Парламент України обмежує куріння в громадських місцях

Tool items

Український парламент прийняв закон, відповідно до якого в громадських місцях має бути не менше 50% площі для некурців. За прийняття закону, внесеного міністром охорони здоров’я України Миколою Поліщуком, проголосувало 288 народних депутатів.


Законом установлюються вимоги до якості і маркірування тютюнових виробів, недотримання яких унеможливлює роздрібну й оптову торгівлю і виробництво (крім виробництва для експорту) на території України тютюнових виробів. До таких вимог відносяться наступні:

  • показники вмісту нікотину і смоли в тютюнових виробах і тютюновому димі не повинні перевищувати – нікотину 1,2 міліграм, смоли – 12 міліграмів;
  • на зовнішньому боці упаковки тютюнових виробів ставиться основне і додаткове медичне попередження споживачів тютюнових виробів;
  • Медичні попередження споживачів тютюнових виробів повинні займати не менше 30% площі зовнішньої поверхні кожного великого боку упаковки тютюнових виробів;
  • забороняється реалізація особам, які не досягли 18 років, тютюнових виробів і предметів, пов’язаних з їхнім вживанням.

Власники громадських місць повинні відводити для некурців не менше 50% площі цих громадських місць.

Порушники вимог законодавства щодо обороту тютюнових виробів (залежно від тяжкості правопорушення), платитимуть штраф у розмірі від 50 до 50000 гривень. Накладені фінансові санкції можуть бути оскаржені в суді.

На початку вересня Кабінет Міністрів запропонував парламенту ввести повну заборону реклами алкогольних і слабоалкогольних напоїв, а також тютюнових виробів засобами зовнішньої реклами.

У липні колишній віце-прем’єр-міністр з гуманітарних і соціальних питань Микола Томенко ініціював заборону зовнішньої реклами алкоголю і тютюну з 1 січня 2006 року.

Нація курців

Українці викурюють близько 75 млрд. сигарет на рік. На українському ринку працює 15 підприємств з випуску тютюнових виробів.

Для боротьби з небезпечної для здоров’я звичкою Україна серед інших країн-членів ВООЗ підписала Рамкову конвенцію з контролю над споживанням тютюну. 

Конвенція передбачає скасування безмитної торгівлі тютюновими виробами, обмеження на їхню рекламу, заходи щодо скорочення кількості пасивних курців і низку заходів для припинення контрабанди.

Багато країн Європи – Італія, Норвегія, Швеція, Ірландія і Чорногорія вже заборонили паління в громадських місцях. Наприкінці минулого року першою у світі країною, де повністю заборонене паління, став Бутан.

Київ бореться з курінням

У липні Київміськадміністрація міста доручила адміністраціям районів розмістити в підземних переходах інформацію про обмеження куріння і знаки, що забороняють курити у підземних переходах та інших місцях скупчення людей.

У міських школах буде проведено батьківські збори, присвячені боротьбі з курінням.

Головне управління освіти Київміськадміністрації буде підтримувати роботу установ й організацій, а також благодійних фондів, спрямовану на боротьбу з курінням, а також алкоголізмом, наркоманією та СНІДом.

Це саме управління розміщуватиме в місті, у транспорті й у підземних переходах соціальну рекламу з пропагандою здорового способу життя.

Київміськадміністрація обіцяє також активізувати роботу, спрямовану на обмеження куріння серед молоді в громадських місцях, зокрема у підземних переходах.

Підготовлено за матеріалами ЛігаБізнесІнформ.

 

За матеріалами korespondent.net

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «АГРОФІРМА «ТЕПЛИЦІ УКРАЇНИ» договору оренди земельної ділянки від 07 серпня 2006 року № 75-6-00299 (зі змінами) на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва (507105232, 710909043)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6880/6921 «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню із публічного простору міста Києва»
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7125/7166 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації
  • Про зміну типу та найменування деяких закладів загальної середньої освіти Печерського району міста Києва
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)