скаже Борисов і ми завершимо питання з Черніковим, Мазепою і Поляченком. Борисов, будь ласка.

-Борисов: Програмою соціально-економічного розвитку в цьому році передбачено будівництво тролейбусної лінії від станції метро „Святошино” по вул. Святошинській-Жмеринській-Р.Ролана, яка закільцовується біля 1-ого універсаму і назад повертається по цих же вулицях до м.Святошино. На сьогоднішній день 6 трестом, який є підрядником, вже освоєно, практично встановлені всі стовпи, натягуються тролеї і освоєно близько 12, 5 млн, з яких, практично, стільки ж профінансовано. Введення планується в цьому році тому будівництво йде повним ходом цієї тролейбусної лінії.

-Головуючий: Таким чином, питання, яке ставив Черніков, ми знімаємо?

-Борисов: Я не уявляю, де знаходиться ця заправка? Я знаю, де АТП – 3. Тому треба, мабуть, вивчити, в якому місці вона знаходиться. Де будуть зупинки, щоб не було, дійсно, якихось накладок.

-Головуючий: Слово голові району.

-Борисов: Якщо голова району каже, то він знає.

---: Я погоджуюсь з пропозицією Володимира Аврумовича. Може його довивчити до наступної сесії, але я зараз хочу сказати: там зараз стоїть залізобетонна огорожа. Тобто, огорожа зноситься і переноситься далі і він не буде заважати руху тролейбуса. Але можна довивчити на наступну сесію.

-Головуючий: Вивчаємо на наступну сесію. Пріоритет тролейбусної лінії. Прогнімак, потім Легеза. Шановні депутати, я зачитаю, можливо, щоб облегшити третій захід депутатів. Прогнімак, Легеза, Скосар, Сташук.

-Легеза: Я не записувався.

-Головуючий: Тоді Прогнімак, Скосар, Сташук. Підводимо риску.

-Прогнімак: По п. з-34, 30 пункт – Феофания, фірма "Метроном". Тут депутат Карабаев внес предложение снять этот пункт. Я хотел бы попросить

 

  <---   23 Октября  16 ч 48 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

оставить его. Почему? Это мой округ и я владею вопросом. Во-первых, они строят дорогу на моем округе, что очень важно для меня, как для депутата. Во-вторых, они прошли все инстанции без замечаний, положительно и в третьих, я знаю, что в экологической комиссии Карабаева они были не один раз. Поэтому не логично как-то снимать этот пункт. Прошу поставить на голосование и поддержать, депутатский корпус, мое предолжение.

-Головуючий: Номер який?

-Прогнімак: 30-й.

-Головуючий: з-34, п.30. Є розбіжності двох депутатів. Скосар.

-Скосар: Я прошу оставить в голосовании пункт 53. Я общался с головой района проблем нету. Второй раз дело снимается с голосования, сколько можно?

-Головуючий: Что это за пункт?

-Скосар: "Альянсбуд" п. 53, з-34.

-Головуючий: Про що це? Хто знімав?

-Скосар: Карабаєв.

-Головуючий: Що за об"єкт?

-Скосар: Житловий будинок. Є згода району. (Шум).

-Головуючий: Іван Андрійович, володієте ситуацією?

-Скосар: І є згода "Зеленбуду".

-Головуючий: 48-й, Фоменко.

-Фоменко: По цьому пункту, 53-му, рішення приймати можна, але виконати умови, які записані у листі "Київзеленбуду", на що є посилання в самому проекті рішення Київради.

-Головуючий: Це який пункт?

-Фоменко: 53-й.

-Головучий: 53-й, замітьте, будь ласка. (Шум).

 

  <---   23 Октября  16 ч 51 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Шановні депутати, я прошу до уваги. Мабуть, тут є питання. Я не хотів би тут підтримувати, не знаючи Карабаєва, але не хотів би і погодитися, щоб легко так знімати. Я тільки вам зачитаю цей пункт для того, щоб кожен з вас, мабуть, задумався. Затвердити проект відведення земельної ділянки на Врубелівському узвозі у Шевченківському районі. Це перший термін. Далі. "Припинити комунальному об"єднання Зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста „Київзеленбуду” право користування частиною земельної ділянки площею 1,4 га, відведених відповідно до рішення виконавчого комітету проектування парку культури та відпочинку на території ліквідованого старо-єврейського та караїмського кладовищ". Лист-згода... Я не можу погодитись з тими, хто подавав, я можу погодитись з депутатом Карабаєвим, відкласти це рішення на довивчення. Якщо я спитаю вас, а ви мене, хто знає історію Врубелівського узвозу?.. Хто знає історію старо-єврейського та караїмського кладовищ? Не відносьтесь так легко, шановні колеги, до подібних речей. Той, хто візує і той, хто відповідає, повинен знати, що візує і за що відповідає. І ми приймаємо легеньке рішення: відкласти на наступну сесію, на один місяць. Чому така боротьба йде, коли один депутат просить притримати сьогодні рішення, відкласти на довивчення, а інший депутат категорично наполягає. Я би просив погодитись, щоб цей пункт сьогодні не голосувати.

 

  <---   23 Октября  16 ч 54 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Коли дамо відповідь на три запитання, тоді приймемо рішення. Але рішення треба приймати свідомо, з високим почуттям обов"язку і відповідальності. Продовжуємо. Сташук, більше записаних немає.

-Сташук: Я хотів би звернутись з проханням залишити в списку для голосування п. 32. Там ділянка під зоною відпочинку, пройшла всі погодження. Більше того, там розроблена спільна концепція тієї території і там три юридичні особи мають цю спільну концепцію і, навіть, це розглядалось в управлінні економіки. І Валерій Дмитрович може підтвердити. Тобто, це питання готове для голосування, на мою думку.

-Головуючий: Борисов, будь ласка.

-Борисов: Дійсно, на минулій сесії нами було знято питання на довивчення по колишньому сьомому ропу. Це на набережній Дніпра, на лівому березі, де відводилась земельна ділянка з водною акваторією організації "Лівобережжя "+", "Вільна Україна" і третя організація - підприємство "Орис". За вимогою управління економіки була надана концепція забудови цієї території, яка передбачає організацію оздоровчо-культурного, розважального центру з дитячими майданчиками, аквапарками, фонтанами, яка вписується в концепцію забудови озер Дніпровських, які схвалені містобудівною радою. Тому це можна підтримати, цю всю ситуацію по фірмі "Орест", цю земельну ділянку, а також ми будемо розглядати "Лівобережжя "+" і "Вільна Україна", бо це єдиний комплекс. Я би просив, щоб колеги підтримали і це. Ми детально з проектантами, з макетами з усіма розглядали в управлінні економіки з Головархітектурою і цей проект заслуговує на увагу і на скорішу його реалізацію. Дякую.

-Головуючий: Це який пункт? 32-й. Юрій Іванович, ви записались?

-Россада: Тому, що ви знаєте, підпорядковано ДКП "Плесо" і я хотів би знати точку зору, взагалі, концепції по цьому підприємству. Ви знаєте, що ваше доручення, воно виконується по розпорядженню, готується. Але хотілося, все-таки, знати концепцію не тільки цієї гладі, яку ми віддаємо, мається на увазі, водної, а взагалі.

 

  <---   23 Октября  16 ч 57 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Головуючий: Тобто, ви вважаєте, що, все-таки, пункт 32-й...

-Россада: Треба підтримати Карабаєва. Я так вважаю.

-Головуючий: На довивчення, на наступну сесію. Шановні депутати, у мене до вас є загальне прохання, звернення, щоб ви погодились. Сумнівні питання, які були озвучені, більшістю депутатів про зняття цілого ряду питань, зараз ми їх озвучимо, а деякі були подвійного порозуміння, або непорозуміння. Або залишати, або голосувати. Я би просив тих депутатів, які наполягали, щоб їх сьогодні голосувати, відмовитись від свого наполягання, проявити активність протягом місяця по створеному нашому графіку-системі. Депутат, що вносив пропозицію голосувати, депутат, що вносив пропозицію зняти - вже два депутати, по тих питаннях спірних. Комітет наш, Муховиков, і юристи вивчать питання і я переконаний, що на наступній сесії з цих питань 90%, а то і більше знайдуть спільне вирішення. Тоді ми будемо знати, що ми не допустили помилок. Це перша моя пропозиція. Є деякі питання, які мають подвійне трактування. Пункт 12-й: щодо будови церкви-храму. Виступали: Щербаков, Омельченко, Мартинюк, Григорак. Я хотів би його поставити на голосування тому, що практично більшість схилялися, що можна виділити там 10 соток із загального масиву там, де люди відпочивають. Я думаю, що в храм люди ходять не тільки відпочивати, а й сповідатися. І кожний храм, кожна церква - це пам"ятка архітектури, культури та історії. Друге щодо пункту 34-36, два однакових. Один зняти.

 

  <---   23 Октября  17 ч 00 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Депутат Дейнега, зняти 34-й, 46-й залишити. Так? Більшість (нерозбірливо) пропонували зняти. Я читаю: пункт 13 - Россада, 69 - Мартинюк, 73 - Присяжнюк, 60- Качурова, По Дейнезі сказав, 61 - Головач, 18 - Кір"ян, 30, 32, 53, 61 - Карабаєв, 27 - Борисов, 75 - Гич пропонував, потім зрозумів, що він  буде головою комісії державної і сказав, що там уже будується, вже пізно. Дороги Вам побудує Михайло Миколайович, побудує. Кобринський - пункт 79 зняти, увійти до робочої групи по пункту 60. Паламар - 24,25,26,27. Це на зняття. Хмель - пункт 19, Черніков - п.55, Поляченко - п.63. Так? Прогнімак - п.30 залишити. Я просив би Прогнімака не наполягати, Карабаєв вносив перший. Ми повернемося до цього пункту в листопаді після  опрацювання. На довивчення п.53 - ми прийняли таке рішення. Я нічого не пропустив? Ми можемо. Не пишіться, я екрана більше не бачу. При всій повазі до Шаманської - я  екрана більше не бачу. Ми домовлялися і я після порушення  домовленості дав ще слово Фоменку, Борисову і останній виступив Россада, хоч я сказав - після Сташука не будемо більше дивитися на екран. Достатньо ми поговорили і це нормальне явище. Далі буде складніше. Ми з Вами прийдемо через декілька років, що ділити нічого буде. Ми через 2 роки будемо з Вами робити іншу роботу - відміняти всі прийняті наші рішення тому, що термін півтори року. З моменту отримання документу -

 

    <---   23 Октября  17 ч 03 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

покажи фундамент. Нема. Ми повернемося з вами. І це будете робити ви і ніхто інший. Ви знаєте, що ми роздали на 8 мільйонів кв.м. житла вже в Києві? То я вам коротенько... Було доручення моє зробити повний аналіз ринку в м.Києві. Завершують його, але попередньо... Я не буду ще називати окремих депутатів - у кого 36-37 площадок. Я повинен вам сказати - ринок землі повинен бути прозорим. Бажання отримати землю - це найкращий показник інноваційної, інвестиційної діяльності в м.Києві. І ми повинні бути раді за наш Київ. Але, на жаль, я хочу, щоб ми не повернулись через 2-3 роки і не повертали її, бо подивимося, що там окрім бур"яну нічого немає. Ми повинні побачити через два роки там поверхи, крівлі, світло у вікнах. Я вам пояснюю: на 8 мільйонів кв.м. житла ми виділили земель при тому, що ми будуємо мільйон; це на 8 років по мільйону. Тоді я зібрав заступників тиждень тому і запитую, де 1,5 - млн в рік? Якщо ми з вами не перейдемо за 2004-2005 роки на темп будівництва 1,5 млн - вся земля буде гуляти 7 і 8 років у м.Києві, яка є.

