Завдяки співпраці Києва і Варшави більше 4 500 осіб знайшли безпечний прихисток у польських містах

Tool items

Завдяки співпраці Варшави та Києва більше 4 500 осіб, евакуйованих спеціальними рейсами, знайшли прихисток у польських містах. А українська столиця отримала понад 3 500 тонн гуманітарної допомоги, яка доставлялася зворотніми рейсами. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час робочого візиту до Варшави.

У рамках візиту заступниця КМДА зустрілася із заступницею мера Варшави Ренатою Казновською та відвідала з нею Центр тимчасового розміщення біженців Europejski Dom Spotkań Młodzeży, у якому перебувають жінки та діти, які виїхали з Києва в березні.

«Тут проживає близько 40 осіб, у тому числі з Києва і Київської області. Вони мають медичне забезпечення, отримують психологічну допомогу і допомогу з працевлаштуванням, дітям допомагають з отриманням освіти. Подібних центрів у Варшаві 8, і вони розраховані на 2 000 осіб. А близько 2 500 осіб, яких ми евакуйовували спеціальними залізничними рейсами, проживають у сім‘ях, які висловили готовність прийняти біженців, у друзів чи родичів. Також жінки з дітьми приїздили до чоловіків, які працювали в Польщі, а чоловіки повернулися в Україну», – зазначила Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА також додала, що з початком російського повномасштабного вторгнення Варшава взяла на себе роль логістичного хабу зі збору, зберіганню та довезення до Києва гуманітарної допомоги від інших міст-партнерів.

«Завдяки цьому Київ отримав більше 3 500 тонн гуманітарної допомоги. Доставлялася вона здебільшого тими евакуаційними рейсами, які поверталися назад. Ця допомога йшла на забезпечення малозахищених категорій населення, осіб з інвалідністю, самотніх літніх людей, багатодітних родин», – розповіла Марина Хонда.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін до деяких рішення Київської міської ради
  • Деякі питання призначення керівників та педагогічних працівників закладів освіти в умовах воєнного стану
  • Про затвердження переліку природоохоронних заходів у місті Києві, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2022 році
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 1 кварталі Дарницького лісництва комунального підприємства «Дарницьке лісопаркове господарство» у Дарницькому районі міста Києва (463443802)
  • Про надання Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) у постійне користування для обслуговування та експлуатації скверу на вул. Лісківській у Деснянському районі міста