ОНОВЛЕНО! У Київраді презентували концепцію нового Положення про бюджет участі

Бюджет участі

Tool items

У Київраді презентували концепцію нового Положення про бюджет участі

У Київській міській раді обговорили концепцію нового Положення про бюджет участі, яка була напрацьована за результатами двох воркшопів за участі представників громадськості, депутатських фракцій КМР, секретаріату Київради, КМДА та РДА було напрацьовано новий механізм подачі, розгляду та реалізації громадських проектів, аби бюджет участі став дійсно демократичним, інноваційним та ефективним для Києва. Вокршопи долучили представників понад 120 громадських організацій та ініціатив. Також понад 700 киян долучилися до другого воркшопу он-лайн.

“Бюджет участі, або громадський бюджет — новий механізм для Києва, який дозволяє залучити активну громаду до самоврядування. Це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування, результати якого мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. Бюджет участі став трендом останніх 5 років у різних країнах світу, у понад 1 500 містах. Ми вважаємо, що цей інструмент електронної демократії в поєднанні з електронними петиціями, дозволить кардинально реформувати відносини між громадою і владою”, - зазначив керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич.

За його словами, цей механізм працюватиме лише тоді, коли матиме довіру громадськості. Саме тому в новій редакції положення контрольна та апеляційна функції покладені на самоврядну громадську комісію, яка формується з широкого представництва діючих ГО шляхом самовисування та внутрішнього рейтингування. Рішення цієї комісії є визначальним щодо допущення спірних проектів до голосування, оцінки роботи задіяних підрозділів виконавчого органу Київради.

“У всіх міст є своя особливість моделі бюджету участі, як і культури самоврядування. Активне долучення київської громадськості, академічної спільноти, активістів KyivSmartCity у співпраці з експертами КМДА та депутатами Київради творить інноваційну київську модель. Зокрема, поєднується максимальна лібералізація, демократизація та інформатизація всіх етапів механізму. Сам інструмент бюджету участі стає не просто конкурсом проектів від громадян, а способом об’єднання громадян, ГО, експертів від влади в опрацюванні та впровадженні корисних проектів для міста, окремих його частин. Також – каталізатором розвитку культури самоврядування, е-демократії, ефективності витрат публічних фінансів» - відзначив Керівник Центру розвитку інновацій НаУКМА, Сергій Лобойко.

Бюджет участі

«У бюджеті участі є багато викликів і для влади, і для громадськості. Ми домовилися з громадськістю і про це було публічно заявлено КМДА, що влада передає громадськості контроль за бюджетом участі та трансформує себе у сервіс. Тепер нам треба реалізувати це на практиці. На прикладі першого відбору, голосування та реалізації проектів, яке вже зараз у роботі за підтримки USAID, ми зможемо краще зрозуміти, які ще вдосконалення необхідні в механізмі. Важливо щоб до кінця 2016 року Київрада затвердила Положення та ключові параметри, яке ми напрацьовуємо з громадськістю і не залишила дане питання у правовому вакуумі.» - відзначив заступник керівника Департаменту фінансів КМДА Олександр Корень.

Бюджет участі

Довідково: Запланований на 2017 рік розмір Бюджету участі – 50 млн грн (до 1 млн грн на 1 проект). Наразі нараховується 14 проектів Бюджету участі, які успішно пройшли оцінку комісії, 30 – відхилено, ще понад 90 знаходяться на розгляді. Згідно з чинним розпорядженням КМДА, подавати власні проекти кияни можуть до 6 грудня (https://gb.kievcity.gov.ua/)

19.10 на базі Kyiv Smart City Hub було організовано Перший воркшоп за участі представників міських ГО/ініціатив та КМДА і Київради. Було 100+ учасників. За його результатами Сторони дійшли згоди про необхідність “перезавантаження” механізму Бюджету участі та його подальшу легалізацію рішенням Київради. (Резюме тут.)

20.10 Київрада публічно підтримала вимоги громадськості. (Прес-реліз – тут);

21.10 КМДА внесла перші зміни у чинне положення. (Резюме – тут). Зокрема, було продовжено термін подачі проектів на перше голосування до 6 грудня. Також змінено систему е-голосування (картка киянина, або BankID, або ЕЦП);

26.10 під час прес-конференції в Укрінформі КМДА оприлюднила згоду передати громадськості контроль за Бюджетом участі та стати сервісом для авторів проектів. (Повний відеозапис прес-конференції – за посиланням. Резюме – тут.)

4.11 в Kyiv Smart City Hub Другий воркшоп, на якому опрацьовується проект нового Положення про бюджет участі. Було 100+учасників та 600+долучилися он-лайн. (Інформація про воркшоп-2 та відео-запис – тут. Резюме – тут).

16.11 у КиївРаді відбулася презентація концепції нового Положення

Якщо ви бажаєте долучитися до команди експертів та громадських активістів, які опрацьовують новий механізм Бюджету участі, реєструйтеся за посиланням  - https://goo.gl/forms/KzubCuDjFQxeotQ73. Поточний проект нового Положення - тут.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «АГРОФІРМА «ТЕПЛИЦІ УКРАЇНИ» договору оренди земельної ділянки від 07 серпня 2006 року № 75-6-00299 (зі змінами) на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва (507105232, 710909043)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6880/6921 «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню із публічного простору міста Києва»
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7125/7166 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації
  • Про зміну типу та найменування деяких закладів загальної середньої освіти Печерського району міста Києва
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7124/7165 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки в електронній формі щодо
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)