 

  <---   23 Октября  17 ч 06 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Я назвав тільки житло. А там соціальні об"єкти, дитячі садочки, школи, поліклініки, об"єкти розважальні, спортивні, багато різних. Помилково - 26, забираємо.  Враховуючи, що нема, а ми зарахуємо їй прогул, Новак і вона не буде попрікати мене, що я порушую Регламент. В мене є прохання до депутатів зняття проголосувати одним рішенням. Можна так?  Дякую. Голосується зняття озвучених пунктів депутатами та мною, перевірити плівку, плівка пишеться, я ж міг би мовчати, але ж я говорю і результати голосування для плівки. Це ж серйозний документ, відповідальний.

Прошу голосувати - на доопрацювання.

Голосування:

За-66, проти-2, утр.-3, не гол.-6. Рішення прийнято. Дякую.

Тепер є пункт 12-й. Я просив би його проголосувати.

Голосування:

за-48, проти-15, утр.-8, не гол.-6. Рішення прийнято.

Ще був один пункт, який був протирічний. Гич зняв 75. Протокольно запишіть. Він для голосування залишився. А ми протокольно запишемо: Голиці, Кирилюку розробити заходи щодо забезпечення дорогами внутріквартальними тих будинків,  які збудовані. Нічого ми не пропустили? Кобринський пункт 79-й запропонував зняти.

 

   <---   23 Октября  17 ч 09 м 35 с   ----  Восьмой стенограф  ---->

 

Ми вже проголосували за зняття. Було, я попросив депутатів повторно, хто попросив погодити з своїми колегами і пріоритет віддати тому, хто знімав. Ми так домовились? Тому ми і проголосували зняти. А тепер Кобринський доопрацює з Поляченком і на наступний раз воно пройде без обговорення, я в цьому переконаний. Нічого, ніхто від цього не втратить. У мене є прохання проголосувати в цілому рішення по земельних питаннях, по з-34.

Голосування:

за-71, проти-2, утр.-1, не гол.-4. Рішення прийнято.

-Легеза: з-35 "Про надання, вилучення, погодження місць розташування та припинення права користування землею". Тут помилка, "об"єктів" написали. Це рішення, які були зняті з розгляду на минулому сесійному засіданні. Жодний депутат, який знімав, над питаннями не працював. Ніхто не звернувся з пропозиціями по знятих питаннях. Тому вони знову винесені на розгляд сесії для прийняття рішення.

-Головуючий: Це ті питання, на які не було зауважень депутатів до комітету земельних ресурсів та комісії депутатів по землі.

-Легеза: Не опрацьовані.

-Головуючий: Давайте запишемося: Качурова, Сташук, Вільдман, Карабаєв.... Давайте запишемося, щоб ми володіли часом. Качурова, Сташук, Гич, Вільдман, Карабаєв, Борисов, Шилюк, Присяжнюк – 7, підвели риску.

 

  <---   23 Октября  17 ч 12 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Підкреслили. 20-й, Качурова, будь ласка.

Качурова: Шановний Олександре Олександровичу. Що стосується пункту 12-го цього рішення. Затвердити проект відведення земельної ділянки  закритому акціонерному товариству "Швидко Україна" для будівництва, експлуатації та обслуговування  закладу громадського харчування "Швидко" у пров. Політехнічному у Шевченківському р-ні м.Києва. Що я хочу сказати, Володимире Борисовичу. Я хотіла б, щоб була створена окрема комісія по цьому провулку. Я вже неодноразово виступала  на попередніх сесіях. Виступав і Юрій Іванович Россада. Там робиться  хтозна що. Починаючи з підземного переходу - торгівля квітами і далі виходить на цей провулок. Там у нас і палатки, там харчоблоки без затвердження санстанції. Там  виїжджали на місце неодноразово і Юрій Іванович, і комісія. І працювала я безпосередньо з  управлінням земельних ресурсів по цьому об"єкту. Тому я прошу, щоб була створена окрема робоча комісія і розібралися. Там знаходиться політехнічний інститут, багато студентів, багато транспорту - така розв"язка. А ми робимо так, що пройти  ніде буде. Тому я наполягаю на цьому  і хочу поставити це на голосування.

Яловий: Дякую. Пункт № 12 - хтось настоює з депутатів на тому, щоб цей пункт голосувати.

Качурова: Його зняти і прийняти окреме рішення .

Яловий: Я тоді прошу, депутат Качурова, як ми домовились, юридичне управління, Земельний комітет. Хто ще з депутатів? Голова району і Хмель - 5 чоловік. Не буде заперечень? Проголосуйте, будь ласка, за склад названої робочої групи по 12-му пункту.

Голосування:

за-46, проти-2, утр.-0, не гол.-31. Рішення прийнято.

12-й пункт вилучається з цього рішення. Сташук, 13-й, прошу.

Сташук: Я знімав питання "______Веста". Я зустрічався з цими людьми. Це 18-й номер. Ми говорили про те, що...

Яловий: Зачекайте. Ми ж уже друге рішення розглядаємо.

Сташук: Ні, там якраз 18. А 15-й і 16-й - нікому не відомо - що це за номери. У мене є вісімнадцять пунктів без 15-го і 16-го. Мова йшла про те, що ця організація  погоджувала  в різних організаціях різні межі ділянки своєї і, коли на мою пропозицію  це питання узгодити - вони пообіцяли

 

 

  <---   23 Октября  17 ч 15 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

це зробити, але не зробили до цього часу. Тому я прошу створити, дійсно, комісію, щоб всі розуміли про що... Гича можна включити, він в Дарниці, ще кого завгодно, це питання прозоре абсолютно.

Яловий: По пункту 18 які ще є зауваження або пропозиції?

(З залу) Підтримати зняти.

Яловий: Нема інших думок? Робочу групу нам необхідно створити по цьому пункту.

Сташук: Гич нехай ввійде, я готовий увійти.

Яловий: Гич, Сташук, юристи і Земельний комітет - 4 чоловіки. Проголосуйте, будь ласка, по пункту № 18 цього рішення - зняти і робочу групу утворити.

З-35 - там додаток два пункти.

Голосування:

за-42, проти-2, утр.-0, не гол.-35. Рішення не прийнято.

Бойчук, прошу. По цьому питанню?

Бойчук: Подивіться, будь ласка, всі з-35. Одного пункту немає. 15-го пункту немає.

Яловий: Тут помилка в розрахунках: 14-й, потім іде 15-й, 16-й. Вони  у Вас рахуються  17-й і 18-й. Я їх називаю так, як вони у Вас записані.

Сташук: Давайте проголосуємо ще раз.

Яловий: По проханню Сташука затвердження групи і зняття  цього питання проголосуйте ще раз.

Голосування:

 за-55, проти-3, утр.-0, не гол.-21. Рішення  прийнято.

Головуючий: 40-й, Вільдман.

Вільдман: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я тільки хотів подякувати  Комітету економіки і постійній комісії з питань  екології.

Головуючий: А можна у письмовому вигляді щоб Ви це зробили?

Вільдман: Можна. А ще я хотів би, якщо записані виступаючі і Ви  підводите риску, щоб це була, дійсно, риска. Дякую.

Головуючий: Тому я  й запитав, на якій підставі

 

  <---   23 Октября  17 ч 18 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

записався Комов і Пилипишин? Не дамо слова. Вільдман проти. Карабаєв, 37-й.

Карабаєв: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Мене дивує заява Миколи Андрійовича, що ні одна комісія не дала зауважень по тих питаннях, які знімала. Ми давали зауваження, дали протокол комісії по 14-му питанню, де  ми наполягаємо  на знятті з розгляду  сесії Київської міської ради відвод земельної ділянки під  автозаправну станцію в Бабиному Яру. В самому Бабиному Яру  будується автозаправна станція. Як це може бути? Ми ще раз наполягаємо на знятті  цього питання, взагалі, з розгляду.

Головуючий: Який пункт?

Карабаєв: 14-й.

Головуючий: 67-й, Борисов.

Борисов: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Я теж записався для виступу з цього пункту і хочу доповнити, що цей пункт  наполегливо включається в порядок денний сесії вже протягом півроку. Карабаєв, Петік, Борисов періодично його знімають з однією і тією ж мотивацією. Петік, бо це його округ; Карабаєв, бо він еколог головний, а я просто знімаю тому, що там не можна будувати  в Бабиному Яру, але  протягом півроку він наполегливо з"являється в порядку денному сесії. Я просив би раз і назавжди вирішити це питання і  ніколи його не включати. Дякую.

Головуючий: Чумаченко Алла.

Чумаченко: (Не чути).

Легеза: Комісія не має права тримати, а Ви маєте право відмовити. Тільки  сесія може відмовити у наданні земельної ділянки. Давайте зараз проголосуємо - відмовити. Давайте зараз відмовимо і більше ніхто не буде ставити.

Головуючий: 14-й пункт записали, рішення підготуємо. Присяжнюк, 5-й, за ним Пилипишин. Комов, чому Ви зняли себе? Допишіть себе, Комов.  Присяжнюк, Пилипишин і Комов. Після них підведена риска.

Присяжнюк: Вельмишановний Олександре Олександровичу, я повністю підтримую своїх колег. Дякую.

Головуючий: 89-й, Пилипишин, за ним 88-й, Комов.

 

  <---   23 Октября  17 ч 21 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Пилипишин: Шановний Олександре Олександровичу, шановні депутати. Я на минулій сесій знімав питання  по будівництву заправки  на вул. Туполєва "Авіаком" компанія. Я зустрічався з цією компанією. Ми  вели переговори і

Головуючий: Озвучте пункт, будь ласка, Віктор Петрович.

Пилипишин: 11-й.

Головуючий: 14-й був, 11-й.

Тобто, доповнити за умови розширення проїжджої частини  вулиці. Правильно? Правильно.

Головуючий: Комов, 88-й, будь ласка.

Комов: Олександре Олександровичу, цей пункт 11-й - це поруч з моїм і Пилипишина округом, але це округ Борисенка депутата. І я знаю, що там  дуже мало місця і треба, я думаю, щоб Борисенко переговорив з мешканцями тому, що там кілька будинків стоїть і є дитячий садок. Я думаю, що треба цим питанням займатися.

Головуючий: Борисенко підтримує.

Комов: Якщо Борисенко підтримує, проблем немає.

