Використання самокатів потребує законодавчого врегулювання

Tool items

Використання самокатів як транспортних засобів потребує законодавчого врегулювання.

Про це написав депутат Київської міської ради, член Постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Дмитро Білоцерковець на свої сторінці у мережі Facebook.

За його словами, люди пересуваються на самокатах у зоні, яку не бачать водії механічних транспортних засобів, що може спричинити аварійну ситуацію, і несе загрозу життю та здоров'ю людини.

Він зазначив, що наразі Верховна Рада має всі передумови для врегулювання цього питання, але бездіє. У лютому 2020 року в парламенті було зареєстровано проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху (користувачів персонального легкого електротранспорту, велосипедистів та пішоходів). У вересні 2020 року документ був ухвалений у першому читанні, однак досі до другого читання справа не дійшла.

«Поки парламент відмовляється брати на себе відповідальність, влада Києва з 2020 року шукає та пропонує шляхи врегулювання цього питання. Так, міська влада веде перемовини про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху, компаніями-організаторами прокату електросамокатів на вулицях Києва», – написав Дмитро Білоцерковець.

Депутат зазначив, що мова йде про загальне обмеження швидкості та програмне в пішохідних зонах. А також про затвердження списку визначених точок старту самокатів, страхування користувачів тощо. 

«Своєю чергою Київ готовий піти назустріч бізнесу та стриматись від заходів адміністративного характеру. Наразі, в період пандемії, необхідно особливо активно розвивати культуру малої мобільності на вулицях столиці», – підкреслив Дмитро Білоцерковець.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (253762382)
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ІНВЕСТБУД ГАРАНТ» земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування громадсько-торговельного центру на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (313917296)
  • Про передачу ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «ДЕСЕНКА» земельних ділянок в оренду для експлуатації та обслуговування учбово-оздоровчої бази «Десенка» на вул. Труханівській, 42 (острів Труханів) у Дніпровському районі міста Києва (364065526)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 року № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»