У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

КМДА

У столиці напрацьовують цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки.

Згідно зі статистикою, Київ увійшов до списку 27 мегаполісів світу із найбільшим тягарем епідемії ВІЛ. Тому мета відповідної Програми — максимальне залучення до системи медичного нагляду людей, які живуть з ВІЛ. Протягом 5-ти років столиця зобов’язується збільшити охоплення населення Києва тестуванням на ВІЛ-інфекцію; виявити та взяти під медичний нагляд 11,5 тисяч інфікованих; залучити до антиретровірусної терапії 14 тисяч киян.

Загалом на реалізацію заходів Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки необхідно 238 мільйонів гривень. І це тільки з бюджету міста.

“Кошти спрямують на закупівлю діагностичних тест-систем, навчання та підвищення кваліфікації лікарів, для залучення до медичного спостереження осіб, у яких вперше виявлено ВІЛ-інфекцію, забезпечення їх швидкого та повного лабораторного обстеження. Також передбачається залучити до виконання завдань проекту Програми кошти інших джерел: з державного бюджету – на забезпечення атиретровірусними препаратами, частково лабораторною діагностикою та моніторингом, кошти інших джерел в обсязі майже мільярд гривень», – зазначив голова бюджетної комісії Київради Андрій Странніков.

Нагадаємо, Київ став першим, та на сьогодні єдиним містом із країн Східної Європи та Центральної Азії, що долучились до стратегії Fast-Track Cities. Проект Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки розроблено у рамках виконання взятих зобов’язань.

Основними показниками Програми з урахуванням глобальної ініціативи Fast-Track Cities у великих містах, відповідно до Паризької декларації, визначено:

90% людей, що живуть з ВІЛ у м. Києві, знатимуть про свій ВІЛ-статус;

90% людей, які знають про свій ВІЛ статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування;

90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.

Відповідну програму має також розглянути постійна комісія Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про скасування статусу пам’ятки природи місцевого значення
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про внесення змін до Порядку надання додаткових пільг та гарантій киянам – Захисникам, Захисницям України та деяким іншим категоріям осіб, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20 лютого 2025 року №30/10497
  • Про внесення зміни до додатку до рішення Київської міської ради від 29 серпня 2024 року № 1806/9772 «Про організаційно-правові заходи, пов’язані з ефективним використанням та збереженням автомобільних доріг міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо впровадження інноваційної податкової моделі «Вільна гривня»
  • Про деякі питання діяльності комунальної організації (установи, закладу) дошкільного навчального закладу № 206
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням і збереженням об’єктів благоустрою розташованих на території Труханового острову у Дніпровському районі м. Києва 
  • Про передачу АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «УКРТЕЛЕКОМ» в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівлі опорно-підсилювальної станції №20 на просп. Романа Шухевича, 10б у Дніпровському районі міста Києва (455447814)