Головуючий: Дякую. Шановні депутати. Пункт 14-й, 12-й і 18-й - на довивчення. 14-й - відмовити при умові підготовки проекту рішення на наступну сесію. Голосуємо - відмовити при умові підготовки проекту рішення на наступну сесію. Якщо на наступну сесію такого проекту рішення не буде,

 

  <---   23 Октября  17 ч 24 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

відповідальний за те - депутат Борисов.

Голосування:

За-67, проти-0, утр.-1, не гол.-11. Рішення прийнято.

Відкладаємо 18-й пункт на довивчення. Озвучте для плівки, будь ласка.

Чумаченко: (Не чути).

Легеза: Доповнення: пункт 4 "Торговий дім - верстатобудівельний концерн" розглянуто на комісії, замість 15 років оренди - 25 років. Повторно  розглядали.

Головуючий: Може навпаки? З 25-ти на 15?

Легеза: Колега - депутат наш звернувся...

Головуючий: Давайте 15 залишимо. Чому ми так надовго віддаємо в оренду? Депутат Шилюк, будь ласка, включіть.

Шилюк:  Голова комісії нам доповідає про те, що в цьому пункті 35-му всі абсолютно ділянки ті, котрі були зняті на довивчення і ми знову починаємо знімати з цього пункту, з 35-го зняли повторно  три ділянки.

Головуючий: Я вибачаюсь. Скільки було знято в пункті 35?

Легеза: Це всі були зняті.

Головуючий:  Скільки?

Легеза: Шістнадцять.

Головуючий: Три ще раз зняли - тринадцять  пройшло. КПД вищий.

Шилюк: Це добре?

Головуючий: Нормально.

Шилюк: Враховуючи, Олександре Олександровичу, що різні пункти, я  прошу зачитати, які пункти зняті. Всього три пункти.

Головуючий: Зачитайте пункти, які зняті, будь ласка. 12-й, 18-й, 14-й.

Шилюк: Зачитати, хто знятий, хоча б фірму, бо різні пункти. Припустимо, 17-й пункт - Вишгородська, 45 у мене.

 

  <---   23 Октября  17 ч 27 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

А там яка? Я за це говорю.

Головуючий: Озвучте - що це за пункти, що ми проголосували зняти. Будь ласка, 12-й, 14-й і 18-й.

Легеза: 12-й - "Швидко Україна"; 14-й - "Київнафта" - підготувати рішення про відмову; 18-й пункт - "Товариство "Веста".

Головуючий: Можна ставити на голосування в цілому? Прошу, шановні депутати, проголосувати в цілому.

Голосування: за-72, проти-2, утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято. Дякую. Шановні депутати. Хто ініціював пункт 12, 14, 18 - прізвища для протоколу. За Вами ініціатива  другого депутата, Муховиков і юр.служба - по своєму представникові. 

Легеза: З-36. Це пункт, який знімав депутат Вільдман, зачитував звернення. 36-й - зняти.

Головуючий: Є рішення чи ні? Тоді голосуємо відмову і доручаємо підготувати проект рішення на наступну сесію. Голосуємо за відмову. За цим слід підготувати на наступну сесію рішення.

Голосування:

за-62, проти-2, утр.-2, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: Проекти рішень, я їх всі зачитаю, це про надання громадянам  земельних ділянок від 37 по 44 "Про передачу громадянам  Іваненко Ларисі Миколаївні у приватну власність земельної ділянки"...

Головуючий: У всіх же є, дайте можливість ще раз  проглянути візуально.

 

  <---   23 Октября  17 ч 30 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Легеза: 37 по 44 пункти.

-Головуючий: Прогляньте, будь ласка. Знайдіть знайомі прізвища і вносьте пропозицію. Ставлю на голосування. Почекайте голосувати. Щербаков, 24-й, за ним Хмель і Прогнімак. Не записуйтесь, будь ласка, більше.

-Щербаков: Я з приводу проекту рішень про відмову. Оскільки ми вже зараз проголосували про відмову, то повторно наступного разу голосувати не треба. Треба, щоб підготували рішення і ви його підписуєте. Бо він з одного пункту чи з двох буде. А якщо ми наступного разу не проголосуємо, в дебати втягнемося. (Шум). Але за відмову ми проголосували.

-Головуючий: Я теж міг так погодитись, але наші юристи говорять, що, якщо дійде справа до суду, ми його програємо. Не бажано.

-Щербаков: Чому?

-Головуючий: Тому, що мотив відмови треба викласти і озвучити. Якщо буде судова справа, обов"язково суддя скаже: "дайте плівку". При тому плівку требують не по питанню, яке обговорювалось, а повністю сесії.

-Щербаков: Знімаю питання.

-Головуючий: Все, що тут наговорено сьогодні, по будь якому питанню судовому, запит йде одразу. Дайте всю плівку. Хмель, 33-й.

-Хмель: Я прошу вас зняти 40-й пункт на довивчення. Дякую.

-Головуючий: Про що він?

-Хмель: "Про передачу гр. Луцькому Олександру Юхимовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Кленовому, 7-а у Печерському районі".

-Головуючий: 40-й, прошу проголосувати на зняття. На довивчення, ми ж не відміняємо. Депутат Хмель називає Гіщака.

Голосування:

за-46, проти-0, утр.-2, не гол.-30. Рішення прийнято.

Можна в цілому голосувати? Прошу проголосуйте.

Голосування:

 

 <---   23 Октября  17 ч 33 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

-Легеза: з-45 "Про зупинення надання земельних ділянок громадянам для будівництва житлових будинків і господарських будівель гаражного і дачного будівництва та садівництва в селі Троєщина Деснянського району м.Києва (крім місцевих жителів)”.

-Головуючий: Голосуємо? Прошу проголосувати.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-1, не гол.-15. Рішення прийнято.

-Легеза: з-46 "Про передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і господарських будівель". Шановні колеги, тут технічна помилка, в п. 8 Пшеничний, замість будівництва житлового будинку написано: "під гараж". Тому я прошу вважати „для будівництва житлового будинку”. Пункт 8-й і площа 10 соток.

Тут 3 громадяни, які не попали випадково. Якщо можна, з вашого дозволу, я їх зачитаю, щоб за них проголосувати.

-Головуючий: Голосуємо з доповненням. Тобто, з тими 3, які доповнені. Будь ласка, тоді в цілому.

-Легеза: Я зачитую. Про передачу гр. Іваненку Василю Ісааковичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд у пров. Курганівському, 2-а у Печерському районі.

Про передачу гр. Колесник Олені Миколаївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд у пров. Звіринецькому, 50 у Печерському районі.

Про передачу гр.Бабічу Євгену Юрійовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд на Столичному шосе, 29 км. діл. 1 у Голосіївському районі.

-Головуючий: З доповненнями 3-х громадян, в цілому можна голосувати? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

 

  <---   23 Октября  17 ч 36 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

За-65, проти-0, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

Легеза: З-47 "Про  погодження акціонерному товариству  закритого типу  фірмі "Авіаінвест" місця розташування жилого будинку на вул.Авіаконструктора Антонова, 13-а у Солом"янському р-ні м.Києва".

Головуючий: Хмель, Яловий, Головач, будь ласка, 33-й.

Хмель: Шановний Олександре  Олександровичу, шановні депутати. По 40-му пункту в мене вийшла помилка. Я прошу вибачення і прошу, якщо можна, цей пункт  включити в рішення.

Головуючий: Не будете робити помилок  наступного разу.

Хмель: Зрозумів.

Головуючий: Ми ж не відмовили,  ми ж на довивчення. Через місяць буде. Чи проголосуємо?

 (з залу) Проголосуємо. 

Головуючий: Проголосуємо 40-й пункт "за" по  проханню депутата Хмеля.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-2, не гол.-18. Рішення прийнято.

Головуючий: Пропозиції:

Яловий: Шановний Олександре  Олександровичу, шановні депутати. В 40-з 45, коли ми голосували, там необхідно встановити термін, на який термін ми зупиняємо надання земельних ділянок по селі Троєщина. То давайте пропозиції, щоб це був термін чи 3, чи 5 років тому, що ми назавжди не можемо цей термін  ставити туди.

Легеза: Тут написано: до задоволення потреб мешканців селища Троєщина.

Яловий: Юристи підказують, що повинен бути термін.

Головуючий: Скільки нам потрібно часу для того, щоб з селом розібратися і щоб люди отримали так, як ми домовилися - на кожного дорослого члена сім"ї - 10 соток, на кожного. При бажанні сім"ї мати під городництво, виноградництво, рибалку  і т.д. Скільки нам часу треба? А потім підправимо, якщо  не справимося.

 

  <---   23 Октября  17 ч 39 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я згоден, що термін треба дати. Але термін дати до кінця повноважень, якщо хто хоче ще раз виграти вибори. Це вічно буде. Треба термін мати. Скільки ти бачиш? (Шум). До кінця наступного року. Коли ми це зробимо, це наше право. Потім переглянути і добавити ще півроку. Давайте погодимось з Муховиковим і проголосуємо терміном до 31 грудня 2004 року. І це буде зобов"язання і району, і Муховикову, і Легезі, і всім тим депутатам Троєщини, які будуть людям підказувати. Ви просили, йдіть, збирайте документи, збирайте паспорти і т.і. Згодні? Голосуємо. До 31 грудня 2004.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

-Легеза: з-47 я назвав, ми проголосували.

-Головуючий: Питання. Будь ласка, 74-й. Головач.

-Головач: Я відразу зазначу, що 47 і 48 це мій виборчий округ. Вулиця Антонова - це будинки СБУ. Поруч знаходиться дитячий садочок СБУ і дитяча поліклініка. Надаються 2 земельні ділянки "Авіаінвести" за рахунок земель, які були відведені комітету Держбезпеки і відділу охорони здоров"я для будівництва дитячої лікарні. В минулому скликанні там була спроба розпочати будівництво, офіційно було заборонено. Залишився тільки паркан, є підозра, що знову та сама фірма починає намагання там будувати. Для того, щоб вирішити цей конфлікт, я звертався письмово до Київміськбуду вивчити можливість забудови і разом погодити з усіма цими установами. До цього часу Київміськбуд не прийняв остаточного рішення з приводу можливості забудови. З"ясував у заступника Бідного чи погоджували з ним питання, що поруч земельна ділянка, він говрить: ні. Тому у мене є пропозиція відкласти розгляд цього питання і створити комісію для вивчення.

-Головуючий: Голосується за те, щоб відкласти пункти 47 і 48. Прошу, проголосуйте - відкласти, а не відмовити, на довивчення.

  <---   23 Октября  17 ч 42 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий:  Володимир Володимирович, Ви ще берете собі другого депутата - Поляченка.

Головач: Бідного і Волкова.

Голосування:

За-61, проти-2, утр.-0, не гол.-14. 

На довивчення. В цілому голосуємо? Голосуємо. Прошу голосувати.

Легеза: Це два окремих рішення.

З-49 "Про передачу товариству

Головуючий: 1-й округ, Прогнімак включений.

