У Києві створять новий антикорупційний орган - інститут омбудсмена-адвоката довіри — В. Прокопів

Tool items

У Києві створять новий антикорупційний орган - інститут омбудсмена-адвоката довіри — В. Прокопів

У Києві планують запровадити інноваційний антикорупційний орган – інститут омбудсмена-адвокат довіри. Сьогодні в столиці зробили перший крок до його створення. У Київській міській раді, під патронатом німецького спеціаліста в боротьбі з корупцією, омбудсмена міста Берлін Крістофа Парча, пройшло обговорення та окреслення повноважень адвоката довіри та його взаємодії з муніципалітетом та містянами.

«Що таке адвокат довіри і чому це важливо для Києва? Омбудсмен – незалежний експерт, діяльність якого направлена на виявлення фактів корупції. Інститут омбудсмена відомий у Європі вже понад 200 років, і працює у 100 країнах світу. І українська столиця має перейняти кращі міжнародні практики. Адвокат довіри, у нашому випадку, прийматиме та опрацьовуватиме заяви про корупційні дії і факти в органах місцевого самоврядування. Це буде абсолютно незалежний спеціаліст в системі державних органів з кришталевою юридичною і персональною репутацією. Людина, якій повністю довіряють кияни. Адвокат довіри працюватиме з усіма громадянами, які потребують захисту своїх прав і свобод», – зазначив Володимир Прокопів.

Інститут омбудсмена-адвокат довіри не дублюватиме функції правоохоронних структур. Він гарантує анонімність звернень і не розголошує персональних даних заявника.

«Дуже важливо, щоб люди довіряли омбудсмену – це з однієї сторони. А з іншої – заявники не повинні зловживати можливостями омбудсмена. І тут дуже важливо знайти золоту середину в системі. Приміром, я щодня отримую близько 20 скарг від позивачів, однак з них реальними є лише 5. Потім я звертаюся до внутрішньої ревізії підприємства, на якому виявлене порушення. Омбудсмени не ведуть розслідування. І тут теж потрібно чітко прописати правила», – рекомендував Крістоф Парч.

Сьогодні в Україні відсутня практика залучення омбудсмена-адвоката довіри. Наразі існують такі посади-різновиди омбудсмена – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений Президента з прав дитини, бізнес-омбудсмен.

За словами начальника управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради Володимира Слончака, запровадження інституту омбудсмена у столиці – процес тривалий. Потрібно спершу внести зміни до базового Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» та до закону про місцеве самоврядування.

«Ми уже зараз напрацьовуємо механізми створення інституції, говоримо про визначення повноважень адвоката довіри та консультуємося з міжнародними експертами. Досвід Берліну у цьому напрямку для нас надважливий. Я сподіваюся, що наші юристи плідно співпрацюватимуть з офісом доктора Парча, його досвід ми спробуємо накласти на українські реалії. Більше того, переконаний, що нашу ініціативу підхоплять інші міста України», – зазначив Володимир Слончак.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАПІТАЛ ПРОДАКШН ПЛЮС» земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Сім'ї Кульженків, 14 в Оболонському районі міста Києва (344463577)
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про викуп земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені для суспільних потреб
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану»
  • Про надання громадянці Грисюк Ользі Самуїлівні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у пров. Олександра Воїнова, 11 у Подільському районі міста Києва (201945248)
  • Про відмову громадянці Філімоновій Вірі Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у пров. 4-му Садовому, 27 у Деснянському районі міста Києва (473019039)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель закладів освіти на вул. Білоруській, 22 у Шевченківському районі міста Києва (621174415)
  • Про надання Управлінню освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівель і споруд закладу освіти (спеціалізованої школи-інтернату № 25) на вул. Ф. Максименка, 28 у Оболонському районі міста Києва (462414499)
  • Про надання ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення, експлуатації та обслуговування комплектної трансформаторної підстанції на вул. Лісній в Оболонському районі міста Києва (413018504)