Прогнімак: Я по з-49. Уважаемый председательствующий, уважаемые депутаты. Тут закралась какая-то ошибка или компьютера, или человека потому, что отвод этих двух гектаров  на углу Киквидзе и Зализничного шоссе - это как-бы Печерский р-н - адрес и округ Кондратьева, но дальше идет в Голосиевском р-не, то есть через железную дорогу. А это мой округ. И мне кажется, что надо изучить, каким образом 2 га из Печерского р-на попали в Голосиевский. Если это Голосиевский, то я хочу изучить, как оно получилось.

Головуючий: Пояснення таке, я зрозумів, що участок знаходиться між  розміжжям автодороги і залізниці між Печерським р-ном і Голосіївським р-ном. Так я зрозумів?  Уточніть. Ще які питання? Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування:

за-59, проти-1, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято.

Легеза: Додаткові залишились. "Про передачу ТОВ "Ярославів вал" земельної ділянки для реконструкції незавершеного будівництва готелю "Театральний" з розширенням під офісно-житловий комплекс, подальшої експлуатації та обслуговування на вул. Б.Хмельницького,17/52 літера А, 19 літера А, 19 літера Б у Шевченківському р-ні м.Києва.

Головуючий: Де моя пропозиція щодо поправки?

 

   <---   23 Октября  17 ч 45 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Легеза: Була пропозиція міського голови  „на термін будівництва”.

Головуючий: Я прошу. У нас викупили недобудову театральну, ми вже отримали кошти в бюджет. Я вніс поправку, коли побачив - на 25 років. Думаю, що було б справедливо, якби ми підтвердили орендне право користування на час будівництва до здачі під ключ  і коли буде власність, бо це ж не  добудова. Власність потім треба реєструвати в БТІ. Потім наступний термін був би справедливий, все-таки, землю приватизувати. Фірма могутня, готель, хто проект бачив, чудовий. Це було б об"єктивно. Просто дати на 25 років - це подарунок. Я прошу юристів , Віктор Захарович, секретаріат  підсилити цю мою термінологію тому, що я сказав тільки думку. Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування:

за-63, проти-1, утр.0, не гол.-13. Рішення прийнято.

Легеза: „Про передачу ТОВ Сканер-центр" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування  яхтклубу салону по продажу катерів та човнів на просп. М.Бажана, 151 у Дарницькому р-ні м.Києва".

Головуючий: Що робимо, голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування:

за-50, проти-6, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

Легеза: "Про передачу земельної ділянки ТОВ корпорація "Українські мінеральні води" для будівництва та експлуатації  адміністративного будинку на вул. Ямській, 28 у Голосіївському р-ні м.Києва".

Головуючий: Прошу голосувати.

 

    <---   23 Октября  17 ч 48 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-0, не гол.-23. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу приватному підприємству „Ілейс” земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування комплексу спортивно-оздоровчих споруд та підприємств громадського харчування на Дніпровській набережній між залізничним мостом та мостом ім.Потона у Дніпровському районі м.Києва".

-Головуючий: Пропозиція? Голосуємо? Зніміть, будь ласка, техніку. Странніков, Костюк.

-Странніков: Я просив би відкласти розгляд цього питання до наступної сесії, як депутат безпосереднього округу, кого стосується дане питання. Справа в тому, що це Дніпровська набережна від моста Патона до моста Залізничного. На сьогоднішній момент там знаходиться зелена реакраційна зона. Проти забудови і руйнування категорично виступає районна влада, категорично виступає Зеленбуд місцевий. Категорично виступають мешканці. Окрім того, оскільки дана справа вносилася вже з голосу сьогодні на сесії, ми не маємо зараз на руках проекту рішення. І тут не вказана площа, яка відводиться. Це 1,5 га набережної. Окрім того, я мав можливість зараз ознайомитись зі справою з моменту внесення в порядок денний і знайшов там так само ряд недоліків, що стосуються в першу чергу, погодження меж земельної ділянки. Тому я просив би зняти цю справу на довивчення, комісію створити у складі: Костюк, Странніков, управління земельне, юридична служба, а також бажаючі депутати Дніпровського району тому, що це питання стосується...

-Головуючий: І голова району.

-Странніков: І голова району в тому числі.

-Головуючий: Костюк, прошу.

-Костюк: Справа в тому, що тут сказано багато зауважень по цій справі. Я хочу зняти... По всіх зауваженнях у мене є відповідь. Я хочу познімати ці зауваження. По-перше, депутат по цьому округу, це зовсім інший депутат, з яким було погоджено в першу чергу. Це перше зауваження. (Шум). Ні, ти сказав, що це знаходиться в твоєму окрузі. З депутатом цього округу, я погодив.

 

   <---   23 Октября  17 ч 51 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Друге. Справа знаходилася дуже довго, в т.ч. на земельній комісії. Вона знаходилася і проходила там аж  два засідання. Я особисто доповідав по цьому питанню. Це друге. Третє. Зроблена концепція. Концепцію розробляли відповідні структури, які займаються - Київгенплан. Ця структура Чекмарьова в складі Київпроекту. Це третє. Четверте. Що стосується меж. Там на сьогоднішній день є один користувач. Якщо я не помиляюся, на минулому засіданні цьому користувачу була надана земельна ділянка, межі з яким погодили. Це одна сторона. Друга сторона - дорога, третя сторона - це землі, які знаходяться  в користуванні державного комунального підприємства "Плесо", з яким  також погоджено. Що стосується, взагалі, виступу мого колеги, то це просто питання  втягнути в розподіл і переділ даної території. Тобто, там ще є не визначений ряд претендентів, які знаходяться з правої сторони і це не бажаний знову розподіл тому, що  висновки всі отримані, межі винесені в натуру. Зроблено додатково для того, щоб не було спірних питань, технічний звіт, згідно якого винесли в натуру межі. До того ж на  частину цієї ділянки ще два роки тому, в 2001 році було зроблено погодження місця розташування. Сказати, що на сьогоднішній день нема напрацювань чи взагалі  виникла справа спонтанно - це не правильно. Я з голосу вніс тому, що були питання земельні і вони познімалися. Я наполягаю на тому, щоб питання також  було винесено на голосування. Я дав відповідь на зауваження.

Головуючий: Просяться на обговорення. Карандєєв, 39-й.

Карандєєв: Питання цих ділянок,  про які йде мова, стосуються мене як депутата, округ якого якраз

 

   <---   23 Октября  17 ч 54 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

включає ці території. Я вам скажу так, що це набережна Дніпра занедбана, якій довгий час мало хто, взагалі, приділяв якусь увагу. І дуже добре, що туди нарешті піде якийсь капітал, який надасть можливість благоустрою і т.і. І звичайно, я знаю, що Олександр Володимирович ще 5 років тому, як вперше став депутатом, мав на меті, як депутат Харківського району, докласти зусиль для розбудови цієї території. Потім, після нових виборів, інші депутати залучили до цього процесу, це все прекрасно. І мені здається, що тут лише треба одне, комусь... можливо, це буде Володимир Борисович Яловий, взяти і подивитись цю територію і чітко подивитися межі: кому відведено, кому не відведено. Узгодити єдиний проект забудови тому, що я передбачаю, що там можуть бути абсолютно різноманітні інтереси різних людей, призвести до вакханалії в архітектурному плані. Мені дуже не хотілося б, як депутату від цього округу. До речі, були під час виборчої компанії накази виборців щодо благоустрою цієї зони. Тому я просив би вас прийняти таке рішення, доручити, можливо, Володимиру Борисовичу стати зверху над депутатами і прийняти відповідне рішення.

-Головуючий: Зверху стати над депутатами можу тільки я і то з їх згоди. Давайте ми рішення, мабуть, приймемо. Странніков ще раз просить. Будь ласка.

-Странніков: Я щодо тих зауважень, які знімалися. Тобто, буквально у мене дві репліки. Перша: щодо меж. Оскільки в справі наявний висновок архітектури, де встановлені одні межі, а проектом відведення передбачені інші межі. Це перше питання. Вони більші, ніж те, що встановлено висновком архітектури. Друге. Технічний звіт не може бути складений і межі не можуть бути винесені в натуру до відведення. Тільки після сьогоднішньої сесії, якщо вона прийме позитивне рішення, тоді можна говорити про винесення меж в натуру. Ті межі, що виносилося, які депутат Костюк має на увазі, це межі попереднього погодження, яке було в 5 разів менше, ніж нинішня ділянка - 0,3 га, а не 1,5, як сьогодні. Дякую. Тому я пропонував би, за місяць нічого не станеться. Я запропонував себе і його в комісію і, будь ласка, Володимира Борисовича.

 

    <---   23 Октября  17 ч 57 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Головуючий: Записались: Присяжнюк, Костюк, Карабаєв, Паламар. Присяжнюк, на голосування? Голосуємо по першій пропозиції. Перша пропозиція була відвести. Голосується. А друга пропозиція Страннікова.

Голосування:

за-40, проти-22, утр.-1, не гол.-12. Рішення не прийнято.

Є така пропозиція. Де Фоменко? Ви не проти, якщо я Фоменка І.А... Фоменко Іван Андрійович, Костюк, Странніков, Карандєєв, голова району обов"язково і з залученням бажаючих, Карабаєв. Підготуйте на наступну сесію. Чому я сказав Фоменко? Це перший заступник. Іван Андрійович, ви згодний? Він згодний.

-Легеза: Про надання земельної ділянки Святошинській в м.Києві раді для будівництва жилих будинків на вул. Львівській, 22 у Святошинському районі м.Києва".

-Головуючий: Давайте проголосуємо. Голова району просить. Просидів тут з нами. Голосуємо "за".

Голосування:

за-55, проти-5, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

-Легеза: "Про внесення змін до рішення Київради від 14.03.02 №315/1749". Прошу проголосувати. По "Либідь-плазі"

 

    <---   23 Октября  18 ч 00 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

на Либідській площі.

Головуючий: Там не можна не приймати. Ми зобов"язані голосувати, шановні депутати.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення  прийнято. Дякую.

Легеза: "Про внесення змін до рішення Київради від 27.12.01 №179/1613 "Про оформлення права користування земельними ділянками".

Головуючий: Пропозиції?

Легеза: Голосувати.

Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято. Дякую.

Легеза: "Про внесення змін до рішень Київської міської ради". Це те, що депутат Щербаков вносив додатково. Коми не там поставили.

Головуючий: Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування:

за-59, проти-0, утр.-1, не гол.-16. Рішення прийнято. Дякую.

Головуючий: Табло звільніть, будь ласка.

 

    <---   23 Октября  18 ч 03 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

На Ваш розгляд комісія з питань власності підготувала 26 питань і одне додаткове.

Питання перше "Про внесення змін до рішення Київради "Про додаткові внески територіальної громади м.Києва до статутного фонду ТОВ "Футбольний клуб "Арсенал-Київ". Йдеться про площу будинку, який ми вже передали.

Головуючий: 67-й, Борисов.

Борисов: Шановний Олександре Олександровичу, підтримуючи повністю це рішення і закликаючи своїх колег проголосувати, я просив би єдине: в рішенні вказано 853 кв.метри. Я просив би змінити цю цифру на 1748,4 кв.метрів. Питання в тому, що за  цією адресою знаходилась Республіканська партія "Собор", яка хотіла приватизувати цю земельну ділянку. Вона від приватизації відмовилась і дала згоду як орендар на те, щоб  її внесли до статутного фонду футбольного клубу "Арсенал". Є відповідна і пояснювальна записка, і я спілкувався з Ігорем Володимировичем. На жаль, поступило це до того, як комісія розглядала і ми узгодили питання, що з голосу я внесу цифру. Тобто, все залишається один в один, змінюються квадратні метри. І є прохання голови партії "Собор" пана Матвієнка. З ним теж це узгоджено.  Я  вдячний і прошу підтримати.

Лисов: Це частина нежитлових приміщень в цьому будинку. Такі документи в комісії є, тому ми погодили, що Валерій Дмитрович з голосу це питання внесе.

Головуючий: Голосуємо? Прошу голосувати.

Голосування:

за-51, проти-4, утр.-3, не гол.-18. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 2-в "Про передачу  з комунальної власності територіальної громади м.Києва до комунальної громади м.Вознесенська транспортного засобу". Продається автобус "ЛАЗ".

Яловий: Нема заперечень? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-52, проти-0, утр.-0, не  гол.-22. Рішення прийнято. Прошу далі.

Лисов: "Про передачу з комунальної власності територіальної громади м.Києва до комунальної власності територіальної громади м.Радехова Львівської обл.  бензопили".

 

    <---   23 Октября  18 ч 06 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-49, проти-0, утр.-0, не гол.-24. Рішення прийнято.

-Лисов: 4-в "Про надання дозволу на продаж та списання основних засобів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва". Прошу це рішення підтримати.

-Яловий: Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-48, проти-3, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Лисов: По рішенню 5-в у нас є така інформація. Ми на засіданні комісії з питань власності прийняли рішення наступне, що списання чи продаж основних засобів, які знаходяться на балансі в наших комунальних підприємствах, ми проводимо на загальних засадах, якщо випуск цього засобу раніше ніж 01.01.96. І коли ми формували списки, сьогодні було зауваження депутатів по рішенню 5-в, тут є деякі помилки і... Ні, не технічні. Це просто коли, формували останній список, він має певні неточності згідно з раніше прийнятим рішенням комісії. Тому я прошу в тому переліку, який є тут... Автомобілі пізніше 1996 року з цього переліку виключити. Це відділ зробить. Раніше.

-Яловий: Протокольно, відмітьте, будь ласка.

-Лисов: 01.01.96. Це відноситься (Шум)... По 01.01.97, я вибачаюсь.

-Яловий: Фоменко, прошу.

-Фоменко: Ви зверніть увагу, що це автопарк "Київмедтранс". Швидка допомога працює цілорічно, цілодобово. Знос її проходить швидше. Якщо ми машини не спишуємо, то транспортний збір наше підприємство зобов"язане платити за той металолом, який лежить під парканами. Тому списання не по роках робиться, а по актах, які повинні в колективі бути затверджені і подані нам. Це інше питання.

-Лисов: Я можу відповісти. Іван Андрійович, я

 

    <---   23 Октября  18 ч 09 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

не знаю, як ви підписували пояснювальну записку, але тут є такі машини 98 року як "Тойота Ледн-крузер", наприклад, як "Кларуз" 22.10.99 року і т.і. У зв"язку з цим, що я звернувся до фахівців, які сьогодні опікуються медициною, вони не знають, хто списує ці автомобілі. Тому, я виношу сьогодні на загал депутатський, щоб це рішення комісії,  яке було нами прийняте, щоб вони були приведені до дійсності.

-Яловий: Бідний В.Г., прошу.

-Бідний: Я повністю підтримую Івана Андрійовича в тому напрямку, що це автомобілі, які працюють на швидку невідкладну допомогу. І їх ресурс, звичайно, не може оцінюватися роками. А їхня сьогодні амортизація швидше проходить. Я згоден повністю з депутатом Лисовим відносно двох машин тому, що я не володію цими машинами. Одна машина з Міністерства охорони здоров"я, яку орендує Міністерство охорони здоров"я чи це машина, яка закріплена за дитячим санаторієм медичного об"єднання. Тому прохання підтримати і дати дозвіл на списання всіх автомобілів крім двох, які озвучив депутат Лисов: "Тойота Ледн-крузер" і "Кларуз".

-Лисов: Я ще дам додаткову інформацію. По першому переліку це може бути неточність по двох автомобілях "Раф" і "Газ". Але по другому переліку тут попадає "Кларуз" 22.10.99, попадає ГАЗ 3110 - 99 року. Це просто 4 машини. Тому я пропоную, щоб, все-таки, та інформація, яку я дав попередньо 01.01.97 залишилась. Якщо дві машини ми сьогодні не спишемо, то думаю, що нічого... Ми на наступній сесії це зробимо.

-Яловий: Приймається? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-50, проти-3, утр.-2, не гол.-19. Рішення прийнято.

-Лисов: 6-в "Про надання згоди на передачу з державної у комунальну власність територіальної громади м.Києва спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву

 

  <---   23 Октября  18 ч 12 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

зі спортивної гімнастики Центрального спортивного клубу Збройних сил”. Довідково довожу інформацію до депутата Щербакова. Я отримав після засідання правління інформацію про кошти на утримання дитячих, юнацьких шкіл і стосовно цієї школи Збройних сил на цей рік передбачено по галузі фізичної культури і спорту фінансова підтримка ДЮСШ як підпорядкована  громадським організаціям фізкультурно-спортивних (нерозбірливо) на 2003 рік. На цю школу з бюджету м.Києва іде 89.900 грн.

Головуючий: 24-й округ, Щербаков.

Щербаков: У нас зараз розглядається 3 питання однотипних: 6-в, 14-в і 8-в. По 6-му ми даємо згоду на прийняття школи олімпійського резерву з Центрального клубу Збройних сил; по 14-в даємо згоду на прийняття школи водних видів спорту і по 18-му - на прийняття до комунальної власності  школи олімпійського резерву ТОВ "Динамо". Я запитував на Президії - скільки фінансування на рік? А Ви мені зараз доповідаєте цифру - скільки з міського бюджету на підтримку дається. Це зовсім різні теми. Ми  на підтримку даємо стільки, скільки можемо чи хочемо. А на утримання кожної зі шкіл, я знаю, що йдуть десятки мільйонів на рік. Я перепрошую, щоб Ви ще раз, я підкреслюю, десятки мільйонів гривень на рік тому, що там цілодобово знаходяться  хлопці, дівчата, які мешкають, яким треба форми, яких треба харчувати  по підвищених нормах. Я задавав запитання: скільки на кожну школу нам, зараз ми проголосуємо, прийняти безоплатно, скільки на рік в наступному році треба буде бюджету запланувати? Ви не відповіли. А я кажу: якщо ми приймемо - десятки мільйонів гривень. Потрібно нам це чи ні? Тим більше, що там не кияни. У школах олімпійського резерву збирають дітей з усієї України. Це добра справа. Але для цього є держава, є державний бюджет. Ми можемо допомагати. А чому повинне наше місто на своїх плечах цей тягар нести?  Це мені незрозуміло.

Лисов: У зв"язку з тим, що в цих школах займаються кияни, я думаю,

Щербаков: У школах олімпійського резерву займаються діти з усієї України. Я про це кажу теж з розумінням справи.

Головуючий: Шановні депутати.

 

  <---   23 Октября  18 ч 15 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я думаю, що обгрунтування депутата Щербакова об"єктивне, що ми приймаємо на себе в якійсь мірі тягар, фінансовий тягар на наш бюджет в наступному році. Але від цього підвищується наш з вами статус. Статус наш, столичних депутатів про те, що, розуміючи, що ці школи ображені, бюджет держави забезпечити їх не може належним чином і це робить честь депутатському корпусу, коли до нашої власності переходять такі колективи і об"єкти з колективами. Будемо вишукувати резерви. Мабуть, все-таки, переважна більшість дітей, київських дітей. Ми з вами ставимо питання не тільки про це, ми ставимо питання, щоб нам передати всі ПТУ, технікуми в Києві. Ми знаємо теж, в якому стані вони знаходяться. Скажіть, будь ласка, якби ми в минулому році не профінансували органи правопорядку, прокуратуру, СБУ, міліцію, КРУ, в якому стані були б правоохоронці в м.Києві? Ми з вами за 5 років купили понад 400 автомобілів, 10 тис. рацій, щоб могла міліція між собою спілкуватися. Це все наші затрати. І тут треба йти на ризик, в бюджет майбутнього року. Потім увійде в базу. Від бази 2004 року кожен рік буде стабільний. Я би розділив точку зору, щоб проголосувати ці об"єкти і забрати. Легше, все-таки, брати, ніж віддавати.

-Лисов: Тут та сама проблема, яку ви вчора піднімали на засіданні комітету Верховної Ради. У зв"язку з прийняттям нового Бюджетного кодексу і не визначеністю юридичної особи, яка не належить

 

  <---   23 Октября  18 ч 18 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

до київської територіальної громади, ми не зможемо надавати в цьому році підтримку, це може Віктор Михайлович підтвердити, бо ця школа не  відноситься до власності київської територіальної громади.

Головуючий: В бюджеті було записано і на цей рік і буде в наступному році записано, що фінансування з двох рівнів бюджетів заборонено. Давайте підтримаємо. В мене є пропозиція проголосувати.

Голосування:

за-68, проти-0, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято.

Лисов: 7-в "Про внесення  змін до рішення Київради  від 05.07.03 № 593/753 "Про надання дозволу комунальному підприємству "Київпастранс" на заставу майна  територіальної громади м.Києва".

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування: за-58, проти-4, утр.-2, не гол.-11. Рішення прийнято.

Лисов: 8-в "Про внесення  змін до рішення Київради  від 05.07.03  № 445/1422, від 30.01.03 № 255/415 та від 26.06.03 №577/737". Це при реєстрації  уточнює площі і ще доповнення до проекту в мене є. Йде мова про "Оболонський просп.,14-а"  замінити словами "Оболонський просп.,14-б". Прошу підтримати.

Головуючий: Голосуємо рішення.

Голосування: за-64, проти-0, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

Лисов: Пункт 9-в "Про передачу у власність  відкритому акціонерному товариству "Київміськбуд-6" об"єкту незавершеного будівництва ринок "Видубичі", розташованого на Набережно-Печерській дорозі,6.

Головуючий: Голосуємо? Прошу проголосувати.

 

  <---   23 Октября  18 ч 21 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Голосування:

за-59, проти-6, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

Віталій Володимирович, що Вас турбує, Комов?

-Комов:... між суб"єктами, зараз судова справа, тому нам треба, якщо можна, враховувати це питання, як там буде суд вирішувати.

-Лисов: Між якими суб"єктами?

-Комов: Між ринком і "Київплазою".

-Лисов: Ні, це інша ділянка. Набережно-Печерській дорозі. Просто 3 млн коштує сьогодні вся споруда. Це інша адреса. (Шум). "Про участь територіальної громади м.Києва у товаристві з обмеженою відповідальністю „Культурно-комерційний центр "Київ", де ми визначаємо його у комунальній власності правонаступником Фонду комунального майна. 

-Головуючий: Пропозиції? Голосуємо. Ставлю на голосування.

Голосування:

за-61, проти-3, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

-Лисов: в-11 "Про участь територіальної громади м.Києва у товаристві з обмеженою відповідальністю "Темп". У нас 8,9 %. Ми просто визначаємо Головне управління комунальної власності правонаступником Фонду комунального майна.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-59, проти-1, утр.-2, не гол.-13. Рішення прийнято.

-Лисов: в-12 "Про надання дозволу Головному управлінню економіки та розвитку міста виконавчого органу Київради (КМДА) на передачу основних заходів до комунальної власності Деснянської районної у м.Києві ради". Йде мова про меблі. Первинна балансова вартість 14 тис., а залишкова 0.

-Головуючий: Ставлю на голосування.

 

  <---   23 Октября  18 ч 24 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення  прийнято. Дякую.

Лисов: „Про деякі питання приватизації цілісного майнового комплексу "Кінотеатр "Україна".

Комісія просить підтримати.

Головуючий: Ставлю на голосування. Голосується рішення.

Голосування:

за-58, проти-2, утр.-1, не гол.-15. Рішення прийнято.

Лисов: 14-в "Про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Києва спеціалізованої дитячо-юнацької спортивно-технічної школи водних видів спорту".

Головуючий: Ми ж проголосували.

Лисов: Так їх три.

Головуючий: Шановні, ми ж домовилися три голосувати зразу, потім оформити поокремо.

Лисов: Я зрозумів. "Про надання дозволу  комунальному підприємству  "Володимирський ринок" на списання основних засобів".

Головуючий: Ставиться на голосування.

Голосування:

за-59, проти-1, утр.-1, не гол.-15. Рішення  прийнято.

Лисов:  "Про подальше використання майна, розташованого у місті Ялті на вул. Леніна-Морській,21/1."

Головуючий: Голосуємо? Ставлю на голосування.

Голосування: за-57, проти-1, утр.-6, не гол.-12. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 17-в "Про продовження строку закінчення будівництва об"єкта незавершеного будівництва на вул.Дяченка,14." Прошу підтримати. Вивчені всі документи. Було подання Регіонального відділення Фонду і комісія

Головуючий: На скільки продовження?

Лисов: До 08.2004 року.

Головуючий: На рік. Голосуємо.

 

  <---   23 Октября  18 ч 27 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Прошу голосувати.

Лисов: Є поважні причини.

Голосування: за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-15. Рішення прийнято.

Головуючий: Ігор Володимирович, поважні причини продовжувати термін  завжди є. Нема поважних причин тільки достроково побудувати.

Лисов: Є достатнньо обгунтоване пояснення.

Головуючий: Вже проголосували.

Лисов: Про надання згоди  ТОВ "Агрофірма "Єдність"  на заставу майна.

18-й ми вже проголосували, шановний Валерію Дмитровичу.

Головуючий:  Якого майна заставу?

Я прошу голову поставити на голосування. Вибачаюся.

Головуючий: Ми створили агрофірму. 50+1 акція наша. Ми надали в оренду приміщення. Так? Так. Тепер дозволяємо фірмі  надані нами в оренду приміщення дати під заставу. Тоді я запитую: який вклад 49% Вашої агрофірми? Я запитую: Ваші 49%? Я не проти того, щоб фірма працювала. Але, якщо Ви будете здавати наше майно під заставу, а потім не буде картоплі, це ж Ви під картоплю здаєте. Де Юрій Іванович? Ми випробуємо Вас один раз, але щоб Ви знали, що ми можемо потім фірму, яка себе

 

  <---   23 Октября  18 ч 30 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

фірма, яка себе не виправдає, буде здавати тільки під картоплю в заставу наше майно, то ми самі без вашої агрофірми могли би це зробити. Для чого нам тоді мати 51%, а вам 49. Ми могли б і самі наше майно під заставу дати любому банку і закупляти картоплю. Я не хочу помішати, я хочу звернутись, щоб ми його проголосували, але питання, в майбутньому, щоб ви знали, є і буде. Будемо дуже серйозно запитувати. Щербаков, 24-й.

-Щербаков: Я з цього рішення задав питання на Президії, але так і не почув відповіді. Тут не визначений гарант. То я задаю запитання: не важливо, що він хоче закупляти - картоплю чи зерно. Вони здають майно територіальної громади під заставу. Далі, вони за цю заставу позику не розрахувалися. Що далі? Далі, той банк, що надав позику, майно забирає чи виставляє і продає. Що місто внаслідок цього отримує? Збитки тільки. Зазвичай, є якийсь гарант чи банк, який каже, що територіальна громада у будь-якому випадку не залишиться у програші. Де тут механізм гарантії? Нема механізму. То дозвольте, хто дозволяє півмільйона давати просто так, під заставу. А якщо в них картопля зогниє чи не завезуть?

-Головуючий: Шановні депутати, я своє застереження виказав. Директора я попередив. Але я просив би проголосувати, випробування треба один раз дати? (Шум). Юрій Іванович, як ви відноситесь?

-Лисов: Шановні друзі, у мене є деякі документи з цього питання. Наприклад, з 27.07. були збори засновників (нерозбірливо) територіальної громади. Був начальник Головного управління побутового обслуговування і ринків. Голова зборів Щербенко. І вони проголосували одноголосно про надання в заставу приміщення по Трьохсвятительській, 4-б для забезпечення кредиту у сумі 300 тис. грн. ВАТ Банку "Хрещатик". Одноголосно. Тобто, якимось чином, Юрій Іванович вам

 

  <---   23 Октября  18 ч 33 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Можливо, Юрій Іванович не проінформований. Я наголосив в присутності директора: випробування пройдете наше київське з повною відповідальністю. І цей пункт 2-й, я звертаю увагу, 2-й пункт - доручити виконавчому органу Київської міської ради, мабуть, це буде  Юрій Іванович, все-таки,  погодити умови, на яких передається  під заставу майно згідно з п.1 цього рішення. Умови - це конкретний графік поставки і т.д. - конкретно. Так? І гарантія, звичайно. Це в умовах буде. Проголосуємо? Ставлю на голосування.

Голосування: за-46, проти-10, утр.-5, не гол.-15. Рішення прийнято.

Лисов: в-20 "Про передачу нежилого будинку на вул.Юнкерова,71 з комунальної власності територіальної громади м.Києва до комунальної власності Оболонської в місті Києві ради".

Йде мова - в Пущі-Водиці приміщення, де раніше знаходився кінотеатр "Барвінок". Сьогодні повністю він розграблений. Ми виїжджали на місце і тому без зміни профілю залишити. Цей будинок передати і там буде заклад культурний. Прошу проголосувати і підтримати це рішення комісії.

Головуючий: Ставлю на голосування. Ми виїжджали спільно з головою району.

Поправка депутата Россади - без зміни профілю.

Лисов: У другому пункті записано: для його подальшої реконструкції та створення центру  "Дозвілля" для дітей та молоді в Пущі-Водиці.

Голосування: за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: Олександре Олександровичу. Якщо депутати вчитаються в рішення, то там все чітко написано.

 

   <---   23 Октября  18 ч 36 м 34 с   ----  Восьмой стенограф  ---->

 

-Головуючий: Я оголосив голосування.

-Лисов: в-21 "Про продаж нежилого будинку №65 літ-Б на вул. Б.Хмельницького". Йде мова про будинок, який вже не використовується багато років.

-Головуючий: Падалка, прошу.

-Падалка: Справа в тому, що Українська державна інноваційна компанія судиться з Водоканалом КМДА за той кредит, якого не додала Водоканалу в сумі 5 млн 130 тис. Головне управління комунальної власності декілька разів пропонувало цій компанії, що деякі будинки в обмін на те, що буде списана наша заборгованість. На жаль, вони виставляли все більше і більше умови. Я вважаю, що це питання потрібно зняти, доопрацювати і винести на наступне рішення сесії.

-Головуючий: Голосуємо за зняття, на доопрацювання і витримку часу до наступного рішення сесії.

-Лисов: Виконавчий орган направив нам листа.

-Головуючий: Ми вислухали депутата, який по посаді начальника Головного управління фінансів. Ставиться на голосування про відкладення цього питання.

Голосування:

за-65, проти-1, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

Депутат Віктор Михайлович, берете ще собі депутатів... Продовжуйте.

-Лисов: в-22 "Про внесення змін до рішення Київради від 27.12.01 "Про формування комунальної власності територіальної громади м.Києва".

-Головуючий: Ставимо на голосування? Прошу, голосуйте.

-Лисов: Я відредагую її.

Голосування:

за-62, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

-Лисов: в-23 "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва об"єктів комунального призначення". Це після будівництва Басейної, Червоноармійської, Бессарабської площі. Прошу підтримати.

-Головуючий: Ставимо на голосування.

 

 <---   23 Октября  18 ч 39 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято.

Лисов: 24-в "Про  передачу в оперативне управління Київського міського палацу ветеранів майнового комплексу ДКП кінотеатр "Слава". Питання узгоджено з усіма структурами - управління культури.

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування: за-54, проти-12, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

Лисов: 25-в "Про  передачу до комунальної власності  територіальної громади Шевченківського р-ну м.Києва будинку на вул.Воровського, 2". Будівля, яка згоріла. Просить Шевченківська районна влада за свої кошти відремонтувати її і відкрити там школу мистецтв. Прошу підтримати.

Головуючий: Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

Голосування: за-62, проти-0, утр.-2, не гол.-13. Рішення прийнято. Дякую.

Лисов: 26-в "Про передачу в тимчасове користування на умовах оренди нежитлових приміщень,  продовження термінів дії договорів  оренди нежилих приміщень, дозвіл на встановлення  пільгової оплати та зміни орендних ставок". Прошу підтримати.

Головуючий: 35-й, Салюта.

Салюта: Шановний Олексанре Олександровичу. Ми на комісії отримали інформацію  допоміжну про одне з приміщень, яке  тут написане  і здається в оренду. Це додаток 5 аркуш 7 пункт 17. Коли делегація з депутатів і працівників адміністрації  була в  Алупці якраз у цьому санаторії, то нам його не показали. Зараз ми ще маємо допоміжну інформацію. Я хотів би, щоб його зупинили, цей пункт, ми повинні його з"ясувати, а потім на наступний раз поставити його, якщо потрібно буде.

Головуючий: Конкретно який пункт?

Лисов: 17-й і 17-й? Так?

Салюта: Так.

 

  <---   23 Октября  18 ч 42 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: Конкретно який пункт, депутат Салюта?

Салюта: Додаток 5 аркуш 7 пункт17, а 16 залишається – там, дійсно, погане приміщення, розвалене, нехай вони беруть і роблять. Але корпус, який там наступний, 17-й, то добрий корпус і потрібно використати його для нашої мети.

Головуючий: Є пропозиція: пункт 17 зняти на довивчення, відправити депутата Салюту в Крим.

Салюта: Я тільки що приїхав звідти.

Головуючий: Сформувати бригаду - Качурова, Салюта. Є бажаючі в Крим?

Голосуємо без пункту 17. Пункт 17 - на зняття, на довивченя.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-1, не гол.-14. Рішення прийнято.

Після вивчення  комфортабельних умов  в 17-му пункті  депутати Салюта і Качурова внесуть пропозицію.

Лисов: Ще одне рішення. Ми розглядали вже це питання. Прошу  підтримати. "Про внесення  змін до рішення Київради від 24.10.02 № 93/253 "Про оцінку комунального майна та  майнових прав  територіальної громади   міста Києва". Погоджено нашою постійною комісією, погоджено комісією контрольною з питань приватизації, юридичним відділом. Прошу поставити на голосування.

Головуючий: Ставлю на голосування.

Голосування:

за-58, проти-6, утр.-2, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

Шановні депутати. Про визнання рішення Київської  міської ради від 24.10.2002 року

 

  <---   23 Октября  18 ч 45 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

№ 94/254 таким, що втратило чинність. Поступили пропозиції в процесі роботи сьогодні нашої сесії  відкласти розгляд цього питання щодо ЗАТ "Екотехпром" на наступну сесію по причині тій, що пропозиція поступила, щоб Борисов - перший заступник, Падалка - заступник, Лисов - голова постійної комісії, Бабіч - начальник управління юридичного підготували пропозицію щодо виходу з положення без втручання бюджету міста внесок в уставний фонд, який був внесений понад 2 роки тому назад, уставний фонд не був використаний на соціальні потреби, хоча й могли використати їх. І тому я був ініціатором підготовки цього розпорядження. Я думаю, коли рік не працювало, ми  створили його 24.10 минулого року. Підготовка йшла  до того ще півтори року - два з половиною роки. Я вважаю, дамо ще можливість один місяць. Якщо протягом місяця до наступної сесії не будуть виконані умови, про які я оговорив, ми повернемося до цього питання без обговорення. Можна проголосувати - виключити сьогодні на довивчення, на сесію 27 листопада. Я прошу підтримати. Якщо я буду давати обговорювати, то деякі депутати мене будуть упрікати

 

  <---   23 Октября  18 ч 48 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

в тому, що вони були  проти створення рік тому назад.

Голосування:

 за-58, проти-1, утр.-1,  не гол.-16. Рішення прийнято. Дякую.

Ми його відкладаємо до наступної сесії, переглянемо умови реєстрації і всі фінансові питання, про які ми знаємо. 87-й, Петік.

Петік: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. Вкралася помилка в рішення 26-в аркуш 3 додаток 2 - на Президії знімалося це питання пункт 5 „Всеукраїнське молодіжне об"єднання "Молодь - надія України". Прокуратура вивчає. Я думаю, що на цей час треба зняти це питання на довивчення.

Головуючий: Воно на Президії було? Знято. В голосування попало помилково. В мене є пропозиція погодитись з депутатом Петіком і прошу проголосувати про відміну рішення.

Голосування:

за-64, проти-1, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято.

Тепер голосуємо про зняття його сьогодні. То ми ж за нього вже проголосували, тепер відмінили рішення, що ми проголосували. А тепер ми його знімаємо до наступної сесії.

Голосування: за-61, проти-0, утр.-1, не гол.-14. Рішення прийнято.

Шановні депутати.  Ми завершили обговорення питання щодо  реорганізації Головного управління економіки та

 

 

  <---   23 Октября  18 ч 51 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

управління зовнішньоекономічних зв"язків. Я прошу, Борисов.

Борисов: Шановний Олександре Олександровичу, шановні колеги. В  перерві, яка була  в нашому сьогоднішньому засіданні,  фракція "Наша Україна" зібралась, обговорила питання щодо подання міським головою цілої низки пропозицій по реорганізації структури виконавчого органу і його  вдосконалення і фракція "Наша Україна" погодилася з пропозицією Київського міського голови до того, що його право на реорганізацію управлінь виконавчого органу, який він очолює, було реалізовано в повній мірі. Дякую.

Головуючий: Михайло Олександрович, не заперечуєте? Прошу депутатів проголосувати проект рішення як рішення. Чому сьогодні?  Тому, що два місяці до Нового року.

Голосування:

за-46, проти-4, утр.-6, не гол.-19. Рішення прийнято.

Я пояснюю, шановні колеги, почитайте Регламент. Я його почитав, коли  виходив декілька разів на перекур, можу Вам його  оголосити, щоб Ви були переконані, що всі наші дії мають... Я згоден був на початку дня, що це прискорений темп, що треба було дати більше часу і на комісіях, і для депутатів, але я читаю Вам: стаття 20 "Підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні Київради".

20.12. Прискорений розгляд проекту рішення Київради

 

  <---   23 Октября  18 ч 54 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

допускається за дорученням Київського міського голови. Проект рішення Київради підтриманий Київським міським головою або заступником голови. Що значить - прискорений розгляд? Ми маємо з вами сьогодні 23 жовтня. Для того, щоб реорганізувати управління і структуру, по закону треба два місяці. Це буде 23 грудня. Якщо ми ці питання перенесемо на 27 листопада, то строк реорганізації наступить 25 січня. Я ставив би ціль перед нами, щоб у новий бюджетний рік увійшли з новою структурою реорганізованою, з новими штатами і це було б справедливо. Я просив би наступні мої пропозиції голосувати більш активно. 46 голосів мало, але достатньо, щоб рішення було прийнято.

Друге питання "Про об"єднання Головного управління культури і мистецтв з управлінням охорони культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт". Ставлю на голосування. Прошу підтримати і проголосувати.

Голосування:

за-... Рішення не прийнято.

Не будемо переголосовувати. Я підпишу розпорядження, призначу виконуючого обов"язки на місяць, а потім проголосуєте 27. Я просив вас. Щербаков, 24-й.

-Щербаков: Минулого засідання Ви дали протокольне доручення, я там був і Матіко-Бубнова, і Присяжнюк, ваш заступник. Ми

 

  <---   23 Октября  18 ч 57 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

це питання і дійшли до висновку. Будь ласка, прислухайтесь. Духовна чи культурна спадщина складається з двох великих складових. Це старовинні книги, стародавні рукописи, скрипки, картини. Це одна. Безумовно - це управління культури. Але у Києві є друга, присутня ні в якому другому місці, складова. Це археологія, пам"ятки монументального мистецтва, нерухомість. Ви розумієте? І ми розмовляли з Присяжнюком Василем Федоровичем і дійшли до висновку, що це містобудівна діяльність - збереження історичного середовища, архітектури - це містобудівна діяльність. А звідси і випливає технологія. Можливо, це питання було актуальне місяць-два назад, коли не було заступника спеціалізованого. Містобудівна діяльність, яка буде висновки давати, а висновки - там черга стоїть зранку до вечора в тому управлінні. Висновки буде давати начальник управління культури, який не є архітектором. Це настільки серйозно, це перепона буде, і далі він повинен бути  як той заєць, підписувати, не розуміючи, про що йде мова, або два підписи - спочатку всерівно отримувати  у фахівця, а потім у нього. Це настільки серйозне питання і він запропонував, що саме з цим питанням треба трошки почекати. Він же тепер у Вас новий заступник. Якщо є питання  по керівнику, то інша справа.

Головуючий: Нема питань. Керівник залишається, управління залишається без права розпорядження фінансовими ресурсами.

Щербаков: Але ж ми створили дирекцію на минулому засіданні.

Головуючий: То я ж про це й говорю.

Щербаков: То вона вже замовником.

Головуючий: Ми ж вислухали депутата. В чому змінюється питання? Ми створили "Стародавній Київ", проголосували. Права "Стародавнього Києва" значні. Без візи керівника "Стародавнього Києва", так положення буде, ніякі інші, збір не дійсний. Це перше. Друге. Ми створили  замовника - дирекцію, яка буде замовляти  проект, будувати або реставрувати і розпорядник  фінансових ресурсів. Ми проголосували на минулій сесії два підрозділи. І третє. Ми управління залишаємо управлінням у складі головного управління,

 

    <---   23 Октября  19 ч 00 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

яке буде розпорядник ресурсів і кредитів. Головне управління -розпорядник, а управління залишається на правах контролю, якого нема сьогодні в нашому управлінні. Це управління за роки втратило свої функції, я вибачаюсь на такому слові, наглядача. Контрольні функції втрачені. 99% роботи цього управління йшло на те, щоб виконувати функції замовника і розпорядника коштів. І це очевидно, про це знає і начальник управління, про це знаю і я. І прикладів навести достатньо. Якщо необхідно, я обов"язково процитую для того, щоб ви переконались, що це так. Укладаються договори з управлінням. Передаються в оренду приміщення,  які є під захистом закону або державного, або міського значення і по 2-3 роки їх ніхто не перевіряє, як вони виконуються. Тоді давайте ми маленьку послухаємо істину. Жодний будинок, жодна споруда в м.Києві, яка знаходиться на обліку, чи то республіканського значення, чи міського, повинна мати реєстр постійного огляду експлуатації тим, хто її експлуатує, якщо вона в оренді. А навіть у випадку приватизації, то у приватизаційний договір вписується той, хто став власником. Коли, як, по часу, по терміну, по технології зберігається архітектурна пам"ятка. Цього нічого нема. Нема багато років. І причина не тому, що люди там не здібні чи штату недостатньо, а тому, що вони були завантажені основною роботою. Замовити документацію, пройти архітектурну раду, експертизу, а потім вони виконували повні функції замовника. Ви замовляли обладнання,

 

  <---   23 Октября  19 ч 03 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

вони працювали на 100% з Укрреставрацією Кириленко по таких важливих об"єктах, як Михайлівський, Пирогоща, Успенський, Святого Володимира Херсонес і десятки об"єктів культових споруд, або реставрації або по новому будівництву. І це робило Головне управління, 99% використовуючи свій потенціал кадровий на будівництво, реконструкцію, реставрацію. Це не їх уділ тих двох підрозділів, які ми з вами створили. Що ж тоді робить управління реставрації, охорони пам"яток? Функції контролю і більше нічого. Заборонити, притягнути, зобов"язати і виконувати наглядові функції по тому, що є, середовищі культурному, історичному і стародавньому. Ми повинні повернути своє на свої місця - хто будує, хто реставрує і хто контролює. Тому по різному можна розуміти культурно-історичне середовище і спадщину. Я згоден з вами, якщо взяти Головне управління культури та мистецтв, то це не тільки співати на естраді, це не тільки організація всіх свят і державних, і міських, і релігійних, і культурних. Далеко не все. А музеї, а експонати, а пам"ятки, не тільки споруди... Наша споруда теж пам"ятка. А пам"ятники всі по м.Києву. Я знаю всіх керівників десятки років. Я хочу сказати відверто, тримаються вони не за посаду.

 

  <---   23 Октября  19 ч 06 м 34 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Але ресурсу нема. Тримаються за ресурс, за підпис в банку. Ми цього допустити не можемо. В цьому  вся ситуація - хто розпорядник коштів. То розпорядник коштів буде тепер дирекція, яку ми створили, а інші будуть виконувати функції наглядові та контрольні. Підпорядкованість ділиться не рішенням, а розпорядженням голови - хто кому підпорядковується. У нас є багато  подвійних управлінь, подвійного підпорядкування. І тут ми можемо робити так, що одному заступнику в одному головному управлінні, у нас і є в практиці, підпорядкованість подвійна. Це вже не рішенням сесії. Ми ж з Вами домовились. Чому я на сьогодні не закінчив і не дав Вам розподілу обов"язків? Готово на 99%. Але було заплановано провести нам з Вами покращення реорганізації структури і через тиждень, максимум 10 днів ми всі будемо мати документ - розподіл обов"язків, права та обов"язки всього виконавчого органу. Він практично готовий. З усіма обговорений. В мене є прохання підтримати і проголосувати  за реорганізацію головного управління та управління щодо культури та мистецтв.

Голосування:

за-61, проти-4, утр.-3, не гол.-6. Рішення прийнято.

Руслан Іванович, я тебе поздоровляю. Ти залишишся начальником управління. Ми тебе поважаємо і цінуємо. Попробуєш контролювати наглядові функції без ресурсу замовника. До кінця року завершиш справи, які є не завершені і прийме від тебе справи директор, який буде займатися тільки будівництвом і реставрацією. А ти будеш  приходити писати йому - правильно чи не правильно. Це буде велика цінність для нас всіх. Матеріально ти не постраждаєш. Машина та сама, номери ті самі. Все те саме. Тільки  роботи

  <---   23 Октября  19 ч 09 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

менше.

Шановні депутати, прошу підтримати пропозицію щодо Головного управління з питань внутрішньої політики та управління у справах релігії виконавчого органу Київради. Хто є з управління релігії? Нема. Віктор Михайлович, скільки сьогодні штат управління релігії? 7. Починали з відділу, потім створили управління. Тепер це управління буде під егідою Головного управління внутрішньої політики, в даному випадку Петіка. Прошу проголосувати, ставлю на голосування.

Голосування:

за-79, проти-0, утр.-0, не гол.-3. Рішення прийнято.

"Про реорганізацію Головних управлінь промисловості, транспорту та зв"язку". Є пропозиція голосувати. Гриненко, 9-й, будь ласка.

-Гриненко: Наша комісія зібралась і одностайно вирішила і пропонує вам

 

    <---   23 Октября  19 ч 12 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

таке рішення:

Вирішила:

Реорганізувати Головне управління транспорту та управління зв"язку, телекомунікацій та інформації виконавчого органу Київради шляхом зняття та створення на їх базі Головного управління транспорту та з"язку виконавчого органу Київради. Таке ж передбачається Кабінетом Міністрів. У нас воно було. Сьогодні транспорт - це одне з нагальних питань. Ніхто нас не зрозуміє, чому ми його так принизили і засунули в якесь управління промисловості... Ми повинні розуміти, що через 2-3 місяці ми всеодно повернемося до цього питання і зробимо... Тому я вас дуже прошу, якщо ми хочемо щось реорганізувати, у нас на це є... Давайте реорганізуємо транспорт, зв"язок і зробимо нормальне Головне управління.

-Головуючий: Шановні колеги, питання є. Але я хочу повторити те, що я звертався до голів комісії. Я прихильник управління по ситуації і по пріоритетах. Якщо ні, то ні. Ви мені скажіть, будь ласка, якщо нема проблем, нам потрібна структура? 5 років тому ми з вами затверджували програму телефонізації в м.Києві. Яка черга була 5 років на телефон? Яка черга сьогодні? В наступному році вам будуть нав"язувати по другому телефону.

 

    <---   23 Октября  19 ч 15 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Сенніков закінчує цей рік плюс сто тисяч номерів. В наступному році будуть вам нав"язувати, переконувати в газетах, по телебаченню, що обов"язково треба мати на кухні, а один в спальні. Ми створили структури для ліквідації проблеми. Володимир Іванович прав в чому? Що транспорт завжди був і залишиться важливою галуззю в м.Києві. Без всякого сумніву. Але скажіть, мені, будь ласка, яка проблема сьогодні у нас? Транспортні засоби чи мости, дороги, переходи, тунелі, по якому він рухається. Якщо 5 років тому, ми могли побачити, що заглух "Жигуль", то ми сьогодні в м.Києві не бачимо пробки, що закипів літом двигун, що по місту рухаються машини не ті. Ми сьогодні бачимо елітні машини, але ми сьогодні не бачимо в Києві виходу транспортних систем і розв"язок. То яка сьогодні у нас повинна бути проблема первинною. Первинна проблема - мости, дороги, розв"язки, тунелі і переходи. Наступне питання. Ми сьогодні говоримо про те, що промисловість повинна працювати вже не на кількість, а на якість і в тому числі на транспортні засоби. Я вам називаю приклади, щоб ви не подумали, що це просто зі стелі. Є два заступники, один веде промисловість, один веде транспорт. Їде у відрядження заступник, який веде промисловість, привозить напрацювання зі Львова, привозить напрацювання з Мінська; їх заступник, який веде транспорт -привозить інші напрацювання. Пропозиції не співпадають, йдуть пропозиції на тендер зовсім різні. Тому, Володимир Іванович, я можу згодитися з вами, що важливіший і транспорт. Хочете, не в обіду, давайте назвемо Головне управління транспорту, зв"язку, промисловості

 

   <---   23 Октября  19 ч 18 м 34 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

та науки. Для мене немає значення.  Якщо ми назвемо його  Головне управління промисловості, транспорту, зв"язку та науки (нерозбірливо) - теж буде правильно. Від цього ж не міняється ситуація. Але комплекс повинен бути з повною нагрузкою заступника. Сьогодні  два  заступники на дві галузі - мені краще видно, я не в обіду Кір"яну, Данькевичу, Салію. Не можуть вони працювати менше від мене. Не мають права. Ні по часу, ні по ефективності. Не можуть два заступники  охоплювати два такі об"єми. Повинен бути один, загружений і  думати, на що націлена промисловість, як повинен працювати транспорт, як повинен працювати зв"язок. Це ж не з стелі. Ми обговорювали з заступниками, як є і довірені Вам. Вони й депутати і не депутати. Ми ж це питання обговорювали і воно в нас вже півтори місяця в роботі.

Шановні депутати. Я прошу обмінятися, я хотів би, щоб ми це питання прийняли, вирішили таким чином. Я не хочу на прогноз. Пройде два роки - Ви  будете свідками. Через два роки будемо думати чи потрібно нам управління промисловості  і управління транспорту. А от два головних управління охорони здоров"я, мабуть, появиться, якщо ми з Вами понаблюдаємо - де СНІД, де наркотик і подивимося, що в школах  починає в нас робитися. То два головних управління охорони здоров"я треба буде. І, можливо, крім того ще два аптекоуправління. Час покаже. Я прихильник по проблемах мати структуру, штати, а не по моді і типово. Була проблема Чорнобиля - вона тому, що ті люди стають старенькі, не забезпечені і проблема буде до того часу, поки буде людина. А ми чому через два роки? Ви мені скажіть, будь ласка, коли ми  закупляли з Вами сотні

 

  <---   23 Октября  19 ч 21 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

нових машин? То я вам доповідаю, що по лізингу наші парки Ламбуцького в цьому році, до кінця року, отримують двісті нових машин. Я не кажу про приватний транспорт. Я не кажу про те, що ми сьогодні маємо в Києві нові жовтого кольору Богдани, які через два місяці виштовхнуть до єдиної малометражної машини на 12 осіб. А ми з вами закінчуємо рік з практично оновленими машинами. На сьогодні по тендеру, я вибачаюсь, до кінця року ще до ста нових автобусів і тролейбусів кращого європейського зразка, 30 тролейбусів "Южмаша", 8 тролейбусів "Авіанта". Це все реальні ресурси, які у вас з нами в розпорядженні до кінця року. Тому проблему треба вирішувати з структурою. З"являться нові проблеми, перейдемо на нові структури. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Ми не проти того, щоб об"єднати. Мова йде про те, тільки як його назвати. Давайте той другий пункт, як його назвати, доручимо вам протокольно, щоб ви самі визначились та і все.

-Головуючий: Є пропозиція проголосувати. Я хочу, щоб ви це зробили щиро, від души. Я ж не буду бачити, як ви проголосували. Але я хотів би, щоб ти пішов звідси з поняттям справедливості рішення цього питання. А як голова комісії, я б на вашому місці точно так же себе вів. Але комісія залишається. Прошу проголосувати.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-3, не гол.-3. Рішення прийнято.

 

  <---   23 Октября  19 ч 24 м 34 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Дякую депутатам за проведену сьогодні сесію, вирішення цілого ряду важливих для нас питань. Оголошення ніяких нема? Є оголошення.

-Яловий: Вчора рішенням депутатської фракції "За єдину Україну" розглянуто заяву Іванченка з приводу публічної образи з мого боку депутата Іванченка. І тут же прикладена стенограма засідань. Я не знаю, з якою метою це робиться, але слова мої в стенограмі "вы не обманывайте депутатов", від яких я не відмовляюсь, єдине, що я міг сказати? на мою думку, не точно висловлюєтесь з приводу того, сприйнята як публічна образа... Мене дивує, що під цією заявою підписалося 9 депутатів. Слово "не обманюйте" - це публічна образа і т.і. Я повторював і повторюю, депутата Іванченка тут немає. Я був присутній, я ще раз повторюю, як і повторюю в стенограмі, що було сказано, що по тому діалогу, який Олександр Олександрович обіцяв вести і я, я сказав, що діалог розпочався, а не так, як було сказано, що я в категоричній формі заявив, що ніякого діалогу не буде. Тому я просив би з розумінням віднестися до мого пояснення, а депутата Іванченка, на жаль, тут немає. Я думаю, що знайду можливість з ним особисто зустрітися і знайти спільну мову в даній ситуації.

-Головуючий: Всього доброго, до побачення.

 

 

 

Підготувала

Коваль О.С.

 

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Києва шляхом залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку у 2024 році
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної оплати праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам
  • Про деякі питання, пов’язані із підтримкою суб’єктів господарювання міста Києва на період дії правового режиму воєнного стану
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7510/7551 «Про затвердження Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024 – 2025 роки»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІКСІ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування на вул. Гончара Олеся, 4/27 літ. Г у Шевченківському районі міста Києва (498445684)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЖИТЛОБУДІНВЕСТ» договору оренди земельної ділянки від 09 жовтня 2007 року № 82-6-00450 (зі змінами) для організації будівельних робіт та благоустрою прилеглої території на вул. Василя Тютюнника, 39/2 у Печерському районі м. Києва (631050590)
  • Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:78:093:0303) на просп. Оболонському, буд. 18-А, 18-Б в Оболонському районі міста Києва (356370592)
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ПРЕПОДОБНОГО МЕРКУРІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОГО, ІГУМЕНА БРИГИНСЬКОГО КИЇВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА» земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування православного храму на вул. Петра Вершигори у